Tema e Tironcave. - 98 - Café Zerion ツ

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Tema e Tironcave.

Tema e Tironcave.

· 3130 · 104140

 • Postime: 4466
 • Gjinia: Femer

#2425 ne: 14-12-2005, 17:38:49
Ua ku kan humb keto njeshat e Tirones mer???
<88>  ku te kam o llokum :-*
Smiley muahh te puc :)
Kacurrelse, Stalone si ju kam?
Kalofshi mire te gjithe  :pafshim

 • Postime: 5949

#2426 ne: 16-12-2005, 15:56:01
hahahahhaa, paj kapak kanihere kur e kërkonë nevoja,
se përndryshe nuk jam tip poison unë, përkundrazi, edhe pse ka pase rast kanë menduar se jam mashkull.

Aaaa kur e kerkon nevoja duhet te kthehesh icik ashtu 'poison' :P, se perndryshe njerezia te hypen ne qafe :D
Kush moj ka menduar se je mashkull... c'ne kshu? Apo i ke floket e shkurtra :P

 • Postime: 5949

#2427 ne: 16-12-2005, 15:59:48
Citim nga: *Ena* link=topic=67.msg329119#msg329119 datë=1134578329
Ua ku kan humb këto njeshat e Tirones more???
Smiley muahh te puc :)

Enushe si te kam moj?C'thotë jeta andej nga ty? :)
Rrofsh që vjen e na pershendet :lule


- Po këta bukuroshet e tjer me sa shoh qekan zhduk t'gjith... rrezik jan shum t'zon duke bo X'mas shopping... ahahahaaaa

 • Postime: 2501
 • Gjinia: Mashkull

#2428 ne: 18-12-2005, 19:07:19
Po si ju kam o yllat e sofres nr1

Smiley po si t'kam pas ty mi yll botë :-*

Ena po ku je ti mi ballokumja e elbasonit  :-*

bye iherna :D

 • Postime: 4466
 • Gjinia: Femer

#2429 ne: 19-12-2005, 01:53:25
Smiley jeta e perditshme ylli, vec se na jane zbukuru icik ma shume rruget meqe jane Lojrat Olimpike :D

Ej po me verte paskan marr rrugen te gjithe kaq shume dhurata kan me ble....Ishalla kujtohen ene per mu LOL

O 88  o yll bote, ku je ore se pa ty nuk paska lezet forumi :-*

Rrofsh per Trendafilin

 • Postime: 3347
 • Gjinia: Mashkull

#2430 ne: 19-12-2005, 06:41:40
holaaaaaaaaaaaaaa tironaaa
si jeni o njerez te mir si po ja kaloni , me shendet mir jeni? mir qofshit

smiley ti mir je un ketej jam edhe mas vitit te ri te shohim se si do vejn punet kismet me pak fjal, muahhhhhhhhhhhh ylli

88-sho po ti mir ke qen ? un ke pakica shof po nuk duken hic re osht bo keq vallahi shum e per lum thot populli se pak e ke hak LOL
ENUSHE  po ti moj si je me shendet ca thot jeta ate camarroken e vogel si e ke ? hajt ma kalofsh sa me mir jarebi suksese ne jet shnet e pare   <-------------- i paca vet nje her LOL

RESPEKTE  te gjithve bye nje her

 • Postime: 3347
 • Gjinia: Mashkull

#2431 ne: 31-12-2005, 05:23:39
pershendetje te gjithve
cere bohet ktu mer jahu asnji nuk paska shkrujt ktu ke tironcat ku jeni o pocaaaaaaa se lat nam na fulliqet mer pisa babababab me dobet skisha pa noiher ktu nejse

un jua uroj te gjithve ju tirocave me cuna me goca vitin e ri 2006 fat lumturi dhe mbarsi ju sjellt viti qe vjen
edhe nje her nga zemra ju a uron stalone juve vitin e ri  pa perjashtim

edhe te gjithve qe e lexojn kete shkrim jua uroj vitin e ri
muahhhhhhhhhhhhhhhh hhhhhhhhhhhhhhhhhhh h gocave per her te funit dmth per ket vit LOL

RESPEKTE TGJITHVE

 • Postime: 5949

#2432 ne: 31-12-2005, 09:08:50
        Përshëndetje te perzemerta te gjithë tironcve! :)




Ju uroj te gjithëve: Gezuar VITIN E RI 2006!!
Qofte një vit i mbarë dhe i suksesshem për te gjithë! Sjellte lumturi, dashuri, shëndet te plotë dhe realizime aspiratash kudo që te ndodheni :)




p.s., Per vete uroj qe te me realizohen te gjitha rezolutat per vitin e ardhshem perfshi ketu...gjetja e pushimeve te Easterit n'Tiron :D

 • Postime: 2501
 • Gjinia: Mashkull

#2433 ne: 31-12-2005, 11:12:40
Si jeni o ylla botë :-*

Gëzuar e përshumvjet
Zoti mar e mir tgjith Tironcve kudo që jon .

 • Postime: 5949

#2434 ne: 08-01-2006, 11:55:26
Mir që ne Gërqi :D ka ron termet e i ka shkund krejt robt deri dhe afër Korces n'Shqipri... por me sa duket valet paskan arritur deri tek ju :P
Nga jeni more qafira... qekeni zhduk t'gjith si spata pa bisht LOL

Hajt pra, kalofshi gezuar!

 • Postime: 3347
 • Gjinia: Mashkull

#2435 ne: 30-01-2006, 11:07:50
bobobobobooooo
sme ka zen syri ndonjeher kaq qetesi ktu turp tju vij pisaaa
ku jeni fut cere boni mer ju raft paika se lat nom hajde ene shkruni ktu ka i cop rresht per cdo tironc se do vej minat tek kjo tem dhe do ta mbyllim se ska lezet kshu

goca cunaaaaaaaa hajdeni te bojm icik zhurm

RESPEKTE te gjithve

 • Postime: 1460

#2436 ne: 03-02-2006, 13:56:49
Kush oshte Tironc ketu!!!!!!!!!!!!!!!!

U bote ju ................... ................... ...

 • Postime: 5949

#2437 ne: 13-02-2006, 08:36:34
... he re, pse s'e marove deri n'fund ate ti uku :P

Hey, nga keni hum kshu re... s'shkru mo asnji ktu :O
Po <88-cin> e ka pa kush??? Ai s'e le noi here kaq gjat sofren pa u duk (?)

C ya.... ;-)

 • Postime: 1460

#2438 ne: 13-02-2006, 09:15:32


Kush oshte Tironc ketu
Te dali shpejt me shkru

Ndryshe pashaportizimin ja cova ne Babrru
E sa te hyj ne Tirone traun kom me ja vu

Mbani mire vesh e ndigjoni
Se keto qe po them jon ligje Jakamoni

Nji keshtu mo pra se na i prute ne maj te hundes
Shkruni pese llafe mor gamora se nuk jena ne koh te luftes

Kush do ca caraca let vij te une ne Tirone
Se po me vyshken ne bace e asnji s'po i kerkon

U bote ju te mos shkruni ketu
Po nuk ju erdha aty ku jeni asnji s'ka me m'shpetu

 LOL LOL LOL

 • Postime: 5949

#2439 ne: 14-02-2006, 04:15:04
Gjes gjesi ronsa e ronse :P

Si u gdhit re? Mirë :)
Ja ne uku na ka ardh sërish me vjersha... na kujtoi caracat dreqi... pu pu puuuu unë edhe emrin ua kisha harru fare. Na shtiu nepsin qe ne pikë te mengjesit kot... hehe :-D  Uku o dita e cokollatave sot, jo e caracave... mo i ngatrro gjonat tashi LOL
« Editimi i fundit: 14-02-2006, 04:20:40 nga SmiLey »

 • Postime: 1460

#2440 ne: 14-02-2006, 04:23:22

Goce jo vetem qe paske harru Tironen po ti si paske marr vesh te rejat e omelsinave qe kan dal knejna. Sa per dijeni eshte nje firme te bregu i lumit qe bo cokollata caracash se ke idene sa omla jon. LOL LOL LOL
« Editimi i fundit: 14-02-2006, 04:35:11 nga Ujku i Epirit »

 • Postime: 5949

#2441 ne: 14-02-2006, 04:33:09
E jo jo, tek bregu i lumit shko vet po deshe :P
Cokollatat jane cokollata re, s'du me na i ngatrru me caraca mrena Jojo:
Ene m'qafsh hallin ti mua... oj ky! Un thash mos kushedi car omelsinash kan dal, ku me thote cokollat caracsh... haje vet e tu boft gjak e dhjom... per vete du cokollat swiss LOL

 • Postime: 1460

#2442 ne: 14-02-2006, 04:47:51

M'ka shku mendje per cokollata
Mundesisht te jene te thata

Me berthoma e me lajthia
Sikletin e kon dhombet e mia

Vetem me qumesht fiku te mos jene
Se na bohen buzet me gangren

Gjalpin ta kene prej kikiriku
Sheqerin mundesisht prej llastiku

Eh sa te mira keto lloj cokollatash
Per ti blere behen rradhe te gjata

Ne fund fare kur ato mbarojne
Njerezit njeri tjetrin kafshojne

Keto jane efekte te provuara shkencerisht
Kini kujdes mos hani cakollatat si mish

 LOL LOL LOL

 • Postime: 5949

#2443 ne: 14-02-2006, 12:27:12
Ahahahahaaaaa cokollatat si mish -thote LOL
Bej kujdes ti, ate bej... se mo te mbesin berthomat tek dhomt e prishme :P LOL

 • Postime: 5949

#2444 ne: 19-02-2006, 06:39:59
Uaaa kulmi :O   t'gjith jon arratis ktu (?)
Po c'beni kshu re mistreca, e keni lon temen per mos me keq :'(
Turp t'iu vij zullaper...loool

 • Postime: 5

#2445 ne: 20-02-2006, 12:29:14
 Ho me ca boni ju lol.Knej ka londra esh cike ftote.Po per cudi ka dhe diell. mezi po pre ste shkoj ne tirane ne prill, kam nje vit pa shku.Na ka mor molli per ato rruge plot kujtime looooool.Ju puc te gjithve ju tironsat e mi te dashur. ( Si tirona s ka lol, as si tironsat,i kena cunat si yll.Do pamje po, do intellect po U njofa me njerin qe ishte nga vlora po sdoli gje. nuk i shaj te tjeret po si cunat tirons s ka ne gjithe shqiprine, ca shqiprie them une me, ne gjithe boten.)

 • Postime: 1460

#2446 ne: 21-02-2006, 16:36:27


Ketej nga Tirona
Te gjithe po zjejne si kazona

Ku jon gocat simpatike
rrugeve te evropes po tjerrin trike

S'kan faj ato te shkretat
Vete i lame te pa buqeta

Tani qe iken veten e mallkojme
Kur te kthen prap si plaka do na parakalojne

Koha iken vitet kalojne
Por kujtimet mbesin gjithmone

Ca u me u be
Me sic ish nuk kthehet me

Nuk na mbetet asgje tjeter
Gjithcka ndodh sot eshte bote e genjeshtert

Ne te fundit ky eshte realiteti yne i zi
Jemi te ndare ne dy brezni

Ca jane europianizuar
Te tjere presin per tu bashkuar

Mos u merzisni nga keto rrefime
Kjo eshte e verteta me sublime

Vajzat cunat rruget moren ne kurbet
Te tjere presin ne vend te vet

Presin te kthehen kohet e dikurshme
Por ato jane bere te pakalueshme

Keshtu u katandis Tirana e lavdishme
Kudo shikon njerez nga provimca te larmishme

Na mungojne njerezit tane
Ata qe jetes vrull i dhane

Mbase eshte e tepert per ti kerkuar
Por ne qe jemi ketu kurre nuk kemi per ti harruar.

 • Postime: 16
 • Gjinia: Femer

#2447 ne: 23-02-2006, 21:16:02
C'kemi? Si jeni?

PERSHENDETJE!!  :-[

 • Postime: 653
 • Gjinia: Mashkull

#2448 ne: 02-03-2006, 08:52:44
TUNG!!

 :P

 • Postime: 2501
 • Gjinia: Mashkull

#2449 ne: 02-03-2006, 19:10:31
Po si ju kom o yllat e sofres nr1 :D

po ka paskeni hum kshu qy te gjith me keq se mu :D

Smiley, Mistrecja, Ena, Ela me kaçarrela ,Staloni etj ka boheni ju he ?

Ju pershendes  byeeeee   :pafshim

Temat e fundit