Ciftet e Forumit! - 22 - Café Zerion ツ

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Ciftet e Forumit!

Ciftet e Forumit!

· 933 · 29340

#525 ne: 12-10-2006, 20:18:22
Po prandaj te them hajde martohemi bashke,dhe ti jap fund kesaj vuajtje te embel hmmmmm:

 • Postime: 12236
 • Karma: +408/-388

#526 ne: 12-10-2006, 20:20:00
Si mendon bashk,keni gjet ka nji partner apo si eshte halli?.... :D

#527 ne: 12-10-2006, 20:26:37
Ehhh more Lefter..sa e rregullova pak muhabetin mu nderpre sinjali dhe me humben mendimet tani qe hyra..iku ajo pune me duket aq ishte ><

 • Postime: 12236
 • Karma: +408/-388

#528 ne: 12-10-2006, 20:28:17
Po pra ca menove ti,hekrin rahe deri sa eshte e nxehte.... :D..Tash prite radhen prap se une jam ne skene per momentin.... :D

#529 ne: 12-10-2006, 20:30:59
Po tani po e nxeh prap hekurin u pa puna hmmmmm:

#530 ne: 13-10-2006, 17:14:45
Une me ke ngela si perfundim :)

 • Postime: 1463
 • Karma: +15/-0

#531 ne: 13-10-2006, 17:18:50
Ty do te te gjejme ndonje komunist qe te biesh rehat LOL LOL

#532 ne: 13-10-2006, 21:31:39
Unë me ke ngela si përfundim :)
Shiko femijet..dhe hiq dore nga ai lengu i bardhe..se do te hane qente pastaj...more vesh apo jo..ce ke ate bark ashtu..te ka shkuar tek goja...bahhhhh hmmmmm: :S ;)

 • Postime: 4008
 • Karma: +5/-0
 • Gjinia: Femer

#533 ne: 16-10-2006, 03:05:29
Une votoj per mua edhe Bekimin :D

 • Postime: 3003
 • Karma: +5/-1
 • Gjinia: Mashkull

#534 ne: 16-10-2006, 03:09:30
Edhe une. :D

 • Postime: 4008
 • Karma: +5/-0
 • Gjinia: Femer

#535 ne: 16-10-2006, 03:13:15
yey... let's have kids! :D LOL LOL

 • Postime: 3003
 • Karma: +5/-1
 • Gjinia: Mashkull

#536 ne: 16-10-2006, 03:22:06
Per mua s'ka problem. Nuk e kam per here te pare. :D LOL LOL

 • Postime: 4008
 • Karma: +5/-0
 • Gjinia: Femer

#537 ne: 16-10-2006, 03:26:09
S'ka gje.. e di une qe ke eksperience ti :D

 • Postime: 3003
 • Karma: +5/-1
 • Gjinia: Mashkull

#538 ne: 16-10-2006, 03:37:37
Ku do i bejme??? :D

 • Postime: 4008
 • Karma: +5/-0
 • Gjinia: Femer

#539 ne: 16-10-2006, 03:39:24
Ne spital ore.. pse ku i do t'i besh ti... ne farm? :D

 • Postime: 7991
 • Karma: +18/-8
 • Gjinia: Femer

#540 ne: 16-10-2006, 06:05:35
Omelsine shkohet njehere ne farm mes kashte me kalin apo lopen qe ju pergjon pastaj ne spital.......ka rradhe puna :D

Si perfundim i ciftezume te gjithe ...............ehhh h shyqyr :D

 • Postime: 12236
 • Karma: +408/-388

#541 ne: 16-10-2006, 17:15:44
Jo Lisushe jooo...Se mu ende nuk me dihet numri do me bjen cift apo tek..... :D...Se ja kam mesy me shumice une.... :D

 • Postime: 4008
 • Karma: +5/-0
 • Gjinia: Femer

#542 ne: 16-10-2006, 17:31:35
^^^ Ti lart po ti... me shumice se s'te dalin me pakice :D

 • Postime: 1463
 • Karma: +15/-0

#543 ne: 24-10-2006, 13:51:34
Një çift krejt i rastesishem (Pjesa e pare)


Doli njëra ne penxhere
Syte i kishte fry si tenxhere

Kishte nete te tera qe flinte vetëm
I mungonte diçka e ndihej sikletshem

Gjithë naten enderronte si e marrë
More si nuk ma vari as edhe nji qyqar

Gulconte e zeza floket duke i shkurtuar
Me gishtin e saj kishte kohe qe ishte miqesuar

Por një ditë dera e saj trokiti pak rendshem
Hapi veshet dhe sytë i ferkoi ethshem

E hapi deren gjithë delikatese
Ne dere qëndronte një jabanxhi me vese

E futi brenda pa shumë mundim
I dha te hante qe te cdhdhej nga ai stermundim

Miku ishte aq i lodhur nga rruga
Sa kur u la nuk shkoi dot as te buka

Si u shtri ne krevat gjerë e gjatë
Ndjeu një si mal ti hypte lart

Zgurgulloi sytë ne errësirë
Por mezi shqoi një luaneshe qe mbi te ish shtrire

Ndjeu dhimbje te ai miku aty poshtë
I dukej sikur ai kishin varur ne gozhde

Dha e mori i shkreti me te bertitura
Por tjetres as ia ndjente nga ato te uleritura

Si ja shtrydhi fort dhe mirë
I tha te flinte e të mos bënte si kellire

E ç'të bënte i gjori jabanxhi
Ku me gjete sot qe isha i lodhur e nuk kisha fuqi

****************************************************************

Pjesa e dytë.

Por te nesërmen gjithçka ishte ndryshe............ .......

Dhe historia vazhdon....... ne ditet ne vijim do keni pjesen e dytë gjithmonë nëse dëshironi ta dini :D :D :D :D :D :D :D
Pjesa e dytë.

Cohet miku ne mengjes
I hap krahet serbes serbes

Kur dora i ngjiti ne tul te bute
Shqeu syte e u be i urte

Ne krah te tij qendronte nje goxha femer
Por per te ajo nuk kish emer

Ngriti batanijen me kujdes
Dhe pa se te dy ishn te zhvesh

Pa u menduar fare miku u pregatit
E ktheu anash me shume vrik

E keshtu filloi ti bente yzmet
Sic ja beri ajo naten per lezet

Por tjetra kur e ndeu sec po ndodhte
S'kish fuqi as te belbezonte

Tjetri e kish marre seriozisht
Se leshonte fare as pe as gisht

Dha e mori e shkreta ta qetesonte
Por tjetrit mendja vetem aty i punonte

Aty nga pasditja spektakli mbaroi
Dhe miku krevatin me qejf e leshoi

Si e falenderoi per bujarine
I tha se do ta mbante mend shtepine

Por tjetres as i behej vone fare
Thoshte me vete ishalla s'me mban mend fare

Si e la te ikte mikun me qetesi
U betua se kurre nuk do merrte jabanxhi te panjohur ne shtepi

 :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D


 • Postime: 4836
 • Karma: +4/-1
 • Gjinia: Mashkull

#544 ne: 26-10-2006, 12:34:16
Jam ne kerkim te partneres time,është një goce e mil,me gjuh jasht quhet MIshel,kush e ka pare please jepni info për te,shpërblimi do të jetë i mbajshem.. :P

 • Postime: 66
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#545 ne: 26-10-2006, 13:20:01
kush do me u ciftu me mu............... ^o)

#546 ne: 03-11-2006, 18:24:16
Vetem me ty ska per ty ciftuar njeri..me mire te rrish beqar sesa me nje fierak si puna jote apo jo Ragazo di Mare !

#547 ne: 03-11-2006, 18:32:00
O Stalion po nuk levize vete kembet mos kujto se do te hane dhembet
po nejse hajt se po te nimoj une per ate gocen me ate gjone jashte e me ate emrin si e kishte...

mire o top fare...atje ku e ke lone atje ke me e gjet... :D

 :perqafim :perqafim :perqafim :perqafim

 • Postime: 4264
 • Karma: +73/-57

#548 ne: 03-11-2006, 18:43:48
a  eshte  shtuar  ndonje cift i ri kendej :D

 • Postime: 66
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#549 ne: 03-11-2006, 18:50:17
Vetëm me ty s'ka për ty ciftuar njeri..me mirë te rrish beqar sesa me një fierak si puna jote apo jo Ragazo di Mare !

CHAPKENJA CFAR FIRAKU MI LALE JAM NGA TIRONA hmmmmm:

Temat e fundit