×

A mund te falet tradhetia?

Vizitor · 482 · 47204

A mund te falet tradhetia?

Vizitor · 482 · 47204

 • Postime: 27105
 • Gjinia: Mashkull
Berni
#100 ne: 23-03-2005, 20:27:48
Qendroni brenda temes jo komente pa vler.

 • Postime: 7995
 • Gjinia: Femer
Lisa
#101 ne: 24-03-2005, 00:35:13
Vertet nuk arrij ta kuptoj si mund te thoni do ta falja aman ma shpjegoni pak....a mund ta harroni :???  ndoshta ..tradhetine e kam provuar por te mundohem te fal nuk kam provuar.....
Ketu jam me Ibrahimin ...... :)

 • Postime: 533
pellumb
#102 ne: 26-03-2005, 04:34:06
njehere kam falur, dhe me doli kastravec i hidhur...me nuk fale kurr.
Ra ajo falje, filloi te perseris gabimin dhe u ndava, dhe tash me nuk fal, kurr, ama bash kurr hic.
Bere gabim - ec, baju, mushu, hedhu, mallkoje veten dhe vdis.
tash jam i qet, llambi i qet jam.
po po ti tani je i qete

 • Postime: 533
pellumb
#103 ne: 29-03-2005, 18:31:45
sepse duhet te  varrosesh te hidhuren per te shijuar ate te emblen  por pajtohem megjithate me ty se tradhetia falet  vetem me goje por jo edhe me shpirt

 • Postime: 137
 • Gjinia: Femer
Lena
#104 ne: 30-03-2005, 18:15:04
jan disa gjera qe falen por jan edhe disa gjera qe nuk falen kurr

 • Postime: 26
Leonita
#105 ne: 01-04-2005, 16:44:44
Tradhetia falet mor si jo. Une per veten ja fali ati personit qe e du, jo veq 1 her po 3-5 her. Mvaret edhe qfar gabimi ban njeri, por nese ska arsye ai person me te tradhtu edhe nuk te tradhton, por nese ti ban gabim diku ateher partneri te tradhton.

 • Postime: 3346
 • Gjinia: Mashkull
STALoNE_TIRoNC
#106 ne: 13-04-2005, 04:07:04
pffffffffffffffffff Leonita
me qen si puna jote gjith njerzia ka marr fund per zotin nuk do ekzistonte me martesa.
Un per vete i fus plumin vallai me me tradhtu dhe kte te drejt ja jap dhe partneres time  kto jan gjera qe nuk falen kto gjera i fal nje njeri pa karakter pa gjak si i thon si mer ta rrotullojn grun apo te dashuren sa ketej e andej e ti ta fusesh prap ne krevat bashk me ty, puuuupuuuuu zoti mos ja dhent askujt nje sken te till sepse esht shum e veshtir gje qe nuk mund te pranohet , N.Q.S  burri do ja falte gruas tradhtin ateher ai burr me mir te heqi pantallonat e te veshi fustan se nuk quhet burr, kaq kisha .

Mos i raft kujt nje person qe i pelqen tradhtia sepse njeriu me von mundet edhe te kaloi ne depresion dhe e din se cdo te thot depresioni. Faleminderit

RESPEKTE

 • Postime: 7995
 • Gjinia: Femer
Lisa
#107 ne: 13-04-2005, 15:41:33
Leonita po ta lexoj i dashuri (apo burri) jot kete qe sapo the ne rradhe te pare ndoshta do te mendoje se nuk e dashuron mjaftushem (sepse une nuk mund ta perfytyroj dot dashurine time duke u dashuruar ne krahet e nej femre tjeter) ose ose i jep nje dore te lire te te shkoje me c'do femer qe i del perpara ....dhe nuk ta uroj por do te me pelqente ta provoje njehere per sport sa te shikoje se si do te ndiheshe...
Une nuk do t'ia falja atij sigurisht as vetes nje gje te tille...sepse nuk do te lejoja njeri te shkelte ne me te bukurat ndjenja te mia....

 • Postime: 847
 • Gjinia: Mashkull
miki
#108 ne: 13-04-2005, 16:58:33
A mund ta pranoje serish partnerin?Kush di të dashurojë di dhe të fali... ;)
Ps.Sigurisht që çdo gjë ka dhe një limit...

 :pafshim

 • Postime: 1161
 • Gjinia: Femer
"@D@"
#109 ne: 13-04-2005, 18:06:57
Miki ke te drejte por deri ne nje fare pike sepse un do te shtoja qe kush di te dashuroje, nuk di te tradhetoje.
Per mendimin tim nese partneri te tradheton atehere kjo tregon mungese dashurie.
Un per vete nuk do te tradhetoja kurre nese do te isha e dashuruar dhe nese do te me tradhetonin nuk do ta falja kurre.
Ndoshta kjo ka te bej edhe me karakterin tim,sepse jam tip qe nuk fal kollaj por ne asnje menyre nuk do te falja dicka te tille.
Nuk ka asnje justifikim per te mbrojtur tradhetine :@

 • Postime: 847
 • Gjinia: Mashkull
miki
#110 ne: 13-04-2005, 18:13:17
Miki ke te drejte por deri ne nje fare pike sepse un do te shtoja qe kush di te dashuroje, nuk di te tradhetoje.
Per mendimin tim nese partneri te tradheton atehere kjo tregon mungese dashurie.
Un per vete nuk do te tradhetoja kurre nese do te isha e dashuruar dhe nese do te me tradhetonin nuk do ta falja kurre.
Ndoshta kjo ka te bej edhe me karakterin tim,sepse jam tip qe nuk fal kollaj por ne asnje menyre nuk do te falja dicka te tille.
Nuk ka asnje justifikim per te mbrojtur tradhetine :@


Kështu siç e ke shtruar ti problemin,ka vend këtu pyetja shekullore... :D

ç'është dashuria...??

Dhe a ekziston në të vërtetë diçka e tillë...??


Ps.Për mendimin tim secili nga ne i përkufizon këto dy pyetje nga këndvështrimi i tij...

Por gjithsesi fjala "Të dua" është shumë e "rëndë" dhe gjithashtu e shenjtë  dhe nuk duhet spataluar më kot....   :D ;)

 :pafshim
Gjumashi
#111 ne: 13-04-2005, 18:21:05
Kur nje person humbe besimin tek dikend, dhe ndjen sikur eshte zhgenjyer,  ateher dashuria nuk ka ndonje vlere te madhe dhe e humbe kuptimin.
Disa thone e fal tradhetin, disa thone jo.
Te vim ne ate situat.Te analizojm dicka mos zgjerohemi shume.
Ke dal me shoqerin, dhe dehesh, nuk je ne gjendje te kontrollosh veten, dhe diten tjeter e gjen veten ne krevat me dikend tjeter.
Mundohesh ta fshehish kete, edhepse mardheniet familjare jan te shkelqyra.

Si do veprojm ne kete situate?Si ti tregojm, burrit/gruas per ate qe ndodhi ate nate?
Duhet te ngeli ajo pjes ne sekretet tona, apo duhet te jemi te sinqert?

Ajde dhe te diskutojm kete problem, dhe do ju lutesha mos dilni nga tema.

Kalofshi mire.
Gjumashi.
« Editimi i fundit: 13-04-2005, 20:27:50 nga Gjumashi »

 • Postime: 1161
 • Gjinia: Femer
"@D@"
#112 ne: 13-04-2005, 18:31:30
E di cfare gjumashi, e kam degjuar edhe nga djem te tjere kete punen e te berit tape dhe pastaj ze preteks qe nuk mbaje mend se cfare ndodhi.

Ky esht nje rast teper ekstrem por shumica e nejerezve tradhtojne me vetedije per arsye nga me te ndryshmet te cilat un nuk mund ti pranoj sepse nuk do ta beja vete nej gje te tille, dmth te tradhetoja.

Por rasti konkret qe thua ti do ishte mire qe te tregohej dhe atehere partneri te vendoste se sa fatele do te ishte kjo tradheti per mardhenien ne cift.

Por perseri partneri qe ka bere tradhetine do te kishte frike se mos humbte nje familje te shkelqyer sic thua edhe ti, dhe do ta mbante te fshehte aktin e kryer, por nese vete ai e ka kuptuar se cfare gabimi ka bere, ndjenja e fajit do ta mundoje derisa ai tja beje te ditur parteres e cila do te vendose ta fale apo jo.

Un shpresoj te mos gjendem ne situata te tilla sepse per mua do te merte fund gjithca "e bukur"

 • Postime: 6975
machor
#113 ne: 13-04-2005, 20:22:10
A mund te falet tradhetia?   do ta ves zotin per kete LOL

 • Postime: 771
 • Gjinia: Femer
Hersianna
#114 ne: 13-04-2005, 23:30:34
A mund te falet tradhetia? do ta ves zotin per kete LOL

Kjo s`eshte aspak per te qeshur machor dhe te lutem here tjeter te pergjigjesh ashtu sic duhet ne temen e caktuar. Nese tema eshte serioze, pergjigju seriozisht ose e kunderta.

Kjo vlen per te gjithe anetaret e forumit.


Ju Faleminderit,

Hersia`

 • Postime: 3346
 • Gjinia: Mashkull
STALoNE_TIRoNC
#115 ne: 14-04-2005, 04:54:16
ufffff ufffff  u lodha pak me disa ketu  qe nuk mushin hic.

njeri thot kush di te dashuroi di dhe te fali e ti je merre me leng se mishi o maru o trjut zoti ktu behet fjal per tradhti dmth dashuria nuk ekxiston me mes ciftit  sepse u be tradhtia ja ka fal veten dikujt tjeter njeri nga partneret .

tjetri thot do ta ves zotin e ty tka hor moca trut .

njerez mos u beni primitiv se nuk falet tradhtia  dhe as me pak kur je i dehur sic tha gjumashi , njeriu duhet ta kontrolloi veten ne cdo moment dhe mos ta coj veten deri ne ate pik sa te behet tap dhe te bejn te tjeret cte duan me ty cdo gje kontrollohet dhe ne kte rast dhe vetja dmth edhe tap me qen dmth i dehur je i vetdishem se cpo ben , pra njerez mos e lejoni veten te arrini deri ne ate grad dhe sidomos kur jeni familjar, un per vete nuk do ja falja kurr vetes te arrija deri ne ate grad ka pas raste dhe kur kam qen teper i dehur dhe i kam menjanu dhe nuk i kam shfrytezu kto lloj skenash , nejse se me duket dola pak nga tema me falni.

nuk falet tradhtia njerez mos ja fusni jerm .

RESPEKTE

 • Postime: 277
 • Gjinia: Femer
Cutie_UK
#116 ne: 14-04-2005, 10:18:59
Stalone jam mese dakort me ty :)

 • Postime: 1750
 • Gjinia: Mashkull
Cami
#117 ne: 14-04-2005, 17:00:22
 nese e dua do te ja falja por me kusht qe kjo mos te ndodhte me

 • Postime: 26
Leonita
#118 ne: 15-04-2005, 03:41:18
Lisa, ndoshta pak si von po ta kthej pergjigjjen por skam pas kohe me hy ne net. Nese e lexon mir. Drejt me te than une per veti nuk xhelozoj, dashnorin si shok ta kam, me tregon gjithqka qa ka nga ai. Te gjitha tradhetiat ja fali perveq nese ban fmi me tjeter i tham FUND.  E dua ma se shumti ama nje her kur u ndam un vet ja kam qit nje tjeter femer, ama prap jemi bashkue. :D  Ama me ba fmi me tjeter kuku kryt ja kups hah
Tung

 • Postime: 3346
 • Gjinia: Mashkull
STALoNE_TIRoNC
#119 ne: 15-04-2005, 04:45:02
Leonitaa pffffff  o trujt zoti

Moj leonita  ti nje her nuk je shqiptare mir qe dike me shkrujt shqip po derisa ti ja fal atij dashnorit tat si e quan ti ateher edhe ti je ashtu ta ka qefi dhe ty prandaj ja fal ti atij qe kur te vi nje dit ta fali dhe ai ty  Jojo:
por ti ske ndjenja kjo nuk diskutohet ose ti ke ndonje difekt tek vetja jote qe nuk mundesh me ja kthy dot fjalen atij,,pffffffffffffffffff ca femre qenke moj ti kjo nuk esht pun se ti nuk behesh xheloze por ti e priske pisllikun me kra hapur boooooooooooooooooo oooo ca nuk shef ktu lloj lloj njerzish jo si ty leonita sme kan zen syt femer dhe ato te rrugve kan me karakter se ty shpresoj te ndrosh menje sa nuk esht von

RESPEKTE

 • Postime: 7995
 • Gjinia: Femer
Lisa
#120 ne: 15-04-2005, 06:47:24
Leonita vertet nuk mendoj se eshte ceshtje xhelozie...eshte ceshtje karakteri....pastaj kjo qe sapo pershkruajte ti nuk eshte nje lidhje dashurie.....kjo mu duk thjesht si nje lidhje e hapur ku partneret jane me shume shoke seksuale sesa te dashur...sepse une nuk e mendoj dot veten ne kete pozite ku ta dua nje njeri kaq shume sigurisht dhe nuk do te doja ta mendoja me nje apo shume vajza te tjera nejse c'do njeri mendon ndryshe ...ndoshta ne syte e tu une thjesht do te dukem si nje vajze e prapambetur dhe akoma me zakonet e vjetra por kjo ndoshta na ben te jemi dy njerez te ndryshem...

 • Postime: 26
Leonita
#121 ne: 15-04-2005, 21:57:55
hahahah Lisa hahhahhahahahhaha :D :D :D te dukem si e prapambetur, jo bre qik e prapambetur asht ndryshe hahah u kanqa tu kesh, une babin e kam kosovar e mamin tiranase sdi si ka me u kan un e prapambetur qik, hah po nejse. Ai asht mendimi im, ti mendon ndryshe, tjeter kush mendon ndryshe qeshtu kjo jet secili person i ka openionet e veta.
TUNGGG kalofsh mir e paraecur ;) ;) ;)

 • Postime: 26
Leonita
#122 ne: 15-04-2005, 22:05:07
STALoNE_TIRoNC

hhaha  Jojo:edhe ty spo di qa te them. Une me te vertet dal shetis shume, por jo si ato ne rruge. Edhe sa per ato qe shiten se jan ne dashuri apo ato qe duken si fmera shtepie, aiiiiiiiiiiiiiiiiii i naten ikin pa lejimin e prindit. Aperentimi nuk eshte kurr i vertet. Por kur isha ne Kosove, edhe ne Tiran shume femra  (ato te URTAT) shtatezan e tjera tjera, po nejse,
tung bre Tiranas

 • Postime: 26
Leonita
#123 ne: 15-04-2005, 22:08:15
O njeri si je bre, valla ai asht mendimi im, sa per te zoti besoj more kam edhe une FEEEEEE. Ama por kurr nje pik lot per mashkull nuk do te qes.
TUng kalofsh xix :O

 • Postime: 7995
 • Gjinia: Femer
Lisa
#124 ne: 15-04-2005, 22:12:00
hahahah Lisa hahhahhahahahhaha :D :D :D te dukem si e prapambetur, jo bre qik e prapambetur asht ndryshe hahah u kanqa tu kesh, une babin e kam kosovar e mamin tiranase sdi si ka me u kan un e prapambetur qik, hah po nejse. Ai asht mendimi im, ti mendon ndryshe, tjeter kush mendon ndryshe qeshtu kjo jet secili person i ka openionet e veta.
TUNGGG kalofsh mir e paraecur ;) ;) ;)
[/quot

Me fal Leonita ti e lexon se c'fare te kam shkruar une apo i hedh nej sy rreshqanasi ose ose thjesht nuk e kupton....
Une theshte te thashe se une mund te te dukem ty e prapambetur jo ti mua :???