×

A do te dashuronit shoqen ose shokun tuaj te ngushte.

A do te dashuronit shoqen ose shokun tuaj te ngushte.

· 208 · 20676

 • Postime: 1528
Karatisti
#100 ne: 21-09-2005, 14:48:45
Me ka ndodh, mirepo kam perfunduar i lenduar!  :(

Mundesisht mos i lejoni vetes nje gje te tille, e po ndodhi pa e kuptu fare atehere Zoti ju ndihmofte!

 • Postime: 6715
 • Gjinia: Femer
erlehta
#101 ne: 23-09-2005, 16:20:17
Nje dite shoku im me tha plot gezim, TE DUA PERJETETE DUA,
Dhe ai shok sot eshte burri im (k)

 • Postime: 1750
 • Gjinia: Mashkull
Cami
#102 ne: 23-09-2005, 16:57:44
 sikur tekishte ndodhur edhe kjo gje te un por ndodhi krejt e kunderta

 • Postime: 8137
 • Gjinia: Femer
AngelDeviled
#103 ne: 29-09-2005, 20:42:44
Insatiable... s'e kapa diku muhabetin une... ajo ishte e dashuruar pas teje, e megjithate u lidh me nje tjeter e per me teper u martua?  ^o) E pasi u martua te tha se edhe ajo te do ty... hmmm me duket pas si e komplikuar...

 • Postime: 783
ilir elb
#104 ne: 30-09-2005, 06:41:19
behhh
deri tani nuk me ka ndodhur...
por te them te drejten shoqen e kam pare perhersi shoqe....jo me sy tjeter...

 • Postime: 403
 • Gjinia: Femer
iNa :)
#105 ne: 30-09-2005, 13:30:49
Cudi Insantiable...zakon isht njeriz kshu lidhen me njeri tjetrin...jane shoke e shoqe ne fillim...njihen shume e me shume me njeri-tjetrin dhe bien ne dashuri. Pastaj kur tjetri te do kuptohet nuk eshte "rocket science" duket ne sy, nga veprimet etj. Nuk ka nevoje ti thuash direct "te dua" ka menyra te tjera si pshmb ne ndonje vend ku jeni vetem ju te dy ta shohesh drejte ne sy ti afrohesh afer dhe nqs personi tjeter do kishte te njejtat ndjenja per ty dhe ai/ajo do reagonte nga ky veprim dhe ndoshta do te leshonte nje te puthur ose do thonte dicka. Une me te dashurin tim kemi qene shoke ne fillim, rrinim bashke ne shkolle, shkonim ne shtepi bashke, dilnim....une e kuptova qe me donte nga veprimet qe ai bente dhe ai e kuptoi qe dhe une e doja nga menyra si sillesha...dhe nje dit te bukur kur ishim vetem dhe po me sillnte ne shtepi iu afrova ta perqafoja dhe u puthem..dhe kaq nuk eshte kaq gje e komplikuar...

Ama nqs personi tjeter nuk reagon ose nuk i pergjigjet veprimeve te tua athere kuptohet qe nuk ndjen gje dhe athere po...une ose dikush tjeter do e bente mire te mbyllte gojen dhe mos thonte gje......Po kjo historia jote sihte e cuditshme Insantiable..te dy e donit njeri-tjetrin dhe asnjeri nuk beri asgje qe tjetri te kuptonte...per ca po pritnit ju nje person te trete tju lidhte apo donit tju a benin me shkese......ne kte bote po nuk e zgjate doren te marresh ate qe do...ta merr dikush tjeter....

 • Postime: 27120
 • Gjinia: Mashkull
Berni
#106 ne: 30-09-2005, 13:35:35

.ne kte bote po nuk e zgjate doren te marresh ate qe do...ta merr dikush tjeter....

Ke shum te drejte per keto qe thua dhe mua me ka ndodhur e njejta gje po nga qe skisha guximin tja thoja e humba vetem se me vinte zor nga i jati i asaj se e njihja babi e kishte shok spo e vazhdoj ma se sme pelqen me shkruar.Te shkuara e te harruara.

 • Postime: 8137
 • Gjinia: Femer
AngelDeviled
#107 ne: 30-09-2005, 13:42:16
Ke shum te drejte per keto qe thua dhe mua me ka ndodhur e njejta gje po nga qe skisha guximin tja thoja e humba vetem se me vinte zor nga i jati i asaj se e njihja babi e kishte shok spo e vazhdoj ma se sme pelqen me shkruar.Te shkuara e te harruara.
Mos shkruaj me se ti e ke tere lagjen ne forum LOL


Insatiable.. si histori e kuptova une... ajo qe nuk kuptova ishte fakti qe ajo "donte" ty dhe u martua me nje tjeter, e per me teper pasi kishte vene unazen ne gisht te thote ty te dua! I shkreti ai qe qenka martuar me te duhet thene!

 • Postime: 403
 • Gjinia: Femer
iNa :)
#108 ne: 30-09-2005, 13:57:43
Tamam e ke AngelD..po ndoshta Insatiable e kishte me kuptimin qe ajo e donte dikur jo me tani...kshu mendoj une (?)

 • Postime: 27120
 • Gjinia: Mashkull
Berni
#109 ne: 30-09-2005, 14:05:15

Insatiable.. si histori e kuptova une... ajo qe nuk kuptova ishte fakti qe ajo "donte" ty dhe u martua me nje tjeter, e per me teper pasi kishte vene unazen ne gisht te thote ty te dua! I shkreti ai qe qenka martuar me te duhet thene!

Asnjera nga ju se kuptuar ai tha dhe ajo me ka dashur po sma ka shprehur mua ate dashuri dhe kur e kishe thirr ne dasem ky si ka vajtur dhe ajo ka kuptuar dicka dhe ka then pse nuk erdhi shoku............. sic nuk ja ka shprehur dot ky dashurin asaj as ajo ska mundur dot tja thoje.

 • Postime: 8137
 • Gjinia: Femer
AngelDeviled
#110 ne: 30-09-2005, 14:10:29
O Berno.. o poc... e ke emrin INSATIABLE ti?
Une kur e du i rob nuk shkoj me u martu me tjetrin pa u marre vesh me te parin! Kjo eshte ajo qe po pyes... se me lexu kam mesu! :@

 • Postime: 27120
 • Gjinia: Mashkull
Berni
#111 ne: 30-09-2005, 14:22:30
O Berno.. o poc... e ke emrin INSATIABLE ti?
Une kur e du i rob nuk shkoj me u martu me tjetrin pa u marre vesh me te parin! Kjo eshte ajo qe po pyes... se me lexu kam mesu! :@

Po ti se kupton dhe ai sdo lodhi trut me ty ai shqip fare foli po juve e doni anglisht qe ta kuptoni.

Harrova te thoja un kush te tha ty se kam lagjen ne forum  ?

 • Postime: 122
 • Gjinia: Femer
ABerisha
#112 ne: 30-09-2005, 17:20:27
 

    Po,nuk  ka  asgje  te  keqe  ketu.Problemi  eshte  si  ta  kuptosh  se  a  ju  don  ai  apo  ajo,per  kete duhet  ta  shprehesh  ate  qe ndjen.Fundja  nese  vertet keni  shoqeri  te  mire nuk   do ta humbisni.

 • Postime: 203
//.Alan.\\
#113 ne: 30-09-2005, 18:20:28Do i thoje ti e para nqs ai nuk te ka dhene asnje shenje qe te do? apo do martoheshe me dike tjeter, se si thua ti, i bie qe gjithe vajzat te pyesin shoqerine e vet qe kane me cunat.
O filani me do ti mua se une do martohem, o filani po ti, o filani po ti., e me radhe :)


Shume e thjeshte perseri
Ne fakt ishte e thjeshte por e paske komplikuar pak ne fund... Sa shoke te ngushte kishte ajo para se te martohej qe thua se ajo nuk do pyste filanin apo filanin tjeter para martese? A ishe vetem ti apo kishte edhe nji kulupi tjeter me "shoke te ngushte"? Se keto pune jane shume te cuditshme, mua psh me tha qe jemi shoke te ngushte vetem pasi i thashe qe kisha rene ne dashuri me te... disgusting no?

Ata qe duan te gjejne pafajshmeri neper tema te tilla u them qe jeni shume te paster dhe mos u lodhni kot me kete muhabet!

 • Postime: 8137
 • Gjinia: Femer
AngelDeviled
#114 ne: 30-09-2005, 22:56:38
Se ca ke dashur te thuash nuk e di... Une te bera nje pyetje te thjeshte, se si ka mundesi qe AJO TE DONTE TY (dmth qe nuk kishte pse te pyeste filanin e filanin para se tu martonte, por te pyeste ate qe donte shume me perpara se ti shkonte mendja te martohej me dike tjeter) dhe u martua e jeton me nje tjeter, e per me teper i thote dikujt(qe nuk eshte ai qe i ka premtuar DASHURI TE PERJETSHME) qe e do?
Nuk e di tani se kush qenka poci ketu.. po une personalisht nese e dua dike, nuk me shkon mendja te martohem me dike tjeter pa u marre vesh me perpara me personin qe dua. Per dy arsye kjo, se ne radhe te pare dua te di se a eshte e mundur dashuria ime, dhe ne radhe te dyte nuk dua te kaloj jeten me dike qe s'e dua duke enderruar dike tjeter...
Kjo per mua ka shume kuptim dhe eshte ajo cfare une kuptova nga historia jote.
Frika e refuzimit qendronte te te dy aq shume... sa asnjeri s'ia tha njeri tjetrit... mire se kete e morem vesh... po kaq e madhe paska qene sa mire qe s'ia thate njeri tjetrit.. po vajtet e ia thate dikujt tjeter(Ajo te pakten se per ty s'e di a u martove pasi u martua ajo).
Kjo ishte tere filozofia ime rreth historise tende, dhe nuk besoj se eshte shume e thelle... Tani nese nuk te vjen keq te me thuash mendimin tend mbi kete...


Ppdt(per pak dalje nga tema)=PS: Berno... mos me trego mua ne ca gjuhe te flas, dakort? Mos harro se kam lindur e jam rritur ne Shqiperi e nuk kam asnje lloj arsyeje ne bote qe te mos kuptoj shqip! U sqaruam?

 • Postime: 403
 • Gjinia: Femer
iNa :)
#115 ne: 01-10-2005, 10:50:57
Edhe une me nje mendim me AngelD jam...sa veta mund te dashurosh ne te njejten kohe????........Burrin, shokun jo po edhe komshiun..... Jojo:

 • Postime: 203
//.Alan.\\
#116 ne: 01-10-2005, 15:51:05
Ne fakt e keni tepru pak me ate ndjenen e refuzimit... ne fund te fundit shoke ishit, a s'e njihnit njeri-tjetrin apo kishit frike mos humbisnit shoqerine? Tani piji lengun shoqerise edhe ti edhe ajo! Apo kur te cohesh ne mengjes do ngushellosh veten duke thene "ehhh ajo eshte me nje tjeter por te pakten e di qe me do"...bullshit dmth, sepse kjo nuk do jete asnjehere e mjaftueshme per ty.
Mire qe nuk i the qe e do po as shenje jo e jo....
Dicka tjeter qe me ben  pershtypje (edhe nga zenkat ketu lart) eshte se te gjithe ndalen te nje pike dmth nuk arrine te konceptojne nje dimension tjeter te ksaj historie qe eshte shume i rendesishem, ndoshta sepse nuk kemi mesuar te dashurojme ne menyre perfecte dhe s'i kapim gjerat si duhet. Tani pika ime eshte kjo: Ti nuk e dije qe ajo te donte, ajo nuk e  dinte qe ti e doje ndoshta ne kete situate eshte normale qe secili te vazhdoje jeten e vet me njerez te tjere tek te cilet nuk rrezikon te humbesh asgje madje edhe te kalosh ne martese, por...POR, kur ajo e mori vesh qe ti e doje dhe ti e more vesh qe ajo te donte dhe te dy kishit te njejtin problem qe nuk ia thate njeri-tjetrit dhe e gjitha kjo ndodhi vetem nje jave pas dasmes atehere... NE DREQ ME GJITHCKA pse nuk u kthyet te ndertoni jeten bashke, pse nuk e la ate tjetrin??? Vertete...deri te pika marteses edhe mund te shkonte por nese donit njeri-tjetrin aq shume atehere... me vjen shume keq por ky eshte gabimi i dyte qe keni bere!
Nuk e di se pse ekzistojne njerez qe nuk mund ta ndryshojne dot fatin e tyre kur kane gjithe ndjenjat dhe lirine e nevojshme per te arritur ate qe duan dhe qe e dine qe eshte me mire!
Apo jo, Insatiable? Ajo eshte me femije dhe ti ve emrin neper forume "Insatiable" per te treguar menyren se si e do... That's bad, man, that's too bad...!

 • Postime: 203
//.Alan.\\
#117 ne: 01-10-2005, 15:53:54
//.Alan.\\

Lexoje 2-3 here ta kuptosh. Nuk po flisja per veten time, por po pyesja, ishte tip pyetje per ate vajzen me lart.
Per cilen vajze me lart mo se s'po e shoh me... ^o)

 • Postime: 5966
SmiLey
#118 ne: 01-10-2005, 17:33:23
Ne fakt e keni tepru pak me ate ndjenen e refuzimit... ne fund te fundit shoke ishit, a s'e njihnit njeri-tjetrin apo kishit frike mos humbisnit shoqerine? Tani piji lengun shoqerise edhe ti edhe ajo! Apo kur te cohesh ne mengjes do ngushellosh veten duke thene "ehhh ajo eshte me nje tjeter por te pakten e di qe me do"...bullshit dmth, sepse kjo nuk do jete asnjehere e mjaftueshme per ty.
Mire qe nuk i the qe e do po as shenje jo e jo....
Dicka tjeter qe me ben  pershtypje (edhe nga zenkat ketu lart) eshte se te gjithe ndalen te nje pike dmth nuk arrine te konceptojne nje dimension tjeter te ksaj historie qe eshte shume i rendesishem, ndoshta sepse nuk kemi mesuar te dashurojme ne menyre perfecte dhe s'i kapim gjerat si duhet. Tani pika ime eshte kjo: Ti nuk e dije qe ajo te donte, ajo nuk e  dinte qe ti e doje ndoshta ne kete situate eshte normale qe secili te vazhdoje jeten e vet me njerez te tjere tek te cilet nuk rrezikon te humbesh asgje madje edhe te kalosh ne martese, por...POR, kur ajo e mori vesh qe ti e doje dhe ti e more vesh qe ajo te donte dhe te dy kishit te njejtin problem qe nuk ia thate njeri-tjetrit dhe e gjitha kjo ndodhi vetem nje jave pas dasmes atehere... NE DREQ ME GJITHCKA pse nuk u kthyet te ndertoni jeten bashke, pse nuk e la ate tjetrin??? Vertete...deri te pika marteses edhe mund te shkonte por nese donit njeri-tjetrin aq shume atehere... me vjen shume keq por ky eshte gabimi i dyte qe keni bere!
Nuk e di se pse ekzistojne njerez qe nuk mund ta ndryshojne dot fatin e tyre kur kane gjithe ndjenjat dhe lirine e nevojshme per te arritur ate qe duan dhe qe e dine qe eshte me mire!
Apo jo, Insatiable? Ajo eshte me femije dhe ti ve emrin neper forume "Insatiable" per te treguar menyren se si e do... That's bad, man, that's too bad...!

I lexova me vemendje te gjitha replikat qe ishin bere dhe me thene te drejten, ate qe ke shkruajtur jane pikerisht mendime e pyetje qe do t'i kisha drejtuar dhe vet 'Insatiable-it'. Ndaj, flm Alan se me ke kursyer kohen :)


- Mgjth, duke lexuar me vemendje cdo shkrim me lindi dhe nje pikepyetje shume me e rendesishme se te tjerat. Po te lexoni me kujdes fjalet qe i ka thene vajza… duket qarte qe folja/fjala 'te dua' eshte shprehur ne kohen e shkuar e jo tashmen!
E une mendoj se nese ajo akoma do te dashuronte shokun e saj, nuk kishte pse te shprehej… 'edhe une te doja'… por shume bukur mund te shprehej me... 'une AKOMA te dua'. ;)
Pra, ne nje fare menyre eshte ceshtje botekuptimesh… dhe me mire se ne ketu, kete gje duhet ta dije 'Insatiable'. Rrjedhimisht, pyetja ime per te ngrihet… a valle kjo shoqja jote te dashuron akoma… apo thjesht e kishte fjalen per ndjenjat e kohes se kaluar pa marr parasysh dhe ato te tanishmet...????
E nese eshte e para (dmth qe ajo akoma ndjen ndaj tij), atehere fjalet e Alanit futen me vend ketu… e nese eshte mundesia e 2-te, le ta leme tjetren te gezoj jeten e re qe ka krijuar.
Tek e fundit dihet,... jo cdo kush dashuron per nje here te vetme ne kete bote!

.... mbas 1 jave kur e takoj vajzen qe u martua, mu hodh ne qaf dhe me tha "Perse nuk me kishe thene qe me doje, sepse dhe une te doja  ty" I thashe qe nuk ta thashe sepse kisha frike mos te te humbja, edhe ajo te njejten gje me tha qe dhe ajo kishte frike.Gjithe te mirat! :pafshim

 • Postime: 403
 • Gjinia: Femer
iNa :)
#119 ne: 01-10-2005, 19:26:18
Shume e thjeshte ishte historia per tu kuptuar Insantiable...e vetmja gje qe duhej te sqaroje ishte qe ajo nuk te do me tani por te donte dikur e nje kohe...kte po mundoheshim te kuptonim te gjith

 • Postime: 5966
SmiLey
#120 ne: 01-10-2005, 19:28:06
S'te ve faj qe acarohesh tani... por gabimi qe ne fillim ka qene i yti djalosh ;)
Duhet te kishe sqaruar situaten dhe shprehjen e ndjenjave te saj drejt teje me mire. Jo pa qellim te bera pyetjen se nese ajo te pohonte se te kishte dashur (nje here e nje kohe)... e jo me tashme! Ndaj dhe mendoj se njerezia pikerisht ketu te ka keqkuptuar... sepse ata kane menduar se ajo AKOMA (dhe sot e kesaj dite) te ka dashur...
E po te lexosh dhe ti me njicik me me kujdes ato qe shkruajta, do te arrije te kuptoje... qe nese ajo tashme dashuron dike tjeter... une vet s'kam asnje gje kundra jetes qe ka zgjedhur! Understood?


Good night! :)

 • Postime: 203
//.Alan.\\
#121 ne: 01-10-2005, 19:46:57
Insatiable, mos na e ver re neve se s'ka shume kohe qe kemi dale nga adoleshenca dhe e kemi pak me rrembim...:D ...dhe nuk na ka ndodhur qe te mos mundemi te lidhemi me nje person per shkak te familjeve qe krijojme me njerez te tjere...:)
Ka ndonjeri/a ndonje histori tjeter t'i gjejme gabimet?  :D

 • Postime: 403
 • Gjinia: Femer
iNa :)
#122 ne: 01-10-2005, 20:06:18
Hahahaha Alan thats funny and ur right buddy

 • Postime: 403
 • Gjinia: Femer
iNa :)
#123 ne: 02-10-2005, 01:49:22
Uaa ca njeri fantastik qenke ti Insatiable ne vetem opinionet po thonim nuk te gjykoje njeri...so chill buddy

 • Postime: 403
 • Gjinia: Femer
iNa :)
#124 ne: 02-10-2005, 12:04:36
E lejme fare kte muhabet se u bome si kalamaj.....nejse ndonje njeri tjeter ka per te na treguar gje.......

Une per vete e dhashe mendimin tim per kte pyetje me pare"a mund te dashurosh shoku/shoqen e ngushte" dhe them se ka shume mundesi qe dy njerez te bien ne dashuri dhe gjithashtu them se ka shume mundesi te funksionoje.....sic i thone asaj shprehjes shoqeria mund te kthehet ne dashuri por dashuria nuk kthehet dot ne shoqeri