Danny DeVito - Celebrities

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Danny DeVito

Danny DeVito

· 1 · 252

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 19-08-2011, 23:39:40
Danny Devito ka yllin e tij në "Bulevardin e Lavdisë"Aktori amerikan, Danny DeVito, Pinguini i paharrueshëm i filmit "Batman, sfida" i Tim Burton, mori sot yllin e tij në të famshmin "Bulevardi i Lavdisë" në Hollivud.
Aktori 66-vjeçar, që e ndan kohën mes kinemasë dhe televizionin, u nderua me yllin e 2445-të të "Walk of Fame".
"Tani çështja është: a ta marr në shtëpi, apo ta lë këtu.
"Mund edhe të vendosem në këtë dyqan dhe të vij çdo ditë për t'u kujdesur", shtoi ai.
Aktori përshëndeti gjithashtu me mënyrën e tij traditën që i kërkon personit të nderuar të prekë i pari yllin, duke hequr këpucën, çorapen dhe duke vendosur këmbën në hapësirën e çmuar.
I lindur në vitin 1944 në Nju-Xhersi (lindje) Danny DeVito ka shkëlqyer në shumë filma të suksesshëm, ndër të cilët, "Binjakët", "Batman, sfida" ose "L.A. Confidential".
Ai ka qënë edhe pas kamerave ne krijimin e disa filmave te medhenj disa herë si me "Lufta e Roseve".

(d.b/BalkanWeb)

Temat e fundit