Post reply

×

Post reply

Emri:
Email:

Verifikimi:
Flamuri yne ka ngjyre?:

Permbledhje

Postuar nga: Alban
« ne: 23-03-2021, 11:21:07 »

Shfaqja e Ellen DeGeneres ka rënë ndjeshëm në shikueshmëri pas skandalit të yllit në vendin e punës që dominoi titujt vitin e kaluar.

Duke cituar vlerësimet e Nielsen, New York Times raporton se “The Ellen DeGeneres Show” ka humbur mbi një milion shikues gjatë sezonit të 18-të të shfaqjes. Sezoni i fundit i programit filloi në shtator 2020 me një kërkim falje nga artistja në lidhje me pretendimet për një vend pune toksik që dëmtoi shfaqjen gjatë verës.

“Mësova se këtu ndodhin gjëra që nuk duhej të kishin ndodhur kurrë”, tha DeGeneres në shfaqje në atë kohë. “Unë i kuptoj ata shumë seriozisht. Dhe unë dua të them se më vjen keq për njerëzit që u prekën”.

Sipas Times, premiera e sezonit të 18-të kishte vlerësimet më të larta të çdo sezoni në katër vitet e fundit për “Ellen”./lapsi
Postuar nga: 12:51
« ne: 14-03-2021, 23:00:52 »

 
Meg Ryan, dikur ishte e preferuara e Amerikës në vitet 1980 dhe 1990. Ajo ishte mbretëresha e filmave romatikë në vitet ’90, dhe për ironi të fatit u bë e famshme nga një film I vitit 1981, i quajtur “Rich and Famous”.

Përvoja e saj në filma u bëri përshtypje të gjithëve, por më shumë ra në sy kur bukuroshja bionde u ‘zhduk’ nga fama dhe u distancua nga Hollywood.
Njerëzit u përqendruan në jetën e saj


Fatkeqësisht si shumë gra të tjera në Hollywood, romancat e saj të ndryshme dhe drama që erdhi me to ishin në qendër të vëmendjes e jo copëzat e saj të aktrimit. Të gjithë e kujtojmë romancën e saj me aktorin Dennis Quaid në vitin 2000. Njerëzit supozuan se Meg po e tradhtonte Dennis dhe ndaluan ta shihnin atë si një vajzë të mirë, reputacionin që ajo kishte dikur.

Aktrimi e dogji

Pasi drama e marrëdhënies çoi në pëshpëritje të vazhdueshme nga kolegët e saj në Hollywood dhe media, ajo me vetëdije bëri një hap prapa nga aktrimi. Filmi i saj në 2003 “In the cut”, u kritikua ashpër. Ajo besoi se fama në një moshë aq të re kufizoi rritjen e saj.

Image

Hollywood-i e goditi atë me epizëm

Talenti i saj nuk u zvogëlua ndërsa ajo u rrit, por Hollywood e trajtoi ndryshe kur ajo u rrit. Në një intervistë me NYT, ajo tha se prenotimi i roleve ishte jashtëzakonisht i vështirë, pasi ata kërkonin vajza më të reja në këto role.

Image

Shpresojmë që Meg Ryan të rishikojë veten sipas kushteve të saj, pasi një pjesë nga jeta e saj është diktuar nga Hollywood. Sidoqoftë, duket se ajo do ta bëjë këtë nga privatësia e shtëpisë së saj, larg nga vëzhgimi i të qenit në publik dhe larg presionit të famës. © SYRI.net
Postuar nga: M A X
« ne: 28-12-2020, 00:24:31 »

Gal Gadot reagoi së fundmi pas kritikave ndaj filmit të ardhshëm për Kleopatrën, kritika që akuzuan kastin për “whitewashing” (zbardhje) – një praktikë në industrinë e filmave ku aktorët e bardhë luajnë role të racave të tjera. Kritikët thanë se një aktore arabe ose afrikane duhet ta luante rolin e udhëheqëses së famshme egjiptiane në vend të aktores izraelite.

“Së pari, nëse doni të jeni të vërtetë ndaj fakteve, atëherë Kleopatra ishte maqedonase,” tha Gadot për BBC Arabic. “Ne po kërkonim një aktore maqedonase që mund t’i përshtatej Kleopatrës. Nuk e gjetëm. Dhe unë isha e apasionuar pas Kleopatrës”. Ajo shtoi, “Unë kam miq nga i gjithë globi, qofshin myslimanë, të krishterë, ateistë apo budistë, apo hebrenj. Njerëzit janë njerëz. Unë dua të nderoj trashëgiminë e Kleopatrës dhe të nderoj këtë ikonë të mahnitshme historike të cilën e admiroj shumë”.

Gjatë viteve, ka pasur shumë spekulime mbi origjinën e Kleopatrës.

Në vitin 2008, egjiptologia Sally Ann Ashton nga Muzeu Fitzwilliam në Cambridge tha për Daily Mail, “Ajo ndoshta nuk ishte plotësisht europiane. Duhet të kujtoni që familja e saj kishte jetuar në Egjipt për 300 vjet në kohën kur ajo erdhi në pushtet.”

Këtë vit, Kathryn Bard, profesoreshë e Arkeologjisë dhe Studimeve Klasike në Universitetin e Bostonit, tha për Newsweek, “Kleopatra VII ishte e bardhë – me origjinë maqedonase, ashtu si të gjithë sundimtarët Ptolemeu, të cilët jetonin në Egjipt”.

Gal Gadot u përgjigjet kritikave për rolin e Kleopatrës
ELIZABETH TAYLOR
Portretizimi më i famshëm i Kleopatrës në fushën e kinematografisë është ai i vitit 1963, me protagoniste Elizabeth Taylor dhe regji të Joseph Mankiewicz. Filmi u nominua në nëntë kategori të Oscars, duke përfshirë edhe “Best Picture”, nga të cilët fitoi katër: “Best Art Direction”, “Best Cinematography”, “Best Visual Effects” dhe “Best Costume Design”.

Versioni i Gal Gadot për Kleopatrën do të ketë si regjisore Patty Jenkins, e cila bashkëpunoi me Gadot për “Wonder Woman”.
Postuar nga: M A X
« ne: 15-12-2020, 15:06:08 »

 

Këngëtari Shawn Mendes së fundmi në një intervistë me Dax Shepard foli lidhur me spekulimet që ka dëgjuar për orientimin e tij seksual.

Shawn tregoi se që në moshën 15 vjecare e kanë etiketuar si ‘homoseksual’.“Ishte kaq zhgënjyese dhe e vështirë për mua, sepse kisha pranë meje disa njerëz shumë të afërt nga komuniteti LGBTQ dhe ndihesha keq për ta!Unë nuk jam homoseksual por nuk do të kishte ndonjë problem edhe po të isha. Nuk ka asgjë të keqe të jesh homoseksual por nuk jam. Të gjithë më kanë quajtur “homoseksual’ që kur isha 15 vjeç dhe me të vërtetë që nuk e marrë veshë. Unë kam patur gjithnjë komplekse lidhur me mënyrën se si duhet të flasë apo të ulem. Unë jam i parë që kryqëzoj këmbët sapo ulem.”Këngëtari u shpreh se duke qenë se i është dashur të merret me këtë që kur ishte adoleshent, ai e kupton që njerëzit e këtij komuniteti LGBTQ e vuajnë këtë pjesë./lapsi
Postuar nga: M A X
« ne: 06-10-2020, 23:56:56 »

Aktorja Millie Bobby Brown së fundmi ka treguar se ka menduar të heq dorë nga aktrimi pasi nuk mund të fitonte asnjë rol në serialin “Game Of Thones”.

“Isha shumë zemërthyer nga refuzimi, gjë që i tregoj gjithsecilit. Kjo industri është përplot refuzime”, ka thënë ajo për The Tonight Show.Mes tjerash Millie shtoi: “ Mendoj se duhet shumë përgjigje negative derisa të kesh një pozitive.Pas këtij refuzimi Brown ka marrë pjesë në njërin prej serialeve më të shikuara në Netflix si dhe në filma,njëri prej tyre ‘Enola Holmes’ i cili u publikua para ca ditësh në Netflix.
 
Postuar nga: erlehta
« ne: 22-09-2020, 11:59:56 »

Ohh dmth paska filluar DeGeneres. Cool
Postuar nga: M A X
« ne: 10-09-2020, 21:22:19 »

Ellen DeGeneres do të rikthehet për të drejtuar sezonin e 18-të të emisionit të saj, ndërsa hetimet mbi akuzat për një vend toksik pune vijojnë.
Emisioni po akuzohet nga ish-punonjës se ka pasur ngacmime dhe racizëm në ambientin e punës, por pavarësisht kësaj, Ellen është vendosur të rikthehet me një slogan mjaft të veçantë në këtë periudhë: “Be Kind” për sezonin e saj të 18-të.

Pretendimet më të fundit ishin se ajo do të zëvendësohej nga emra të njohur si Sean Hayes, Kristen Bell, Melissa McCarthy apo edhe mikja e saj Jennifer Aniston.
Mirëpo, asnjë nga këto lajme s’ka rezultuar i vërtetë pasi vetë moderatorja po rikthehet në ekran, siç ka lajmëruar.
Madje, Ellen është gati të flasë edhe për akuzat të cilat po i rëndojnë prej disa kohësh.
DeGeneres ka lajmëruar se emisioni i saj nis më 21 shtator dhe atëherë do të dëgjohet edhe “e vërteta” e saj.
“Mezi pres të kthehem në punë dhe në studio. Dhe po, do flasim edhe rreth asaj teme”- ka thënë gazetarja./lapsi
Postuar nga: 12:51
« ne: 05-06-2020, 23:10:16 »

“Unë gjithmonë do të jem panseksuale”/ Ja çfarë thotë modelja 27-vjeçare pas ndarjes nga e dashura
 

Delevingne u shpreh se ishte krenare që foli hapur në lidhje me seksualitetin e saj.

“Krenaria është diçka që unë nuk e kam pasur kur isha fëmijë. Ndjenja e krenarisë është si ndjenja e përkatësisë. Një vend ku nuk keni nevojë të kërkoni falje ose ndiheni të turpëruar. Unë ndihesha sikur nuk i përkisja trupit tim. Ndihesha e humbur,”– tha modelja.

Megjithatë, të folurit hapur ndryshuan gjërat për mirë tek Cara.

“Kur fillova të flisja për seksualitetin tim, nuk po fshihja më asgjë. Dhe personit që po ia fshihja më së shumti ishte vetja me”– përfundoi ajo.

Cara Delevingne pak kohë më parë i dha fund lidhjes me aktoren Ashley Benson dhe i doli në mbrojtje dukë i kërkuar ndjekësve të saj ta linin rehat.

Modelja e njohur me anë të një postimi në Instagram mbrojti aktoren pasi ajo u fotografua me reperin G-Eazy pas ndarjes së tyre.

“Tani është e rëndësishme të shpërndajmë dashuri dhe jo urrejtje,”- shkroi 27-vjeçarja. “Të gjithë ju që e urreni Ashley Benson ju lutem ndaloni. Ju nuk e dini të vërtetën, vetëm ajo dhe unë e dimë, dhe pikërisht kështu duhet të mbetet.”

Lajmet që Delevingne dhe Benson ishin ndarë pas dy vitesh lidhje u përhapën në fillim të këtij muaji.

Ata e mbajtën për shumë kohë lidhjen private, derisa modelja e konfirmoi në qershor të vitit 2019.

Sipas burimeve, çifti kishin pasur uljet dhe ngritjet e tyre në marrëdhënien por në prill mori fund./standard.al
Postuar nga: 12:51
« ne: 28-05-2020, 23:38:08 »

 

Justin dhe Hailey Bieber do të ndërmarrin veprime ligjore kundër një kirurgu plastik, pas pretendimeve të këtij të fundit në lidhje me ndërhyrjet që Hailey mund të ketë bërë në fytyrë.

Në një letër të siguruar nga E! News, avokatët e çiftit Bieber akuzojnë Dr. Daniel Barret për “përdorim të emrit, imazhit dhe famës” për të “reklamuar në mënyrë komerciale praktikën e kirurgjisë së tij plastike dhe për të përhapur pretendime të rreme”. Ai akuzohet gjithashtu se ka përdorur “pjesë të mbrojtura nga e drejta e autorit” referuar këngës “Sorry” të Justin Bieber në videon e tij. Dr. Barret tregon dy foto të Hailey-t dhe pretendon se ajo i është nënshtruar një ndërhyrjeje në hundë. Përpos rinoplastikës, ai thotë se Hailey ka konturuar nofullën, mollëzat dhe buzët./lapsi
Postuar nga: M A X
« ne: 06-05-2020, 21:51:35 »

Surpriza të reja nga çifti i njohur Gigi Hadid dhe Zayn Malik. Nëse menduat se pas lajmit të shtatzënisë së modeles, gjithçka do të mbaronte aty, e keni menduar gabim.

“Cosmopolitan” shkruan se Gigi dhe Zayn kanë hedhur një hap tjetër në marrëdhënien e tyre dhe e ka fjalën pikërisht për hapin më të rëndësishëm siç është martesa

Ka qenë Zayn që ngjalli këtë diskutim dhe këto dyshime. Këngëtari i njohur i “Pillowtalk” ka bërë në krahun e tij një tatuazh të ri dhe nuk është aspak një tatuazh i zakonshëm. Ai ka gdhendur në trupin e tij poemën e martesës së Kahlil Gibran, një poemë e cila lexohet shpesh në ceremonitë e martesave.

“Ne kemi lindur bashkë dhe bashkë do të jemi gjithmonë”, thuhet në poemën e famshme të martesës, e cila tashmë është tatuazhi më i ri i Zayn Malik.