Simfonite klasike, dhe Skena Kinematografike nga Filmat e juaj me te pelqyer ? - Café Zerion ツ

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Simfonite klasike, dhe Skena Kinematografike nga Filmat e juaj me te pelqyer ?

Simfonite klasike, dhe Skena Kinematografike nga Filmat e juaj me te pelqyer ?

· 20 · 635

 • Postime: 1740
 • Gjinia: Mashkull

ne: 27-12-2012, 08:02:30
Top 10 Romantic Symphonies

Cfare ju kujtojn ? Sa i pelqeni, dhe cfare kuptimi kane tek ju ?


Tek une jane zanafilla e artit te muzikes. Mund te futen tek historia e muzikes shkencore...

Ja dhe nje simfoni teatrike...nga Kumbara (The Godfather)
The Godfather Theme Song

Dhe nje Skene klasike e paharruar nga Filmi i Shekullit "Kumbara 1" 1972.

Le Parrain - Apollonia (Love Theme)

 • Postime: 12151
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 27-12-2012, 12:25:28
Pse ne barkafe kjo teme?

 • Postime: 1740
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 28-12-2012, 04:53:16
Pse ne barkafe kjo teme?

Sepse ne vende tjera te fourmit, thujse nuk ka me postime, dhe antare qe postojn...prandaj e vura ketu kete teme.

 • Postime: 12151
 • Gjinia: Femer

#3 ne: 12-03-2013, 14:23:03
Pas "Godfather" kjo eshte nder te preferuarat :engjell:

Righteous Brothers - Unchained Melody (Ghost soundtrack)

 • Postime: 1445
 • Gjinia: Femer

#4 ne: 12-03-2013, 21:28:05
Me pelqen shume Kastadiva e Belinit dhe filmi me te njejtin titull

 • Postime: 12151
 • Gjinia: Femer

#5 ne: 13-03-2013, 21:48:01

 • Postime: 12151
 • Gjinia: Femer

#6 ne: 13-03-2013, 22:03:12

 • Postime: 1445
 • Gjinia: Femer

#7 ne: 13-03-2013, 22:38:25
 Stinet te VIVALDIT,i kam edhe si ringtones.

 • Postime: 12151
 • Gjinia: Femer

#8 ne: 22-03-2013, 12:50:31
Patrick Swayze - She's like the wind

#9 ne: 22-03-2013, 14:28:12

 • Postime: 12151
 • Gjinia: Femer

#10 ne: 25-03-2013, 22:32:10

 • Postime: 12151
 • Gjinia: Femer

#11 ne: 25-03-2013, 22:39:26

 • Postime: 12151
 • Gjinia: Femer

#12 ne: 11-04-2013, 14:33:28

 • Postime: 12151
 • Gjinia: Femer

#13 ne: 11-04-2013, 14:37:07
Pretty Woman - It Must Have Been Love - 16:9 Wide Screen


..Lay a whisper on my pillow,
leave the winter on the ground.
I wake up lonely,
there's air of silence
in the bedroom and all around.
Touch me now,
I close my eyes
and dream away...

 • Postime: 1445
 • Gjinia: Femer

#14 ne: 14-04-2013, 22:02:21


Casta Diva  BELINI

 • Postime: 12151
 • Gjinia: Femer

 • Postime: 18279
 • Gjinia: Femer

#16 ne: 07-06-2013, 21:44:20
Dirty Dancing - She's Like the Wind

Ky mbetet ne mendjen dhe zemren time

 • Postime: 12151
 • Gjinia: Femer

#17 ne: 07-06-2013, 21:57:50
Po kjo Baby???....legjende ka per te mbetur :) :engjell:

Celine Dion - My Heart Will Go On (TITANIC) Lyrics on screen!!

 • Postime: 18279
 • Gjinia: Femer

#18 ne: 07-06-2013, 22:06:04
Po edhe ajo, edhe The Bodyguard, kto te tre sme merziten kurre :engjell: :perqafim

 • Postime: 18279
 • Gjinia: Femer

#19 ne: 11-06-2013, 22:42:43

Temat e fundit