×

A mund te falet tradhetia?

Vizitor · 482 · 47197

A mund te falet tradhetia?

Vizitor · 482 · 47197

 • Postime: 1937
Rrushja
#125 ne: 16-04-2005, 10:23:46
NUK FALI DHE PIKE .

 • Postime: 35
 • Gjinia: Femer
zeshkane
#126 ne: 17-04-2005, 21:32:13
Ka dy dite ne fakt qe studjoj kete web ,,, e gjeta diku ne google ,, dhe kjo tema dashuris me pelqen shum ...  ;) .. tani te kalojme ne tem  :D

Per sa i perket tradhetis ,,, besoj se sme kan tradhetuar der tani ,,, dhe po na tradhetuan sdo vin te na thone JO ,,, por besoj se po te marr vesh dicka te till ,, un sdo falja kurr ,,,  Jo jo:,,, sepse un sdo e tradhetoja kurr nje person qe e dua me gjith zemer ..  ;)

 • Postime: 1937
Rrushja
#127 ne: 19-04-2005, 19:08:18
e ta lumsha gojen si fjal me vend ke fol itesh

 • Postime: 35
 • Gjinia: Femer
zeshkane
#128 ne: 20-04-2005, 14:09:18
po asni her sflas kot un mi ... :D

 • Postime: 1937
Rrushja
#129 ne: 20-04-2005, 16:27:23
hmmmmmmm /me hyn ne mendime lol

 • Postime: 847
 • Gjinia: Mashkull
miki
#130 ne: 21-04-2005, 17:01:56
ufffff ufffff u lodha pak me disa ketu qe nuk mushin hic.

njeri thot kush di te dashuroi di dhe te fali  e ti je merre me leng se mishi o maru o trjut zoti ktu behet fjal per tradhti dmth dashuria nuk ekxiston me mes ciftit sepse u be tradhtia ja ka fal veten dikujt tjeter njeri nga partneret .

nuk falet tradhtia njerez mos ja fusni jerm .

Pershendetje

Po te citoj shkrimin me motivin e vetem qe me duhet te kerkoj falje per shprehjen e mendimit tim.Te premtoj qe ne te ardhmen do ta shpreh perseri... :D

Secili e shikon problemin nga kendveshtrimi i tij keshte qe komentet e tjera jane te teperta.. ;)

Gjithsesi une e respektoj opinionit tend ne lidhje me temen pasi jam i sigurte qe Perendia vete nuk i krijoi njerezit njelloj.Nuk do te thote qe jam dakort. Jojo:


Ps.Po pyes veten kaq kohe pse e shkruani ne fund te shkrimeve tuaja fjalen "RESPEKT" kur ne shkrimet tuaja as qe e perdorni si kriter baze. (?)


Gjithe te mirat :pafshim

 • Postime: 3712
 • Gjinia: Femer
Elektra
#131 ne: 22-04-2005, 13:10:55
Varet nga situata ne te cilen ka ndodhur.Nese "iu kane erresuar syte"per nje cast,edhe do e falja,por jo me shume se tani i behet obsesion tradhetia. hmmmm:

 • Postime: 762
 • Gjinia: Mashkull
WeBmaSteR NewS24
#132 ne: 23-04-2005, 08:59:55
ka mundesi se mos ju tradhetoj moj se mjarat ju c do hiqi

 • Postime: 1937
Rrushja
#133 ne: 23-04-2005, 09:04:31
nje tregon une nje histori qe ka nodh
ka qene nje vajv ne shkoll po ajo ishte me i bukura ne shkoll edhe me e mira  ajo u lidh me nje djal qe ishte  i keq i shemtuar i pa veshur  i vite era e keqe po asaj vajs i pelqete shum  keshtu qe u fejunen bashk dhe kur e moren vesh shoqeria e saj se me ke asht feju  nuk e besoshin po nje dite kur i shikuan bashk i than po si moj je feju me kyt djal qe asht i keq e ti je e mire  e ajo ju kethen pergjigjjen dhe ju thot eeeeeee mor shok e  shoqe ti kishit ju syt e mi ta shikoni ju kete djalin nuk do e kishit  share keshtu ju nuk mundeni me e shiku e prandaj e shani
pra se dashuria esht gjithqka

 • Postime: 762
 • Gjinia: Mashkull
WeBmaSteR NewS24
#134 ne: 23-04-2005, 09:04:39
miki_ro ke te dejte se ksh e dune keto

 • Postime: 1937
Rrushja
#135 ne: 23-04-2005, 09:07:06
kush keto mor per ke e ke fjalen?

 • Postime: 18
DarK_BeautY
#136 ne: 23-04-2005, 09:38:12
sharrap

 • Postime: 3346
 • Gjinia: Mashkull
STALoNE_TIRoNC
#137 ne: 24-04-2005, 06:51:29
miki_ro ke te drejt por mos ta kthejm kete tem ne debat personal dmth te merremi me replika kemi se ku shkruajm jasht kesaj teme ok??

RESPEKTE
dhe kte fjal nese nuk e ke perdor gjat shkrimeve te mija te pakten e mbyll me respekt, kalofsh mir

 • Postime: 3346
 • Gjinia: Mashkull
STALoNE_TIRoNC
#138 ne: 24-04-2005, 06:55:19
ulerima nese ke gje me mua urdhero ne privat mos e injoroni veten ktu me kto shprehje te pakuptimta dhe injorante,

te me falni mua o moderator dhe ti i zoti i kesaj teme qe kam dal nga tema
sorrryyyy

 • Postime: 1908
 • Gjinia: Femer
MONSTER girl
#139 ne: 26-04-2005, 07:33:53
pyetje e bukur! problemi qendron ketu: cdo njeri e shikon tradhetine dhe dashurine sipas interesit te tij. ka njerez qe jane te detyruar te rrine me bashkeshortet edhe duke e ditur se ato i tradhetojne per shkak te gjendjes ekonomike. po per mendimin tim kjo eshte gabim. mendoj se eshte me mire te vuash urije, dhe te rrish rrugeve sesa te jetosh me nje njeri qe te tradheton. pastaj edhe sikur do te ishte nje cift me femije (pergjigja e atij shkrimi ne fillim ishte shume e bukur) nuk do te ishte e mire edhe per ta vazhdimi i raportit te ketij cifti. sps familja bazohet ne sinqeritet e dashuri, jo ne genjeshtra e tradheti.
me mire femijet te jetojne me prinder te ndare sesa me dy prinder qe nuk mund te shohin dot njeri tjetrin ne sy.
nqs do te me ndodhte mua? (O ZOT larg qofte) do i kisha treguar deren ne sekond. sps do te ishte e kote te vazhdoja me ate njeri. nuk do me ikte nga mendja per gjithe jeten. do e urreja cdo dite e me shume dhe si mund te rrish prane nje njeriu te tille? :O

 • Postime: 155
Marko
#140 ne: 28-04-2005, 15:20:47
Une ja Fali ;) jam njeri i mire se jo per tjeter me ja fal siq ke me ate pune se Gabimet per te Gjallrit jane se i Dekuri ka Vdeke e nuk gjallet me ;) vetem nese i Rigjalleni ju:P si me beni me nerva dhe ju me ja fale dhe po sja falet Tradhetine te mjerte juve per vedin ca u ka gjete ;)

 • Postime: 1937
Rrushja
#141 ne: 28-04-2005, 18:52:44
hahah daj une nuk fali dhe pike qaa ke ti

 • Postime: 155
Marko
#142 ne: 29-04-2005, 15:48:17
Rrushja falja maj atije curanit tan se nuk e ban ma nje gabim ka ba e pashe une tuj puthe nje Bajziane e i thoshte oj Bajziane sa e anshme;p ta bej ( Gjeloshe) Mesen dmth Xheloze ;) falja se ashte gjynah se as ai s'ka dite ca ka ba;P

 • Postime: 1937
Rrushja
#143 ne: 29-04-2005, 18:07:41
hmmmmmmmm
* Rrushja hyn ne mendime lol se si tia bej

 • Postime: 4839
 • Gjinia: Mashkull
stalion
#144 ne: 29-04-2005, 21:50:03
jooooooo..sja fal sikur te jete e lyer me floriiiiiii.. :)

 • Postime: 437
 • Gjinia: Mashkull
Shkodrani
#145 ne: 30-04-2005, 09:48:46
Nqs kam kene besnik dhe nuk e kam tradhtuar kurre ..nuk do ja falja..po nqs e kam tradhtuar ..do i thosha mire se erdhe ne boten e tradhetareve  :P :P

 • Postime: 3712
 • Gjinia: Femer
Elektra
#146 ne: 30-04-2005, 10:07:29
Vajzat falin me shume,eshte fakt,por pse ndodhe kjo??
Ka dikush te me tregoje?

 • Postime: 437
 • Gjinia: Mashkull
Shkodrani
#147 ne: 30-04-2005, 10:26:32
Se tradhetojne me shume...kjo asht arsyeja ..ELEKTRA

 • Postime: 3712
 • Gjinia: Femer
Elektra
#148 ne: 30-04-2005, 11:25:21

Perjetesisht...,nuk besoj se kjo eshte arsyeja kryesore.Jam vete femer dhe per veten mendoj krejtesisht ndryshe,por varet edhe natyra e njeres femer nga tjetra.
Une kisha falur se kam zemer te madhe,por mos mendoni se te gjitha vajzat jane keshtu apo pse jane tradhetare ne mase me te madhe.
Mendoj se akoma jane djemte ata qe tradhetojne me shume.

 • Postime: 2890
 • Gjinia: Femer
Dolce
#149 ne: 30-04-2005, 12:02:18
Elektra jam me mendimin tend pavaresisht qe djemve nuk u bie mire se thone ---gjithmone e verteta eshte e hidhur.. Tradhetine un nuk do ta falja edhe pse nga natyra kam nje zemer te mire ...E di se ndoshta do kaloja momente te veshtira qe te harroj ate qe  dua ...Se nuk eshte e lehte te hedhesh mbas Kraheve jeten tende ..por ne raste te tilla do e beja Uroj qe mos ti ndodhe askujt ne gje e tille Gishta te kryqezuar kur shkruani tek kjo teme LOL LOL