×

Teme bosh

Vizitor · 23 · 586

Teme bosh

Vizitor · 23 · 586
Gerti1
ne: 17-08-2012, 20:38:25
Bosh
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 219
 • Gjinia: Femer
cafuné
#1 ne: 17-08-2012, 22:31:28


/watch?v=ARXKvVeVtXg


 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 147
 • Gjinia: Femer

 • Postime: 219
 • Gjinia: Femer
cafuné
#3 ne: 17-08-2012, 23:19:46

Gjithcka e mbushur, bosh...

 • M'pelqe
  Kot fare
  Super
Gerti1
#4 ne: 17-08-2012, 23:22:37
much ado about nothing
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 147
 • Gjinia: Femer
AMOR
#5 ne: 17-08-2012, 23:23:49

bla bla bla

 • M'pelqe
  Kot fare
  Super
Gerti1
#6 ne: 17-08-2012, 23:26:34
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 219
 • Gjinia: Femer
cafuné
#7 ne: 17-08-2012, 23:28:12

/watch?v=DRtW1MAZ32M

 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 147
 • Gjinia: Femer
AMOR
#8 ne: 17-08-2012, 23:33:24

/watch?v=DRtW18FOR5M

 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12738
Mishel...............
#9 ne: 18-08-2012, 08:41:52
bosh fare
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 219
 • Gjinia: Femer
cafuné
#10 ne: 18-08-2012, 16:26:29

/watch?v=reGvDiReLYQ

 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12738
Mishel...............
#11 ne: 21-08-2012, 09:26:22
Eja  kesaj  nate...
 
Kur era te fryj mbi fletezat e flashketa
dhe nate e qete te rreshqas mbi kodrine.
Te lutem me dil tek meshtekna e bardhe
me penelata puthjesh te pikturojme dashurin.                                 
 
Eja te te them se gjithçka do jete e jotja
ne frymemarrjen time do ngij nje psheretim
do leme atje  disa caste te ngrohta.
do gdhendim atje me te bukurin kujtim.                                     
 
Me syrin e zemres enderroj per ty ore e cast,
prandaj si drenushe pervidhju ti ngurimit.
ne cmenduri te cojme naten dhe yjet ziliqare.
te dehemi prej llaves se pasionit dhe gezimit.                     
 
Prandaj te lutem ti eja siç je magjiplote
te hedhurat floke le te t’i  kreh kjo fresk.
kesaj nate e gjithe bota do te jete e jona.
zjarret e shpirtit t’i shuajm  me dashuri
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12738
Mishel...............
#12 ne: 21-08-2012, 09:38:59
E ngrohtë...e lagët...rënkuese...


Dua ta bëjmë bashkë sonte këtë natë
mes epshit padurimit dridhur…
por ti je larg…
e unë në një tjetër shtrat
veten përkëdhel symbyllur…
më mungojnë sytë…
buzët e tua…
flokët...
të qeshurit…hareja...
inati që të bën të mos derdhësh lotët...
magjia që ti më fal,
dehja...
supet...
lëkura...
sqetullat...
gjinjtë dhe barku yt...
brenga që të rrudh vetullat...
dëshira që të ndricon sytë...
puthja dhe gjuha gjarpërushe...
prekja,
gishtërinjtë…thonjte e tu...
kafshimet...
veshtrimi yt djallushe...
jeshilja jote mbi sytë e mi blu...
aroma e trupit tënd…
djersa…
kërthiz’ e vockël që lëpija...
trupi yt triumfesh harkuar
mbi lumenjtë e pasioneve të mia…
pëshpëritjet,
ulurimat…ekstaza…
rënkimet...përkujde sjet...
pritja… ethja dhe tundimet....
netët dhe mëngjeset...
por më shumë më mungon ajo...e jotja...
djepi i nxehtë i prekjeve drithëruese...
krematoriumi i puthjes sime...
zjarr që zjarre shuan dhe hirin ndez...
netëve ku digjen epshe turbulluese...
e ngrohtë...
e lagët...
rënkuese...
Etna jote ku Vezuvi im vdes...
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12738
Mishel...............
#13 ne: 21-08-2012, 09:41:51
Dashuria në dy kohë


Shtrihem pranë teje
dhe vështroj
flokët e tu,
sytë,
buzët,
krahët,
supet,
duart,
gjinjtë dhe sqetullat e rruara,
barkun,
kërthizën,
kofshët
dhe gjënë e parruar,
pulpat,
këmbët,
gishtërinjtë e tyre,
thonjtë
dhe
fotografinë e tët shoqi mbi mur
që duket sikur më thotë:
“Mos i beso,or mik!
Harrove t’i shikosh unazën.
Ajo të tradhëton cdo natë kur flë me mua!”
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 3767
 • Gjinia: Femer
Misss
#14 ne: 23-08-2012, 23:53:34
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 219
 • Gjinia: Femer
cafuné
#15 ne: 23-08-2012, 23:57:14
Une nga Dritero Agolli

Zili ma kane ata lavdine,
Ndaj peshperisin dhe me shajne;
As ndaj talentit tim ziline
S'e fshehin dot dhe s'e permbajne.

Me nemin miqte dhe armiqte,
Po tiger jam, s'leshoj pushtetin;
Lavdine e kam te dykuptimte,
Te njekuptimte e kam talentin.


(:
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12738
Mishel...............
#16 ne: 30-08-2012, 16:26:51
Me dhemb miqesi e humbur
Me dhemb o shok vertet
Ta
 harroj me thua?
Nuk mundem..
Duhet te harroj Ty vete
Sa keq me vjen o
shoku im,
Me dhemb ne shpirt, vertet,
se miq siç ishim,
më s'behemi
dot
Te pakten jo ne kete jete
Cili gaboi?
Kjo s'ka me rendesi
fajin
te tere mbi vehte e marr,
veç te kthehesha
edhe nje here tek ti
U nis
me aq kujdes
u latua me aq dashuri
mbi pellembe te dores
e
vume
dhe ishte thjesht… miqësi
Ah, si e humbem miqesine
Si e
humbem…
Per te do na marre malli
qe shume e bukur per tu besuar
U be
xheloz vete djalli.
Tinëzisht prane nesh kaloi,
nje pelerine pruri me
vehte,
mbi koke te na i hidhte,
te flisnin perçart te dy
rrugen mos
dinim nga binte…
 
Oh, sa keq me vjen
per shoqerine e humbur
sa
keq!
Shume humba une
por edhe ti ndoshta …shume!
Me dhemb per
miqesine e humbur
(Sa shume na merrte malli!)
Mos! Pikerisht kete mos e
thoni
Se do tu ngaterroje
vete Djalli!
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12738
Mishel...............
#17 ne: 08-01-2013, 13:59:13
Vështirë ta thuash e më vështirë ta ndjesh!

Shkruaj mbi tavolinën e zemrës sime!
E duart boshë kalojë kaq ftohtë nëpër kënde;
Digjem në ngricë me shpirtin zhveshur krejtësisht!
As dora ime s’prek më dorën tënde!

Shtrëngoma dorën.
Shtrëngoma zemrën.
(Kjo është hera e fundit që të dua)

E ky shi sot, nuk di dot të gënjejë!.
Të dhashë lotin që ngjanë me dhjet palë lutje;
Frymova ballë frymëmarrjes tënde,
Të dhashë lëkurën time që nuk zhveshët më tutje!...

Përqafoma lotin.
Përqafoma dhembjen.
(Kjo është hera e fundit që të dua)

Zhys duart brenda meje o mërzi që lind
E një palë rroba shqyer shpirtit tim i veshë
Zhveshë lëkurën e dashurisë si fron dorëzimi
Por vështirë qenka ta thuash e më vështirë ta ndjesh!

Puthma shpirtin.
Puthma mërzinë.
(Kjo është hera e fundit që të dua)
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12325
 • Gjinia: Femer
Shej
#18 ne: 08-01-2013, 14:03:52
Vështirë ta thuash e më vështirë ta ndjesh!

Shkruaj mbi tavolinën e zemrës sime!
E duart boshë kalojë kaq ftohtë nëpër kënde;
Digjem në ngricë me shpirtin zhveshur krejtësisht!
As dora ime s’prek më dorën tënde!

Shtrëngoma dorën.
Shtrëngoma zemrën.
(Kjo është hera e fundit që të dua)

E ky shi sot, nuk di dot të gënjejë!.
Të dhashë lotin që ngjanë me dhjet palë lutje;
Frymova ballë frymëmarrjes tënde,
Të dhashë lëkurën time që nuk zhveshët më tutje!...

Përqafoma lotin.
Përqafoma dhembjen.
(Kjo është hera e fundit që të dua)

Zhys duart brenda meje o mërzi që lind
E një palë rroba shqyer shpirtit tim i veshë
Zhveshë lëkurën e dashurisë si fron dorëzimi
Por vështirë qenka ta thuash e më vështirë ta ndjesh!

Puthma shpirtin.
Puthma mërzinë.
(Kjo është hera e fundit që të dua)

Bosh
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super
Gerti1
#19 ne: 08-01-2013, 22:29:18
Gezuar Vitin e Ri.
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 1436
 • Gjinia: Mashkull
DiniL
#20 ne: 09-01-2013, 11:48:24
 : )
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12738
Mishel...............
#21 ne: 09-01-2013, 14:10:45
Muzg...

Eshtë muzg…po errësohet…
Eshtë ora kur besnikët vinë…
Eshtë ora kur të pabesët thonë lamtumirë…
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12738
Mishel...............
#22 ne: 09-01-2013, 14:11:57
NDARJET

C'kuptim do kish ndarja pa fjalët e pathëna...?
E c'do t'i lidhte të ndarët
vec fjalëve që i di vec zemra?
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super