Mister Bean - Rowan Atkinson - Celebrities

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Mister Bean - Rowan Atkinson

Mister Bean - Rowan Atkinson

· 2 · 484

  • Postime: 7093
  • Karma: +35/-6
  • Gjinia: Femer

ne: 20-07-2010, 13:44:08
Ne rolin e tij si "Mister Bean" eshte  Rowan Atkinson shume skuril dhe  "i vjeter" ne ne jeten e perditshme. Ndersa ne realitetin e momentin ai ka probleme serioze me komshijte. Aktori ka deshire te ndertoje nje shtepi  te madhe moderne por mesaduket per komshijte kjo eshte dicka negative.
Komiku britanik  Rowan Atkinson shtepine e tij ka deshire ta ndertoje ne fshatin Ipsden, ne Oxforshire, 25 km larg ne jug te   Oxfordit. Por sic u theksua me lart planet e aktorit nuk mirepriten nga 332 banore te fshatit.
Rowan ja ka besuar shtepine Star-arkitektit Richard Meier.  Sipas planeve vila ultramoderne  do te kete front prej xhami dhe rreth saj nuk do te mungojne fushat e tenisit.
Komshijte e ardhshem hidhen njezeri duke thene se, plane te tilla mund te jene ne rregull per Londren por ketu tek ne prishin pamjen e fshatit.
Vendimi perfundimtar se a do ta ndertoj Mr Bean shtepine apo jo, pritet te dali ne shtator

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 05-08-2011, 15:34:32
Aksident rrugor për Mr. Bean

Aktori britanik Rowan Atkinson, i mirënjohur për interpretimin e personazhit komik Mr. Bean, ka mbetur i lënduar në një incident automobilistik.
Makina me të cilën ai po udhëtonte, një “McLaren F1”, u përplas për shkak të shpejtësisë së lartë dhe mori flakë.

Sipas mediave britanike, aktori dyshohet se ka pësuar një dëmtim në shpatull kur makina goditi një pemë dhe një shtyllë ndricimi.

Sipas burimeve, Atkinson pas përplasjes ka dalë vetë nga makina dhe ka pritur mbërritjen e ambulancës. Ai u dërgua në spital, por pritet të dalë më vonë gjatë ditës së sotme pasi gjendja e tij është e qëndrueshme.

Në vendin e ngjarjes mbërritën edhe ekipet e zjarrfikësve, të cilat fikën zjarrin që kishte përfshirë makinën, duke bërë që ajo të mund të përdoret sërish.

Atkinson, 56 vjec, njihet si adhurues i makinave të shpejta dhe së fundmi bëri një performancë të shkëlqyer në emisionin e njohur të BBC, “Top Gear”, duke zënë vendin e parë në klasifikimin e programit.  /top channel

Temat e fundit