×

Spitali !

Spitali !

· 79 · 5969

 • Postime: 1740
 • Gjinia: Mashkull
Kisss
ne: 29-01-2007, 06:59:39
Kush ka nevojë për tu shtruar ne spital, le të vijnë këtu. Z'do të thotë se duhet të jesh patjetër i semur, mund të jesh edhe i lodhur nga puna, sporti, rruga, e dashura, etj, dhe kështu ke nevoj për pak pushim, clodhje, dhe qetësi.

Rregullat
Nga 2 persona për dhome. Do keni televizor dhe internet, falas vetëm ne fundjave. Telefoni është me pagese. Ushqimin e keni te klasit te pare.

Jeni te mirepritur. Spitali vetëm për shqiptare. A thua a do behet rromuje e madhe ? :S

 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
#1 ne: 29-01-2007, 07:12:09
Po shtrohem une e para ne spital. Jo se jam e semure por vallaj kam dite qe jam shume e lodhur, ndjehem pa fuqi, me flihet shpesh, etj. Per kete kure e mire do ishin disa dite ne spital, prane krevatit dhe ushqyer shume mire. Meqe ky spital lejoka vetem nga 2 persona ne dhome, pra jo dhoma teke, atehere kush do vije pas meje (who will be my roomate)?! Kush do jete shoku apo shoqja e dhomes sime ketu tek spitali?!


P.S. Dije, teme e lezetshme. Me pelqen. ;) Se Kuzhinen e kemi, hotelin e kemi, Psikologet i kemi, edhe spitali na mungonte - dhe kete e kemi, tani. ;)

 • Postime: 3079
 • Gjinia: Femer
Aida
#2 ne: 29-01-2007, 08:27:03
Me pranoni mua si paciente? :(
Ka një jave qe me mundon një grip, kokdhimbje, ndezje te bronheve...aman sa inat e kam dimrin se çdo vit e njëjta këngë! :(


Sa i përket terapise, refuzoj inekcionet se i kam shumë inat! :D

Problemi im, kush do bëhet babysitter për mistrecen time gjatë kësaj kohës qe do qëndroj unë ne spital?  :S

wiliams
#3 ne: 29-01-2007, 09:51:03
Po shtrohem unë e para ne spital. Jo se jam e sëmurë por vallaj kam ditë qe jam shumë e lodhur, ndjehem pa fuqi, me flihet shpesh, etj. Për këtë kure e mirë do ishin disa ditë ne spital, pranë krevatit dhe ushqyer shumë mirë. Meqë ky spital lejoka vetëm nga 2 persona ne dhome, pra jo dhoma teke, atëherë kush do vijë pas meje (who will be my roomate)?! Kush do jetë shoku apo shoqja e dhomes sime këtu tek spitali?!


P.S. Dije, teme e lezetshme. Me pëlqen. ;) Se Kuzhinen e kemi, hotelin e kemi, Psikologet i kemi, edhe spitali na mungonte - dhe këtë e kemi, tani. ;)
ja po vij une..po do flejme ne nje krevat dopio apo tek e tek,se nuk e kam te qarte :D

 • Postime: 2214
 • Gjinia: Femer
Vogelushja Korcare
#4 ne: 29-01-2007, 13:03:46
Mjaft ore na ndollet ters :D

 • Postime: 4261
Charlie
#5 ne: 29-01-2007, 13:11:46
s'ka gjë ...do shkojm edhe  për qejfi aty ne ...do shikojm televizor ...pastaj  paskemi edhe internet aty ...ushqim po ...pse të mos shkoj ...:D

E gjitha kjo mu duk se ishte gratis apo jo :D

 • Postime: 2214
 • Gjinia: Femer
Vogelushja Korcare
#6 ne: 29-01-2007, 13:21:29
keta e bejne te duket si hotel jo si spital :D
nejse...une nuk shkel me ne kete teme  :D

 • Postime: 4261
Charlie
#7 ne: 29-01-2007, 13:27:19
mos  ke  frike ..sepse nese nuk  do qe te shtrihesh ne  Spital...nuk te marrin me dhune aty ...vetem kush ka njevoj :D


p.s.kaq shum frigohesh nga ineksionet ti ee :D

 • Postime: 7441
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#8 ne: 29-01-2007, 15:28:40
Ore dua te marr edhe une nja 15 dite pushime dh epo i kaloj ketu sepse ofroka kushte te mira. Por dua qe ta ndaj dhomen me nje goce, nuk mendoj se ka problem per administratorin e spitalit... :D :P

Ah po edh enje pyetje a ka pishina me uje te ngrohte dhe sauna ky spital?
Po per jeten e nates ka marre masa ky spital ne menyre qe pacientet te kene sa me shume larmi brenda tij? :D :P

 • Postime: 7043
 • Gjinia: Femer
erlehta
#9 ne: 29-01-2007, 15:54:40
personelin ju lutem na e tregoni :d
Capkenja
#10 ne: 29-01-2007, 16:43:46
Po te fleme dy veta ne krevat behet ulje cmimi?

 • Postime: 7043
 • Gjinia: Femer
erlehta
#11 ne: 29-01-2007, 16:45:23
Une e urrej spitalin
Capkenja
#12 ne: 29-01-2007, 16:48:03
Une me keq..me bie te fiket qe tek dera sa hyj/.Dua nja dy injeksione per tu cuar ne kembe pastaj :D

 • Postime: 1740
 • Gjinia: Mashkull
Kisss
#13 ne: 29-01-2007, 18:11:11
Ore do bini ne gjume juve, apo si e keni hallin ? E zgjuat gjithë spitalin me kerkesat tuaja pa mbarim.
:D :D

Apo edhe ne spital duhet ta tregojm veten si shqiptare te vërtetë ?

Do këtë edhe pishina, sauna, Jacuzzi , lorja sportive, tennis, ping pong, shah, domina, etj.

http://www.cozumel.tc/FireworksCozumel/maya-images-post-wilma/maya-jacuzzi-vista-small-2006-10-28.jpg


 :D :D

 • Postime: 12234
Lefter
#14 ne: 29-01-2007, 23:57:53
Po të fleme dy veta ne krevat bëhet ulje çmimi?

Po deshe ta paguj une.... :D
Une jam rast shum i rende,cila eshte ajo qe me me mer mua ne dore?... :D

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer
Lisa
#15 ne: 30-01-2007, 15:25:35
Une dua te di kush eshte mjeku ketu :D

 • Postime: 3003
 • Gjinia: Mashkull
Bekimi
#16 ne: 30-01-2007, 19:01:22
A ka mundesi une te punesohem si fizioterapist???  :D :D

 • Postime: 3079
 • Gjinia: Femer
Aida
#17 ne: 30-01-2007, 19:03:39
Unë dua te di kush është mjeku këtu :D
Mendova se ty te kemi mjeke ketu...  ^o)
wiliams
#18 ne: 30-01-2007, 19:35:49
Unë dua te di kush është mjeku këtu :D
Crendesi ka mjeku. :D.rendesi ka se me ke je ne dhome. ;).tek ai qe ke ne dhome varet se a do sherohesh apo jo ;)

 • Postime: 1580
sorelina
#19 ne: 30-01-2007, 19:44:19
Per cfare lloj semundje eshte ky spitali :D :D
wiliams
#20 ne: 30-01-2007, 19:49:35
Për çfarë lloj semundje është ky spitali :D :D
per gjitha llojet . :D.me perjashtim te te cmendurve,se ata kane spital te vecante hmmmmm:

 • Postime: 1580
sorelina
#21 ne: 30-01-2007, 19:52:46
Po ti mo cfare je aty pergjegjsi :D :P
wiliams
#22 ne: 30-01-2007, 19:55:49
Po ti mo çfarë je aty pergjegjsi :D :P
jo o sorelina une jam pacienti i radhes dhe po pres nje paciente se kam dhome dyshe dhe me krevat dopio ;)

 • Postime: 1580
sorelina
#23 ne: 30-01-2007, 20:06:21
Po ti ore cfare semundje ke keshtu :D
Se jo per ndonje gje por te kishim sjelle ndonje vazo komposto :D
wiliams
#24 ne: 30-01-2007, 20:10:46
Po ti ore çfarë semundje ke kështu :D
Se jo për ndonjë gjë por të kishim sjelle ndonjë vazo komposto :D
kam dridhje ne anen e zemres si ta shpjegoj..se di as vete..po nuk eshte nevoja te me sjellesh asgje..por vetem hajde nje dite ...edhe nje nate..dhe kaq hmmmmm: