Jean Reno! - Celebrities

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Jean Reno!

Jean Reno!

· 2 · 1141

  • Postime: 1581
  • Karma: +8/-1

ne: 28-08-2006, 16:37:12

I lindur ne 30 Qershor 1948 ne Kasablanka.
Te gjithe e njohin si Zhan Reno por emri i tij i vertete eshte Juan Moreno y Jederique Jimenez. Prinderit e tij jane spamjoll dhe pse ai vete njihet si aktor francez.
Ne Moshen 12 vjecare familja e dergon ne Frace (Montpellier)  per te ndjekur shkollen e aktrimin, ku qendron dy vjet.Pastaj vazhdon serish aktrimin ne Marok. Megjithate ai kishte deshire te kthehej ne France e te merte nenshtetesi Franceze je qe e realizon ne moshen 19 vjecare.
Ne Franz njihet me regjizore te shumte dhe realizon filma teper te sukseshmen. Dhe sot Zhan Reno ka nji Filmografi teper gjere, dhe vete eshte shnderruar ne nje yll kinemaje.

Disa prej Filmave me te suksesshem.
1982 - Le dernier combat
1990 - L'opération corned beef
1990 - Nikita
1996 – Mission: Impossible
1998 – Godzilla
2006 – The Da Vinci Code – Sakrileg

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 18-08-2020, 23:36:23
 

Jean Rena dhe Natalie Portman. Atehere dhe tani.

Temat e fundit