Jeta me ka mesuar qe... - 20 - Café Zerion ツ

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Jeta me ka mesuar qe...

Jeta me ka mesuar qe...

· 905 · 17802

 • Postime: 7517
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#475 ne: 17-02-2012, 22:04:22
qe merre lehte parjen e filmit mos u emociono. :P

 • Postime: 1010
 • Karma: +24/-6
 • Gjinia: Femer

#476 ne: 17-02-2012, 22:05:00
Gabon  :P

 • Postime: 7517
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#477 ne: 17-02-2012, 22:05:34
mos paragjyko se paragjykon veten. :D

 • Postime: 1010
 • Karma: +24/-6
 • Gjinia: Femer

#478 ne: 17-02-2012, 22:06:17
I di edhe keto  :D

 • Postime: 7517
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#479 ne: 17-02-2012, 22:07:05
kurre mos thuaj e di se gjithmone je perpara nje honi me te paditura. :D

 • Postime: 1010
 • Karma: +24/-6
 • Gjinia: Femer

#480 ne: 17-02-2012, 22:08:19
 Edhe keto i di  :D e drejte dmth  :P

 • Postime: 7517
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#481 ne: 17-02-2012, 22:08:40
qe kjo goca tani po fillon e po meson. :P

 • Postime: 1010
 • Karma: +24/-6
 • Gjinia: Femer

#482 ne: 17-02-2012, 22:10:14
Te faleminderit  :D

 • Postime: 7517
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#483 ne: 17-02-2012, 22:10:44
me nder qofsh :P

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#484 ne: 19-02-2012, 19:14:39
jeta me ka mesuar se njerezit qenkan qeniet me te cuditshme

 • Postime: 3239
 • Karma: +12/-1
 • Gjinia: Mashkull

#485 ne: 25-02-2012, 00:33:25
...qe integrimi i internetit ne shoqeri, ndikoje keq, ne persona me personalitet te dobet.

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#486 ne: 02-03-2012, 10:49:25
jeta me ka mesuar qe castet e bukura jane te pakta......dhe zgjasin pak

 • Postime: 1246
 • Karma: +0/-0

#487 ne: 08-03-2012, 12:47:32
Qe ne ceremonine e kryqezimit te krishtit kam marr e une pjese :P
Qe ne ardhjen e drites e formulen e bere nga Njuton kam kontribuar e une.
Qe ne te paren te them erdhen per ti hedh njerezve hi ne sy,edhe ne te dyten per ta heq ate te hedhuren nga a para. :)

T'perulem para ayre figurave me respekt  qe ndikuan ne mynyren me pozitive per njerezimin :)

 • Postime: 12285
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#488 ne: 08-03-2012, 13:04:41
Duhet ta dish se

Diplomat e varura në mur s’e bëjnë dot njeriun njeri

 

 

Ti duhet ta dish që

Sa më shumë të përdoret fjala dashuri

Aq më shumë i bjerret kuptimi asaj

 

Duhet ta dish që

Është tepër e vështirë ta gjesh saktësisht se

Ku kalon vija që ndan lëndimin e tjetrit nga mbrojtja e mendimeve personale

 

Duhet ta dish se

Largësia s’ka c’kërkon midis miqsh të vërtetë

As midis dashnorësh të vërtetë!

 

Ti duhet ta dish se

Përvoja s’ka të bëjë me numrin e ditëlindjeve që kremtove

Por me situatat që ke përjetuar.

 

Duhet ta dish se

Familja nuk është gjithmonë pranë nesh

Se mund ta mësojmë kujdesin, dashurinë dhe besimin

edhe nga ata që s’janë të fisit tanë.

Familja nuk është gjithmonë biologjike.

 

Duhet ta dish se

Edhe shokët më të afërt mund të të lëndojnë ndonjëherë.

Fali ata.

 

Duhet ta dish që

Ndonjëherë nuk mjafton t’i falësh vetëm të tjerët.

Edhe veten tënde përpiqu ta falësh ndonjëherë.

 

Duhet ta dish që

Bota nuk e ndal rrotullimin edhe kur

ty shpirtin ta qit.

 

Duhet ta dish që

Rrethanat dhe ngjarjet mund të kenë diktuar se kush do të jemi

Por për atë cfarë jemi mbajmë përgjegjësinë vetë.

 

Duhet ta dish se...

Kur dy vetë grinden me njëri-tjetrin,

Kjo s’do të thotë se nuk duhen. Por edhe kur nuk grinden

mos mendo se duhen marrëzisht

 

Duhet ta dish se

Secili problem fsheh një rast të volitshëm në vete

Dhe po ai problem është një xhuxh pranë këtij rasti.

 

Duhet ta dish se...

Dashurinë e humbet shumë shpejt,

Por pendimi zgjat vite të tëra.

 

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#489 ne: 08-03-2012, 13:24:58
Jeta me ka mesuar mos perulem kurre....u lodha duke qendruar drejt me pahir...

 • Postime: 1010
 • Karma: +24/-6
 • Gjinia: Femer

#490 ne: 08-03-2012, 13:35:37
...te ndjek llogjiken dhe jo ndjenjen. Edhe pse e di qe  duhet ndjekur zemra!

 • Postime: 955
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#491 ne: 08-03-2012, 13:37:10
...gjithmone kur jam i nxehur, me mire te shkoj te pi ndonje cigare, nese jam akome me i nxehur te shkoj e te pi ndonje teke ose dopjo.

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#492 ne: 08-03-2012, 13:38:08
...te ndjek llogjiken dhe jo ndjenjen. Edhe pse e di qe  duhet ndjekur zemra!
qenkemi njesoj ne kete pike.....jeta me ka mesuar te mohoj veten dhe te shoh perpara tek bien e ngrihen mijra pengesa qe me duhet ti kaloj me qetesi dhe urtesi...

 • Postime: 12100
 • Karma: +185/-20
 • Gjinia: Femer

#493 ne: 08-03-2012, 15:23:19
....t'a marr ashtu si te vije... ^o) ^o)

 • Postime: 547
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#494 ne: 08-03-2012, 15:41:04
mbyll syte dhe thuaj
do kaloj cdo gje

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#495 ne: 08-03-2012, 16:04:29
por nuk kalon...perkundrazi shtohet cdo dite dicka e me shume......jete e qelbet

 • Postime: 7517
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#496 ne: 08-03-2012, 19:32:11
im the best fuck the rest. :P :P

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#497 ne: 09-03-2012, 08:46:19
jeta me ka mesuar se ende kam shume per te mesuar

 • Postime: 18095
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#498 ne: 09-03-2012, 11:09:27
..sa me shume te flesh aq me e lodhur ndihesh.

 • Postime: 1246
 • Karma: +0/-0

#499 ne: 09-03-2012, 11:14:50
Qe e engjejt kane krah me thupra :) :P

Temat e fundit