×

Kush e mban mend ?

· 3 · 137

Kush e mban mend ?

· 3 · 137

 • Postime: 1734
 • Gjinia: Mashkull
Kisss
ne: 11-12-2012, 16:32:25
Oktapodi...La Piovra
Ja cfare thote WikiPedia per serialin ne ate kohe Shqiperi. Ka mbetur nje filem kult, ku personazhet, karakteret, dhe theniet jane pershkuar ne kulture, gjuhe, dhe shoqeri.
Une e mbaj mend...dhe me erdhi mire qe dikush i kishte ngarkuar te gjitha serialet ne YouTube.

La Piovra 4 (Corrado Cattani)

The TV drama was wildly successful in the USSR, where it appeared on state TV in 1986 [2] and in communist Bulgaria, where is also appeared in the end of the 1980s bg:Октопод (сериал), offering to the viewers of both countries thrills and dark drama from beyond the Iron Curtain. La Piovra was also shown in 1987-1988 in communist Albania, where it became a huge hit and remains to date a cult film, whose characters and expressions have permeated culture, language and society.« Editimi i fundit: 11-12-2012, 20:15:07 nga dreamm »
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12738
Mishel...............
#1 ne: 11-12-2012, 16:46:30
espinoza
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12163
 • Gjinia: Femer
dreamm
#2 ne: 11-12-2012, 20:09:13
Si ikin vitet...me kujtohet shume mire cdo pjese, pastaj nje fytyre si e Katanit veshtire te harrohet.
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super