Tema e Tironcave. - 103 - Café Zerion ツ

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Tema e Tironcave.

Tema e Tironcave.

· 3130 · 110800

 • Postime: 3079
 • Karma: +22/-4
 • Gjinia: Femer

#2550 ne: 09-04-2006, 04:29:59
Blete, hasret te shkoj diku ty bisht te kam mbas vehtes! Ncncncnc!  ^o)
- Mirë se na erdhet te dyja, Aida dhe Blete punetore. Uluni dhe rrini si ne shtepine tuaj :) Do na e falni icik dalektin, se e kena ca te rond. LOL

Flm për mikpritjen Syrgjyn. Tirons, sa i përket dialektit tuaj, deri tash ju kam kuptuar pa problem. :D
Mos me detyroni te ja filloj unë me dialektin tim se mjer ju pastaj! LOLPërshëndetje Aide  perq
Edhe pyet :) hyn ri mrena si n'shpi tate... veç rremuj mo na bëj :P

Flm edhe ty Buzqeshje Tironse :)
Për remuje e keni Bleten punetore dhe mendoj se ju mjafton. LOL
Mos u merzitni se jam mysafire e qete dhe pa shumë kerkesa.


Përshëndetje te perzemerta për JU

 • Postime: 2800
 • Karma: +21/-19
 • Gjinia: Femer

#2551 ne: 09-04-2006, 13:10:54
Ti thuj shyqyr qe te boj shoqeri ... :D dhe nuk te lo vetem.. :D :perqafim

Mos ja nis me dialektin tend se pastaj nuk do te kuptojne asgje tironcit.. :)

Une per vete ju kuptoj shume mire... vetem mos me nervozoni se sic ju tha Aida une boj rremuje neper tema...hahhahahhaha hah...

Shaka ishte... ju puc gjitheve... :perqafim :perqafim

 • Postime: 653
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2552 ne: 09-04-2006, 20:17:46
Un u lodha me ca këtu, sinqerisht... më duhet me shpjegu çdo gjë qe shkruj se nryshe t'ze belaja modhe
NUK ka atë kuptim sikurse e ke kuptu ti e Syrgjyn Jojo:
Ndaj matuni mir përpara se t'gjykoni e t'shkruni ato qe menoni ;)

Hajt shnet!

Avash mi smaili me seriozitetin tend aman ...
Nga njeher mer kot fare ...po nejse ...
 te falet se je vajze :)

( kot merzitesh se sta do njeri te keqen )

-King
( Une te pakten skam ardhe ketu te gjykoj ty ....:)...me keta te tjeret e kam ...do ua marr shpirtin ...do i torturoj perjete ... )

 • Postime: 5948
 • Karma: +9/-0

#2553 ne: 11-04-2006, 14:20:07
Flm edhe ty Buzqeshje Tironse :)
Për remuje e keni Bleten punetore dhe mendoj se ju mjafton. LOL
Mos u merzitni se jam mysafire e qete dhe pa shumë kerkesa.

Përshëndetje te perzemerta për JU

E di qe je mysafine e qete, madje edhe pa kerkesa fare perq
Shpresoj t'jesh mirë me familjen e gjithçka! :)

Mirë u lexofshim sërish 


Unë për vete ju kuptoj shumë mirë... vetëm mos më nervozoni se siç ju tha Aida unë boj rremuje nëpër tema...hahhahahhaha hah...

Shaka ishte... ju puc gjithëve... :perqafim :perqafim

N'radh t'par iher, un t'dija çun ty mi :O Ti na paske dal goc :D
Hajt mirse t'na urdhrosh këtu, edhe mo shpesh bile ec, se siç e sheh o bo keq për femna tek kjo sofer :S
Si thu, me ja fillu qe tashi e me i nervozu gjith këta çunat këtu, eh :P LOL


Avash mi smaili me seriozitetin tënd aman ...
Nga njeher more kot fare ...po nejse ...
 te falet se je vajzë :)

( kot merzitesh se s'ta do njeri te keqen )

-King
( Unë te paktën skam ardhë këtu te gjykoj ty ....:)...me këta te tjerët e kam ...do ua marr shpirtin ...do i torturoj perjete ... )

T'sqaroj nja 2 gjëra un ty:
1- Atë çfarë s'pëlqej tek robt (por qe pastaj detyrohem te behem indifferente totalisht), esht kur hedhin -finte larg e larg me sarkazma- e hiqen pastaj si naiv ohoho: O dili zot asaj qe thua, o mos e thuj hiç!
Erdhe duke citu postimin tim qe s'te ishte drejtu ty fare (madje e ke bo me shum se i her) duke na ber filozofin, se qe thua ti z. King, ne t'tjerët s'kena mendje te shendosha, i ke veç ti...
2- Unë shakate i pranoj posi, por kur kthehen ne bajate dhe tejkalohen kufijte, athere marr masa un djalosh, pres telat direkt, kupton ;) Se si çdo gjë dhe shakaja e ka një kufi për mua.
Ndaj ec e shkruj, bëj dhe shaka pa teklif... po kujdes icik me ato fjalët qe leshoni, se pastaj kur ua kthejm ju thartoheni hmmmmm:

 • Postime: 2501
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2554 ne: 12-04-2006, 17:41:06
Car bëhet këtu ke Sofra Nr1 mër jahu.

Smilo mere pak më avash mi zogu se po i trem robt.., çjon këto indiferetizma e këto thartime që na trego kshu hë?  ^o) që ti u thartofsh n'tajare u thartofsh :D jo për gjo por kam hall se mos m'tremësh ne mu ., se un kam nji gjo tremem e prekem shum ;) apo  se paske majt leksionin ditën e vdekjes të xhaxhit Enver LOL  

                               :pafshim


 • Postime: 653
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2555 ne: 12-04-2006, 18:54:48
E kam da menjen une |88|

Ato qe them le ti mari me
seriozitetin e ariut qe ka :)

Qa ti besh kur peshkut si punon teritori  :)

-King

 • Postime: 2501
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2556 ne: 12-04-2006, 19:08:08
E kam da menjen unë |88|

Ato qe them le ti mari me
seriozitetin e ariut qe ka :)

Qa ti besh kur peshkut si punon teritori  :)

-King


LOL Brravo ;)

     :D

 • Postime: 2501
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2557 ne: 12-04-2006, 20:25:21
LOL LOL   :D 

 • Postime: 653
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2558 ne: 12-04-2006, 20:40:06
Mos qesh ti ore  :-[  :D

 • Postime: 2501
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2559 ne: 13-04-2006, 19:22:01
TIRONA NE ZEMRAT TONA

Mos qesh ti ore  :-[  :D
Shiko Kingu ti mër la duhet me ndru stilin :D se me kët stil që ke ti s'besoj se ishte hera e  e par dhe e fundit jo .ka vdek koha shtrimit t'rrugve me lule për femnat ;)  (apo mos je nga ato që thon po desh e po sdesh mir un prap do boj punën e kollovaritLOL LOL)

Kingu m'nigjo mu nji gjo .., pri sot e mrapa fillo prap bukën e ujin e mos u mërzit se i ka jeta kto t'përpjeta e t'tatpjeta ;) :D

                  :pafshim

                   

 • Postime: 2501
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2560 ne: 14-04-2006, 18:37:36

 • Postime: 653
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2561 ne: 14-04-2006, 19:01:46
Citim nga: $< 88 >$ ne 13-04-2006, 19:22:01
TIRONA NE ZEMRAT TONA
Kingu m'nigjo mu nji gjo .., pri sot e mrapa fillo prap bukën e ujin e mos u mërzit se i ka jeta këto t'përpjeta e t'tatpjeta
                 

Deri tani |88| ska dal keq ...
Sa per uje e buke, ha tani i qete  ...

Po mire, qeke i tmerrshem ...si e kuptove aq bukur stilin tim ...
Hajt na thuj tani stilin tat, se mos na del me mire ..

-King

 • Postime: 2501
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2562 ne: 14-04-2006, 19:43:13
Deri tani |88| s'ka dal keq ...
Sa për ujë e buke, ha tani i qete  ...

Po mirë, qeke i tmerrshem ...si e kuptove aq bukur stilin tim ...
Hajt na thuj tani stilin tat, se mos na del me mirë ..

-King

O Kingu se harrova si i kan pas thon atit llafit (Nyçi a hekri si shifet sdo kallauz );)

Stili im? Plaku im thot nji gjo gjithmon( Cdo nji gjo osht me t'dhonme e jo me t'thonme ) ;)  
Sa T'rrosh do T'msosh e kom ke nënshkrimi un ;)

Si përfundim Kingu (Mos e vrit mendjen fort për gjela deti se ka sa të dush ke komiteti ) A'mkuptove :D

                             :pafshim

 • Postime: 653
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2563 ne: 14-04-2006, 21:13:12
Citim nga: $< 88 >$ ne 14-04-2006, 19:43:13
O Kingu se harrova si i kan pas thon atit llafit (Nyçi a hekri si shifet sdo kallauz );)

Stili im? Plaku im thot nji gjo gjithmon( çdo nji gjo është me t'dhonme e jo me t'thonme ) ;)  
Sa T'rrosh do T'msosh e kam ke nënshkrimi un ;)

Si përfundim Kingu (Mos e vrit mendjen fort për gjela deti se ka sa të dush ke komiteti ) A'mkuptove :D

                             :pafshim

Jo mor burr, ste morra vesh ...
Po i bi rreth e rreth ...a ke sygjerim ...?
Ec se mos nuk na raportojne kesaj rradhe  :P

Po sigurisht tamperamenti im, nuk lejon 2 here.
O e ke, o nuk e ke ...hic, pendimi sja vlen  ;)

Bjeri Shkurt ti |88|
Keshtu them une ...

-King

 • Postime: 484
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#2564 ne: 14-04-2006, 22:13:38
miremengjesiiii...b anoret e lagjeve te tirones ne mergim.

 • Postime: 2501
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2565 ne: 15-04-2006, 17:44:33

Ec se mos nuk na raportojne kësaj rradhë  :P


Si jeni nrys o yllat e sofrës nr1 :D

O Kingu un e thash ça kisha me thon, e për sa i përket rraportimit ,,mu smë rraporto kurr Smiley se mka shum xhan xhon mka si ujt e pakët   :D  por që ajo e bo nji gjo te till edhe mu sma ka honger mendja kurr se ajo nuk osht ashtu tip qe ka nevoj per nen dhe baba virtual qe ti dalin per zot  ;) te pakten me sa e njof un ajo osht e zonja vetes ( noshta ne gabohem) ose ja keni pru shpirtin ne moj t'hunës  ^o)  se ajo kurr nuk mund ta bonte ket gjo .

Grifshe kët synin t'tatin e ke apo e ke mor borxh LOL  T'morsha tligat e synit :-*

                   :pafshim

 • Postime: 484
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#2566 ne: 15-04-2006, 18:09:23
Kom tapine e syrit qe nga materniteti mer.
disa dritehije coreli dhe o bo si avatar. Po ku merrni vesh juve mer amon.

ckenaaaa iherrr katnare tirone ene qytetare tirone?

mire keni kaluar? ishalla po.

 • Postime: 2501
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2567 ne: 15-04-2006, 18:24:34
Grifshe me e pas ne anatomin t'pershtashme me synin u dashka me ty    ., un per vete mir kom qen shyqyr zotit ,po ti si i ke pas punet t'perveteshme e pregjithshme ?

 • Postime: 1463
 • Karma: +15/-0

#2568 ne: 22-04-2006, 05:36:39
Cer e boni kshtu mer Tironca
Jeni bo si pallte pa komca

Vini këtu shkruni ndonjë Përshëndetje
A thu se jena rob pa mbështetje

Hecni more derra na tregoni
Ku jeni e si ja coni

Se na mbytet me stema e dekorata
Ka nevojë robi edhe për gallata

Hajt pra na thoni ndonjë histori t'lezecme
Apo ju ka mor malli për kafe n'xhezve

Hecni mo pra pijme ka nji gote raki
Se shyqyr zotit tani s'ka mo as havlli

Ju nuset e reja i keni lone zakonet mbas dorë
Na boni pra ndonji sallate me cikore

Ulna rreth e qark me njoni tjetrin
Oshte i shajt kush përmend sikletin

Si zogjt e korbit jena te shperndam
Vini e boni ca lloqe e kujtoni se u lam

Hecni mo pra bojme nji dorë muhabet
Se hiket andej e u bot për sybet

Apo ju ka mor malli për ndonjë sebep
I fusim edhe nji aheng sa te bohena për gazep

 LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL


« Editimi i fundit: 22-04-2006, 07:58:45 nga Ujku i Epirit »

 • Postime: 484
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#2569 ne: 22-04-2006, 13:19:43
Ejjjj une du nai dasem
ishalla nuk vjen ndonje hasem.
A do martohet ketu nanji?
se po ngordh per me kercy icik miiiiiiiii.

Une kafe ene raki nuk pi
pranej a ka ndonje gjo tjeter qe na ofron er ti?
Ky ujku dika vetem me u qa
se mos na tregosh ti vete ndonje "GJA". :P

ecni pra na boni icik thashetheme
ose ndonje histori per te qeshme.
Se vallaj na ka marr malli mer ti
me qesh icik me njerzi.

 • Postime: 2501
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2570 ne: 23-04-2006, 18:05:39
O TIRON TIRONA JON TI PER NE JE NUMER ON :D

Un t'marten po nisem per n'Tiron per nja 10 dit  ,,,a bohet na nji t'pim kave m'Tiron a jo  ;)  :D  

ju poetet e sofres dukuni me shpesh knej ka nahija jon se e keni lon sofren mas dore :D


   hajd  :pafshim iherna  ;)

 


 • Postime: 1463
 • Karma: +15/-0

#2571 ne: 25-04-2006, 10:57:56

88-ta ne Tirone mirese te vish
Te kenaqesh me ne e kafe te pish

Hajde te rrish sa te duash
Ketu ka ardh vera e nga menja do luash

Te blloku nuk kalohet fare
Eshte bere si shfaqe pa pare

Lokalet jane plot e per plot
Po ta hedhesh mollen se gjen dot

Gocat e bukura qeshin e gelojne
Cunat mezi presin ti kafshojne

Hudhin llafe e batuta gjithandej
Te gjitheve u ka hik petlla ketej

Kam frike se do te pelqej me shume kesaj radhe
Do vish me kepuce e do ikesh me sandale

Hajt pra plako ne Tirone
E bofsh qejf si gjithmone

 :urra: :urra: :urra: :urra:


 • Postime: 484
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#2572 ne: 25-04-2006, 15:06:51
E pse na e beni gizili
se kam qe ne dhjetor pa qene ne shqiperi.  :'( ><
Flisni si eshte bere andej
tamam per meshkujt mer ej. ;)

Fundi i shkurter me porosi
mendoje te ulen ne ndonje librari.  :P
Ndiqet moda gjithandej
dhe ke zonat e malit pertej.

Dalin gocat dhe ne dimer me shal perjashta
thua eshte vere, vape dhe jane te kashta (ne durres.:d)
me shume zhveshur dalin ne fakt
a thua kane mbyllur me djajt pakt. :P :D

Mos u qani po gezoni
dhe si ujku fluturoni :P
se u knaqen ajo njerezi
me vajzat...zhveshur gjithsesi. :engjell: :P

 • Postime: 1463
 • Karma: +15/-0

#2573 ne: 26-04-2006, 02:01:21


Tironen ketu e keni pas
Nuk ja u hoqi njeri nga pas

Per ne qe ketu jetojme
Eshte bere si buka qe kafshojme

Per ju qe jeten jashte e keni ndertuar
Ju duket sikur nje shekull ka kaluar

Por ta dini shume pak ka ndryshuar
Vetem nga jashte duket e zbukuruar

Njerezit qe keshtu e katandisen
Sot bejne ligjin, kane dhe gurin dhe kanistren

Ne duam qe ajo te ndryshoj sa me shpejt
Kur te vini ju qe iket do te na e beni me te lehte

  hajt_ktu: hajt_ktu: hajt_ktu: hajt_ktu: hajt_ktu:

 • Postime: 484
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#2574 ne: 26-04-2006, 04:08:16
Ikim qe andej
vijme ketej,
urojme qe kur te vijme serish
mos te kete vec xhami e kish'.

Njerezi shpresojne shume atje
bejne dhe shume premtime edhe be.
Po sipas meje askush nuk tenton
dhe prandaj asgje ne thelb nuk ndryshon.

cdo gje ngelet vec shprese e deshire
e cila kurre nuk eshte arrire,
sepse nuk ben askush nje hap te pare
ngaqe nuk u vjen mbare.Temat e fundit