Nderron jete Stephen Gately, kengetari i Boyzone - Celebrities

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Nderron jete Stephen Gately, kengetari i Boyzone

Nderron jete Stephen Gately, kengetari i Boyzone

· 9 · 765

 • Postime: 27274
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 11-10-2009, 16:49:36
   
Nderronjete kengetari i Boyzone


Nderron jete kengetari i Boyzone
Kanderruar jete diten e djeshme Stephen Gately, kengetari 33 vjecar iBoyzone.

Gately,qe 10 vjet me pare beri zhurme duke treguar hapur homoseksualitetin etij, ishte me pushime ne Majorka se bashku me shokun e tij, AndrewCowles dhe pjesetare te tjere te grupit.

Sipas “News of theWorld”, kengetari eshte perplasur ne toke pasi kishte pirepije alkoolike dhe me pas nuk eshte permendur me.

Bandae Gately ka arritur shume sukses ne Irlande, Australi, Zelanden e Re,Azi dhe Britanine e Madhe perpara se te shperbehej ne 2000. Ne vitin2007 grupi u bashkua serish.

Gately ishte martuar me Cowlesne 2006-n. /TCH/
 • Postime: 1570
 • Karma: +12/-0
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 11-10-2009, 19:39:58
 :( ca behet kshu more..ngelen duke na ik kengetaret me te mire ne bote i feel so bad about him :(

 • Postime: 18277
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 11-10-2009, 20:53:57
Sa gjynah..

 • Postime: 12343
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#3 ne: 11-10-2009, 21:11:28
Me vjen keq vertet

 • Postime: 18277
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#4 ne: 12-10-2009, 21:48:02
Pas vdekjes se papritur te anetarit te Boyzone, Stephen Gately, tabloidi “The Sun” zbulon shkaqet.
Sipas gazetes britanike, kengetari nderroi jete pas 8 oreve te shfrenuara te kaluara nen shoqerine e miqve te tij. 33 vjecari ka qene shume i lodhur pas nje nate te tere te kaluar ne nje klub nate ne Majorka bashke me Andy Cowles.

Me ta ka qene edhe nje djale me origjine bollgare. Nderkohe, analizat kane nxjerre se Gately ka konsumuar kokteil me vere te bardhe, ndersa deshmitaret tregojne se 33 vjecari e Andy Cowles me te cilin ishte martuar, e kane tepruar me pijen. Sipas policise, shkak i vdekjes mund te jete bere e vjella e tij ne gjume. Stephen dhe Andy e kaluan naten ne klubin gay “The Black Cat”.

Andy shkoi ne shtrat ne oren 5:30 duke e lene kengetarin te flinte ne divan, ku e gjeti te pajete. Nderkohe, pjesetaret e tjere te grupit Boyzone, Ronan Keating, Keith Duffy, Mikey Graham dhe Shane Lynch kane mberritur ne Majorka.

TCH

 • Postime: 173
 • Karma: +9/-7
 • Gjinia: Femer

#5 ne: 12-10-2009, 22:27:04
Eshte gjithmone e tristueshme te degjosh lajme te tilla...

 • Postime: 12343
 • Karma: +336/-221
 • Gjinia: Femer

#6 ne: 12-10-2009, 22:30:07
...

 • Postime: 27274
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 17-10-2009, 22:30:33
Familjare, fansa dhe shume yje te botes se spektaklit jane mbledhur ne ceremonine mortore ne nder te kengetarit te grupit Boyzone, Stephen Gately.

Gately u gjet i vdekur javen e kaluar ne nje shtepi ne Majorka te Spanjes, ku kishte vendosur te kalonte pushimet.

Kater shoket e grupit te tij kenduan kengen “In This Life”, ne nje kishe te Dublinit, ku po mbahet ceremonia.

Menaxheri i grupit Boyzone, Louis Walsh mberriti ne kishte gjysme ore para se te fillonte sherbimi dhe u pershendet nga qindra fansa.

“Ai nuk do ta besonte ceremonine qe po mbahet per te. Ai ishte duke jetuar endrren e tij”, ka deklaruar Walsh per Gately-n.

Duke vleresuar profesionalitetin e kengetarit, Walsh ka theksuar se, “nuk do te isha ketu ku jam po te mos kishte qene per grupin Boyzone”.

TCH

 • Postime: 27274
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 01-12-2009, 10:34:30
Kur ka kaluar me shume se nje muaj nga vdekja e ish pjestarit te Boyzone, Stephen Gately, zbulohet nje detaj tragjik i mbremjes kur ai mbylli syte per here te fundit.

Modeli Georgi Dochev rrefen per “The Sun” se ka kryer marredhenie seksuale me te dashurin e Gately, Andy Cowles, gjate momentit qe ai ndodhej ne dhomen tjeter te hotelit dhe po jepte shpirt. Me tej, ai shton se u njoh me Andy-n ne nje lagje gay te Majorkas dhe te tre u kthyen ne hotel pasi kaluan nje nate te gjate.

“Isha pothuajse nudo dhe Andy me tha te shkoja ne shtratin e tij. Kryem marredhenie per nje ore dhe nuk e dinim qe ne dhomen tjeter Stephen po vdiste”, thekson modeli bullgar.

Kjo deklarate ka prishur diten kur anetaret e Boyzone kane planifikuar nje koncert per shokun e tyre. “Ne kete dite te bukur per Stephen ky lajm nxin diten e djemve”, tha menaxheri i bandes, Louis Walsh.

TCH

Temat e fundit