×

Gjej kohë ...

Gjej kohë ...

· 41 · 1680

 • Postime: 18285
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
ne: 05-05-2012, 13:08:12
Gjej kohë për të punuar, ky është çmimi i suksesit. As në fjalor, fjala sukses nuk gjendet para fjalës punë.
 
Gjej kohë për të menduar, mendimi është burim i forcës

Gjej kohë për të lexuar, leximi është themeli i të gjitha dijeve.

Gjej kohë për t’u kënaqur me ata që i do e të duan, dashuria është rruga më e sigurt për të prekur lumturinë
 
Gjej kohë të dashurosh dhe të të dashurojnë, kjo është privilegjë hyjnore
 
Gjej kohë të vështrosh të gjitha lëvizjet në natyrë, dita është tepër e shkurtë për vetmi
 
Gjej kohë për të qeshur, e qeshura është muzika e shpirtit

 • Postime: 525
erionmuca
#1 ne: 07-05-2012, 16:47:07
Gjej kohe per ti thene te tjereve qe un jam shume me lart se ta.

 • Postime: 75
 • Gjinia: Femer
Lindushe
#2 ne: 09-05-2012, 11:51:07
Per ata qe gjejne kohe per ty

 • Postime: 12743
Mishel...............
#3 ne: 09-05-2012, 14:37:45
Te thuash te dua atyre qe te duan....kurre si dihet ata mund te shkojne apo mund te shkosh pa patur mundesi te pershendeteni

 • Postime: 547
 • Gjinia: Mashkull
BVDGF
#4 ne: 09-05-2012, 14:40:19
Te thuash te dua atyre qe te duan....kurre si dihet ata mund te shkojne apo mund te shkosh pa patur mundesi te pershendeteni
tamam
po filloj po ua them dhe atyre qe gjej rruges kur bej vrap tani  :D

 • Postime: 75
 • Gjinia: Femer
Lindushe
#5 ne: 10-05-2012, 22:35:04
Per ata qe e meritojne

 • Postime: 3780
 • Gjinia: Femer
Misss
#6 ne: 10-05-2012, 22:36:32
Per te bere gjera qe me bejne te ndjehem mire!

 • Postime: 12348
 • Gjinia: Femer
Shej
#7 ne: 10-05-2012, 22:39:09
..per vehten tende..

 • Postime: 12743
Mishel...............
#8 ne: 11-05-2012, 09:49:36
Per veten dhe shej... :perqafim

 • Postime: 12743
Mishel...............
#9 ne: 11-05-2012, 09:50:03
Gjej kohen per te rikuperuar marredheniet me miqte....tashme jane ata qe kane nevoje per ty


ia them vetes kete....

 • Postime: 12348
 • Gjinia: Femer
Shej
#10 ne: 11-05-2012, 09:55:08
Per veten dhe shej... :perqafim
rrapatushe me ka mare malli

 • Postime: 12743
Mishel...............
#11 ne: 11-05-2012, 10:03:39
me 2 :perqafim

 • Postime: 12151
 • Gjinia: Femer
dreamm
#12 ne: 11-05-2012, 18:38:28
....per ti kujtuar vetes qe "Koha nuk ri-kthehet" ^o)

 • Postime: 1283
Pasion
#13 ne: 13-05-2012, 14:05:10

,,,,,,,Reflekto bukur :D
,,,,,Dhuro miresi :) :)

 • Postime: 525
erionmuca
#14 ne: 15-05-2012, 19:44:14
Ky personi ne foto flet nga Europa.
E kapen per pedofili si perfundim.
« Editimi i fundit: 15-05-2012, 20:24:14 nga ShEJ »

 • Postime: 12348
 • Gjinia: Femer
Shej
#15 ne: 15-05-2012, 20:23:21

,,,,,,,Reflekto bukur :D
,,,,,Dhuro miresi :) :)

paska 1 unaze diamanti kjo buqeta :P

 • Postime: 12234
Lefter
#16 ne: 16-05-2012, 12:07:14
...per xhingli mingli se ndryshe nuk shtyhet kjo jete  :D

 • Postime: 75
 • Gjinia: Femer
Lindushe
#17 ne: 16-05-2012, 12:13:39
..per meditim nganjehere.

 • Postime: 12743
Mishel...............
#18 ne: 16-05-2012, 12:29:44
Tipit i them te gjej kohe per mua LOL

 • Postime: 7441
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#19 ne: 16-05-2012, 12:39:07
... ncuk..... gjej ti per mua.. :P LOL

 • Postime: 12743
Mishel...............
#20 ne: 16-05-2012, 13:15:40
... ncuk..... gjej ti per mua.. :P LOL

ik e mushu pra.. :P

 • Postime: 1283
Pasion
#21 ne: 20-05-2012, 12:07:50
Dialogo  me jeten.
Gjej  mynyren per ta ofruar,edhe ajo do vije.
Ndoshta me petkun e bardhe per te dhene ate c'ka simbolizon petku,edhe serish vjen pa e thirre ate me anasjelltasin e petkut.

Vjen e me ironi duke qesh me ne.
S'pranon as dialog,por gjej kohe e thirre ate. :)

 • Postime: 12151
 • Gjinia: Femer
dreamm
#22 ne: 20-05-2012, 17:37:54
...per prindet tu... ^o)
Vjen nje moment qe ate kohe s'ke ku e merr me sado ta kerkosh. :(

 • Postime: 84
 • Gjinia: Femer
Mєlσdy.
#23 ne: 20-05-2012, 23:50:54
Gjej kohë...

për punë- puna është çmimi i suksesit .
 për të menduar- mendimi është çelës i fuqisë .
 për lojë- loja është fshehtësi e rinisë së amshueshme .
 për lexim- leximi është bazë e urtësisë .
 për mirësjellje- mirësjellja hap rrugën drejt fatit .
 për të dashuruar- dashuria është privilegj i perëndive .
 për të shikuar rreth vetes- në vetmi dita është e shkurtër .
 për buzëqeshje- buzëqeshja është muzikë e shpirtit .

 • Postime: 12743
Mishel...............
#24 ne: 21-05-2012, 14:31:37
Gjeje kohen te me degjosh
Ketu ku ndodhem eshte nje qetesi irreale
Po bie mbremja
Ben ftohte
Jam e rrethuar nga gjelberimi
Paqe
Degjo
Gjeje kohen te me degjosh
Mbyll syte
Shpirti im eshte gjalle
Dhe me mijra ngjyra
Eshte edhe i yti
Mos i beso aparencave
Degjo
Gje kohen te me degjosh
Shoh zemren tende
E madhe
E forte
E plote
Degjo
Mos degjo vetem zerin tend
Shko me tutje
Lexo ate cfare askush s'ka ditur ta lexoj
Fletet e bardha
Netet e errta
Buzeqeshjet
Lotet
Mos ndalo!
Shpirti yt reflekton nje bukuri te rralle
Hyr mes njerezve
Ne qetesi
Mos bjer ne sy
Mos thuaj asgje…dhe fillo te fluturosh dhe sill sa me shume
Engjej qe te mundesh!!!!!!!!!