Direktoria v1 - CMS | Skripte | Templates

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Direktoria v1

· 1 · 424

Direktoria v1

· 1 · 424

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  ne: 12-09-2010, 22:16:35
  CFARE PERMBAN?

  - Paneli i administrimit
  ofron mundesine qe te shtosh artikuj ne databaze

  - Faqet e kategorive
  ku do te listohen artikujt qe perfshihen ne ate kategori

  - Bizneset
  ku do te shfaqen te dhenat specifike per secilin biznes.

  CFARE MUNGON

  - Paneli i administrimit
  menyra per te fshire dhd per te modifikuar artikujt nepermjet komandave sql query.
  Gjithashtu duhet krijuar mundesia qe nepermjet panelit admin te shtohen dhe faqe statike dhe jo vetem artikuj.

  - Faqja hyrese
  fusha e kerkimit nuk eshte funksionale

  Ky version quhet nominalisht v1.0.0. Ky version NUK eshte punuar ne OOP, dhe ajo qe ka rendesi, ky version nuk eshte perfundimtari. Aktualisht jam duke punuar qe te shtoj mundesine e fshirjes dhe modifikimit te artikujve nga paneli i admin si dhe te krijoj faqe statike nepermjet panelit admin. Vizitojeni kete faqe here mbas here per tu azhornuar me te rejat me te fundit mbi Direktorine CMS.

  http://www.arberbraja.com/blog/150.html

  Ky version i DirektoriaCMS eshte i dyti version zyrtar dhe patjeter eshte me i plote se versioni i pare. Nqs versioni i pare kishte perfunduar vetem 70% tashme ky version mund te quhet i perfunduar 95% dhe ka ende disa gjera te vogla per tu perfunduar 99% (nuk them 100% sepse do jete ne faze testimi per bug).

  * CFARE PERMBAN?

  - Nje panel administrimi mjaft praktik i cili te jep mundesine te shtosh njoftime, te modifikosh dhe te fshish njoftime. Te jep mundesine te shtosh biznese, te fshish dhe te modifikosh bizneset e listuara.

  - Nderfaqja front-end e perdoruesit eshte e thjeshte, e qarte dhe minimaliste, pasi jam perpjekur te ruaj ato elemente te cilat jane te nevojshme dhe jo te ndertoj nje nderfaqe grafike te renduar me shume efekte dhe opsione ndoshta te pavlefshme (gjithsesi ky eshte vetem mendimi im dhe ndoshta ne te ardhmen ne ndonje version me te vone mund te shtoj dhe opsione te tjera).

  - Bizneset mund ti ndash sipas kategorive dhe secila kategori ka faqen e vet te optimizuar per SEO.

  - Fusha e kerkimit funksionon dhe merr si elemente kerkimi emrin e administratorit te biznesit ose vete emrin e biznesit.

  - Faqja e biznesit eshte e optimizuar per SEO duke pasur parasysh qe h-tags nuk jane vlera statike por ndryshojne ne varesi te biznesit.

  * CFARE MUNGON?

  (Me shume se dicka qe mundon ketu po listoj ato gjera qe ende mund te permiresohen)

  - Menyra e kerkimit

  - Validimi i formave qe plotesohen

  - Nje error handler i thjeshte psh te beje redirect kur ka error te tipit 404, etj.

  * CFARE NDODH ME PAS?

  Ky eshte nje projekt qe per mua nisi si nje sfide personale kundrejt vetes time dhe atyre qe une dija nga programimi PHP & MySQL, por megjithese tashme mendoj se projekti eshte realizuar me sukses (duke pasur parasysh qe ploteson 100% te kerkesave) nuk do heq dore nga ky projekt dhe do vazhdoj ta azhornoj dhe ta permiresoj ne te ardhmen.

  http://www.arberbraja.com/blog/direktoriacms-v2-beta.html

  Temat e fundit