×

A dine femrat shqiptare te bejne seks?

A dine femrat shqiptare te bejne seks?

· 1037 · 89846
Emira
#100 ne: 02-12-2007, 20:14:29
Mr: Bob...nuk e di, por kam dyshimin se nuk është hera e pare qe baskebisedon në forum hmmmmm:...nejse..

Unë e kuptoj një femër qe ruan virgjerine e saj për "dashurinë e madhe" qe duhet te kaloj vetëm me anë te marteses...edhe pse jam i sigurtë qe nuk ja vlen barra qerane për një sakrifice te tillë...më pak fjale: n.q.s. një gjë te tillë e mban për nder te "familjes- opinionit dhe burrit te saj te ardhshëm duket haptas se është thjesht një "tabu e pakuptueshme" dhe injorancë e theksuar....
ka dhe një rast tjetër: kur një femër shumë inteligjente, por ne te njëjtën kohe dhe shumë idealiste, përsëri ideali virgjeri është një aberracion i theksuar i personit( probleme psikollogjike)......
Kjo botë për fat është shumë e larmishme dhe për fat asgjë ose fare pak janë gjërat absolute...."morali i virgjerise" për fat nuk bën pjesë ne to....
nenvizoj: n.q.s. një femër e zgjedh vete, pa asnjë pregjykim te jashtem, virgjerine..është e drejtë e pamohueshme e saj..sikur është e drejtë e saj dhe zgjedhja e "ç'virgjerimit"......

Meshkujt qe mbajnë lart flamurin e pastertise te bazuar ne virgjerine e një femre, ose janë injorante(qe do të thotë se injorojne gjërat, jo budallenj), ose janë idealiste me probleme psikollogjike.....n e rastin e Shqipetareve vlen me shumë e para....

Unë personalisht nuk besoj tek dashuria-erosi i perjetshem, besoj tek respekti reciprok i perjetshem, ku virgjëria e saj nuk ze asnjë vend, dhe pikërisht për këtë jeta është e bukur, sepse nuk është bardhe e zi(sikur disa duan te na e paraqesin me "idealizmin" tyre)........

Një femër ka te drejtën e shenjtë te perdori trupin dhe shpirtin e saj si te doje........

p.s.: për ju femra te nderuara qe deri tani keni bashkebiseduar: më vjen pak keq, qe ne një fare mënyrë jeni dorzuar përpara një "llafollogu-demagog" si puna e Mr.Bob..........

E virgjër apo jo, jeni krijesa me e bukur, qe natyra ka dhuruar.....

Si lum ajo qe do te te gllaberoje :perqafim  :puth :lule :-*

 • Postime: 129
bobonline
#101 ne: 02-12-2007, 20:19:04
Pyetja ishte: Kujt i hyn ne pune me ke shkon ti? ,,,,përgjigjja: jo botës jo, botës nuk intereson (s'ka pse ti interesoje asaj me ke shkon ti, sepse ti si person nuk i intereson)por ndoshta, ndoshta burrit tënd te ardhshëm? (kuptohet, n.q.s. nuk je martuar akoma). BOB

 • Postime: 129
bobonline
#102 ne: 02-12-2007, 20:21:30
Emire e dashur,  je duke krahasuar deshiren per seks me nevojen per tu ushqyer? Vendosi pak ne peshore, jane ne ekuiliber? BOB

 • Postime: 318
 • Gjinia: Mashkull
informacione
#103 ne: 02-12-2007, 22:11:01
Me leje.
Po i pergjigjem titullit te temes, sepse postimin e pare se kam lexu fare.
Jo vetem femrat shqiptare, por te gjitha femrat 25 heret e para qe bejne sex spo them nuk dine por po them nuk jane te lirshme. Pas 25 hereve te para ...
Pastaj ka dhe nga ato qe smesojne kurre ... (duhet te kete edhe keshtu)
Konkluzioni: Si ne cdo gje tjeter ne kete bote edhe sex varet nga eksperienca. Mos prit nga nje femer e virgjer ashtu sic e duan ca ketu perfshire edhe mua qe te te kenaqe ne sex.
Ja kam fut kot me duket por gjithsesi po e postoj.....

 • Postime: 318
 • Gjinia: Mashkull
informacione
#104 ne: 02-12-2007, 22:14:08
ahhhh kjo pika "G",ma mori shpirtin ka 3 vjet qe e kerkoj hmmmmm:

 :D :D :D  Provo me CTRL+F

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer
Lisa
#105 ne: 03-12-2007, 00:07:49
:D   Provo me CTRL+F

 LOL LOL e forte kjo

degjo ti ju ke pergjigjur tamam pyetjes, te gjithe keta te tjeret (ops bashk me mua) jane jasht teme ...

Kush eshte moderator ketu xhanem :D

 • Postime: 2
beto
#106 ne: 03-12-2007, 02:15:02
pytje shum banale,nga ai qe ka postuar...dhe shum ofenduese,per femrat,///femrat jan krijesa si dhe vajzat tjera ne bot.nuk kan asgje ma pak...e me shum kan pasur moralin ...edhe nuk eshte e moralit te tregoj ty a eshte (apo din )te bej seks,ajo eshte e krijuar per seks si dhe mashkulli.si pyetet "njeriu a din te haj buk "ku ai jeton dhe ushqehet me te ...si pyetet femra a din te bej seks ku ajo ju lindi nga seksi....ndersa mashkujve qe thon femrat sdin seks e kinse ata dijn...ju pyes kush ju ofroj mashkujve seksin qe ata e mesuan ...//// ok nuk e kam per qellim te ofendoj askend por qellimi por te kemi kultur ne ate qe thom dhe pyesim....flm...

 • Postime: 2
beto
#107 ne: 03-12-2007, 02:58:05
nuk munda te duroj e mos te shkruaj kur lexova letren e shkruar nga Emira...a mund te pyes emiren si do reagosh nese dikush ha ne pjaten tende./////.dhe tjetra me qfar kandari duhet te matet  femra...nga provoja seksuale ..nga numri i partnereve seksual..qka e nderton familjen seksi..apo morali..eshte dhe nje realitet tjeter qe shum femra tradhtohen.dhe nuk themi se jan te pamoralshme..por viktima..por gjithmon perparsi ka ai qe ka gabime me pak ...
marrim shemull nga jeta e perditshme te ciles smund ti ikim ...nese te jepen dy zgjedhje..ke dy kompjuter njeri eshte i perdorur tjetri i ri cilin e zgjedh..dhe ktu eshte rasti njejt ..kuptoje vetem nga njeri pol...kam llafin per virgjinitet,se pas saj hyn dhe kerkesa tjera......?
....////ai qe mundohet te jet vetvetja....ket fjali a ke menduar kur e ke shkruar,apo fare ske mendu ...si mendon te jesh vetvetja...si jasht normave shoqerore,jasht normave fetare..brenda cilave normave jeton ti...a do thot te mbulosh te metat e tua duke e arsytuar gabimi e tjetrit..kjo kuptohet keshtu....
Seksualitti është diçka tepër private dhe individuale. Ndoshta me pëlqen te shkoj me një mashkull ne krevat thjesht për seks, sepse kam dëshirë te ndiej dike...e çfarë pastaj? Kujt i hyn ne pune me ke shkoj unë apo jo? Kuptohet, nuk flas për fazat ne te cilat jam ne një lidhje serjoze apo p.sh. si grua e martuar.Kurrsesi nuk bëhet fjala për këto etapa te jetës, pasi ne te tilla raste i hyn partnerit tim qe c´ke me te ne qese ne se e ndaj seksualitetin tim edhe me dike tjetër...
Seksi është nevojë biollogjike, por jo vetëm diçka e tillë. Pra, kur unë ha e pi, nuk ka se pse te me tërheqin veshin te tjerët, se më duhet te ha e te pi qe te jetoj, te funksionoj si njeri, por ama ha edhe gjëra thjesht për qejf, kam apo nuk kam uri, për shijen te cilën ato me dhurojne. Edhe me seksin,për mendimin tim pak a shumë kështu është...E s´ka c´i duhet askujt te me peshoje me kandarin e "virgjerise".

Vetëm ai qe mundet te jetë vetvetja, ka shumë shance te jetoje një jetë te ndershme apo jo: ndaj vetvetes e jo ndaj normave te cilat na vihen nga shoqëria, feja, apo politika.
Më të mirët prej jush janë ata që kanë moral më të lartë...Al-I 134)
Morali është tufë cilësishë te njeriu që përcaktojnë sjelljen dhe veprimtarinë e tij ndaj të tjerëve. Ato mund të jenë cilësi të mira apo të këqia. Cilësi të mira sipas kutpimit të përgjithshëm janë: të ndiesh obligim në vete për të tjerët, kurse kuptimi i shtjelluar: falja e gabimit, butësia, bujaria, durimi, mëshira, përdëllimi, ndihmesa, dashuria e ndërsjlletë, zemërbutësia e tjerë. Cilësi të këqia janë e kundërta e asaj që u përmend më lartë
Më të mirët prej jush janë ata që kanë moral më të lartë” ...M...A.s
trashëgimi më i mirë që ia lënë baballarët fëmijëve të tyre është sjellja e mirë, edukata e dobishme .morali..etj ...

 • Postime: 22
 • Gjinia: Mashkull
reli
#108 ne: 03-12-2007, 05:59:18
Shqiptaret jane Mjeshtre. :perqafim

 • Postime: 1209
 • Gjinia: Mashkull
chekevara
#109 ne: 03-12-2007, 10:36:04
Mr.Bob! pershendetje. Ju e dini shume mire kuptimin e termave: llafollog dhe demagog dhe e din shume mire, pse une i kam perdorur......sidoq ofte ajo qe ju nuk keni kuptuar eshte: ne nuk po debatojme ne lidhje me mendime ekstreme(une per vete jo).....

Motoja ime eshte: sa me pak ideale dhe sa me shume ide...te qenit realist nuk do te thot te jesh i perdale, as te dashurit nje grua te virgjer, nuk do te thote te jesh budalla, mundesia statistike per te gjetur nje te tille egziston.....Ato qe une nuk pranoj, jane paragjykimet dhe morali i njeanshem, qe shpehere kalon ne hipokrizi.....
Ju shpeshhere perdorni krahasimin prostitute-femer, realizmi im me qon ne mendimin e prere se prostitutat-prostitucioni jane pjese e shoqerise dhe nevoje e saj...femra ne gjithesine e saj nuk ka te beje fare me prostituten......
Injorimi juaj nuk ka te beje me femren, por me veten tuaj dhe me realitetin. Morali eshte shume i thjeshte per tu predikuar, shume i veshtire per tu praktikuar.....ketu ne mund te teorizojme sa te duash, realiteti eshte diçka tjeter dhe e perseris..shumengjy resh.

As mua nuk me pelqejne vajzat, te cilat qe ne moshen 12 vjeçare kryejn mardhenie seksuale thjesht per deshiren e proves, jam dakord se "modernizimi" ka sjelle shume gjera negative, por te gjitha keto te vena ne peshore, une zgjedh modernizimin dhe jo kohen e erret te maskilizmit......
Sidoqofte, secili prej nesh rrugen e jetes e zgjedh vete....

Nje fragment i nje kenge: sa rruge duhet te beje nje burre per tu quajtur burre???!!!!(ne rruget dhe mundesite e pafundme te jetes)

I nderuar hape dritaren dhe shih perjashta, ke 2 mundesi: ose mbyllu brenda, ose hiq paragjykimet dhe dil..do te konstatosh se bota eshte akoma e bukur, femra po ashtu......femra-njeri e kam fjalen
mishel
#110 ne: 03-12-2007, 12:05:04
WOW! Vetem kaq mund te them!
Emira
#111 ne: 03-12-2007, 22:53:30
Pyetja ishte: Kujt i hyn ne pune me ke shkon ti? ,,,,përgjigjja: jo botës jo, botës nuk intereson (s'ka pse ti interesoje asaj me ke shkon ti, sepse ti si person nuk i intereson)por ndoshta, ndoshta burrit tënd te ardhshëm? (kuptohet, n.q.s. nuk je martuar akoma). BOB

nuk do te shkoja kurre me nje burre qe ka te tille botkuptim per jete, femren dhe seksualitetin...jo cdo burre mendon si ti Bob.
Emira
#112 ne: 03-12-2007, 22:58:33
Emire e dashur,  je duke krahasuar dëshirën për seks me nevojen për tu ushqyer? Vendosi pak ne peshore, janë ne ekuilibër? BOB

Pikerisht i dashur Bob, seksualietin e do se pari shpirti e pastaj trupi. Nje shikim i embel e afshndjelles, nje buzeqeshje  erotike, nje ledhatim sado i vogel i jep ushqim shpirtit...te ngre moralin per gjithe diten apo javen...te shoqeron ne netet pa gjume :) e perze vetmine...dua te jetoj me cdo qelize timen, nuk kam kohe te merrem me greve urie  ;) :D
Emira
#113 ne: 03-12-2007, 23:13:46
nuk munda te duroj e mos te shkruaj kur lexova letren e shkruar nga Emira...a mund te pyes emiren si do reagosh nëse dikush ha ne pjaten tënde./////.dhe tjetra me qfar kandari duhet te matet  femra...nga provoja seksuale ..nga numri i partnereve seksual..çka e nderton familjen seksi..apo morali..është dhe një realitet tjetër qe shum femra tradhtohen.dhe nuk themi se jan te pamoralshme..por viktima..por gjithmon perparsi ka ai qe ka gabime më pak ...
marrim shemull nga jeta e përditshme te cilës smund ti ikim ...nëse te jepen dy zgjedhje..ke dy kompjuter njeri është i perdorur tjetri i ri cilin e zgjedh..dhe këtu është rasti njejt ..kuptoje vetëm nga njeri pol...kam llafin për virgjinitet,se pas saj hyn dhe kerkesa tjera......?
....////ai qe mundohet te jet vetvetja....ket fjali a ke menduar kur e ke shkruar,apo fare s'ke mendu ...si mendon të jesh vetvetja...si jasht normave shoqërore,jasht normave fetare..brenda cilave normave jeton ti...a do thot te mbulosh te metat e tua duke e arsytuar gabimi e tjetrit..kjo kuptohet kështu.... Më të mirët prej jush janë ata që kanë moral më të lartë...Al-I 134)
Morali është tufë cilësishë te njeriu që përcaktojnë sjelljen dhe veprimtarinë e tij ndaj të tjerëve. Ato mund të jenë cilësi të mira apo të këqia. Cilësi të mira sipas kutpimit të përgjithshëm janë: të ndiesh obligim në vete për të tjerët, kurse kuptimi i shtjelluar: falja e gabimit, butësia, bujaria, durimi, mëshira, përdëllimi, ndihmesa, dashuria e ndërsjlletë, zemërbutësia e tjerë. Cilësi të këqia janë e kundërta e asaj që u përmend më lartë
Më të mirët prej jush janë ata që kanë moral më të lartë” ...M...A.s
trashëgimi më i mirë që ia lënë baballarët fëmijëve të tyre është sjellja e mirë, edukata e dobishme .morali..etj ...

Al-I 134) a eshte nje nga rrjeshtat/versat e Kuranit ky numri?

I dashur Beto, une nuk pretendoj te merrem a te matem me Kuranin se nuk jam aspak fetare, prandaj eshte e kote te me citohet kurani mua.... Vetem fakti qe teksti im te ka prekur ne nje menyre te ketille eshte per mua deshmia me e mire se jam ne rregull me veten.Nuk pyes per rregulla morali une i dashur Beto, besoj tek njeriu dhe llogjika e tij. Propaganda e demagogjia nuk pine uje tek une. Jam njeri komplet: Alternative!!

Nuk i mas aspak njerezit me kandarin e seksualitetit, apo te fazes se perdorimit te Hardwer-it;-)) Njeriu eshte per mua nje univers i pafund...dhe jo nje kompiuter i perdorur apo i ri fare.

Gezohem me te vertete qe jemi te dy ne kundershtim te plote me njeri-tjetrin dhe te uroj nga zemra gjithe te mirat!

Pershendetje!!
Emira
Emira
#114 ne: 03-12-2007, 23:17:33
Me leje.
Po i përgjigjem titullit te temës, sepse postimin e pare se kam lexu fare.
Jo vetëm femrat shqiptare, por të gjitha femrat 25 herët e para qe bëjnë seks s'po them nuk dinë por po them nuk janë te lirshme. Pas 25 hereve te para ...
Pastaj ka dhe nga ato qe smesojne kurrë ... (duhet te këtë edhe kështu)
Konkluzioni: Si ne çdo gjë tjetër ne këtë botë edhe seks varet nga eksperienca. Mos prit nga një femër e virgjër ashtu siç e duan ca këtu përfshirë edhe mua qe te te kenaqe ne seks.
Ja kam fut kot me duket por gjithsesi po e postoj.....


S ja ke fut fare kot...perkundrazi.. .e ke qare fare!! Pergezimet e mia!!

 • Postime: 129
bobonline
#115 ne: 03-12-2007, 23:48:01
Pikërisht i dashur Bob, seksualietin e do së pari shpirti e pastaj trupi. Një shikim i ëmbël e afshndjelles, një buzeqeshje  erotike, një ledhatim sado i vogël i jep ushqim shpirtit...te ngre moralin për gjithë ditën apo javen...te shoqeron ne netet pa gjume :) e perze vetmine...dua te jetoj me çdo qelize timen, nuk kam kohe te merrem me greve urie  ;) :D


Emira ke emrin, por me e përshtatshme do ishte Ekeqja. Sa vjeçe je? 4? Shiko Emire, duke lënë menjane shakate, mos do të thuash se është me i rëndësishëm seksi sesa e ushqyera?  N.q.s. unë skam kuptuar keq, edhe pse ti je shprehur shumë keq, doje te thoje atë qe sapo te shkruajta unë me lart? N.q.s. PO, je komplet jashtë, sepse e ushqyera është vitale. BOB

 • Postime: 1209
 • Gjinia: Mashkull
chekevara
#116 ne: 04-12-2007, 11:22:39
Mos u merr me Emiren ti dhe me ato si puna e saj......a e din ç'fare do te thote eksperience jete, apo jo!!!!Here tjeter laje gojen me mjalte te pakten, para se ta hapesh.........

 • Postime: 7441
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#117 ne: 04-12-2007, 16:50:43
Dine por kane komplekse, jane keto komplekse qe i pengojne te shpalosin talentin e tyre. :D :D :D
Emira
#118 ne: 04-12-2007, 17:14:24
Sa bukur e the o Stereo;-))) tamam, talente nga natyra jane;-)) me shikoni mua ju;-))e fillova vone "punen" por ama kam bere karriere  LOL

jo per gje, po, te vegjetoj si puna e disave...nuk do te mundesha

 • Postime: 267
 • Gjinia: Mashkull
labiku
#119 ne: 04-12-2007, 17:16:44
po mire o burr i dheut qe thoni ju a dine shqiptaret te bejne dashuri.po pse o te huajat kane lindur me ... ne dore dhe jane mjeshtra.pastaj pse cunat dine te tere.ne fillim te gjithe sdurojn dote gjate po sishin te mencur te perdorin lajka.LOL. si them ca jane po e dini vete ju.
pastaj a i doni kurva  me eksperience apo cupa te mira.varet dhe nga pasioni per njeri tjetrin qe cfare dashurio mund te besh.

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer
Lisa
#120 ne: 04-12-2007, 19:11:44
Ore ne na leverdis te themi qe nuk dime ....se mesaduket djemt shqiptare i dashkan virgjeresha ...

Keshtuqe Jo nuk dime jemi te paditura ...Ju lutem djema na mesoni , kemi mbetur ne meshiren tuaj ...:D LOL

Se ju ne fakt me Kinezkat mesuat nga sexi ...zot shyqyr ...:D

 • Postime: 259
Ministryofmath.info
#121 ne: 04-12-2007, 22:03:29
nuk  durova  pa ja  derdu  ket  leter emiren  askush nuk  e  mohon  se  njeriu  eshte i  persosur  ket edhe kurani  ne  disa  citate  e  thekson prandaj  te  kshilloj  qe  të  mos kundershto parimet  kuranore  sepse  je  e  manget shumë  per  te  jep  konkluzione  per   gjëra  te  tilla
mishel
#122 ne: 04-12-2007, 22:45:54
valmir je tek seksi dhe dashuria , jo tek teologjia! ju lutem permbahuni temes ndryshe do merren masa! dhe e fundit referoni temes dhe jo cenime te personalitet te askujt. kalofshi mire!
Emira
#123 ne: 05-12-2007, 10:49:02
Ore ne na leverdis të themi qe nuk dimë ....se mesaduket djemt shqiptare i dashkan virgjeresha ...

Kështuqë Jo nuk dimë jemi te paditura ...Ju lutem djema na mesoni , kemi mbetur ne meshiren tuaj ...:D LOL

Se ju ne fakt me Kinezkat mesuat nga sexi ...zot shyqyr ...:DLisa, je e madhe  :perqafim

 • Postime: 7441
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#124 ne: 05-12-2007, 11:05:38
Ore ne na leverdis të themi qe nuk dimë ....se mesaduket djemt shqiptare i dashkan virgjeresha ...

Kështuqë Jo nuk dimë jemi te paditura ...Ju lutem djema na mesoni , kemi mbetur ne meshiren tuaj ...

Se ju ne fakt me Kinezkat mesuat nga sexi ...zot shyqyr ...


 Me thuaj ka funksionuar kjo menyre tek ty Lisa? :P :P :P
 

Ja pse femrat duhet te perdorin deodorante meshkujsh

Nisur nga InfoZRubrika E Bukura

Postimi i fundit 03-07-2020, 11:54:06
nga InfoZ
Banesa tipike shqiptare e kohes se komunizmit

Nisur nga M A XRubrika Shtepia ime

Postimi i fundit 05-06-2020, 12:44:43
nga M A X
Sa para do të humbin këngëtarët shqiptarë këtë verë

Nisur nga InfoZRubrika VIP

Postimi i fundit 01-06-2020, 22:29:08
nga InfoZ
Studim mbi lajmet e rreme në mediat shqiptare

Nisur nga InfoZRubrika Mediat Shqiptare

Postimi i fundit 01-06-2020, 20:50:50
nga InfoZ
aktoret e filmave shqiptare

Nisur nga InfoZRubrika Parapre

Postimi i fundit 21-05-2020, 01:47:15
nga InfoZ