×

A martoheni me nje person qe ju rren per te kaluaren ?

A martoheni me nje person qe ju rren per te kaluaren ?

· 53 · 4832

 • Postime: 3
SEKRET
ne: 30-12-2005, 23:20:31
Thjesht pata qef me dit mendimet e juaja :
A martoheni me një person qe  "ju gënjen (rren) ose ju mshef" te kaluaren e ati/asej? pershembull kur e pyetni a ke kaluar më parë me dikan? dhe kur përgjigjet -JO por e ndjeni qe është gënjeshtër (rren) ose per shum pyetje të tilla ................... pra ju lutem përgjigjuni ! FLM  :lule
Capkenja
#1 ne: 09-03-2006, 17:43:08
Tani pyetja me siguri eshte per cunat ,se ne gocat sna pyet njeri?Genjen apo jo ne jemi me toleruese ndaj jush...

Nqs ai do me genjej qe ka patur nje te dashur para meje,e kaluara eshte e kaluar..Mua me intereson nga momenti qe eshte me mua e tutje..

 • Postime: 288
 • Gjinia: Mashkull
"! ! RaGAzZo Di MaRe ! !"
#2 ne: 09-03-2006, 18:05:27
dhe ka mundesi qe te martohesh, shum njerez gabojn ne jete, por nuk do te thot qe nuk kan me mundesi, si p.sh un tani jam me nje eks qe kam pas para 2 vjetesh tani kalojm shum mir, bashke, ndersa me par keq fare ziheshim gjdo dit per gjera te kota :O

 • Postime: 288
 • Gjinia: Mashkull
"! ! RaGAzZo Di MaRe ! !"
#3 ne: 09-03-2006, 18:06:30
po mir ju q kini drejtu pytjen nuk keni ndonj mendim :)

 • Postime: 14
DraGon
#4 ne: 17-03-2006, 14:56:41
nqs ka genjyer num do thote qe me genje dhe mua dhe pergjigja eshte po se kam problem

 • Postime: 3712
 • Gjinia: Femer
Elektra
#5 ne: 17-03-2006, 16:22:20
Thjesht pata qejf me dit mendimet e juaja :
A martoheni me një person qe  "ju gënjen (rren) ose ju mshef" te kaluaren e ati/asej? pershembull kur e pyetni a ke kaluar më parë me dikan? dhe kur përgjigjet -JO por e ndjeni qe është gënjeshtër (rren) ose për shum pyetje të tilla ................... pra ju lutem përgjigjuni ! FLM  :lule

Sa i perket asaj se ne te kaluaren ka pas nje dashnore,s'me hyn fare ne pune edhe po te me genjente,por nuk do ia falja nese do me genjente per gjera tjera jetike dhe shume te rendesishme ne jete.
Si duket pyetja u dedikohet me shume meshkujve.

 • Postime: 1533
Karatisti
#6 ne: 17-03-2006, 17:45:47

Si duket pyetja u dedikohet me shumë meshkujve.

Pse?!

Per mendimin tim jane vete femrat ato qe u japin meshkujve nje perparesi te tille. Jane vete femrat qe shume me teper e cmojne nje mashkull qe ka pas 10 'dashnore' vitin e kaluar se sa njerin qe ska pas asnje. Fakt i cuditshem apo jo, fatkeqesisht i drejte per sa u perket shumices se femrave shqiptare!

Per tu kthyer ne teme: nese gruaja do te me genjente per nje gje qe tmerresisht me pengon (semundjet trasheguese jane te parat qe me vien ne mend) atehere fakteqesisht me duhet te them se lidhja sipas te gjitha gjasave do te shkonte ne jug!

 • Postime: 288
 • Gjinia: Mashkull
"! ! RaGAzZo Di MaRe ! !"
#7 ne: 17-03-2006, 17:47:37
qe ta dish ti ekeltra shum njerez genjejne ne ket bote,
si dhe si te hiqen te paret por nuk kuptoj pse,
kish isha ne shqiperi me thonin shoket yyyyy italianet keshtu e ashtu
me nje cigare etj, besoj se kupton, por kur erdha vet e mora vesh genjeshtren,
dhe ju thashe shokeve po ku i keni more se do ju blej nji steke me cigare,
skishin cte flisnin, qe ta dini ju nuk asht e thjeshte,
italianet te thon van fan culo, jan me te keqe se ne shqiperi,
dhe nje te dashur qe kam me thot qe un qi rri me ty thjesht se me pelqen jo per ndonji gje tjeter, keshtu ashte dhe asht e vertet, me te shumtet e shqipt. neper prostitutat i lan leket,
me sa kam par dhe me ka zan syri mua.

 • Postime: 39
etno3
#8 ne: 18-03-2006, 16:35:53
nuk ja vlen  as me3 menduu  per te

 • Postime: 1632
 • Gjinia: Mashkull
arbias
#9 ne: 18-03-2006, 16:53:40
un skam qka me rrejt per te kaluaren se jam mashkull edhe ket mir e than vajzat
ather pse
Kjo pytje qenka per mashkuj :P

nese me rren deri sa s jam bashk ner unaz apo i martum ndasht esht ma mir se e di me kend kam pun dhe di s i me vendos Por me than mas fejeses apo marteses dreqi ka me hanger  :P :P hmmmmm:

 • Postime: 3
dashnorja e trent
#10 ne: 18-03-2006, 16:56:39
tung MUE me lendon shum e shum partneri nese me genjen per te kaluaren e tij SEPSE LIDHJA JONE ASHT SERIOZE, nuk duhet me genjy ne dashuri .......... ma mir se e verteta nuk asht asgje !!!!!!!!!! tem shum e mire

 • Postime: 3
dashnorja e trent
#11 ne: 18-03-2006, 16:58:25
ARBIAS shum mir e ki š!!!!!!!!! edhe pse jam femer jam takort me ty BRRAVO shum meshkuj mendojn si ti !!!!!!

 • Postime: 1632
 • Gjinia: Mashkull
arbias
#12 ne: 18-03-2006, 17:07:47
ARBIAS shum mir e ki š!!!!!!!!! edhe pse jam femër jam takort me ty BRRAVO shum meshkuj mendojn si ti !!!!!!

Une veq drejt sdi shtremt.. te flas edhe pse jam mashkull lakmoj ndoshta naj her por msoj.
Gjithmon e mendoj te kunderten, ne qofse e kunderta del keq un at gje se bej,kam parasysh problemet
te pershendes dashnorja e urt :engjell:

 • Postime: 1752
 • Gjinia: Femer
Parloté
#13 ne: 18-03-2006, 18:06:25
Nuk do martohesha kurre, sepse "e kaluara jote te ben ate qe je sot"(dihet nese i zbuloj rrenat e tij)-kjo sa i perket vete titullit te temes.
Pastaj, nese intuita ime me ben te dyshoj se ai thot te verteten, nuk do te kishte edhe aq rendesi ne marjen e vendimeve. Po te kisha fakte per kete, atehere do te ishte shume ndryshe. As qe do e lodhja koken te jem e involvuar me njerez te tille. Nuk ja vlen.
Pershendetje.
  • Postime: 90
BlueDragon
#14 ne: 18-03-2006, 22:52:29
Nuk do martohesha kurrë, sepse "e kaluara jote te bën atë qe je sot"(dihet nëse i zbuloj rrenat e tij)-kjo sa i përket vete titullit te temës.
Pastaj, nëse intuita ime me bën te dyshoj se ai thot te vërtetën, nuk do të kishte edhe aq rëndësi ne marjen e vendimeve. Po të kisha fakte për këtë, atëherë do të ishte shumë ndryshe. As qe do e lodhja koken te jem e involvuar me njerëz te tillë. Nuk ja vlen.
Përshëndetje.

Bashkohem plotesisht! :)
Duhet te dish thellesine e lumit per te marr guximin e kalosh ate me kembe ;)

Capkenja
#15 ne: 19-03-2006, 09:10:09
Tani te genjen per te kaluaren,une kete e marr si dicka qe ka te beje me dashurine,dmth nqs ka pasur para meje dhe qe eshte me normale.Por nqs do te me genjente per gjera te tjera sic e ka permendur dhe dikush pak me lart semundje te trashegueshme,apo ku ta di une sdo ta doja nje martese kurre.

Jeta eshte gjeja me e shenjte,per mua ajo duhet vlersuar.

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer
Lisa
#16 ne: 19-03-2006, 09:31:34
Po kjo sigurisht nuk do as men as kalem o njerez.....qe JO igurisht (?)

 • Postime: 39
etno3
#17 ne: 19-03-2006, 11:34:34
ne pergjithesii  femrat  genjejne per te  kalumen
sepse nese  epranojne psh realitetin qe  kane  shkuar  me 4-5dashnore  atehereveshtire se dikush  do te krijoje  lidhje serioze me to..

se per mashkujte e kane per mburrje qe  te flasin per te  kaluaren e tyre  si me kon  tu fol per diqka  tejet te qmueshme,,,

mendimi  jem  ...

Josinqeritetii  e prishe  qdo  lidhje  ...

 • Postime: 1632
 • Gjinia: Mashkull
arbias
#18 ne: 19-03-2006, 13:50:06
ne pergjithesii  femrat  genjejne për te  kalumen
sepse nëse  epranojne p.sh. realitetin qe  kanë  shkuar  me 4-5dashnore  atehereveshtire se dikush  do të krijoje  lidhje serioze me to..

se për mashkujte e kanë për mburrje qe  te flasin për te  kaluaren e tyre  si me kon  tu fol për diçka  tejet te qmueshme,,,

mendimi  jem  ...

Josinqeritetii  e prishe  çdo  lidhje  ...


 Jojo:


Po nese ti ke  pasur disa femra ke keqperdor i ke genjyer dhe ke vepru vetem per qefe ather tye qfar vajze duhet te takon per grua sagllam si thua ti tani na trego te kunderten tani se vajzat kan deshir me te ndegju..? :)

 • Postime: 39
etno3
#19 ne: 19-03-2006, 14:59:21

 Jojo:


Po nëse ti ke  pasur disa femra ke keqperdor i ke genjyer dhe ke vepru vetëm për qefe ather tye qfar vajzë duhet te takon për grua sagllam si thua ti tani na trego te kundërtën tani se vajzat kan deshir me te ndegju..? :)

hahhahahaha   haver   me  ke zon ngushte se e paske bo p[ersonale  kete  Pune  por  megjithate dote  pergjigjet  haveri  Ty

e  para  te  gjitha ato qe kane kaluar  naper  siten tem  nuk  kane  qen   qika  te ndershme ,por kane qene thjeshte asi femrave qe  para meje kane pase  dy apo tre te dashurr,......

Edhe plus asaj haver  kurre nuk ju kam premtu asgje me teper  se  diqka  momentale  ,jo dashuri as martese  as fejes..


hahahahaha  Mua  duhet  te me  takoj nje e thjeshte  nuk eshte me rendesi sa  te dashur  ka nderrruar  mjafton me  kon e  sinqerte me mu...peace  


haver

 • Postime: 1632
 • Gjinia: Mashkull
arbias
#20 ne: 20-03-2006, 09:48:47
o haver te pershendes se shum mir je  pergjegj edhe pse pak e  bera personale ajo esht realitet, edhe un ndoshta kisha vepru ashtu e ndoshta kisha gabu dikund por gjithmon me flen ne shpirt diqka qe te mungon dhe te shoqron e ajo esht vajza e cila esht e thjesht dhe  dashur qe i vlon nga zemra nje vullnet deshir e mirkuptimit dhe as s ta prish as s ke qka me ja prish.

Dmth ti qenke nje djal i ndershem ishalla  t vjen ajo qe ti e meriton pa rrena dhe genjeshtra dmth
siq je vet te uroj suksese
e sa per femra ato duhet me dit veten, nese te genjen e past vetja ne qaf e nese jo qoe ne shpi  haver  :P
Capkenja
#21 ne: 20-03-2006, 11:25:07
hahhahahaha   haver   me  ke zon ngushtë se e paske bo p[ersonale  këtë  Pune  por  megjithatë dote  përgjigjet  haveri  Ty

e  para  te  gjitha ato qe kanë kaluar  naper  siten tem  nuk  kanë  qen   qika  te ndershme ,por kanë qenë thjeshtë asi femrave qe  para meje kanë pase  dy apo tre te dashurr,......

Edhe plus asaj haver  kurrë nuk ju kam premtu asgjë me tepër  se  diçka  momentale  ,jo dashuri as martese  as fejes..


hahahahaha  Mua  duhet  te me  takoj një e thjeshtë  nuk është me rëndësi sa  te dashur  ka nderrruar  mjafton me  kon e  sinqertë me mu...peace  


haver

Po mirë cfaj ka ajo e shkreta qe ti ke genjyer,se unë besoj s'ka femër te jetë budallaqe ti rrije me dike qe ti thoje:Shif pak unë me ty skam asgjë si plan ,dua te kaloj vetëm kohe.As dua te martohem as te fejohem.Po ç'të bëjmë ne qe jemi kaq toreluese.Oh zot pse meshkujve i ke dhënë kaq favore.

Nuk i ka ecur te shkretes,se me ju meshkujt e sotëm te ze belaja .Pse nuk janë te  huajt me këtë paragjykim.E pyes shumë herë veten pse?

 • Postime: 39
etno3
#22 ne: 20-03-2006, 11:56:43
Po mirë cfaj ka ajo e shkreta qe ti ke genjyer,se unë besoj s'ka femër te jetë budallaqe ti rrije me dike qe ti thoje:Shif pak unë me ty skam asgjë si plan ,dua te kaloj vetëm kohe.As dua te martohem as te fejohem.Po ç'të bëjmë ne qe jemi kaq toreluese.Oh zot pse meshkujve i ke dhënë kaq favore.

Nuk i ka ecur te shkretes,se me ju meshkujt e sotëm te ze belaja .Pse nuk janë te  huajt me këtë paragjykim.E pyes shumë herë veten pse?

hahhhaha  o qka koke  ti  hyn fjale kah fole  thojme ne ne kosove
Po sinqerishte  mos mu bene edhe ju qikat se kishem ju  demek vetem  te  m,oralshme..se ka edhe asi qe   pranojne vetem me pase aventure me  ndonje djale , por   ti leme   keto anash  belaja me bela  shtyhet  \\


 • Postime: 1632
 • Gjinia: Mashkull
arbias
#23 ne: 20-03-2006, 15:22:12
Vakti e ha kashten thojna na ne kosov mos thafshum ma
Ubashtir^edhe me fol realitetin se,keq esht me pranu realitetin kur sje ne te, por mer nje fjal gabim shpesh te ze sherri.

 • Postime: 3
dashnorja e trent
#24 ne: 21-03-2006, 16:27:59
tung shum flm KREJTVE qe jeni pergjegj ,,,, une e kam momentalisht nje problem te tillë , per at arsye e kam bere kete pytje ne kete forum . me keni ndihmu shum !! flm !  :-* :-* amo ende nuk e kam zgjedh problemin tim ..... tung tung