Tema e Tironcave. - 105 - Café Zerion ツ

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Tema e Tironcave.

Tema e Tironcave.

· 3130 · 103873

 • Postime: 305
 • Gjinia: Mashkull

#2600 ne: 21-06-2006, 11:32:54
me te thene te drejten zakonet dhe traditat e qyteteve te shqiperise dhe une nuk jam dakort qe te paraqiten ketu , kjo eshte teme per tironen dhe tironsit por por por berni sduhet te perzihet ne debate ketu sepse iriton me kuptoni,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ;)

 • Postime: 1650

#2601 ne: 22-06-2006, 00:34:44
Bernin mos e ferkoni shume djema se osht si shkrepse veni, ketu ferkohet edhe te tema Elbasonit merr flake.  :D
Smajlush shoqen tate e kena cu partizone. :D
Klubin te ma mani mire se ju var me tel me bodrum po boni vaki na I gjosen. Edhe ca te shifni na nji ka rrethet si puna e Bernardit ma coni ushtar ne irak.

Nje kshuna pra… Hajt ne dasem te gjithve…me fund (Smiley te pares :p)

 • Postime: 7991
 • Gjinia: Femer

#2602 ne: 22-06-2006, 20:23:18
O te lumte goja or cun.......e ndasem tate ishalla (po si pata nja dy gra ne 5 rroca :D)
 Une bashkohem me Solistin mo mire as vete se kisha thone vallaj.....  

 • Postime: 8132
 • Gjinia: Femer

#2603 ne: 22-06-2006, 22:25:00
Ajt mër moooo... Shifni këtu ca kam bo un i merguari (qe vete ika, s'më detyroi njeri) LOL
Ene kjo poshtë s'o keq!Se mu kujtu mu.. nga kjo fotoja jote... Para nja dy muajsh, ne Haggerty&Base Line (8 mile&96+275) pashe nje makine me targe TIRONC :D :D Kot kshu .. si per muhabet kjo...
(PS: Une e di qe s'fut dot simbole si # ne targe...)

 • Postime: 1650

#2604 ne: 23-06-2006, 01:09:25
Ne Ridgewood eshte nje kafe TIRONA.
Para nja 3 ditesh kam pare ndeshjen Ceki - Gana. Te kish lezet shpirti mer jahu se e ngjojshe shqipen me theks ka Tirona edhe na nji tek tuk ka rrethet.

Me kish marr malli, mu duk vetja si te qebaptorja lagjes, gjith tym duhoni edhe gazeta Illyria hap te faqet e politikes. :D

Liz kush t'ka thon ty qe qekam martu 2 here un amon?  :P C'jane kto deklarata se do ndani nga gruja. :D

Smile noten F ke ne timming honey, s'ma ke var fare... :P

 • Postime: 7991
 • Gjinia: Femer

#2605 ne: 23-06-2006, 01:25:39
Jo mo une thashe "EDHE NESE" se nuk e dija ne je apo jo (?) S'ka gjo po te la gruja me thuj mu se te gjej nje tironse tjeter :D

AD e drejte nuk lejohen ....une targen ne NJ e kam Tironse (ka dhe dicka tjeter por nuk e them per arsye qe i dime shume mire....kush rri e merret me rradhen te dera :D)

 • Postime: 7991
 • Gjinia: Femer

#2606 ne: 23-06-2006, 01:26:18
Ku jeton ti Solist nese mundet sigurisht :)

 • Postime: 25

#2607 ne: 23-06-2006, 05:55:09
per blasterin dhe ujkun e epirt ,,,,,,,,,,    kjo eshte tema e tironcave per tironcit dilni me ndonje tem tjeter ne qofte se nuk iu pelqen tirona se te dalesh kunder e kipit te tirones dmth qe nuk jeni per kete tem  fk.tirona eshte pa diskutim emblema e qytetit dhe kush e ndej veten tironc e mbron me shpirt ,, persa i perket bernit gjithmon dylbere ngelet bashk me elbasonin gjth jeten qe nderet qe i kemi bo ne nuk i permendin se nder skan ..   pershendes dhe nje her tironcat ,,,,

 • Postime: 1650

#2608 ne: 24-06-2006, 00:04:45
Ku jeton ti Solist nëse mundet sigurisht :)


Mu m'ka thon mami mos me ja tregu shpine njeriu se me rrembejne :D sidomos gocave te bukra se masjen bohem viktime me deshire.  :D :P

Kiddin kiddin, nja 7 milione here e kom thone ne B'klyn.  :-)

 • Postime: 7991
 • Gjinia: Femer

#2609 ne: 24-06-2006, 01:29:09
ueeee qekemi kojshi ne pse nuk thua ti :D

 • Postime: 305
 • Gjinia: Mashkull

#2610 ne: 24-06-2006, 05:50:12
une mendoj se fjala (( dylber duhet te hiqet nga fjalori i zeriyt)) sepse te gjithe jemi tifoze por kurrsesi nuk duhet ta teprojme , kjo pune i perket moderatoreve.... hmmmmm:

 • Postime: 305
 • Gjinia: Mashkull

#2611 ne: 24-06-2006, 05:52:39
tirona do te perballet me ish skuadren e devi mukes ne sezonin 1999-2000 varteks i vranazhdinit te kroacise , ti urojme fat cunave ne kete perballje.... :perqafim

 • Postime: 27105
 • Gjinia: Mashkull

#2612 ne: 24-06-2006, 11:06:02
unë mendoj se fjala (( dylber duhet të hiqet nga fjalori i zeriyt)) sepse te gjithë jemi tifoze por kurrësesi nuk duhet ta teprojme , kjo pune i përket moderatoreve.... hmmmmm:

Ti paske fjale,ja une jam moderator dhe po te dua ti fshij po sme pelqen te merrem me keto ofendime ne distance qe beni juve,sa per ndeshjet shko se ke tema te futbolli per Tironen tate dhe Elbasanin tim atje bejm muhabet si tifoze.

 • Postime: 1650

#2613 ne: 25-06-2006, 15:57:13
ueeee qekemi kojshi ne pse nuk thua ti :D

is that a good or bad thing?  :P
Ku i bi me e past ti lagjen tu bofsha?

 • Postime: 5949

#2614 ne: 25-06-2006, 18:24:10
 ^o) fillove me e dredh ti re, s'te vje icik zor, eh :P
sikur me the të mos tradhtoj, apo sa kthej kurrizin una, fappp fillon e gjun për vete ti LOL
S'ka c'të duhet dynjaja ty se ku e ka shpin, shpejt bëj gati biletat për honey moon, atë boj; apo s'kam ble dhe fustanin, veç ti me tuxedo mungon :D :P


p.s., so, that mark F fix it up 2 an A*, plz :d

 • Postime: 25

#2615 ne: 26-06-2006, 06:12:22
marolsi sdi ca shkrun i her i sha  iher i mbro ato te e ebasonit po kshu eshte kur e shef tironen ne stadium i her po iher jo dhe ashtu do bosh i her e sha i her e mbro , i vika keq per fjalen dylber, po ato sdin nerin qe i kemi bo ne qe i kemi majt ne kategorin e par , dylber eshte e shajtme me kultur nuk po e ekzagjeron njeri me te shajte me te degjenerume , po kur te provokon ndonjeri pastaj ske ca me bo duhet dhe me e ekzagjeru ,

 • Postime: 305
 • Gjinia: Mashkull

#2616 ne: 26-06-2006, 06:44:28
me duket se hatboy ose me mire djali me kapele ka te drejte sepse merzitem shpesh ne stadium dhe jo pak here kete vit , por kjo sdo te thote qe duhet te shaj tere elbasanllinjte , per me teper qe jom tirons dhe kam kulture se jam qytetar nuk jam katunar , e kam shpine 400 vjecare dhe nuk e kam shpine maje te pikaloit si puna hatboit qe do tre ore te marre vesht se cndodh poshte , kurse persa i perket te shkumes ne stadium mund te them se disa njerez jane dhe te detyruar te mos e shikojne ne shume ndeshje , por te siguroj se po te isha si ti qe e ke ne terezi qe ke vetem rrypin  dhe pyken atehere ndoshta do ta ndiqja cdo ndeshje pse jo , kam honger gura ne elbasan i dashur hatttttttt boja kujdes mendoje njehere se cte flet goja , por une nuk jam marre shume me temat e tua por tani e tutje me duket se do te merrem , une kam lindur jom dhe do te vdes tirons nuk nderroj as me deshiren e te modhit zot kete ta dish , por shih veten tende qe cdo kater vjet nderron ekip , pastaj ksaj tirone vetem bluza i vje era tirone se gjo tjeter nuk ka ngel me i thon , une ato qe kam i them ne sy por do te kishe bere me mire te mos me akuzosh mua o tip principal , por te akuzosh ata te shoqates qe vjedhin leket e njerezve , te pakten kam pas kurajen tja them rit halilit ne sy kete gje kurse ti ???????? cfare ben ti qe te rregullohet kjo tirone ose me mire per te miren e tirones ???????????????????????

 • Postime: 305
 • Gjinia: Mashkull

#2617 ne: 26-06-2006, 06:53:54
faleminderit per kritikat e tua i nderru ha ha ha hatboja por po te kisha mundesine te isha moderator ketu tek zeriyt ta dish se sdo te kishe mundesine te shprehje me ato reagimet e tua vulgare por do te sugjeroja dhe tani ne keto momente te fillosh te kerkosh ndonje forum  tjeter shqipetar ku njerezit grinden perdite dhe mendoj se do te te shkonte shume per shtat ,,,,, sepse je tip i tille , ti je njeri qe nuk gdhendesh kollaj por po te shkosh ne ndonje forum si ai qe te permenda me lart mund te gjesh gjuhen tende dhe mund te shash dhe ofendosh kedo dhe njeri nuk te thote gje ok????????????????

 • Postime: 305
 • Gjinia: Mashkull

#2618 ne: 26-06-2006, 07:04:51
ti je tirons me prapashtesa
e ke shpin ke kthesa
aty ku jane bo ca ndertesa
ti je gje e zgjuar
aq shume sa vetem budallalliqe ke shkruar
lum si ti qe ne shkoll te larte ke studiuar
them se forumin se ke merituar
po te them dhe ca gjera te tjera
fjaleve te tua i vjen era
sapo dalin ke dera
shoke si ty ka gjith tirona
njerez si ty njehere ne 5000 vjet i pjell nona
spo ti them kot keto gjona
qe ti lexosh dhe mos te te zere gjumi ne oret e vona
ti duhet te besh autokritik
por mendoj se ke frik
por me mire veri nje pik
dhe leje me drita fik
 :perqafim
per analistin e forumit ha ha ha ha ha ha ha ha hatboyyyyyyyyyyyyyy yyyyyyyyyyyyyyyyyyy yyyyyyy

#2619 ne: 26-06-2006, 07:41:03
Po he nje here te hyjme nga tema e Tironasve te shofim a jane mikprites a jo! Nga Elbasani dhe Korca jam e kenaqur shume!

 • Postime: 70
 • Gjinia: Mashkull

#2620 ne: 26-06-2006, 08:19:30
O Hatboy kjo nuk eshte tema e tifozave te Tirones por e Tironcave(qytetare te Tirones).Po deshe muhabet per futboll shko tek rubrikat sportive dhe flit sa te duash.Dhe e ke shume gabim kur thua se simboli i qytetit tone qenka skuadra e futbollit por me sa duket ty 99% te trurit ta paska zene skuadra Tirones(kurse 1% e ke per aftesine e te shkruarit ne P.C).Shkurt muhabeti lal ti s'di te besh muhabet tjeter pervec sportit keshtu qe shko abonohu te rubrika sportive ok.

 • Postime: 70
 • Gjinia: Mashkull

#2621 ne: 26-06-2006, 08:31:12
Ja po e filloj une duke i uruar mireseardhjen ne temen tone Capkenes :perqafim :perqafim :perqafim
Shpresoj qe te ngelesh e kenaqur edhe nga ne.

#2622 ne: 26-06-2006, 11:33:24
Rrofsh per mikpritjen Blaster!

 • Postime: 305
 • Gjinia: Mashkull

#2623 ne: 26-06-2006, 14:31:05
nuk mendoj se sduhet te flitet per tironen por mendoj se sduhet te perdoren fyerje dhe komente per anetaret e forumit , sepse mendoj se me te vertete tirona fk perfaqeson qytetin tone qe ne origjine qe ne themelimin e tij por mos te abuzohet me te ......

 • Postime: 5949

#2624 ne: 26-06-2006, 16:06:04
Mirese na erdhe Capkene :perqafim :)
Vec mo na boj tifo kuner Tirones ktu, se t'nxoren perjasht me bisht e fsheses kta LOL :P

Temat e fundit