Stolite e cmuara per Vjeshten 2007! - E Bukura

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

 Stolite e cmuara per Vjeshten 2007!

   Stolite e cmuara per Vjeshten 2007!

  · 10 · 4416

  • Postime: 1443
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Femer

  ne: 28-09-2007, 10:52:10
  Ketu jane disa modele me te rejat, te unazave, vareseve, byzylykeve dhe gjerdaneve, qe parashihen se do te jene ne mode kete Vjeshte, sidomos ne tepihun e kuq te Hollivudit! E di se ndoshta xhepi yne nuk mund t'i perballoj, per te pakten te kenaqemi duke i shikuar! ;)


  • Postime: 1443
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Femer

  #1 ne: 28-09-2007, 10:53:37
  Ca te tjera :)

  • Postime: 1443
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Femer

  #2 ne: 28-09-2007, 10:54:49
  Ca byzylyke, janë shumë te lezetshem... ;) :perqafim

  • Postime: 5501
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Femer

  #3 ne: 29-09-2007, 07:21:02
  SHUME TE BUKURA TE GJITHA KETO BIZHUTERITE, madje mendoj se shumica e tyre jane kaq klasike saqe s'eshte e thene te jene vetem ne mode tani. Plus pak a shume nga ngjyrat dhe modelet, keto bizhuterite e fundit (te Vjeshtes 2007) te vendosura ketu, fare mire do te transmetoheshin dhe visheshin ne cfaredo stine.

  Me pelqyen pa perjashtim te gjitha vathet (do te doja te kisha nga nje pale prej te gjithave, edhe pse si modeli i pare dhe i dyti kam nga nje pale, gati identike me ato tek fotoja e pare dhe e dyte e vatheve). Edhe vareset te gjitha me pelqyen, ne vecanti ajo me diamante qe vinte ne forme "Y"-je, shume e bukur dhe klasike kjo; ajo me disa rradhe me perla deti; dhe ajo me ate lulen me gure jeshile te celur dhe ata 2 yjet e vegjel me Zirkonia. ;)


  P.S. Me pelqen qe sjell gjithmone te rejat e fundit tek Moda, Englishbee. Vete duhet ta bej me shume kete gje ketu ne forum (t'ju sjell te rejat e fundit te Modes dhe Estetikes) aq me shume qe vdes per rroba (canta, kepuce, bizhu, etj.), bej shume shopping, e ndjek moden dhe me therrasin "Fashin Plate".  :-[

  :)

  • Postime: 3075
  • Karma: +4/-0
  • Gjinia: Femer

  #4 ne: 29-09-2007, 13:27:35
  Të bukura të gjitha këto,por me se shumti me pelqyen ajo me ato guret jeshile ne formë luleje,vathet ngjyrë kafeje dhe poashtu edhe ajo varseja ari i bardhe me diamante ngjyrë kafeje ndërsa na byzylyket me pëlqeu shumë byzylyku shumengjyresh,kjo është shija ime me pelqyen të gjitha,por me se shumti këto te lartepermendurat.
  Elegance ti dhe motra ime i keni shijet e njëjta edhe ajo i pëlqen po të njëjtat sikur qe ti i ke pëlqyer edhe unë jam afër jush ashtu dicka.

  Përshëndetje dhe me pëlqeu tema motrush.

  • Postime: 3075
  • Karma: +4/-0
  • Gjinia: Femer

  #5 ne: 29-09-2007, 13:44:31
  Ja edhe disa te tjera stoli qe me pelqeyen mua shume dhe besoj se du ju pelqejne edhe juve

  • Postime: 1443
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Femer

  #6 ne: 29-09-2007, 16:47:44
  Woooooooow!!!! :O
  Tani me te vertete me ke bere nje surprize te kendeshme me keto varese dhe vath te mrekullueshem!
  Sidomos kjo varesja e fundit me gurin e cmuar te Opalit, me pelqen shume shume shume ;)!
  :perqafim shuuuuuuuuume

  • Postime: 5501
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Femer

  #7 ne: 29-09-2007, 17:52:37

  Woooooooow!!!! :O
  Tani me te vërtetë me ke bërë një surprize te kendeshme me këto varese dhe vath te mrekullueshem!
  Sidomos kjo varesja e fundit me gurin e çmuar te Opalit, me pëlqen shumë shumë shumë ;)!
  :perqafim shuuuuuuuuume


  Me pelqen shuuuuuuume edhe mua varesja e fundit me gurin opal. Si ajo unaza me gurin jshil emerald kam nje fiks, aq me shume qe e kam gurin tim ate, gurin e cmuar te lindjes. ;) Me pelqeu shume gjithashtu edhe varesja me gurin e kuq dhe vathet me guret e kuq, behen komplet tamam, sa bukur. Do te doja t'i kisha se ne fakt kam edhe shume fustane te kuqe klasike, keshtuqe kam me c'ka t'i vesh. ;)

  • Postime: 7093
  • Karma: +35/-6
  • Gjinia: Femer

  #8 ne: 04-10-2007, 04:40:01
  Nuk besoj se do kete femer qe mos ti kete qejfe bizhute. Une mbaroj pas tyre qofshin fine apo te renda.

  #9 ne: 08-12-2008, 18:46:45

  SHUME TE BUKURA TE GJITHA KETO BIZHUTERITE, madje mendoj se shumica e tyre janë kaq klasike saqë s'është e thënë te jenë vetëm ne mode tani. Plus pak a shumë nga ngjyrat dhe modelet, këto bizhuterite e fundit (te Vjeshtes 2007) te vendosura këtu, fare mirë do të transmetoheshin dhe visheshin ne çfarëdo stine.

  Me pelqyen pa perjashtim të gjitha vathet (do të doja te kisha nga një pale prej te gjithave, edhe pse si modeli i parë dhe i dyti kam nga një pale, gati identike me ato tek fotoja e pare dhe e dytë e vatheve). Edhe vareset të gjitha me pelqyen, ne veçanti ajo me diamante qe vinte ne formë "Y"-je, shumë e bukur dhe klasike kjo; ajo me disa rradhë me perla deti; dhe ajo me atë lulen me gurë jeshile te celur dhe ata 2 yjet e vegjel me Zirkonia. ;)


  P.S. Me pëlqen qe sjell gjithmonë të rejat e fundit tek Moda, Englishbee. Vete duhet ta bëj me shumë këtë gjë këtu në forum (t'ju sjell të rejat e fundit te Modes dhe Estetikes) aq me shumë qe vdes për rroba (canta, këpucë, bizhu, etj.), bëj shumë shopping, e ndjek moden dhe me thërrasin "Fashin Plate".  :-[

  :) jane te mrekullueshme edhe pse jam 12 vjeqare do e deshiroja ti blej

  Temat e fundit