Thonjte! - 3 - E Bukura

Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

 Thonjte!

 Thonjte!

· 67 · 32421

 • Postime: 7093
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#50 ne: 23-03-2009, 13:08:14
Se fundmi kam mare si dhurate nje manikyre Chanel (ngjyre gjaku)
Me pelqen, mi tregon thonjte vertete bukur.

 • Postime: 18040
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#51 ne: 23-03-2009, 14:00:27
Une perdori thonje falco por jo gjithmone....psh kur shkoj ne dasma party apo okazione....
thonjet natyral i rriti vet me gjatesine jo te madhe shume duke qene se i kam gishtat shume te gjate dhe te holle....
gjithmone i mbaj te lyer gishtat e dores dhe kembes njesoj me ngjyrat e mbyllura me pelqejne shume pasi jane edhe fashion i kohes per mom....e adhuroj ngjyren lejla te mbyllet teper shume si dhe ngjyra vishnje sh sh me shkon....kam provuar dhe ngjyren e zeze vertet e bukur.

Shkoj per pedicure 1here ne jave gjithashtu. :)

 • Postime: 12279
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#52 ne: 23-03-2009, 14:14:59
une shkoj 1 here ne 3 jave manikyr pedikyr...

thonjte  e duarve i mbaj te mbushura me xhel me gjatesine e thoit tim jo shume te gjata dhe preferoj ngjyrat natyrale me pelqen stili french te thonjte... ne vere perdor luspat te maja e thonjve me ngjyra roze ose lejla te hapur e pjesa tjeter e thoit natyrale...
Sa per kembet ghithmone preferoj ngjyren e kuqe portokalli roze e french varet e shume nga sandalet qe vesh ne vere pasi duhet te kombinohen.

momentalisht i kam keshtu ... diagonal french
 
« Editimi i fundit: 29-07-2022, 13:54:56 nga stellina »

 • Postime: 18040
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#53 ne: 23-03-2009, 14:21:13
Ahhh sa gjysma atyre i mbaj une....ama te bukur jane ashtu por 1here isha duke i bere dush goces dhe ja gervisha barkun keq me ta ^o)...plus edhe kur gatuaj i kam bezdi te gjate shume....qe atehere i kam shkurtuar.. :D

 • Postime: 12279
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#54 ne: 23-03-2009, 14:30:35
une jam mesuar Baby por sigurisht i kam me te shkurter se ato ne foto ... te te them dicka per te qesh.... sa here laj duart e dhembet gjithmone laj e thonjte furce enkas per to sepse duan shume higjene vertet.Per te gricur ka te beje shume kush ti ve ajo goca qe shkoj une eshte shume e kujdeseshme dhe e ben me lime thoin ne menyre te tille qe kudo ta prekesh nuk te qervisht.  :)

 • Postime: 7093
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#55 ne: 24-03-2009, 14:25:34
Modeli french eshte vertete i bukur por kerkon shume kujdesje...
 

Shejtane sa kushton nje seance thonjesh ne Shqiperi  :D
Ketu ku jetoj une te rjepin, megjithate u ne e kam gjetur zgjidhjen,  i kam blere vete te gjitha mjetet.

Une perdori thonje falco por jo gjithmone....psh kur shkoj ne dasma party apo okazione....


Une thonjte fallco i kam perdorur kur jam martuar ( kur festova me shoqerine). Te them te drejten nuk ndihesha rehat, me dukej sikur do me binin nga momenti ne moment  :D

 • Postime: 12279
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#56 ne: 24-03-2009, 14:44:27
Modeli french eshte vertete i bukur por kerkon shume kujdesje...
 

Shejtane sa kushton nje seance thonjesh ne Shqiperi  :D
Ketu ku jetoj une te rjepin, megjithate u ne e kam gjetur zgjidhjen,  i kam blere vete te gjitha mjetet.


erlehta po ti vendosesh ne fillim paguan 6000 lek te reja flas per duart kurse trajtimi dhe mbushja paguan 3000 lek te reja.
Te njejtin cmim ka dhe padikyri .....

 • Postime: 7093
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#57 ne: 26-03-2009, 10:37:38
Nuk qenka keq as aty..bohhhhh
Nje here ne muaj  do ja lejon vetes, por jave per jave si rende te vete. I bie qe cerekun ose gjysmen e rroges tja falesh manikyristes  :D
Sic thashe e mesiper une e kam blere kompletin vete. Kushtoj vetem 90 euro, por e kam per sa here te me nevojitet. Thonjte kerkojne me shume kujdesje se fytyra. Eh cdo gje me duar
Pak me pare pashe reklamat qe firma te ndryshme na sjellin ne shtepi. Ne oferte ishte nje komplet manikür e pedikür per vetem 25 euro. Do te  ta blej si un regalo per te :D

 • Postime: 12279
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#58 ne: 26-03-2009, 10:44:14
pershendetje erlehta  :perqafim

po jo o goc se ska nevoje te shkosh aq shpesh  :)... kjo eshte e mira e xhelit qe rrine bukur manikyri nuk iken e enet e punet e shpise i ben rehat e nuk te thyhen thonjte.
Une 1 here ne muaj i bej tani ne dimer se thonjte rriten me ngadale ne vere ngaqe eshte e plazhi 1 here ne 3 jave

une u perpoqa ta beja vete por po te mi shihje thonjte e duarve do shkriheshe se qeshuri u bera si Eduardo duar gershera e ke parasysh ate filmin LOL LOL

 • Postime: 7093
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#59 ne: 26-03-2009, 10:49:53


une u perpoqa ta beja vete por po te mi shihje thonjte e duarve do shkriheshe se qeshuri u bera si Eduardo duar gershera e ke parasysh ate filmin LOL LOL

Filmi nuk me kujtohet, por me gjithate i perfytyr si i mund ti kesh bere LOL
I kam bere vete ne fillimet e mia, deri sa ja mora doren  :D

 • Postime: 12279
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#60 ne: 26-03-2009, 10:51:35
bravo sinqerisht ajo pune do shume nerva te qeta ...

hajd se po erdhe nga TR do te te kerkoj trajnim mbase mesoj e une e si le leket te manikyristja  :)

 • Postime: 2869
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#61 ne: 27-10-2010, 11:36:30
dhe une  i kam me xhel thonjte dhe te gjate,pra bien ne sy nga ata qe s'i mbajne kaq te gjate. per mua jane komod ne fakt se qekur kam qene 14 vjece fillova t'i mbaj te gjate. se ekzagjeroj me modele dhe forma,madje me ngjyrat jane tek ngjyrat e hapura,te kuqe,french.

cmimet : 2000 venia e xhelit per here te pare,modilimi i thoit.
              1000 mbushja apo ristrukturimi.

dhe une 1 here ne 3 jave i bej.po ama ia vlen se te duket dora sensuale,tamam femer...

 • Postime: 7978
 • Karma: +18/-8
 • Gjinia: Femer

#62 ne: 27-10-2010, 20:16:10
...aaa ma shpifen (jo me kuptimin brutal te fjales :D) femrat ne Shqiperi kete vere ...uffffaaaa kush ti kishte me te gjate e me te sajuar ...thuajse te gjitha me thonj fallco....ufff me ca dizenjo tere xixa e shume ekstravagante shumices i dukeshin te verdha nga fundi trejaveshit dhe zhul posht ...aman se si mu duken ....

Mua me pelqejne thonjt jo shume te gjate te shkurter jo fallco dhe te paster ...ooo me pelqejne ngjyrat e lehta qe ta bejne doren te ngjaje shume e rregullt shume klasike ...por manikyrin e shikoj te domosdoshem nje here ne jave ...sesben , mbi te gjitha eshte higjene

 • Postime: 2869
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#63 ne: 28-10-2010, 09:08:44
ka raste plot mi Lisa keshtu, po femra kur eshte pise eshte si me thonjte e shkurter si me te gjate...

une per vete i kam mbajtur te gjate deri ne nje gjatesi normale,jo te ekzagjeruar,kryesisht i mbaj french...isha mesuar ti mbaja te gjate derisa para ca kohesh pata per disa muaj mungese vitaminash e mu dobsuan shume e me thyheshin...u detyrova t'i beja me xhel per t'i forcuar...pra mbi te gjitha nevoja e jo shume deshira, por megjithate jam e kenaqur.

#64 ne: 10-12-2010, 00:40:42
dhe un dua te kem thonje te bukur...sepse dhe thonjt jan nje detaj shume i rendesishem tek femrat...por kjo varet dhe nga puna qe ben...un punoj ne nje kompani qe patjeter duhet te kem duar te bukura por nga kjo ane kam ren rehat sepse me bin kompani nje her ne 3 jave :D
« Editimi i fundit: 10-12-2010, 01:12:57 nga M A X »

#65 ne: 06-02-2011, 23:19:00
 :)une i du shum thonjet edhe sa her qe dal qytet blej llak edhe i du i du shum thojt i rregulloj me dizanje sipas deshires dhe mendimit tim me pelqen gjithmon thonjet edhe sa her kyqna ne internet vetem vido shikoj per thonje se si i rregullojn kshut  :engjell:

 • Postime: 1549
 • Karma: +0/-0

#66 ne: 29-07-2022, 13:54:31
Ja si mbahen thonjtë sot ne vitin 2022

Temat e fundit