×

A besoni te partneri juaj ose pastnerja???

A besoni te partneri juaj ose pastnerja???

· 25 · 2414
milanisti
ne: 09-07-2004, 22:07:43
Eshte e vertete qe shume vajza kur e ndjejne se kane rene ne dashuri i tregojne te dashurit te tyre cdo gje. Ndoshta e njejta gje ndodh edhe tek meshkujt por sic e dime ata jane me pak sensitiv se ne Cunat.
 

Kerkoje mendimin tuaj.

Une per vete mendoj se nuk duhet besuar totalisht partneri. Ndoshta edhe gabohem por tani per tani kete mendim kam. nese ju mendoni ndryshe shkruani ketu.

« Editimi i fundit: 07-08-2004, 03:19:38 nga Berni »

 • Postime: 782
ilir elb
#1 ne: 10-07-2004, 00:38:09
o MILAN edhe une jam me ty nuk duhet ti besosh totalisht patnerit...... :tym

 • Postime: 5949
SmiLey
#2 ne: 15-07-2004, 04:05:19
Shume e vertete eshte, nuk duhet te besosh tek asnjeri 100%.
Per mendimin tim, puna e besimit eshte nje ceshtje delikate.... dhe pikerisht per kete mendoj se:
Besimi 'fitohet' e nuk 'dhurohet'!!!
Besoj dhe ju djem jeni dakord me kete  :-\

Kjo tregon se besimi vjen e rritet me kohen e te qenit bashke e te njohurit bashke po si dhe e te dashuruarit bashke. Nuk mund te nisesh e te besosh nje person qe sapo hyri ne jeten tende 100% dhe pse ti je ne dashuri me te. Per mendimin tim [this sounds a bit shallow-ish :)].

Cdokush nga ne, duhet te jete gjithmone ne vetdije se ka disa gjera qe duhet lene pa thene [as someone says; somethings are better left unsaid].
Dhe kjo eshte per shume arsye, ku midis te tjerave njera eshte ajo qe... jo cdo gje pritet mire apo mirekuptohet nga pala tjeter.

Une them, besoni tek partneri qe keni por ama jo qorrazi :love:. Sepse dhe po nuk ka besim, cfare dashurie eshte aty, apo jo ;)

Well, hope it helps you guys :pafshim
« Editimi i fundit: 31-07-2004, 23:28:51 nga Smiley »

 • Postime: 63
 • Gjinia: Femer
SweetMira
#3 ne: 31-07-2004, 22:38:21
Besimi te partneri per mua eshte 100% dhe kete nuk e diskutoj sepse dhe nga ngjarja qe me ka ndodhur dhe nuk me shkon ne mendje qe te them qe nuk i besoj por mund te them qe dhe te provokojne nese e beson apo jo (flas per cunat qe te provokojne sepse per gocat nuk e di nese provokojne apo jo sepse nuk e kam provuar) dhe kjo eshte e vertete.

 • Postime: 444
 • Gjinia: Femer
LOLO
#4 ne: 07-08-2004, 03:18:45
Nuk duhesh ti besosh plotesisht, por as nuk duhesh ta ruajsh, e ta shkaterrosh dashurin me xhelozi...

 • Postime: 2494
 • Gjinia: Femer
leni
#5 ne: 03-12-2004, 12:11:22
une  jam dakort me LOLO

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer
Lisa
#6 ne: 07-12-2004, 10:56:18
Une them se pa besim nuk ka nje baze lidhja ndoshta eshte me i paket besimi ne fillimin e nje lidhje por duhet te shikojme qe besimi te vije ne rritje atehere forcohen dhe ndjenjat atehere rritet dhe baza e dashurise.....
Do te me vinte keq per veten po te mos kisha besim tek partneri im e te jetoja me friken e tradhetise..nuk do ta doja dicka te tille...

 • Postime: 771
 • Gjinia: Femer
Hersianna
#7 ne: 09-12-2004, 19:06:10
Mundohem, edhe pse ndonjehere futem ne dileme. Megjithate ka gjera te tjera dhe arsye te cilat me fusin ne mendime dhe perfundimisht arsyetoj dhe them ``Naaaah se ben ai ate``... :P Por nuk ia mbush mendjen vetes. Jane gjera krejt te kunderta te arsyetosh dhe te mbushesh mendjen. Une bej te paren dhe plot gjakftohtesi biles. :P

Hersia`

 • Postime: 4836
 • Gjinia: Mashkull
stalion
#8 ne: 11-12-2004, 03:22:12
berni,besimi ne nje lidhje dashurie eshte shume i rendsishem aty ku nuk ka besim ska dashuri.. ;) prandaj berni neqofse e shikon se nje femer te don me gjith shpirt,,mundohu ti besosh sepse shkaterro ate edhe shkaterron edhe veten tende.. kuptohet gjithmon flas per femer shqiptare,,se te huaj edhe ne banjo nuk i besoj.. :)

byeee pac fat plako.. :pafshim

 • Postime: 137
 • Gjinia: Femer
Lena
#9 ne: 19-03-2005, 08:31:32
une nuk i besoj partnerit  mi besu nuk i besoj por besnike jam

 • Postime: 58
 • Gjinia: Femer
valentinaaa
#10 ne: 20-03-2005, 10:54:11
duhesh mi besu 100% partnerit...edhe partneti duhet me t besu 100%!!! une qashtu menoj... kur je tu jetu me dikon duhesh mi kallxu gjithqka edhe aj duhet me tkallxu krejt.... keshtu qe ne te miren dhe te keqen duhet mu perkrah njoni tjetrit e sene vene baza e dashuris osht Besimi !!!!
une qashtu menoj....

 • Postime: 1315
 • Gjinia: Mashkull
ALieNs
#11 ne: 21-03-2005, 07:44:22
jo si besoj

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer
Lisa
#12 ne: 21-03-2005, 15:29:36
Nuk do te thote te mos jemi te kujdesshem dhe koishiente per gjerat qe ndodhin apo per personin qe kemi ne kra por mendoj se duhet ti besojme ...pasi besimi eshte baza e nje lidhje ....edhe mund te  zhgenjehemi por nuk mendoj se duhet te qendrojme  gatitu gjithmon jo beri kete jo beri ate....nuk do te ishim te qete shpirterisht po te mos kishte besim ... une mendoj se po nuk pati besim ne dashuri gjithmon ka lekundje :???

 • Postime: 1315
 • Gjinia: Mashkull
ALieNs
#13 ne: 21-03-2005, 15:45:19
thote talioni i famshem credere e bene nn credere e meglio ;)

 • Postime: 1740
 • Gjinia: Mashkull
Kisss
#14 ne: 24-03-2005, 05:01:37
jo

 • Postime: 255
victoria
#15 ne: 24-03-2005, 05:04:28
po

 • Postime: 1315
 • Gjinia: Mashkull
ALieNs
#16 ne: 24-03-2005, 08:26:18
gabon ;)

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer
Lisa
#17 ne: 24-03-2005, 16:55:56
Ehhh po dikush ka thene ai qe nuk ka besim tek te tjeret ai e di me mire se kushdo se cdo te thote djallezi ;)

 • Postime: 638
 • Gjinia: Femer
Thugette_Girl
#18 ne: 25-03-2005, 19:53:22
 <>Pershendetje e urime te gjith atyre qe kane hapur keto tema ketu me pelqen ky forum pasi ka cdo gje ne te pra esht i pasur me shkrime e ide te ndryshme...komplime nti dhe njeher.. <> <>

Sa per vete e kam shprehur e thene sa e sa her me duket ne disa tema tjera qe sbesoj tek askush 100% pervec se ne zot e ne vete edhe nganjher edhe ne vete habitem si i bej ca gjera :??? :-\
Gjithsesi them me bindje dicka per tipin tim  pra karakteri im sdo rrinte pra as do me shkonte mendja te rrija me nje njeri qe sbesoj ne te...as shoqeri e jo me partner esht e vertet na duhet nje jet thot populli me njoft njeriun por ma besoni gjerat kryesore njihen e shumta 2 muaj te pakten per mua mos te them me pak fare...ne shkodranet kemi nje shprehje esht pak banale por esht e vertet pra po e modifikoj pak  :Pgjeja e mir ose e keqe shihet qe ne mengjes pra sa e shikon apo degjon ate njeri e ndien se ca personi esht tani po jap nje mendim personal jo se e  mbaj veten per te zgjuar jo thjesht i ndiej njerzit me shpirt me anen e zemres e ma besoni sme ka genjyer akoma zemra pra cte them me shum se po dal jasht teme sigurisht qe do besoja ne te deri diku ... :occ

respect c ya

 • Postime: 3347
 • Gjinia: Mashkull
STALoNE_TIRoNC
#19 ne: 16-04-2005, 13:15:43
thug-girl  as te un ske besim moj he papapapapap sdi njeriu ca me be per tju mush menjen juve ,
hahahahahhaa loooooooooooooool

RESPEKTE NAQE

 • Postime: 1162
 • Gjinia: Femer
"@D@"
#20 ne: 16-04-2005, 13:19:05
Un per vete nuk para besoj, por jo se me ben partneri te mos ta besoj por eshte thjesht pjese e karakterit tim qe nuk para u  besoj njerezeve,per te vetemn arsye se nuk dua te zhgenjehem pasi te kem besuar nje person...
Por ajo qe eshte me e cuditshme eshte se te tjeret besojne verberisht tek mua, as vete nuk di si ta shpjegoj kete fenomen.
Capkenja
#21 ne: 16-05-2007, 05:06:17
Teme shume e mire kjo.Une faktikisht besoj deri diku por jo plotesisht.Besimi fitohet me kohe dhe  jo me njehere ,ndoshta kur kalon shume shume sprova te veshtira atehere mund te arrija te besoja deri tek 90 %.

Une si ze bese rrobes time,dhe jo nje djali !

 • Postime: 4
 • Gjinia: Femer
BiNaa!!
#22 ne: 16-05-2007, 05:28:13
une vallahi hiq nuk i besoj ku ta di qa ben kur nuk edhet me mua uuuuuuuuuuuuuuuuuuu uu  hmmmmm:

 • Postime: 5949
SmiLey
#23 ne: 16-05-2007, 18:26:19
kontrollo, beso - i thone asaj :P
edhe une keshtu bej, nje sy e mbaj hap..e tjetrin mbyll LOL asnjehere s'fle gjume rende ;)

 • Postime: 287
 • Gjinia: Mashkull
OXSA
#24 ne: 16-05-2007, 18:29:00
une i besoi!!