Kam nevoje per nje script blogu ne shqip - CMS | Skripte | Templates

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Kam nevoje per nje script blogu ne shqip

· 10 · 1518

Kam nevoje per nje script blogu ne shqip

· 10 · 1518

 • Postime: 271
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  ne: 05-12-2007, 16:41:51
  Hej ndonjeri nga ju ka ndonje skript blogu te perkthyer ne shqip?

  psh Wordpress?

  • Postime: 318
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #1 ne: 05-12-2007, 22:19:37
  Dashke ti :P Ec aty perktheje vete.
  Kur ta perkthesh kaloje ketej.

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #2 ne: 05-12-2007, 23:54:29
  Une po punoj disa faqe me Wordpress dhe nuk kam pare file gjuhe. Ndoshta ka, por nuk i kam vene re qe ta gjej. Ajo c'ka kam bere une ka qene perkthimi direkt ne template dhe kjo nuk eshte ndonje gje e madhe. Me disa ore pune mbaron te gjitha ato qe te sheh publiku. Shembulli: www.celebritete.com
 • i identifikuar

  #3 ne: 04-06-2008, 12:45:24
  Hej ndonjëri nga ju ka ndonjë skript blogu te perkthyer ne shqip?
  p.sh. Wordpress?

  Ne tek SuperAlb.Com e kemi perkthyer WordPress 3.2.x. Ky perkthim është i vlefshëm edhe per versionin 2.5, pro mund te kete ndonje fjale qe del anglish.

  Nese te intereson, shko kontakot nga superalbi - www.superalb.com tek faqja e kontaktit.

  Te mira

  • Postime: 404
  • Karma: +0/-0
 • i identifikuar

  #4 ne: 06-07-2008, 23:58:33
  Ne tek SuperAlb.Com e kemi perkthyer WordPress 3.2.x. Ky përkthim është i vlefshëm edhe për versionin 2.5, pro mund te këtë ndonjë fjale qe del anglish.

  Nëse te intereson, shko kontakot nga superalbi - www.superalb.com tek faqja e kontaktit.

  Të mira

  Files e perkthyera jane falas apo duhet te paguash per ti marre ?
 • i identifikuar

  #5 ne: 20-08-2008, 09:40:34
  Files e përkthyera janë falas apo duhet te paguash për ti marrë ?

  Varet nga qëllimi i faqes. Për përdorim personal falas, pa të drjetë riprodhimi dhe shpërndarjeje. Për përdorim fitimprurës, me pagesë pa të drejtë riprodhimi dhe shpërndarjeje gjithashtu.

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #6 ne: 20-08-2008, 17:52:28
  Varet nga qëllimi i faqes. Për përdorim personal falas, pa të drjetë riprodhimi dhe shpërndarjeje. Për përdorim fitimprurës, me pagesë pa të drejtë riprodhimi dhe shpërndarjeje gjithashtu.

  Do ishte mire ta vendosni te hapur perkthimin per te gjithe pa vene kufizime.
  Ca kujton ti se nje firme qe ka para shkon ta bleje te ty para se ta perktheje vete apo te caktoje ndonje qe te shkruaj nje skript komplet nga fillimi?

  • Postime: 577
  • Karma: +0/-0
 • i identifikuar

  #7 ne: 23-01-2009, 13:00:57
  Do ishte mire ta vendosni te hapur perkthimin per te gjithe pa vene kufizime.
  Ca kujton ti se nje firme qe ka para shkon ta bleje te ty para se ta perktheje vete apo te caktoje ndonje qe te shkruaj nje skript komplet nga fillimi?
  well said. Po mundohem ta perkthej wordpress por e kam te veshtire te gjej filet e gjuhes si ne joomla. a mund njeri te me japi pak ndihme sesi mund ta perkthej??? kur ta mbaroj do ta nxjerr ne public

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

  • Postime: 1159
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #9 ne: 25-10-2010, 17:42:04
  pse lodheni ore ja sq.wordpress.org shkarkoje dhe ngarkoje ne FTP.

  Temat e fundit