Elizabeth Taylor - Celebrities

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Elizabeth Taylor

Elizabeth Taylor

· 4 · 611

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 23-03-2011, 16:33:47
Ndërron jetë aktorja e famshme Elizabeth Taylor.

Sipas disa mediave amerikane, aktorja u shua paraditen e sotme në spitalin Cedars-Sinai në Los Angeles, në të cilin kishte dy muaj e shtruar për shkak të problemeve kardiovaskulare.

Ish-legjenda e kinemasë ka interpretuar në 50 filma dhe ka fituar 2 çmime Oscar në vitet '60.

Taylor ka marrë çmimet për rolet në filmat “Who's Afraid of Virginia Woolf” dhe “Butterfield 8”.  /Top channel


http://www.galsh.com/pic-822-_All_Celebs_Pictures_.html
« Editimi i fundit: 15-10-2012, 19:34:51 nga erlehta »

 • Postime: 12100
 • Karma: +185/-20
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 23-03-2011, 18:40:26
Sh. e bukur ka qene ne kohen e saj. :)

 • Postime: 7087
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 30-03-2011, 21:28:19
Pese rreshta Topi per kete legjende.

 • Postime: 7087
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#3 ne: 15-10-2012, 19:35:01
Liz Taylor ishte adoleshente kur joshi 36-vjecarin Ronald Reagan, duke kaluar një natë me të. Ky është një nga ato rrëfimet befasuese për jetën e saj sentimentale e përmbledhur në një biografi të paautorizuar nën titullin "Elizabeth Taylor: There is Nothing Like a Dame".

Në biografi ka edhe pasazhe më të forta, sic është një marrëdhënie me 3 burra njëheresh John Fitzgerrald, Kennedy dhe aktori Robert Stack.

Sic shkruajnë autorët e biografitë, Danforth Prince e Darwin Potter, 30 vite më parë se Regan të hynte në shtëpinë e Bardhë, Taylor është ftuar për darkë në shtëpinë e tij, asokohe një yll kinemaje, ndërsa ka mbetur e befasuar nga fakti që ai e trajtonte si një grua të vërtetë.

“Nga divani kaluam në dhomën e gjumit, mu desh ta joshja pasi ai nuk po merrte guximin për hapin e parë”, citohet të ketë thënë Taylor, e cila vdiq në vitin 2011.

Nga Reagan tek Kennedy, nga një president tek tjetri historia e saj bëhet më befasuese, kur ajo përfshihet në raporte me 3 meshkuj njëherazi, ndërsa më vonë lista e dashnorëve sa vjen e shtohet. Në libër flitet edhe për marrëdhëniet e saj me emra si: Tony Curtis, Paul Newman, Frank Sinatra dhe Errol Flynn.
(ma.ar/BalkanWeb)

Temat e fundit