Mesazh per vitin e ri me Jquery (vb4) - CMS | Skripte | Templates

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Mesazh per vitin e ri me Jquery (vb4)

· 9 · 5124

Mesazh per vitin e ri me Jquery (vb4)

· 9 · 5124

 • Postime: 376
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  ne: 29-12-2010, 13:48:46
  Sapo postova nje modifikim te vogel nje mini mod ne http://www.vbulletin.org/forum/showthread.php?p=2140557

  Nga nje plugin te wordpressit ja mora kodet  e bera per vbulletin 4 per albcoders.com dhe kisha deshire ta ndaja me te tjeret.

  Babagjyshi si ne foto del vetem nje here tek vizitori.
  Live DEMO > www.albcoders.com
  [/B]

  Modifikimet ne Template

  Ngarkoni folderin images ne direktorine root te forumit dhe;
  Hapeni templaten headinclude_bottom nga menagjeri Stilit ne fund vendosni keto kodet:

  Kodi: [Zgjidh]
  <link rel="stylesheet" href="{vb:raw vboptions.bburl}/images/christmas/style.css" media="screen" />
  <link rel="stylesheet" href="{vb:raw vboptions.bburl}/images/christmas/scroll.css" media="screen" />
  <script type="text/javascript" src="{vb:raw vboptions.bburl}/images/christmas/jquery.js"></script>
  <script type="text/javascript" src="{vb:raw vboptions.bburl}/images/christmas/scroll.js"></script>
  <script type="text/javascript" src="{vb:raw vboptions.bburl}/images/christmas/rounded.js"></script>
  <script type="text/javascript" src="{vb:raw vboptions.bburl}/images/christmas/jquery.cookie.js"></script>
  <!--[if lte IE 6]>
  <link rel="stylesheet" type="text/css" href="{vb:raw vboptions.bburl}/images/christmas/styleie6.css" media="screen" />
  <script type="text/javascript"> DD_roundies.addRule('.pngfix'); </script>
  <![endif]-->
  <!--[if lte IE 7]>
  <link rel="stylesheet" type="text/css" href="{vb:raw vboptions.bburl}/images/christmas/styleie7.css" media="screen" />
  <![endif]-->
  <script type="text/javascript">
      var $xmas = jQuery.noConflict();
      $xmas(window).ready(function(){
      var show = $xmas.cookie("xmas");
      if(show == null){
          $xmas('#xmas').fadeIn(300, function(){
          $xmas(this).removeClass('hidden');
          });
      }
      })
      $xmas(document).ready(function(){
      $xmas('a#xmasclose').click(function(){
          $xmas('#xmas').fadeOut(300, function(){
          $xmas(this).addClass('hidden');
          })
          $xmas.cookie("xmas", "0", {expires: 1});
          return false;
      })

      })
      $xmas(function(){
      $xmas('.xmas-msg').jScrollPane({showArrows:true});
      });

  </script>
  Editoni mesazhin qe ndodhet ne kodin e meposhtem dhe vendoseni ne pjesen e siperm te templates footer

  Kodi: [Zgjidh]
  <div id="xmas" class="xmas-hidden">
      <div id="xmas-santa">
  <img class="pngfix" src="{vb:raw vboptions.bburl}/images/christmas/xmas-santa.png" alt="" />
      </div><!-- /xmas-santa -->
      <div id="xmas-bg" class="pngfix">
  <h1 class="xmas-h1">Marry Christmas</h1>
  <div class="xmas-msg">
     Your Message Goes Here!!!!!!!!!
  </div><!-- /xmas-msg -->
  <div id="xmas-close"><a id="xmasclose" href="#" title="Close">Close</a></div><!-- /xmas-close -->
      </div><!-- /xmas-bg -->
  </div><!-- /xmas -->
  Nese keni deshire qe mesazhin ta shikojne vetem perdoruesit qe nuk jane te regjistruar athere perdoreni ne kete menyre:
  Kodi: [Zgjidh]
  <vb:if condition="$show['guest']">
  <div id="xmas" class="xmas-hidden">
      <div id="xmas-santa">
  <img class="pngfix" src="{vb:raw vboptions.bburl}/images/christmas/xmas-santa.png" alt="" />
      </div><!-- /xmas-santa -->
      <div id="xmas-bg" class="pngfix">
  <h1 class="xmas-h1">Marry Christmas</h1>
  <div class="xmas-msg">
     Your Message Goes Here!!!!!!!!!
  </div><!-- /xmas-msg -->
  <div id="xmas-close"><a id="xmasclose" href="#" title="Close">Close</a></div><!-- /xmas-close -->
      </div><!-- /xmas-bg -->
  </div><!-- /xmas -->
  </vb:if>
  « Editimi i fundit: 29-12-2010, 19:06:39 nga M A X »

  • Postime: 59
  • Karma: +0/-0
 • i identifikuar

  #1 ne: 29-12-2010, 16:54:19
  Hej, kontrollo linkun e live demo te lutem :P

  • Postime: 376
  • Karma: +1/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #2 ne: 29-12-2010, 18:07:03
  ;) nuk e di pse kishte dal ashtu e regullova rrofsh.

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #3 ne: 29-12-2010, 18:23:17
  Edhe linku i vb.org eshte i vene keq. Mos perdor HMTL per linket, thjeshte hidhe ashtu sic eshte url se behet vete live-link.

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #4 ne: 29-12-2010, 18:24:15
  Dhe dicka: po s'pertove beje dhe per SMF kete sepse do te kete me siguri te interesuar. Ky mund te perdoret dhe per gjera te tjera e jo vetem per rastin e festes se fundvitit.

  • Postime: 376
  • Karma: +1/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #5 ne: 29-12-2010, 18:28:53
  OK do e bej por icik vone kam qene kamarjer keto dite :D skam pasur kohe se e kisha ne plan ta beja para kohe.

  • Postime: 376
  • Karma: +1/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #6 ne: 29-12-2010, 18:30:30
  Max nuk ka ndonje gje te madhe tjeshte hiqja kodet {vb:raw vboptions.bburl} vendos url tende dhe vendosi perpara etiketes </head> dhe ate tjetren ku eshte mesazhi vendose ne footer apo ndonje vend tjeter

  • Postime: 372
  • Karma: +0/-0
 • i identifikuar

  #7 ne: 29-12-2010, 19:09:52
  po per wp ku mund ta gjejme?

  • Postime: 376
  • Karma: +1/-0
  • Gjinia: Mashkull

  Temat e fundit