Ure lidhese mes SMF dhe WP - SMF to Wordpress Bridge Plugin - CMS | Skripte | Templates

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Ure lidhese mes SMF dhe WP - SMF to Wordpress Bridge Plugin

· 2 · 624

Ure lidhese mes SMF dhe WP - SMF to Wordpress Bridge Plugin

· 2 · 624

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  ne: 06-06-2010, 19:26:00
  Nje ure qe mundeson lidhjen e nje forumi te ndertuar me Simple Machines Forum SMF dhe nje blogu apo portali te ndertuar me Wordpress.

  Per me shume: http://www.forexp.net/wordpress-plugins/plugins/smf-to-wordpress-bridge-plugin/

  Citim
  SMF2WP is a simple one way bridge from Simple Machine Forum to  Wordpress. This means, this one uses databases of SMF Forum and sync to WP database every time a user performs log-in action in both WP and SMF. To get this working, it is highly recommended that you have a fresh install of Wordpress with an install of SMF. Also, WP and SMF must be installed in same domain, and  should not be being accessed through a subdomain.  For example,  if your website contains of Wordpress for news and SMF for forum, if your news is mydomain.com, then your forums should be somewhere like mydomain.com/forum.

  This plugin will do these following tasks:

      * If a user log in WP, then that user will be logged in SMF using SMF API.

      * If a user logout WP, then that user will be logged out SMF using SMF API.

      * If a user log in SMF, will be logged in WP as well.

      * If a user log out SMF, will be loged out WP as well.

  This plugin also works for user databases which is converted from Joomla 1.x version.

  • Postime: 409
  • Karma: +3/-0
  • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  #1 ne: 11-06-2010, 14:24:13
  Interesant qenka, duhet ta aplikoj kete ne njeren nga faqet e mia! Sepse me kete qenka me lehte per te pasur forum ne faqe!
  Flm

  Temat e fundit