×

A mund te falet tradhetia?

Vizitor · 482 · 48101

A mund te falet tradhetia?

Vizitor · 482 · 48101

 • Postime: 843
 • Gjinia: Femer
ÇAMËRIA
#75 ne: 08-12-2004, 14:13:25
A kerkon tradhetia falje......?   :tym
Nese po......mos t`ja presim koken, per ta zevendesuar me nje te re...ndryshe i behet nje riparim dhe nje lyerje me shkelqim pas suvatimit nga jashte.......edhe  ....."poshte tradhetia" .... ..le te degjohen premtimet e vazhdueshme "per shpirt te babes apo nanes.....te cunit te vetem".....nuk pine uje .....trradhetine e rruan dora e forte e lyerjes me llac.....tip-betonarrmeje... ...:D


 • Postime: 28
 • Gjinia: Femer
thjeshtesia
#76 ne: 04-01-2005, 02:18:11
trdhetia nuk mund te falet kurr, nqs ju kan tradhetuar njeher, dijeni qe do tju tardhetojne prap pasi ata nuk i pengoi dicka qe tju tradhetonin heren e pare.

Te pakten keshtu mendoj une.    :)

 • Postime: 5459
 • Gjinia: Mashkull
ibraim
#77 ne: 04-01-2005, 16:27:47
Te fali tradhetine???
More..., e dini se cfare do ta priste????  :zjarr :zjarr :zjarr


Respekt te gjitheve  :pafshim ;)

 • Postime: 771
 • Gjinia: Femer
Hersianna
#78 ne: 11-01-2005, 19:50:39
Do t'ia falja per te paren here duke kerkuar shkaqet qe kane ardhur deri te tradhetia,por nese kjo behte shprehi,atehere,pa diskutim,nuk do vinte ne shprehje ta falja serish.Edhe nje gje,tradhetine nese do ia falja,cfare do me mbeste ne zemer per ate person tutje?

Zemra, nuk me pelqen menyra se si shprehesh i.e. ``Do t'ia falja per te paren here duke kerkuar shkaqet qe kane ardhur deri te tradhetia``! Me thuaj nje shkak ti, qe do ta quaje me vend dhe do te arrije ta falje te dashurin tend? Une personalisht nuk mendoj se ka shkak tjeter pervecse [ai nuk rrespekton veten e tij (se pari), dashurine qe ka per ty (nese thote se te dashuron) dhe ty (mbi te gjitha)]. Ku tradheton nuk ka arsye per mendimin por vetem justifikime. Gjen vende te kapesh e te mbahesh qe te mos dalesh i/e lagur. Keshtu mendoj une, por ndoshta gabohem!!!

Hersia`

 • Postime: 2174
 • Gjinia: Femer
anonimus
#79 ne: 13-01-2005, 16:20:14
Une s'do t'ia falja edhe nese nuk e ka bere po ka tentuar !

 • Postime: 771
 • Gjinia: Femer
Hersianna
#80 ne: 14-01-2005, 19:57:06
Une s'do t'ia falja edhe nese nuk e ka bere po ka tentuar !

Me ty jam...fundja edhe tentimi per te bere dicka tregon se ``mendjen per te te tradhetuar`` e ka GATI FATIME (kur i themi ne).

Hersia`

 • Postime: 77
 • Gjinia: Mashkull
pajtim pirasi
#81 ne: 14-01-2005, 23:45:17
Une mendoj se duhet ndare falja e tradhetise nga dashuria.Kur kryhet tradhetia(kur ajo zbulohet nga partneri i tradhetuar)ne kete moment nuk ka me dashuri.Dashuria eshte e brishte,delikate,e thyeshme,peson menjehere "infrakt".Pastaj falet apo jo ka te beje me interesat(p.sh. femijet)por kurre me "e dua shume "etj...flm. p.p.

 • Postime: 2174
 • Gjinia: Femer
anonimus
#82 ne: 23-01-2005, 20:07:07
Edhe nese vetem ka tentuar them do te me vriste dhe do te ishte pikpyetje per mua dhe per te ardhmen me te ,se atehere do te prisja vetem qe ta bente!Paramendojeni nje jete te tille,t'ia falesh,pastaj jeta do te kaloje ne ankth e ne pritje per nje trathti te re .

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer
Lisa
#83 ne: 23-01-2005, 20:56:06
Akoma e vazhdoni kete teme ju .... jo mo jo nuk falet se dhe po ta falesh sot me vone nuk e harron dot eshte nje ndjenje e pa evitueshme....:???

 • Postime: 54
shilera
#84 ne: 09-02-2005, 08:14:19
PO TE DUASH ME ZEMER
DHE FALJA E KA NJE VARR BRENDA ZEMRES
PRA UNE FAL POR JO PER HERE TE DYTE
respekte SHILERA

 • Postime: 5022
 • Gjinia: Mashkull
Raldushi
#85 ne: 09-02-2005, 12:14:50
ke fol bukur ti shilera .
pa sjam dakord se bane e ja fale nji here fillon e e ban rruge mandej kupton?

 • Postime: 54
shilera
#86 ne: 10-02-2005, 08:40:22
ke fol bukur ti shilera .
pa sjam dakord se bane e ja fale nji here fillon e e ban rruge mandej kupton?
eri mire e ke ti po ja ta bojn veq me imagjinate e shihe ti se ku po e dergoj une

 • Postime: 792
 • Gjinia: Mashkull
Kosovari_pz Toni
#87 ne: 06-03-2005, 01:08:14
ju pershendes shum

Normalisht mundet por me ni far kuptimi tjeter nvaret krejt prej tradhtis ka tradhtij qe fale dhe ka qe nuk falet ky esht mendimi ime

tung nga Toni

 • Postime: 255
victoria
#88 ne: 14-03-2005, 09:04:34
Ne asnje menyre  :pafshim

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer
Lisa
#89 ne: 14-03-2005, 16:52:45
he mi victoria he mi te keqen se asnjeri nuk eshte me mua ketu te gjithe e falkan nga nje here....une nuk mendoj se do ta beja dot nqsnuk dua te vuaj....:???
sic thashe njeriu mund te jetoje me ate fakt por brenda shpirtit tim te lenduar nuk do arrij ta fal dot kurre :???

 • Postime: 255
victoria
#90 ne: 16-03-2005, 04:39:23
po ashtu eshte nga njera ane eshte mire te fale njeriu kurse nga ana tjeter sot nuk ia vlen te falesh kerkend.Dihet se tradhetia behet me vetedije dhe kjo te nxit qe ta urresh tradhetarin me shume.Ska tradheti pa vetedije  :???
 :perqafim :perqafim

 • Postime: 151
 • Gjinia: Femer
irma
#91 ne: 23-03-2005, 07:20:39
Une mendoj se falet ,askush nuk eshte ideal ne veprat e tij.

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer
Lisa
#92 ne: 23-03-2005, 12:23:24
Ka shume arsye per te cilat  mund te qendrosh ne nje lidhje pas nje tradhetie te nje partneri...por nuk mendoj se do te vije nje dite qe ne do mund t'ia falim plotesisht ...nuk do arrijme kurre te falim :???

 • Postime: 151
 • Gjinia: Femer
irma
#93 ne: 23-03-2005, 15:43:41
Meghithese prap mendoj se duhet falur,te kisha falur para 11vjete ,tash gabimi i tij kish me qene ne harese por ja..........

 • Postime: 5459
 • Gjinia: Mashkull
ibraim
#94 ne: 23-03-2005, 15:57:12
njehere kam falur, dhe me doli kastravec i hidhur...me nuk fale kurr.
Ra ajo falje, filloi te perseris gabimin dhe u ndava, dhe tash me nuk fal, kurr, ama bash kurr hic.
Bere gabim - ec, baju, mushu, hedhu, mallkoje veten dhe vdis.
tash jam i qet, llambi i qet jam.

 • Postime: 473
 • Gjinia: Mashkull
Lundrentari
#95 ne: 23-03-2005, 17:39:51
tradhtia mund te falet posi jo. tradhtia ne dashuri, kush e can kryet, por tradhtia ne ceshtje atdheu duhet shberblyer me plumb alltie
vajza dhe djem ka boll, por atdhe, dhe memedhe ka vetem nje.

 • Postime: 151
 • Gjinia: Femer
irma
#96 ne: 23-03-2005, 19:33:04
Po lundrentari memedheja eshte nje, dhe vajza djem ka plot  si ti.....

 • Postime: 473
 • Gjinia: Mashkull
Lundrentari
#97 ne: 23-03-2005, 19:35:31
edhe si ti Irma..ka vajza plot, dhe keshtu qe po ta fali tradhtine qe ma bere.  :P

 • Postime: 151
 • Gjinia: Femer
irma
#98 ne: 23-03-2005, 19:43:52
ska nevoje... ti nuk di te fal..

 • Postime: 473
 • Gjinia: Mashkull
Lundrentari
#99 ne: 23-03-2005, 20:03:56
Mos bej Chit-Chat
« Editimi i fundit: 23-03-2005, 22:01:59 nga Hersianna »
 

EmDrive - Nje projekt premtues qe mund te revolucionarizoje udhetimet hapesinore

Nisur nga M A XRubrika Shkenca

Postimi i fundit 11-05-2020, 13:52:06
nga M A X
Ja si do mund të përshëndeten njerëzit ne te ardhmen

Nisur nga M A XRubrika Mix

Postimi i fundit 02-05-2020, 16:48:36
nga erlehta
Si mund te heqim celulitin ne bark?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 09-04-2020, 16:01:29
nga M A X
Si mund te heqim celulitin ne kofshe?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 07-04-2020, 21:34:30
nga M A X
Si mund te heqim celulitin?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 07-04-2020, 21:34:53
nga M A X