×
Hyrja
Profili

Cfare po hani ose po pini tani?

Cfare po hani ose po pini tani?

· 6859 · 131390

 • Postime: 12151
 • Gjinia: Femer

#6300 ne: 12-07-2012, 10:33:26
Biskotave moj ;) :perqafim


Unë për moment një kafe turke.

..kurre s'e paskam degjuar kete lloj biskote :-[ :-[

Parlote :perqafim

 • Postime: 12151
 • Gjinia: Femer

#6301 ne: 12-07-2012, 10:35:47
Po ha pak kek...

 • Postime: 4261

#6302 ne: 12-07-2012, 23:22:37
..kurre s'e paskam degjuar kete lloj biskote :-[ :-[

Parlote :perqafim

Eshte prodhim serb ;) tek ne hahet shum ky lloj biskote

 • Postime: 12151
 • Gjinia: Femer

#6303 ne: 13-07-2012, 15:32:49
Eshte prodhim serb ;) tek ne hahet shum ky lloj biskote

Aha...s'paskam pasur faj pra :P

 • Postime: 12151
 • Gjinia: Femer

#6304 ne: 13-07-2012, 15:32:57


Bujrem...kujt te ja mbaje :D :engjell:

 • Postime: 12743

#6305 ne: 16-07-2012, 18:00:39
..kurre s'e paskam degjuar kete lloj biskote :-[ :-[

Parlote :perqafim

jane identike me biskotat plasmon te chiccos

 • Postime: 1752
 • Gjinia: Femer

#6306 ne: 16-07-2012, 21:15:17


Bujrem...kujt te ja mbaje :D :engjell:
Njërën e grabita unë... :perqafim

 • Postime: 32

#6307 ne: 22-07-2012, 20:39:23
kam përpara një tas me kumbulla te kuqe dhe me dardha :P :-[ kur te mbaroj me kumbullat,  do filloj me dardhat :d
Nice one SmiLey. Edhe une po i respektoj frutat sonte. Edhe une e lashe dardhen per te fundit.

 • Postime: 32

#6308 ne: 22-07-2012, 20:40:59


Bujrem...kujt te ja mbaje :D :engjell:
It looks like a dream. Yeah, I would go for it! A mund t'i shtosh ca raki?

 • Postime: 32

#6309 ne: 22-07-2012, 20:59:13
..kurre s'e paskam degjuar kete lloj biskote :-[ :-[

Parlote :perqafim
Kjo lloj biskote me ka thene goca se perdoret ne Zupa (embelsire) ne Shqiperi-ne anglisht i thone sponge fingers. Evgjeni Haririzi udhezon ne librin e saj "Si te gatuajme", qe; Copat e biskotave si permendur me lart, vendosen ne enen qe do te serviren dhe njomen me me shurup te aromanizuar  me limon ose portokall, liker ose konjak. I hedhij lart krem pasticerie, ose krem pane. Hidhi nje shtrese arra,dhe mbuloje me nje shtrese tjeter biskotash. By the time my daughter had finished telling me the complete recipe, I had fallen asleep..., But it sounded nice! hmmmmm:

 • Postime: 18285
 • Gjinia: Femer

#6310 ne: 25-07-2012, 10:39:41
Qershia

 • Postime: 4313
 • Gjinia: Mashkull

#6311 ne: 25-07-2012, 10:43:45
Manaferra, a do i nderrojme? :D

 • Postime: 18285
 • Gjinia: Femer

#6312 ne: 25-07-2012, 10:45:01
Po i bejm mix e i hame bashke ndac se qershiat si zor ja jep kujt keto kohe :D :D

 • Postime: 12743

#6313 ne: 25-07-2012, 13:35:26
Mare po ha

 • Postime: 12151
 • Gjinia: Femer

#6314 ne: 25-07-2012, 18:29:48
Nje sallate..me pak nga te gjitha :D

 • Postime: 1012
 • Gjinia: Femer

#6315 ne: 25-07-2012, 18:52:16
Nje frut.

 • Postime: 1300
 • Gjinia: Femer

#6316 ne: 25-07-2012, 18:52:59
Kafen e mbasdites me Misss

 • Postime: 18285
 • Gjinia: Femer

#6317 ne: 25-07-2012, 20:37:49
Pjeshke

 • Postime: 12743

#6318 ne: 25-07-2012, 21:53:12
veten ..per ca fjale qe i thashe pa menduar gjate...po sme plas fareeee

 • Postime: 12151
 • Gjinia: Femer

#6319 ne: 26-07-2012, 08:08:19
Nje caj te ngrohte, ne kete mengjes te fresket. :)

 • Postime: 12743

#6320 ne: 26-07-2012, 15:32:59
sapo te dal te pi nje cigare.....

 • Postime: 32

#6321 ne: 26-07-2012, 21:54:20
Left over KFC

 • Postime: 18285
 • Gjinia: Femer

#6322 ne: 26-07-2012, 23:12:20
Boronica

 • Postime: 12151
 • Gjinia: Femer

#6323 ne: 27-07-2012, 08:11:56
Nje caj te ngrohte, ne kete mengjes te fresket. :)

 • Postime: 18285
 • Gjinia: Femer

#6324 ne: 27-07-2012, 11:55:48
Kos & toast

Temat e fundit