Vetëm nje Fjali (po vetëm me nje folje ama). - Café Zerion ツ

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Vetëm nje Fjali (po vetëm me nje folje ama).

Vetëm nje Fjali (po vetëm me nje folje ama).

· 202 · 15914

 • Postime: 5503
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

ne: 09-01-2007, 09:24:41
Vetëm nji Fjali.

OK, këtu mund te shkruani nji fjali qe ju vjen ne mendje tani, por vetëm me nji folje. Personi me mbas do e përdore te njëjtën folje për nji fjali tjetër. E kuptuat? E thjeshtë apo jo? OK ja ku po filloj unë. Ka për te dalë lezetshem se e njëjta folje mund te përdoret ne sa e sa mënyra, rob. E keni menduar ndonjeher këtë gjë? Përsa i përket foljes, mund te jetë ne çfarëdo kohe, s'është e thënë te njëjtën kohe siç ai qe ka shkruajtur foljen para jush. :) Besoj se e shpjegova mirë temën.

OK, atëherë, ja edhe fjalia ime:


Lengu i qershise shtrydhet ne goten e kristalte.

 • Postime: 5460
 • Karma: +3/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 09-01-2007, 20:10:25
shtrydhet lengu i qershise ne goten e kristalte :P

 • Postime: 7092
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 09-01-2007, 20:24:09
Shtrydhi trute mire :D

#3 ne: 09-01-2007, 20:30:27
shtrydhe shtrydhe por edhe ndere ndonjehere :P

 • Postime: 5503
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#4 ne: 09-01-2007, 22:28:06
shtrydhe shtrydhe por edhe ndere ndonjëherë :P

Shume e Bukur kjo. LOLOK, Njerez. Masi e kemi perdorur dhe shperdoruar nje folje (psh mbas 10-12 fjalish): jeni mese te mirepritur te krijoni nje fjali krejt te re tuajen, me nje folje Tjeter! OK?! Good, I like it so far. Eshte tema ime e pare. Flmd te gjitheve qe jane pergjigjur. Urra. :P

 • Postime: 5503
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#5 ne: 09-01-2007, 22:28:56
shtrydhet lengu i qershise ne goten e kristalte :P

Kopjac. :P sa te veshtire e kishe per te krijuar nje fjali te re, hmmm?! :D :P  :-[

 • Postime: 12236
 • Karma: +408/-388

#6 ne: 10-01-2007, 01:08:49
Teme e lezecme.... ;)


Shtrydhem une nga dashnija qe kam për gocat...... :D

 • Postime: 5503
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#7 ne: 10-01-2007, 06:15:07
Teme e lezecme.... ;)


Shtrydhem unë nga dashnija qe kam për gocat...... :D

Flmd per Komplimentin e temes. Tani (te vazhdojme temen).

Mire qe shtrydhesh, po a shtrydhesh si duhet?! :P

 • Postime: 5460
 • Karma: +3/-5
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 10-01-2007, 17:24:10
Kopjac. :P sa te vështirë e kishe për te krijuar një fjali te re, hmmm?! :D :P  :-[

po jo mi goce...nuk e kisha nga kopjacia una :P

ja nje fjali te re:

Une cdo dite lexojpostimet e reja ketu.

 • Postime: 1581
 • Karma: +8/-1

#9 ne: 10-01-2007, 19:04:27
Lexoj sa tme mbajne trute LOL LOL LOL

 • Postime: 12236
 • Karma: +408/-388

#10 ne: 10-01-2007, 19:08:47

Mirë qe shtrydhesh, po a shtrydhesh si duhet?! :P


Une ja me i shtrydhuri ketu  :P..Po sme besove  pyet zockat tjera... :D

-----------------------------------------------------------------------

Lexoj deri tma ndalon ndonjera.... :D

 • Postime: 3782
 • Karma: +16/-2
 • Gjinia: Mashkull

#11 ne: 10-01-2007, 23:55:27
Zonja, zonjusha dhe zoterinj, ju lutemi t'i permbaheni temës dhe te shkruani 1 fjali me vetëm 1 folje, jo katër a pesë. :)

 • Postime: 5503
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#12 ne: 11-01-2007, 06:49:33

Unë ja me i shtrydhuri këtu  :P..Po sme besove  pyet zockat tjera... :D

-----------------------------------------------------------------------

Lexoj deri tma ndalon ndonjëra.... :D
S'ka nevojë t'i pyes Lefter. LOL He se bëj shaka. Kush te shan, te don, po he. ;)--------------------------

Kush do i lexoje keto budalleqet tona, ketu?! :P

 • Postime: 31
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#13 ne: 11-01-2007, 12:14:50
Citim nga: Elegance link=topic=34885.msg472138#msg472138
--------------------------
Kush do i [b
lexoje[/b] këto budalleqet tona, këtu?! :P
ja po i lexoj un.LOL LOL LOL LOL LOL
tani ti permbahemi temes. :P :P :P

Lexoj sa tme mbajnë trute LOL LOL LOL
lexoj dhe un per kokerr te qefit. LOL LOL LOL LOL

 • Postime: 4267
 • Karma: +73/-57

#14 ne: 11-01-2007, 14:03:39
lexoj deri sa te lodhem

 • Postime: 31
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#15 ne: 11-01-2007, 14:05:26
dituria te vjen duke lexuar:D :D :D

 • Postime: 5503
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#16 ne: 11-01-2007, 17:24:08
dituria te vjen duke lexuar:D :D :D

Duke lexuar Forumin "Zeri Yt". :D

 • Postime: 7092
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#17 ne: 11-01-2007, 22:55:06
Lexoj çdo nate para gjumit :)

 • Postime: 5503
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#18 ne: 12-01-2007, 02:41:28
Lexoj çdo nate para gjumit :)

C'Fare Lexon?

 • Postime: 4267
 • Karma: +73/-57

#19 ne: 12-01-2007, 17:57:28
Lexoj tema te forumit :D

 • Postime: 5503
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Femer

#20 ne: 12-01-2007, 22:33:01
Lexoj tema te forumit :D

Boll lexove se tu zje koka. (OK Fillojme me foljen ziej tani).

 • Postime: 12236
 • Karma: +408/-388

#21 ne: 13-01-2007, 00:12:26
Une ziej muhabetin me t'gjithe ketej.... :D

#22 ne: 13-01-2007, 00:27:03
une sot kam   feste :D

 • Postime: 3003
 • Karma: +5/-1
 • Gjinia: Mashkull

#23 ne: 13-01-2007, 16:37:20
Une festova javes tjeter. :D

 • Postime: 4267
 • Karma: +73/-57

#24 ne: 13-01-2007, 17:32:05
Boll lexove se tu zje koka.

Per ate edhe jam i zgjuar :DUnë nuk festova asgjë :D


Temat e fundit