Celebrities - 6

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Vipat boterore

Berni
24-02-2008, 14:49:44

Xhek Nikolson, i pavdekshmi i kinemasë

Xhek Nikolson ka lindur në Nju Xhersi në vitin 1937. E ëma, Xhuni Nikolson, ishte një artiste kabaresh, por Xhek u rrit nga prindërit e saj. Debutimin e parë si aktor e bëri në vitin 1958 dhe që nga ai moment ka qenë 12 herë kandidat për çmimin "Oskar", ndërkohë që ka fituar tri syresh. Jeton në...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
21-08-2007, 16:18:56

Xukero, skandal gjatë koncertit, shan publikun "Jeni të shpifur"

Duhet të ishte mbrëmja më e bukur e turneut veror të këngëtarit të njohur italian, i cili vetëm përpara pak ditësh këndoi edhe përpara publikut shqiptar. Ajo u zhvillua në hotelin "Kala di Volpe", i cili ka 5 yje, në zonën e mrekullueshme turistike Porto Çervo, Kosta Smeralda të Italisë....
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Belinaa
19-08-2007, 15:43:52

Orlando Bloom beqari më i dëshiruar në Britani

Orlando Bloom beqari më i dëshiruar në BritaniAktori anglez, Orlando Bloom, që ka marrë famë botërore me rolet e luajtura në filmat "The Lord of the Rings", dhe "Pirates of the Caribbean", është shpallur beqari më i dëshiruar në Britani. Bloom, 30-vjeçar, është zgjedhur mashkulli më i dëshiruar ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
25-05-2007, 09:16:51

Luçiano Pavaroti !

Luçiano Pavaroti Gjeniu i muzikës, që nuk njeh partituratLuçiano Pavaroti ka lindur në 12 tetor të 1935. Që në moshë të vogël, u pa qartë se Luçiano ishte i prerë për tenor. Ai ndiqte me vëmendje çdo koncert të tenorëve që kalonin në Rexhio Emilia, zonën ku jetonte. Luçiano e ad...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
08-05-2007, 01:08:00

Vasco Rossi !

Ai ka lindur ne 7 shkurt 1952 ne Zocca, province te Modenes. Ne 1965 adoleshe...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
17-04-2007, 04:27:12

Tre vjet burg për Snoop Dogg !

Këngëtari i muzikës rrep, Snoop Dogg, është dënuar me tre vjet burg me kusht nga një gjykatë në Kaliforni, lidhur me akuzat për mbajtje armësh dhe droge. Snoop Dogg, i cili nuk i mohoi akuzat, u dënua edhe me 800 orë punë komunitare. Këngëtari 35-vjeçar u arrestua në muajin tetor, pasi në makinë...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
28-03-2007, 02:13:59

Bruce Lee, e vërteta mbi jetën dhe vdekjen !

"Bruce Lee, një jetë e shkurtër" Kapitull i nxjerrë nga libri "Bruce Lee - Fighting Spirit" i shkrimtarit Bruce Thomas E vërteta mbi jetën dhe vdekjen e filozofit të Kung Fusë që tentoi të pajtojë Hollivudin me disiplinën e një manastiri budist ….
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Kisss
20-02-2007, 19:14:54

Hajde Shote Marshallah. Ne Boshnjakisht !!

Hajrija Gegaj Igram sotu masalla :O :@ Shihi veshjet dhe kostumet, gati krejt si tonat !! Çfarë po bëhet sot nuk e di ! Nuk jam i sigurt n.q.s. kënga është boshnjakce, mund te jetë edhe ne serbisht, por për këngëtaren kam dëgjuar se është nga Bosnia. Përse na e kan kopjuar këngën ?
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
26-01-2007, 13:42:51

Rikardo Kocante !

Lindi ne Saigon te Vietnamit ne 1946 me baba italian dhe nene franceze. Fitues nje here i Sanremos me "Se stiamo insieme" ne 1991. Hyn ne boten e muzikes ne 1972 me albumin "Mu", punim i tipit rock-opera. Ne 1974 shenon suksesin e pare te rendesisehm me "Bella senz'anima". Ne 1976 kompozon mbase...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
01-01-2007, 22:40:31

“The Black Eyes Peas” muzika për amerikanët

Në Shtetet e Bashkuara u ndanë çmimet e muzikës për vitin 2006. Grupi muzikor që mori më tepër çmime ishte “The Black Eyes Peas”. Quartetit të muzikës Hip-Hop ju dha dy herë titulli “grupi më i mirë” për muzikën rap/hip-hop dhe për muzikën soul.Po ashtu, albumi i tyre “Monkey Business” u cilësua...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

CrYsTaL TeaRs
21-12-2006, 18:18:16

Yjet dhe Tatuazhet

Nicole RichieChristina Aguilera
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

sorelina
24-11-2006, 19:58:51

Take That!

Rikthehen serish "Take That" Grupi britanik, i cili konsiderohen se pasardhes te "Beatles". Ky grup u formua me 1990 dhe perbehej nga 5 djem.Tashme ata jane vetem kater. Roby William nuk bashkohet me ta.Howard eshte anetari me i vjeter ne moshe. I lindur me 28 Prill 1968 ne Mancester.Jassoni, ka...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
23-11-2006, 15:24:14

Tiziano Ferro !

Ticiano Fero kerkon falje ne Meksike duke u depiluarFjalia qe i shpetoi Ticiono Feros ne nje emision te F...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

erlehta
20-11-2006, 21:52:34

Xhina Lolobrixhida.

Eriona ShahiniXhina Lolobrixhida:Zemra nuk komandohet"Zemra nuk komandohet", është shprehur Xhina kur gazetarja e revistës italiane "Gente" e ka pyetur se si ka mundësi që të biesh në dashuri me një djalë 34 vjet më të vogël se vetja. Aktorja është shprehur se ata të dy janë das...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Berni
18-11-2006, 16:36:52

Tatu !

“Tatu”, lesbiket e dashuruara me meshkujQë me performancën e tyre të parë në muzikë Julia Volkova dhe Lena Katin...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

erlehta
15-11-2006, 21:58:15

"Pink"

Kengetarje 27 vjeçare Pink, ka jo vetëm një ze te bukur por edhe një zemër te mirë. Këngëtarja është vegjetariane. Ndoshta kjo e ka shtyre qe te hapi një ferme për ruajtjen e derrave.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

erlehta
08-10-2006, 18:45:02

Ana Oxa!

     Ana Oxa martohet per te katerten here     Vezulluese si anjehere tjeter, e veshur me te zeza, kengetarja e famshme Ana Oksa shkoi te marten perpara Kryetarit te Bashkise per te zyrtarizuar martesen e saj te katert. Ndryshe nga martesa e saj luksoze me kosovarin Bexhet Bacol...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

MR.DETI
02-10-2006, 22:45:44

KENGETARI XHORXH MAJKELL NEN NDIKIMIN E MARIHUANES

KENGETARI XHORXH MAJKELL U ARRESTUA PER SHKAK TE POSEDIMIT TE MARIHUANASKengetari 43 vjecar Xhorxh Majkell eshte arrestuar nga policia britaneze ne nje incident ne nje udhekryq , ne veri te Londres , prej nga eshte zenur ne nje situate te keqe ne automobilin e tij afer nje semafori.Policija ka i...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

erlehta
27-09-2006, 16:34:53

Brizhid Bardo!

Ikona e kinemase Franceze e viteve 70-te. Ky yll kinemaje sot është mbrojtese e te drejtave te kafsheve. Nesër mbush 72 vjeç.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Denis The Menis, guacka8

Ornela Mutti!

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

sorelina
28-08-2006, 17:41:19

Cak Norris

chuck Norris ose Carlos Ray Norris ka lindur me 10 Mars 1940 ne OkllahomaPrinderit itij kane nje origjine gjysme koreane e gjysme irakene. Babai i tij i alkolizuar le familjen, dhe Caku me nene dhe dy femijet e tjere largohen ne Kaliforni.Norris qe femije ka qene i dhene pas karatese. Stervitet ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

sorelina
28-08-2006, 16:47:11

Tom Hanks!

 I lindur ne 9 qershor 1956 ne Kaliforni emri i tij i plote, Thomas Jeffrey HanksKa fituar dy cmime Oskar.Eshte  martuar me aktoren Rita Wilson.Eshte nje nga yjet e Hollywoodit dhe me nje filmografi teper te pasur e te sukseshme.Disa prej filmave te tij. - Apollo 13. - Philadelphia Ã¢â‚¬“ ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe