Cameria

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Tema informative dhe diskutime per trojet shqiptare ne Cameri.

Berni
17-07-2010, 01:24:25

Çamëria historikisht nuk ka qenë tokë e Greqisë

Revista “Shqip”, publikon për herë të parë një studim të panjohur për Çamërinë të botuar në revistën “Vatra Shqiptare” që nxirrte Radio-Tirana në vitin 1941, i cili është bazuar mbi ngjarje, fakte dhe dokumente historike. Ku hidhet dritë mbi masakrat e genocidin e pashembullt grek ndaj popullsis...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Raparis, kengaime

Ka ndonje çam ketu?

*
Raparis
04-03-2010, 16:45:23
Mire se ju gjeta.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
26-03-2008, 10:31:54

Perla nga Çamëria

Selman Sheme sjell në një libër monumentet natyrore dhe kulturore të ÇamërisëMbi Pargë ka rënë mbrëmja. Dritat e shtëpive në lagjen e kalasë reflektohen mbi Jon. Dikur në rrugët e këtij qyteti ecte e menduar Dora d‘Istria, ndërsa Kol Idromeno nuk i hoqi asnjëherë nga telajot ndj...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Outime
16-04-2006, 21:12:13

çami që denoncoi Greqinë në Strasburg

çami që denoncoi Greqinë në StrasburgI dënuar 5 vjeç si bashkëpunëtor i fashizmit nga gjykatat greke, Mehmet Dalipi, qytetar çam nga Paramithia ndërron emrin në Mihal dhe nis betejën e vet me shtetin grek. Prindërit e tij kanë mijëra hektarë prona në zonën e Gumenicës; a...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Outime
16-04-2006, 21:07:51

Drama çame përmes diplomacisë së Mit'hat Frashërit

Drama çame përmes diplomacisë së Mit'hat FrashëritDrama shqiptare ishte ideuar në tryezat e ›zeza" të Londrës. Ajo do të luhej me tërë reptësinë e vet sidomos në Jugun tonë ku përalla Vorioepirote do të ngulmonte për të hyrë në zyrat diplomatike të kohës si një e vërtetë s...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Outime
27-01-2006, 11:11:50

KUADRI LIGJOR - Për zgjidhjen çështjes çame

KUADRI LIGJOR - Për zgjidhjen çeshtjes çame:- Gjykates për te Drejtat e Njeriut - Me poshtë janë disa nga ligjet e saj,te te cilët mund te bazohen individe te veçantë ose dhe grupe te caktuara. Gjykimi i kësaj Gjykate është i paanshem [ndoshta!] dhe njihet nga Greqia.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Outime
27-01-2006, 10:38:29

LOTË TË çAMËVE

LOTË TË çAMËVEKush eshte komuniteti i te debuarve nga Greqia me1944? Mbi 100 mije came jane shperndare ne qytetet eShqiperise dhe kerkojne pas 56 vjet eksodi, rikthiminne tokat...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
Outime
21-01-2006, 13:02:34

History of the region [in english]

History of the regionçameria is situated geographically on the north-west Greece. This beautiful region, has a rich Albanian heretage and it was only in the 1912 that is was annexed unfairly and unjustifiable from Greece. This was the af...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe