Tom Cruise! - Celebrities

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Tom Cruise!

Tom Cruise!

· 12 · 2256

 • Postime: 1581
 • Karma: +8/-1

ne: 28-08-2006, 16:59:27
I lindur me 3 qershor 1963 ne New York.
Sot nje yll Hollywodi dhe producent filmi.
Karriera e tij si aktor eshte teper e ngjeshur dhe teper me fame.

Top Gun
Legjenda.
Coctail.
Far and Away
Mission: Impossible I    II     III
The Last Samurai.
War of the Worlds


Tashme te gjithe e dine qe Tom Cruis eshte ndare nga gruaja e tij, ylli i Hollywoodit Nikol Kidman qe ne Shkurt te 2001 dhe po ne kete vit ai ben publike lidhjen e tij te re me Penelop Crus, lidhje qe zgjat deri me 2004.
Sot cruis gjendet prane aktores Katia Holmes.

 • Postime: 7092
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#1 ne: 07-09-2006, 21:44:55
Tomi dhe Katia me ne fund e ben publike femijen e tyre.
Suri.

 • Postime: 6970
 • Karma: +266/-154
 • Gjinia: Femer

#2 ne: 07-09-2006, 21:48:41
Per mendimin tim  filmi me i mire ku ka lujte Tom Cruis, eshte The last Samurai.

 • Postime: 7092
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#3 ne: 19-10-2006, 19:45:30
Para dy ditesh lexova se cifti Cruis do martohet. Ceremonia do behej ne Itali.

 • Postime: 7092
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#4 ne: 17-11-2006, 12:36:59
Nesër Tom dhe Katia do i thonë"PO" njeri - tjetrit. Ne këtë martese e cila nga pergatitjet cilesohet si martesa e viti, do të jenë te pranishem rreth 500 te ftuar..
Ja disa prej te ftuarve.
Brad Pitt
Angelina Zholi
David Keckham
Lisa Pristley
john Travolta
Will Smith
Giorgio Armani
Steven Spielberg
Russell Crowe
Jennifer Lopez
jim Carrey
e shumë e shumë te tjerë.


Thuhet se jane blere rretth 11 mijë trendafila te Bardhe dhe 6 mijë qirinj për këtë martese.

 • Postime: 1581
 • Karma: +8/-1

#5 ne: 20-11-2006, 14:46:35
Deri tani martesa e yjeve te kinemase ende nuk eshte bere publike.
Televizioni qe do te transmetoje kete martese do paguaj 2 milion dallare.
Ndersa shpenzimet per kete martese kane kushtuar 1.5 milion dollare.

 • Postime: 7092
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#6 ne: 21-11-2006, 22:03:20
Cifti muajin e Mjaltin po e shijon ne ishujt Maladive

 • Postime: 7092
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#7 ne: 21-11-2006, 22:05:16
cifti i ri :D

 • Postime: 7092
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#8 ne: 19-04-2008, 18:22:19
Ka kohe qe flitet për problemet mes ciftit Cruis.
Aktorja e njohur Katie Holmes ndjehet shumë e kontrolluar nga bashkshorti i saj Tom Cruis dhe ajo nuk ka me nerva për te ndjekur rregullat e tij..  Revistat e thashethemeve "Star" dhe "In Touch" njoftojne se Katie i ka kërkuar Tomit një periudhe ndarje tre vjeçare si provë për lidhjen e tyre.  Katie kërkon te largohet bashke me Surin  nga Los Angelos për ne New York e te punoje ne Broadway. Një thashethem bën te ditur qe Tomi nuk e lejon këtë largim te saj aq me tepër kur bëhet fjale për te mare dhe Surin me vete.
Megjithe problemet mes tyre cifti nuk ka harruar te organizoje një Mega Party për vogelushen e tyre Suri qe te premten e kaluar mbushi dy vjeç.

Revista amerikane "OK" njofton se Katie i kishte filluar pergatitjet për këtë party shumë kohe me pare.
Një mik i saj ne „Dawson’s Creek“ shprehet se Katie është e mahnitshme,ajo kujdeset për çdo detaj. Ajo planifikon dhe realizon.
Të ftuar ne këtë Party kanë qenë dhe miqte e tyre me te ngushtë si dhe familjet.
Nuk kanë munguar dhe dy fëmijët e adoptuar nga Tomi dhe ish bashkshortja e tij Nikol Kidman, Isabella (15) dhe Connor (13)
Organizimi ka qenë perfekt. Ne shtepi mungonin vetëm lulet pasi Suri është alergjike ndaj tyre.

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 23-08-2011, 17:14:36
Tom Cruise arrin shpejtësinë 290 km/h


Tom Cruise u shndërrua në një pilot të Formulës 1 për një ditë.
Aktori amerikan provoi makinën Red Bull në një test special dhe sekret në pistën e Kalifornisë javën e kaluar.

Cruise ka zhvilluar 24 xhiro në total duke arritur një shpejtësi maksimale prej 290 km/h.

“Tom është një pilot i  mirë. Më ka befasuar shpejtësia me të cilën iu përshtat pilotimit të një makine të Formulës 1”, u shpreh David Coulthard, ish-pilot i McLaren Mercedes.

 • Postime: 12100
 • Karma: +185/-20
 • Gjinia: Femer

#11 ne: 23-08-2011, 17:21:02
Ne "Top Gun" ky te le pa mend. :D

Temat e fundit