Tema me 1 000 000 postime....... - 351 - Café Zerion ツ

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Tema me 1 000 000 postime.......

Tema me 1 000 000 postime.......

· 9465 · 173788

 • Postime: 1246
 • Karma: +0/-0

#8750 ne: 07-09-2012, 22:45:00

 • Postime: 12285
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#8751 ne: 09-09-2012, 22:28:53
Në Athinën e vjetër, një mësues drejtësie qe marrë vesh me një nxënës që ta pëgatiste si avokat. Gjysmën e pagesës mësuesi e pati marrë në çastin e marrëveshjes, kurse gjysmën tjetër do ta merrte në mbrojtjen e parë që do të bënte nxënësi me kusht që ta fitonte atë mbrojtje.

Por, kur mësimet morën fund, nxënësi i dekraroi mësuesit se gjysmëpagesa që i kishte bërë ishte e mjaftueshme për mësimet që kishte marrë, kështu që gjysmën e mbetur nuk kishte ndërmend t'ia jepte. Si përfundim u hap gjyq. Ditën e gjyqit, mësuesi iu drejtua trupit gjykues duke i thënë:

"Edhe sikur ta fitoj këtë gjyq, edhe sikur ta humbas, unë duhet ta marr pagesën që kam kërkuar"

Trupi gjykues e pyeti:"Pse?"

Mësuesi iu përgjigj: " Po qe se e fitoj unë gjyqin, nxënësi im duhet ta zbatoj vendimin tuaj, ndryshe, vendimi juaj bëhet i pavlefshëm, gjë që nuk mund të mendohet. Po e humba gjyqin, kjo do të ishte, njëkohësisht, çështja e parë e fituar nga nxënësi im dhe, sipas marrëveshjes sonë, që e kushtëzonte dhënien prej tij të gjysmës së dytë të pagesës me fitimin e çështjes së parë, nxënësi duhet të më paguaj. Në të dy rastet, unë kam të drejtë ta marr gjysmën e pamarrë të pagesës!"
Pas tij e mori fjalën nxënësi, i cili, meqë ishte pëgatitur mirë tha:

"Edhe unë kam të drejtë të mos e jap gjysmë e mbetur të pagesës edhe nëse e fitoj këtë gjyq, edhe nëse e humbas!"

Trupi gjykues e pyeti:"Pse?"

Dhe nxënësi iu përgjigj: " Po e fitova gjyqin, nuk duhet ta bëj pagesën, ndryshe, vendimi juaj nuk gjen zbatim, gjë që nuk mund të mendohet. Po e humba, do të thotë që, njëkohësisht, kam humbur çështjen e parë, dhe, sipas marrëveshjes sonë, nuk jam i detyruar të jap gjë. Duke e humbur gjyqin, kushti i vënë nuk plotësohet dhe pagesa nuk detyrohet!

 • Postime: 12726
 • Karma: +31/-8

#8752 ne: 11-09-2012, 16:10:11

 • Postime: 1246
 • Karma: +0/-0

#8753 ne: 11-09-2012, 23:49:49

 • Postime: 3780
 • Karma: +319/-212
 • Gjinia: Femer

#8754 ne: 11-09-2012, 23:53:08
Our story In 2 Minutes
Sa e madhe...e servirur ne nje kohe shume te shkurter!

 • Postime: 1246
 • Karma: +0/-0

#8755 ne: 11-09-2012, 23:54:53
Autori paralajmeron me ate video :D

E frikshme?

 • Postime: 3780
 • Karma: +319/-212
 • Gjinia: Femer

#8756 ne: 12-09-2012, 00:04:01
Hmmm e frikshme te shohesh qe pas zhvillimeve marramendese qe kerkojne kaq shume kohe, te ndodhin katastrofa natyrore apo shkaterrime nga dora njeriut ne nje hark kohor shume te shkurter.
2012-ta do jete happy end i kesaj  :P

 • Postime: 12100
 • Karma: +185/-20
 • Gjinia: Femer

#8757 ne: 12-09-2012, 08:24:57
................... ................... .......


#8758 ne: 12-09-2012, 17:34:11
I dashuri i WhiteSnake.

 • Postime: 3780
 • Karma: +319/-212
 • Gjinia: Femer

#8759 ne: 13-09-2012, 00:21:55

 • Postime: 955
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#8760 ne: 13-09-2012, 08:52:53

 • Postime: 955
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#8761 ne: 13-09-2012, 08:58:39
Hajde bleta mbretereshe nevrikose bleten puntore  LOL
Ermal Mamaqi - O lali

 • Postime: 12285
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#8762 ne: 13-09-2012, 09:16:55

 • Postime: 109
 • Karma: +11/-0

#8763 ne: 13-09-2012, 09:20:31
Ka ndonje te me thote nje genjeshter të bukur,
Nje genjeshter qe vertet ta besoj ?!
Per shembull: " Elefanti u martua me nje flutur..."

Jo ate se gomari bashke me pulisht, fluturoi...!

 • Postime: 955
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#8764 ne: 13-09-2012, 09:26:04
hahahah e ashtu ashtu si thu ti, po hajde pyt iher lalin  LOL

 • Postime: 2648
 • Karma: +67/-6
 • Gjinia: Mashkull

#8765 ne: 14-09-2012, 16:31:46
"Fjalet jane si gjethet, qe shkojne e vijne, ndersa buzeqeshja eshte si druri, qe mbane gjethet gjalle, dhe mbetet ne vend per shume kohe." - Lucio Pipidoni.

 • Postime: 1246
 • Karma: +0/-0

#8766 ne: 14-09-2012, 22:37:34
Ain't no Sunshine When She's Gone

 • Postime: 12285
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#8767 ne: 18-09-2012, 10:06:21

 • Postime: 955
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#8768 ne: 18-09-2012, 12:18:22
Kenga 'Shqiperia po Ndryshon'
Bojkeni: E kujt i plasi trapi se si eshte Shqiperia? A i mora une 60.000 euro per fushaten? Hajt udhe e mare tashi se po shkoj t'ja kpus nai dore hashash anej nga "My Place".

 • Postime: 482
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#8769 ne: 18-09-2012, 13:48:46

vdeksa..o zot sa i mile...

 • Postime: 3780
 • Karma: +319/-212
 • Gjinia: Femer

#8770 ne: 18-09-2012, 21:30:57

 • Postime: 1246
 • Karma: +0/-0

#8771 ne: 19-09-2012, 00:05:15

 • Postime: 1010
 • Karma: +24/-6
 • Gjinia: Femer

#8772 ne: 19-09-2012, 07:58:26
Céline Dion - Parler à mon père (Lyric Video)

Po pi kafen sot ne mengjes ne shtepi, nen tingujt e kesaj muzike...me dha 1ore falas bossi  :D po s'ja kam besen jo se s'te fal njeri kot ne ditet e sotme LOL

Ju perqafoj te gjitheve  :perqafim

 • Postime: 3239
 • Karma: +12/-1
 • Gjinia: Mashkull

#8773 ne: 20-09-2012, 11:48:55
Cbeni?

 • Postime: 12100
 • Karma: +185/-20
 • Gjinia: Femer

#8774 ne: 21-09-2012, 12:59:44

Temat e fundit