Keanu Reeves - Celebrities

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Keanu Reeves

Keanu Reeves

· 5 · 905

 • Postime: 7093
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

ne: 14-07-2006, 14:33:59
Keanu Charles Reeves
Ka lindur me 2 Shtator 1964 ne Beirut (Liban ) por njihet si aktor kanadez.

Keanu, ne gjuhen havajane do te thote "ere e ftohte mbi male"
Patricia, nena e tij eshte stiliste, ndersa i ati Samuel, gjeolog.  Jane njohur ne nje klub nate ku Patricia atehere ishte 19 vjece dhe punonte si Showgirl, ndersa Samueli 21 vjec.
I ati Samuel ka qene perdorues droge (mariuane heroine dhe kokaine). Patricja dhe dy femijet Kim e Keanu i humbin kontaktet me te.Patricia ndahet perfundimisht.  Keshtu Keanu nuk e ka takuar me te atin qe prej moshes 13 - vjecare.
!867 Keanu bashke me te motren Kim dhe nene Patricia ...vendosen ne New York. Aty e ema martohet me regjisorin Paul Aaron..  e te gjithe se bashku zhvendosen ne Toronto (Kanada). Patricia martohet dhe dy here te tjera. Burri i trete i saj ishte Robert Miller ndersa tjetri ishte gazetari Jack Bond ku ne 1994 i jep fund dhe me te.Sot jeton ne Los Felilz.
Keshtu qe Keanu Reeves rritet ne Toronto te Kanadas.
Ne sholle nuk ka qene i rregullt ---thone mesuesit e ti  :D "Shpesh vinte pa libra e pa detyra" por ja hodhi. Madje per shkak te sjelljes se tij ka nderruar kater shkolla.


Endrra e tij ishte te behej aktor.dhe e realizoj.

Ka luajtur shume filma :

1984 - (Letting Go; TV)
1985 - One Step Away
1986 -  (Flying - Dream To Believe)
1986 - Bodycheck ("Youngblood")
1986 -  (Act Of Vengeance; TV)
1986 - Young Again (TV)
1986 - Under The Influence (TV)
1986 -  (Babes In Toyland; TV)
1986 - (Brotherhood Of Justice)
1987 -  (River's Edge)
1988 - (Prince Of Pennsylvania)
1988 - (Dangerous Liaisons)
1988 -  (The Night Before)
1988 - The Last Song (Permanent Record)
1988 -  (Bill & Ted's Excellent Adventure)
1989 - (Parenthood)
1989 - Life Under Water (TV)
1990 -  (Aunt Julia & The Scriptwriter)
1990 - (I Love You to Death)
1991 - My Private Idaho
1991 -  (Bill & Ted's Bogus Journey)
1991 - (Point Break)
1991 - Providence
1992 - Bram Stoker's Dracula'
1993 - Little Buddha
1993 - Freaks
1993 - (Much Ado About Nothing)
1993 - Even Cowgirls Get The Blues
1994 - Speed
1995 -  (A Walk In The Clouds)
1995 -  Johnny Mnemonic
1996 - Feeling Minnesota
1996 -  ("Chain Reaction)
1997 - (The Devil's Advocate)
1997 - The Last Time I Committed Suicide
1999 - Me And Will
1999 - The Matrix
2000 -   Die dunkle Gabe
2000 - The Watcher
2000 - The Replacements
2001 - Hardball
2001 - Sweet November
2003 - Was("Something's Gotta Give)
2003 - The Matrix: Reloaded
2003 - The Matrix: Revolutions
2005 - Thumbsucker
2005 - Constantine
2006 - A Scanner Darkly
2006 - The Lake House - mit Sandra Bullock

 • Postime: 7093
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 14-07-2006, 14:37:28
Ketu ka dale me te motren Kim kur eshte bere premiera e Matrix

 • Postime: 7093
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 14-07-2006, 14:52:29
THe Lake Hause

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 19-08-2011, 23:27:10
Keanu Reeves rikthehet në identitetKeanu Reeves konsiderohet si një nga meshkujt më tërheqës të Hollywood, por kohët e fundit aktori e kishte lënë veten pas dore.
Kur u fotografua në Londër në qershorin e këtij viti, Reeves dukej sikur nuk kishte bërë dush për një kohë të gjatë. Ylli i kinemasë kishte lënë flokë dhe mjekër të gjatë dhe për të plotësuar look-un e tij për të ardhur keq, kishte veshur edhe rroba të ngjashme me ato të njerëzve të pastrehë.

Por, duket se tashmë aktori ka vendosur t’i kthehet një pamjeje normale. Reeves u pa në fillim të kësaj jave në aeroportin e Los Angeles me flokë të shkurtra dhe me pak mjekër.

Keanu Reeves sapo ka përfunduar xhirimet për filmin e tij të ardhshëm ’47 Ronin’, film që do të dalë në fund të vitit 2012. /top channel

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 12-11-2011, 10:51:22
Aktorja Sandra Bullock, e cila gati 2 vjet më parë ka dalë nga një martesë pas një skandali publik për tradhtinë e bashkëshortit të saj, mësohet se ka lidhje intime me aktorin Keanu Reeves.

Është revista britanike “Now” ajo që ka publikuar lajmin se dy aktorët të cilët kanë qenë jo rrallë bashkë në sheshxhirim, tani janë në një raport.

Sipas mediave, ata janë parë bashkë në Los Angeles, 17 vite pas takimit të tyre në xhirimet e hitit “Speed” në fitin 1994 dhe pesë vite pas ribashkimit të tyre në filmin “The Lake House” në vitin 2006.

E tani që publikohet ky lajm, burime të cituara nga mediat tregojnë se përherë ka pasur njerëz pranë tyre që janë përpjekur t’i bëjnë bashkë, por me gjasë vetëm tani ka qenë momenti i duhur për ta. Një burim pranë aktores ka treguar se ajo ndjehet mirë me këtë raport dhe se tani është e tejkaluar periudha e vështirë e divorcit të saj, divorc prej të cilit ajo asnjëherë nuk e mohoi që ishte tepër i vështirë për të, sidomos për shkak të situatës në të cilën ajo u gjend.

Qenë mediat ato që publikuan imazhe të ish-bashkëshortit të saj me femra të ndryshme, e për rrjedhojë, vetëm pak muaj pasi ajo fitoi çmimin e shumëpritur OSCAR, ju desh të zyrtarizonte divorcin. /top channel

Bullock - Reeves, "Now": Ata janë bashkë - Top Channel Albania - News - Lajme

Temat e fundit