Nderron jete aktorja amerikane Jean Simmons - Celebrities

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Nderron jete aktorja amerikane Jean Simmons

Nderron jete aktorja amerikane Jean Simmons

· 1 · 726

  • Postime: 18095
  • Karma: +727/-523
  • Gjinia: Femer

ne: 23-01-2010, 09:53:06


Nderron jete ne moshen 80 vjecare aktorja amerikane Jean Simmons, e cila dha shpirt ne rezidencen e saj ne Santa Monica te Kalifornise.
Britanikja e natyralizuar amerikane ka qene protagoniste bashke me Marlon Brando ne “Djem dhe kukulla”. Ne vitin 1983 Jean fitoi nje cmim Emmy per nje serial te famshem televiziv. Gjithashtu, karriera e saj eshte e pasur edhe me shume filma te tjere si; “Angels Face”, “The Big Country”, “The Happy Ending” etj.

Ne vitin 1950 Jean u martua me Stewart Granger me te cilin u nda 10 vjet me vone ne vitin 1960. Po ne kete vit ajo u martua me Stewart Granger, me te cili jetoi edhe per 17 vjet

TCH

Temat e fundit