Cfare ju ka bere me shume pershtypje sot? - 61 - Café Zerion ツ

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Cfare ju ka bere me shume pershtypje sot?

Cfare ju ka bere me shume pershtypje sot?

· 2298 · 32771

 • Postime: 525

#1500 ne: 07-05-2012, 21:19:44
Citim
Sa femije njeh qe kane numer pune, paguajne taksa dhe detyrime shoqerore?

Asnji, pasi asnji shtet se ka bere deri tani. Keto jan shtete qe lejone abortin.

Citim
Pse duhet trajtuar si ne moshe madhore nje krijese e palindur?
Sepse ti ose nji tjeter thu qe tani ai eshte formu si njeri (mbas 3 mujsh), kshu qe un si shtet them "Ok, do i japim pashaporte ketij te palindurit dhe nai numer pune me pagu taksat?" Hudheni ne vote dhe zgjidheni. Te dyja palet (fetare dhe jo-fetare) votojne JO.
Argumenti shendetesor i nenes hyn pak ne ket teme pasi argumenti kryesor eshte qe kur konsiderohet krijesa e palindur njeri si ne te tjeret.


Citim
Argument tjeter kunder abortit eshte fakti se njeriu eshte gjallesa e vetme qe aborton femijen e vete per tangerllik apo motive te tjera te dobeta. Asnje qenie nuk e aborton, pra dalim ne nje konkluzion hipotetik se aborti eshte sjellje jo e natyrshme, rrjedhimisht, jonormale. Prandaj te mos trajtohet si dukuri normale. Fundja une vetem kaq marr per baze... Ca faji te ka embrioni ty, pse je aq injorant sa kryen raporte te pambrojtura?
Dmth ti ke frike nga evolucioni dhe po te ishe nja 1000 vjet para ne kohe shume gjera do te dukeshin jo-normale?
Ky argumenti qe the eshte nji teme tjeter (qe cuditerisht nderhyjne prap keta te fese) pasi nuk lejojne te modifikohet kodi gjenetik i njeriut. Prej ketyre kemi ngel mrapa.

 • Postime: 525

#1501 ne: 07-05-2012, 21:26:11
Nqs nuk eshte njeri atehere ngelet aq, qe nuk eshte njeri. Ca pytje ishte kjo?

\_/?

Ka nai chat room symbol kundra ose pro abortit? :)

 • Postime: 525

#1502 ne: 07-05-2012, 21:31:31
Un jam i hapur per c'do mendim, por nuk me pelqejn kur kalojne ne ekstrem gjerat dhe nuk nuk jan ne balance. Deri tani statusi njeri meritohet kur robi lind ne menyre vaginale ose cezarian.
Nqs ti do me e ul ne 3 muj, atehere un dua qe ta trajtosh si njeri ate te palindurin.
Pra, te ket te drejte per 1 numer pashaporte.

 • Postime: 525

#1503 ne: 07-05-2012, 21:42:06
Mir, nuk po te lodh me shume se ti kujton qe un jam kokshkemb nderkohe qe ky debat qe bem neve me siper eshte hedhur ne vote disa here ne SHBA dhe asnji se ka aprovu (me i dhon status nji te palinduri) prandaj aborti vazhdon dhe do vazhdoje deri sa te dali nai argument tjeter.

 • Postime: 1752
 • Gjinia: Femer

#1504 ne: 07-05-2012, 21:49:57
Debati në këtë temë...
QuoVadis  :perqafim

p.s. kërkoj ndjesë që ndërhyj në temë, erionmuca i palinduri e ka statusin në vete=I PALINDUR me emra të ndryshëm si: zigot, embrion, fetus.... :)

 • Postime: 525

#1505 ne: 07-05-2012, 21:51:41
Pse do ma kundershtosh faktin qe je koke(forte)shkemb? :P

Se po me ngatarro me nai fondamentalist prandaj. Un i shof gjonat shume te qarta me fakte dhe me detaje.

Muhabet shume i gjate eshte qe do energji me u vazhdu dhe jo shume ekstremizem.
A me gjete nai chat room symbol per abortin? :)

 • Postime: 525

#1506 ne: 07-05-2012, 21:52:26
Debati në këtë temë...
QuoVadis  :perqafim

p.s. kërkoj ndjesë që ndërhyj në temë, erionmuca i palinduri e ka statusin në vete=I PALINDUR me emra të ndryshëm si: zigot, embrion, fetus.... :)

Do me bo debat dhe ti parlote? Por mos e lej pergjysem.

 • Postime: 1752
 • Gjinia: Femer

#1507 ne: 07-05-2012, 21:57:50
Do me bo debat dhe ti parlote? Por mos e lej pergjysem.

Desha të mbetem në temë nëse e ke vërejtë fjalinë e parë të postimit tim ;)
p.s. më pëlqen më shumë dialogu i dyanshëm.

Përshëndetje.

 • Postime: 525

#1508 ne: 07-05-2012, 22:03:22
Dakort jam dhe un parlote per dialog te dyanshem. Kshu qe vazhdojme.

erionmuca i palinduri e ka statusin në vete=I PALINDUR me emra të ndryshëm si: zigot, embrion, fetus.... :)

Shume dakort me klasifikimin e te palindurit. Ti ke ndonje problem me abortin? Dmth je pro apo kundra?

 • Postime: 12743

#1509 ne: 07-05-2012, 22:03:55
eshte nje teme per kete ceshtje ku jemi ngrene e zene me nje cunak fetar Altruizmi e kishte nick name sepse quante imorale femrat qe abortonin....une jam dakort me llogjiken e Erionit dhe bile kam debatuar shume ne lidhje me kete ceshtje....gjthsesi ndoshta neser

 • Postime: 525

#1510 ne: 07-05-2012, 22:05:22
eshte nje teme per kete ceshtje ku jemi ngrene e zene me nje cunak fetar Altruizmi e kishte nick name sepse quante imorale femrat qe abortonin....une jam dakort me llogjiken e Erionit dhe bile kam debatuar shume ne lidhje me kete ceshtje....gjthsesi ndoshta neser

Me keta te fese nuk bohet muhabet.

 • Postime: 12343
 • Gjinia: Femer

#1511 ne: 07-05-2012, 22:05:47
me ka bere pershtypje qe ky erioni eshte bere shume intelektual keto kohet e fundit :P LOL

 • Postime: 525

#1512 ne: 07-05-2012, 22:06:26
Mora nji diplome ke Kristali. :)

 • Postime: 12343
 • Gjinia: Femer

#1513 ne: 07-05-2012, 22:08:01
Kishe dale dhe ne televizor eeee LOL

 • Postime: 525

#1514 ne: 07-05-2012, 22:08:29
Po po. Ej, mos me shif kshu si rrot trapi nga jasht se nga mren jam cun i zgjut.

 • Postime: 12743

#1515 ne: 07-05-2012, 22:08:55
ja dha Meti burgaxhiu dora vete LOL

 • Postime: 12343
 • Gjinia: Femer

#1516 ne: 07-05-2012, 22:15:02
po dhe kjo QV paska marre diplome kristali o mishel sju mbyll goja sju mbyll :P LOL

 • Postime: 12743

#1517 ne: 07-05-2012, 22:17:16
Jo, me pak kreativitet, improvizojme. :P

O erion, se mos mendon ti se i quaj imorale une femrat qe abortojne. Jo mer jo... Jane vetem pak injorante ndoshta qe e cojne punen deri aty, kur mund ta parandalonin shume bukur. Nga ana tjeter, me mire te abortosh, sesa te rrisesh nje femije qe do ja besh jeten ferr e s'do kesh as buke t'i japesh. S'e di, nuk gjykohen gjerat kaq ftohte, po meqe plasi muhabeti e kemi qejf pak te replikojme... :P


ti e bere si ajo shprehja hic hic habili vdiq...ca je tu thone mi rrusho...
Si i quan injorante se e cuan punen deri aty??? Po pse mi ca ka ndonje filozofi ta cosh punen deri aty? Nejse varja se pertoj me shkrujt tashi po paragjykimet ne kete pike jane te teperta....une nuk e shoh si injorance as si emancipim por si nje vendim qe merret bazuar ne arsyet e gjithkujt. Dhe askush nuk mund te gjykoj vendimet e dikujt tjeter. Gjithkush eshte i lire te bej cte doje me ate qe ka ngjizur vete!!

 • Postime: 12743

#1518 ne: 07-05-2012, 22:19:17
Ket diplomen e Kristalit e kam per te tregu qe kam lek. Punet i zgjidh me diplomen ne shtet... :P

mire ate te kristalit perdore me fshi djerset qe ke derdh ne shtet zemer...se per gje tjeter ste hy ne pune.
Epo te rrofshin leket se tia japesh atij kokeshpulles LOL

 • Postime: 12343
 • Gjinia: Femer

#1519 ne: 07-05-2012, 22:19:59
dhe kjo misheli paska marre diplome LOL

po dal anej nga fotot une u pa puna :P

 • Postime: 525

#1520 ne: 07-05-2012, 22:20:42
Therrit kaskat blu! :)

 • Postime: 12343
 • Gjinia: Femer

#1521 ne: 07-05-2012, 22:20:56
mire ate te kristalit perdore me fshi djerset qe ke derdh ne shtet zemer...se per gje tjeter ste hy ne pune.
Epo te rrofshin leket se tia japesh atij kokeshpulles LOL

a eshte i licensuar ky kristali bthw?

 • Postime: 525

#1522 ne: 07-05-2012, 22:24:37
Meti, Meti eshte kokshpulla.

 • Postime: 12343
 • Gjinia: Femer

#1523 ne: 07-05-2012, 22:24:57

Natyrisht qe gjithesecili ben si i do kokrra e qejfit. Shyqyr qe eshte keshtu. Po une jam per berjen e kokrres se qejfit me pak pergjegjesi. ;) :)

fiks si mua, s'ke lene gje pa me ngja :P LOL

 • Postime: 12743

#1524 ne: 07-05-2012, 22:34:17
kjo eshte tema e abortit...dilni atje edhe luftoni shpatallare

zeriyt.com/abortimi-eshte-gabimi-me-i-madh-i-jetes-t38097.0.html

o QV si qender votimi ma ke shkurtimin...edhe une per ate e kisha llafin....te abortosh se ben nga qejfi po nga halli se s'eshte qejf i madh me bo ate pune...por as qejf me ngel me barre pa deshire. Ka raste kur ndodh dhe sipas teje hajde shumojme racen se meqe e terhoqem marshin e dores me vonese...apo te pijme kontraceptive e te na dalin 100 andralla me pas.... Apo te perdorim condom ...muhabet llastiqesh tashi

kokshpulla eshte Meti qe ka qene ne burg per hajdutlliqe e sot ka marre statusin e te perndjekurit politik...rob qe ska bo dy klas shkolle e ka hap shkoll.

Temat e fundit