Me duhet ndonje script apo mod per komentim ndeshjesh live !!! - CMS | Skripte | Templates

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Me duhet ndonje script apo mod per komentim ndeshjesh live !!!

· 16 · 1255

Me duhet ndonje script apo mod per komentim ndeshjesh live !!!

· 16 · 1255

 • Postime: 372
 • Karma: +0/-0
 • i identifikuar

  ne: 30-08-2010, 18:02:30
  prsh, sic e kuptuat po kerkoj dicka te tille http://it.eurosport.yahoo.com/calcio/serie-a/2010-2011/sampdoria-lazio-400871.html

   eshte ajo tabela e zeze ku komentohet ndeshja cdo minut ,nese dini ndonje script, cms apo edhe mod wordpressi qe ti afrohet sadopak ketij funksioni.

  • Postime: 982
  • Karma: +3/-3
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #1 ne: 30-08-2010, 19:19:20
  CMS te gateshme nuk ke per kete gje , e vetmja qe mund te besh eshte te instaloash nje wordpress pastaj ne te nje plugins per ndeshjet live dhe poshte saj nje plugins coment page ose facebook coment page.

  Keshtu mund te kryesh pune shpejt e shpejt , sepse nese do te krijoj dikush nje cms enkas per keto kerkesa qe ke ti doemos do te kushtoj dhe biles shume.

  • Postime: 372
  • Karma: +0/-0
 • i identifikuar

  #2 ne: 30-08-2010, 19:36:54
  sa mund te shkoj url ??? e ben dot ti ??

  po kjo me nje plugins coment page ose facebook coment page si eshte me sakte ??

  • Postime: 982
  • Karma: +3/-3
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #3 ne: 30-08-2010, 21:31:56
  Rreth 2500 euro kushton nje project nga fillimi ndersa me wordpress mund tja arrish edhe vete... duke ndjekur hapat qe te thashe me siper.

  • Postime: 372
  • Karma: +0/-0
 • i identifikuar

  #4 ne: 30-08-2010, 21:34:32
  Rreth 2500 euro kushton nje project nga fillimi ndersa me wordpress mund tja arrish edhe vete... duke ndjekur hapat qe te thashe me siper.

  shkon shum  hmmmmm: 

  e provova me wordpressin po nuk me del ajo kutia per te shkruar komentet.

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #5 ne: 30-08-2010, 23:12:29
  Ti perdor Wordpress dhe ndeshjet i ve ne Pages? Atehere vendos kuti komenti te Pages, duke perdorur kete hack http://www.wordpressmax.com/advanced-wordpress-guide/add-comments-wordpress-pages  ;)

  • Postime: 372
  • Karma: +0/-0
 • i identifikuar

  #6 ne: 31-08-2010, 16:30:40
  Ti perdor Wordpress dhe ndeshjet i ve ne Pages? Atehere vendos kuti komenti te Pages, duke perdorur kete hack http://www.wordpressmax.com/advanced-wordpress-guide/add-comments-wordpress-pages  ;)

  Max un nuk po kerkoj te vendos nje kuti komentesh ne page,po ta shikosh me vemendje  http://it.eurosport.yahoo.com/calcio/serie-a/2010-2011/sampdoria-lazio-400871.html po kerkoj nje si ajo tabela e zeze per te komentuar live ndeshjet,pra ta komentoj vet un (Commento in Diretta)..

  nuk e di nese jam i qarte  hmmmmm:

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #7 ne: 31-08-2010, 23:39:50
  Hmmm  hmmmmm:
  Ndonje zgjidhje "te piste" gjithmone mund te gjesh, sepse ta ndertosh 100% ashtu sic do ti duhet pune dhe pare.
  Por ti me siguri ndonje player jashte faqes tende perdor, per te transmetuar ndeshjet dhe ashtu sic vendos ato brenda faqes mund te vendosesh dhe ndonje tip chat-i direkt poshte videos dhe aty te komentosh vetem ti. Chat-e te tilla ka plot, por mua me vjen ne mendje tani shpejt e shpejt vetem TinyChat, i cili po lavderohet shume kohet e fundit per thjeshtesine dhe mundesite e shumta qe ofron.

  • Postime: 372
  • Karma: +0/-0
 • i identifikuar

  #8 ne: 31-08-2010, 23:44:57
  Max,un kte qe po kerkoj sdo e vendos poshte videos po do krijoj nje Page me vete dhe do jete per ndonje ndeshje shqiptare te cilen se trasmetoj dot

  mund te behet me chat po duhte me gjet nai chat qe te shkruaj vetem un mos te shkruajne userat dhe vizitoret e tjere kupton ?

  si mendon..

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #9 ne: 01-09-2010, 00:08:53
  P2 theme per wordpress http://p2theme.com/ e ben dicka te tille dhe me te mund te besh qe vetem ti te shkruash, plus qe postimet vendosen automatikisht dhe pa rifreskuar faqen. Problemi i vetem qe shoh une eshte fakti se duhet te perdoresh vetem kete pamje per faqen dhe jo tjeter pastaj, ose te pakten gjate kohes qe ben kete komentimin live.

  • Postime: 372
  • Karma: +0/-0
 • i identifikuar

  #10 ne: 01-09-2010, 00:16:54
  P2 theme per wordpress http://p2theme.com/ e ben dicka te tille dhe me te mund te besh qe vetem ti te shkruash, plus qe postimet vendosen automatikisht dhe pa rifreskuar faqen. Problemi i vetem qe shoh une eshte fakti se duhet te perdoresh vetem kete pamje per faqen dhe jo tjeter pastaj, ose te pakten gjate kohes qe ben kete komentimin live.

  <embed type="application/x-shockwave-flash" src="http://s0.videopress.com/player.swf?v=1.02" width="400" height="224" wmode="transparent" seamlesstabbing="true" allowfullscreen="true" allowscriptaccess="always" overstretch="true" flashvars="guid=YYNW9iSj"></embed>

  pa rifreskuar faqen?
  dmth nqs se shkruaj un ndonje postim del direkt e lexon edhe ti dmth??

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #11 ne: 01-09-2010, 00:25:17
  Po. Arrihet duke perdorur ajax. Ajo theme eshte bere per te perdorur WP ashtu sic perdoret Twitter, por per blog personal ne kete rast. Une e perdor ne blogun tim http://0lti.com/

  • Postime: 372
  • Karma: +0/-0
 • i identifikuar

  #12 ne: 01-09-2010, 00:29:12
  Po. Arrihet duke perdorur ajax. Ajo theme eshte bere per te perdorur WP ashtu sic perdoret Twitter, por per blog personal ne kete rast. Une e perdor ne blogun tim http://0lti.com/

  ok po e provoj nje her kam nje domain .info po instaloj wp bashke me kte theme te shofim si do shkoj.   :engjell:

  je i madh plako si gjithmon rrofsh

  respekte  :perqafim

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #13 ne: 01-09-2010, 00:30:43
  Shiko fotot meposhte per nje ide.

  • Postime: 372
  • Karma: +0/-0
 • i identifikuar

  #14 ne: 01-09-2010, 00:49:37
  Max e instalova dhe me pelqen si zgjidhje,nje pytje kisha per ti fshire te gjitha shkrimet psh ku mund te hiqen???

  • Postime: 372
  • Karma: +0/-0
 • i identifikuar

  #15 ne: 01-09-2010, 00:51:46
  Max e instalova dhe me pelqen si zgjidhje,nje pytje kisha per ti fshire te gjitha shkrimet psh ku mund te hiqen???

  e gjeta te Post (Trash)  :D

  Temat e fundit