×

Cfare ju ka mesuar emigrimi?

Cfare ju ka mesuar emigrimi?

· 8 · 609

 • Postime: 2848
 • Gjinia: Femer
+ERELA+
ne: 13-01-2011, 10:37:51
mua qe kam jetuar adoleshencen time jashte, mund te them qe emigrimi me ka mesuar qe:

" Asnje vend s'eshte i mire apo i keq, thjesht puna e ben njeriun te ndihet me mire, e nese do punonim te gjithe ne vendin tone sic bejme jashte (pa komplekse,pa ndrojtje) atehere dhe Shqiperia do ishte bere lule."

 " Kurbeti eshte nje menyre e sigurte si mund te ngelesh pa familje dhe ta kalosh rinine fushave dhe kantjereve duke punuar e shumica e djemve tane lene kockat atje se sjane ne gjendje per pune pas 45- 50 viteve nga punet e sforcuara qe kane bere."

" Kurbeti eshte nje rruge pa kthim."

 • Postime: 12163
 • Gjinia: Femer
dreamm
#1 ne: 18-01-2011, 17:32:34
...eshte dicka qe te tjeterson.. ^o) ^o)

 • Postime: 2848
 • Gjinia: Femer
+ERELA+
#2 ne: 20-01-2011, 08:37:45
...eshte dicka qe te tjeterson.. ^o) ^o)

jam dakort

 • Postime: 12210
Lefter
#3 ne: 26-01-2012, 14:19:27
...Me ka mesuar qe vendi im eshte me i shtrenjte se cdo vend  tjeter ne Bote.

 • Postime: 71
k19
#4 ne: 06-02-2012, 01:56:57
Ta ruaj integritetin, te mos i shkel me kembe ato ne te cilat besoj, per te ecur perpara.

 • Postime: 545
 • Gjinia: Mashkull
BVDGF
#5 ne: 06-02-2012, 12:56:16
Me ka mesuar me vullnet behesh mbret  :D

 • Postime: 12163
 • Gjinia: Femer
dreamm
#6 ne: 11-04-2013, 19:17:26
Citim nga: C'est la vie ne 06-02-2012, 12:56:16
Me ka mesuar me vullnet behesh mbret  :D

 :) :engjell:
Gerti1
#7 ne: 11-04-2013, 20:16:12
Mua emigrimi me mesoi qe bota eshte shume e vogel per mua.