Victoria`s Secret! - E Bukura

Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

 Victoria`s Secret!

 Victoria`s Secret!

· 9 · 2795

 • Postime: 1581
 • Karma: +8/-1

ne: 26-10-2006, 16:53:38
 

Nje nga firmat e njohura te veshjeve intime.
Cdo vit i lejohet vetem nje Top- Modele  te mbaj prodhimet me te shtrenjte te firmes.
Per kete vit eshte zgjedhur cekja Karolina Kurkova ( 22 vjece) qe te reklamoj "recipeten" me te shtrenjte (6.5 milion Dollare). Recipetat jane te punuara me gure diamantesh (rreth 2.000 gure )
 

« Editimi i fundit: 22-01-2020, 00:51:51 nga M A X »

 • Postime: 28612
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 09-10-2019, 21:53:45

 

Victoria’s Secret, për herë të parë koleksion për modele të kolme.

Victoria’s Secret për herë të parë që nga krijimi i saj po prezanton koleksionin e të brendshmeve me modele të kolme.

Kompania e famshme po punon me modelen e kolme Ali Tate Cutle. Vendimi historik i Victoria’s Secret vjen pas disa vitesh kritika për mungesë të diversitetit në koleksionet e saj.Ndërsa është krahasuar me Savage x Fenty të Rihannës që përfshin të brendshme të të gjitha masave.Lajmi për bashkëpunimin e Victoria’s Secret me Bluebella, që ka modele të të gjitha masave, u publikua javën e kaluar.
Ndërsa Cutler zbuloi se ishte ajo modelja e parë e markës me masën 14. Lapsi.al

 • Postime: 937
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 23-01-2020, 16:14:27
Thuhet se eshte ne krize Viktoria keto kohet e fundit.
 

 • Postime: 937
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 01-02-2020, 21:37:09
 

 • Postime: 937
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 06-02-2020, 15:00:59
 

 • Postime: 28612
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 18-08-2020, 22:25:59
 

 

 

 • Postime: 28612
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 18-08-2020, 22:27:12
 

 

 

 

 • Postime: 28612
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 18-08-2020, 22:29:40
 

 

 

 • Postime: 28612
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 05-03-2021, 20:18:09
Për dekada me radhë, Victoria’s Secret konsiderohej nga shumë gra si përkufizim i feminilitetit. Modelet të cilat quhen Angels (engjëj) fitonin famë ndërkombëtare.


Një hulumtim i New York Times, nxorri në pah një anë të errët të kompanisë, për bullizëm, përçmim, paragjykim dhe ngacmime seksuale ndaj grave. Hulumtimi i prestigjozes amerikane përfshiu intervista me më shumë se 30 drejtues aktualë të Victoria’s Secret, ish-punonjës, punonjës, partnerë, modele dhe dokumente gjyqësore. Ed Razek, për dekada me radhë, ishte një nga drejtuesit më të lartë të L Brands, kompania mëmë e Victoria’s Secret. Ai ishte subjekt ankesash të përsëritura për sjellje të papërshtatshme; përpiqej të puthte modelet dhe u kërkonte t’i uleshin në prehër.

 Intervistat me modelet dhe punonjësit e tjerë nxjerrin në pah anën e errët të kompanisë, e cila u pa me dyshim kur u përfol lidhja e Wexner me financierin Jeffrey Epstein, kriminel i arrestuar për abuzim seksual dhe abuzim e trafikim të miturish. Epstein menaxhonte pasurinë shumë-miliardëshe të Wexner dhe thuhet se joshi dhe abuzoi me shumë gra, duke u hequr si përfaqësues i Victoria’s Secret. Pas raportimit të NYT, Tammy Roberts Myers, zëdhënëse e L Brands, u shpreh:  “Na vjen keq për çdo rast kur nuk kemi arritur objektivin dhe jemi plotësisht të përkushtuar për përmirësimin e vazhdueshëm dhe përgjegjshmërinë e plotë.” Në asnjë moment, ajo nuk kundërshtoi raportimet e New York Times.
Ed Razek u shpreh përmes një emaili se “raportimet janë të pavërteta, të gabuara dhe të marra jashtë kontekstit”, ndërsa Wexner nuk pranoi të komentojë.
 

Temat e fundit