Paul McCartney. - Celebrities

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Paul McCartney.

Paul McCartney.

· 4 · 1084

 • Postime: 1581
 • Karma: +8/-1

ne: 25-09-2006, 21:50:28
Ka folur për herë të parë për divorcin e tij me Heather Mills, dhe ka deklaruar se ndodhet ne krize te thelle.

Lajmin e bën te ditur "Daily Mirror", sipas se cilës rrefimin e tij këngëtari e ka bërë gjatë një feste.

« Editimi i fundit: 26-09-2006, 15:30:55 nga Syrgjyn »

 • Postime: 27102
 • Karma: +11/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 04-10-2006, 21:16:11
Paul McCartery me nje album te ri te muzikes klasike

Ish Bitëllsi, Paul McCartney, shpreson se të apasionuarit e muzikës klasike mund të këndojnë së bashku albumin e tij të fundit, por kësaj here edhe në latinisht.

Sipas shtypit londinez, një disk me muzikë klasike e McCartney, "Ecce Cor Meum" , do të emëtohet më 26 shtator pas tetë vjet punë.

Ky është albumi i katërt klasik i muzikantit britanik. I pari, "Liverpool Oratorio", doli në shitje më 1991.

McCartney është shprehur, se dëshira e tij ishte të kompozonte një pjesë korale, e cila mund të këndohej nga të rinjtë në të gjithë botën në të njëjtën mënyrë si “Mesia” e Handel.

"Ecce Cor Meum", me katër kohë, është kompozuar për kor dhe orkestër dhe shkruar me një tekst në anglisht dhe në latinisht, një gjuhë që McCartney e studioi në kolegjin e Liverpulit në Institute High School for Boys.

"Meqënëse latinishtja njihet ashtu si edhe këndohet në të gjithë botën , mendova se do të ishte mirë ta përdorja herë pas herë gjatë kësaj pjese", është shprehur artisti dy ditë më parë në një komunikatë për shtyp.

Produksioni i "Ecce Cor Meum" do të realizohet nga John Fraser dhe do të interpretohet nga soprano Kate Royal, kori Boys of King s College i Cambridge, kori i Boys of Magdalen College i Oksford dhe nga Akademia St. Martin në Fields.

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 10-10-2011, 14:12:40
Në të njëjtin vend ku u martua me Lindën 41 vjet më parë, Paul McCartney u bë dhëndërr për herë të tretë në jetën e tij.

Ceremonia u zhvillua të dielën pasdite në Londër dhe mësohet se ish-pjesëtari i grupit Beatles i dedikoi edhe një këngë nuses së tij, 51-vjeçares Nancy Shevell.

Në ceremoninë civile morën pjesë vetëm familjarë dhe miq të afërm si Ringo Starr. Gjithsej ishin të pranishëm 30 persona. Mësohet se unaza e diamantit e nuses ka kushtuar rreth 450 mijë euro.

Nancy Shevell, vajza e një magnati amerikan të transporteve, ka vendosur të jetojë tashmë në Londër, ndërsa McCartney është shprehur se më në fund ka gjetur dashurinë dhe paqen për të cilën kishte nevojë. /top channel

Martesa e Paul McCartney - Top Channel Albania - News - Lajme

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 10-10-2011, 14:14:28
............

Temat e fundit