Tema me 1 000 000 postime....... - 347 - Café Zerion ツ

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Tema me 1 000 000 postime.......

Tema me 1 000 000 postime.......

· 9465 · 156399

 • Postime: 12743

#8650 ne: 15-08-2012, 15:26:59
i lenduar o njeri....psh te vritet femija duke lozur , cahet dhe duhet ta shpiesh ne spital ...dhe ne vend te mbash femijen , le nam duke te rene te fiket sepse vetem ideja qe jot bije do qepet mbi vetull te shpie ne dynja tjeter

 • Postime: 4261

#8651 ne: 15-08-2012, 15:33:55
E pra te jemi te qarte :D

Nuk me ka ndodh ndonjeher kjo shpresoj te mos me ndodh asnjeher ;) 


Hajt mo se edhe ne spitale nganjeher per qef shkohet per ndonje vizite :D

 • Postime: 12743

#8652 ne: 15-08-2012, 15:34:53
e di qe je i cike trap me zile ti???

me i qep kalamonit 2 vjec vetllen qeka qejf..../????? hajde mendje hajde

 • Postime: 4261

#8653 ne: 15-08-2012, 15:39:07
Joo nuk me kuptove fare ti shoqe ;)

Nuk e thash qe ta qepesh kalamonin 2 vjec eshte qef jo ;) te thash qe nuk me ka ndodh ndonjehere keso raste prandaj jam icik i papervoje ne kete lemi ;)
Po e kisha fjalen kur viziton ndonje te aferm eshte qef ta vizitosh apo jo ?

 • Postime: 12743

#8654 ne: 15-08-2012, 15:40:24
Jo aspak.....te vizitosh dike ne spital eshte qejf????

vetem spitali nuk eshte qejf

duket qe ste ka rene rasti , ishalla asihere ste bi

mua sefundmi shume ...teper pfffff

 • Postime: 4261

#8655 ne: 15-08-2012, 15:45:59
Eshte mire apo sevap si themi ne qe ta vizitosh nje te semure ne spital ;) por edhe une do ti perjashtoja ato rastet e renda qe thua ti sepse as une si kam qef ato raste ;)

 • Postime: 1281

#8656 ne: 15-08-2012, 15:54:04
Aha ^o)

 • Postime: 12743

#8657 ne: 15-08-2012, 16:07:53
cdo rast ne spital o Charl eshte i rende ne vetvete...me deshire dhe zgjedhje te lire nuk shkoj....jane pikerisht ato rrethanat qe na detyrojne

Eshte mire apo sevap si themi ne qe ta vizitosh nje te semure ne spital ;) por edhe une do ti perjashtoja ato rastet e renda qe thua ti sepse as une si kam qef ato raste ;)

 • Postime: 147
 • Gjinia: Femer

#8658 ne: 17-08-2012, 22:45:59

 • Postime: 219
 • Gjinia: Femer

#8659 ne: 17-08-2012, 23:23:55

Dje the: "Neser!"

...

 • Postime: 2649
 • Gjinia: Mashkull

#8660 ne: 18-08-2012, 17:38:39


 grushtsyve))

 • Postime: 4261

#8661 ne: 18-08-2012, 19:06:11
Dje the: "Neser!"

...Sot prap thot Neser :D

 • Postime: 147
 • Gjinia: Femer

#8662 ne: 19-08-2012, 23:18:46

 • Postime: 4261

#8663 ne: 21-08-2012, 03:19:43
Be happy in front of your haters , it kills them :D

 • Postime: 12743

#8664 ne: 21-08-2012, 09:48:56
Pak zjarr - dhurate per ty - ne festen e gruas...


Nuk eshte shume nxehte jo,
por ti je e ftohte akujsh mbuluar
dhe avujt e lekures sime te lakuriqte
te duken si zjarri i shumedeshiruar...

Kur te te ngroh sic duhet nje dite
lekuren ku pritjet do te treten,
zjarr dhe prush do te te ndizen gjinjte
akujt e shkrire- djerse mes tyre do mbeten...

Do ve buzet e mija pastaj aty...
aty ku akulli yt i fundit dimeron...
e te ndjesh se si stinet papritur ndrrohen....
se si mes kofsheve tua pranvera dimrin lengezon...

 • Postime: 2649
 • Gjinia: Mashkull

 • Postime: 12743

#8666 ne: 21-08-2012, 13:46:26

 • Postime: 12743

#8667 ne: 21-08-2012, 13:48:12

 • Postime: 12743

#8668 ne: 21-08-2012, 15:16:41
NESE…

Nëse ke fuqinë e Penelopës,
më prit!
Nëse ke magjinë e Circes,
më shndrro!
Nëse kam mallin e Ulisit,
do të kthehem!
Por kujdes:
Homerët janë vazhdimisht
të verbër…

 • Postime: 12743

#8669 ne: 21-08-2012, 15:22:03
Mos qaj…

në shtratin tim  mund të të jap veç seks,
por  ti me ngulm  kërkon dashuri…
dhe s’e kupton që unë nuk mundem  të të fal
magjinë që  deri dje ta jepte ai…
…………………………………
oh…perëndi…kjo  histori e vjetër...
sa shpesh zhgënjimi nga dashuria
e bën  një grua të  shkojë me  një tjetër…

* * *
nuk është gjak lëkurës sime derdhur
ajo që thithin buzët e tua,
është mirazh i kafshimeve të dikurshme
në syte e tu të skuqur...
është dhimbje...
gërryerje...
thonjgërvishtje...
epsh mollëkafshuar evash
padrejtësisht të  adamizuara...
……………………….
s’është prush,  por hi…
ështe plaga ime  pa gjak
sa herë më afrohet një femër
si ti.


* * *

kam qenë edhe unë këtu ku je ti tani
kur  veten e përhumba   jetëve  të të tjerëve
e ajo  çdo ditë e më shumë më harronte…
hieroglife  kineze  të ngatërruar
besime dhe premtime
fjalë të pathëna kurrë
dhe unë i verberi që   donte  t’i deshifronte
mes   turmës hokatare
që shpallte vetmine time…
……………………………
ka qenë një kohë kur qiej  të panjohur
fluturimet shkujdesur m’i tradhëtuan…
si gruaja kur  braktis një burrë…

* * *

njësoj të braktisur, por në kohë  të ndryshme…
prandaj  kaq të ndryshëm…
dhe ja ku jemi  sot
……………………………..
ti me të  freskëtën  të lagurën plagë
unë  burri që  asgjë s’e plagos dot……

* * *

e ti tashmë je e vdekur për atë?
nuk të do më?
për ty s’ka mall?
mos qaj!
që të shkosh në parajsë më parë duhet të vdesësh…
por ti vdis e re
sa më vonë të jetë e mundur…
……………………………….
në ferr shkohet edhe i gjallë…

* * *

nuk të do më?
për ty s’ka mall?
të  paska harruar?
dashuria nuk prenotohet
si në një hotel me parapagim:
"ju lutem më mbani një vend DASHURI bosh
për korrikun e ardhshëm!"....
dashuria thjeshtë...NDODH ,
pavarësisht kohës apo njeriut të gabuar...
ndaj mos qaj!
dje dashuria e bënte të mos e ndjente kohën...
sot koha e bën të mos ndjejë dashurinë…
por ti mos derdh lotë të rinj  mbi brenga të vjetra…
brenga të tjera më pas do të vinë…


* * *

eja pra  vogëlushe…
të lutem mos qaj…
kujto vullkanin që të harrosh tërmetin…
që të blesh lumturi duhet të shesësh shpirt…
jo gjithnjë dashuria është ajër...
nganjëherë frymëmarrja eshtë e dëmshme për shëndetin…

 • Postime: 12743

#8670 ne: 21-08-2012, 15:27:47
Keqkuptim i ëmbël...

Sonte paskam nevojë për dicka të re...
qoftë edhe për gënjeshtrën tënde...
Më thuaj "të dua"
dhe bëju keqkuptimi im i ëmbël deri në mëngjez...
Jo gjithmonë të kuptuarit ka kuptim..
[/i]

 • Postime: 147
 • Gjinia: Femer

#8671 ne: 21-08-2012, 22:25:42

 • Postime: 2649
 • Gjinia: Mashkull

#8672 ne: 21-08-2012, 23:01:55

 • Postime: 3780
 • Gjinia: Femer

#8673 ne: 21-08-2012, 23:07:32

 • Postime: 2649
 • Gjinia: Mashkull

#8674 ne: 21-08-2012, 23:17:27

Temat e fundit