×

Ai qe dashuron di edhe te fale!

Ai qe dashuron di edhe te fale!

· 54 · 5205

 • Postime: 7995
 • Gjinia: Femer
Lisa
#25 ne: 05-06-2007, 01:24:44
Nuk mendoj se qendron si shprehje ...

Ndonjehere njeriu dashuron pa ndergjegje ...dashuron eshte ndjenj qe lind  (duke mos u marre parasysh mosha  , paraja , apo qofte edhe karakteri i partnerit )
Por per te falur mendoj se behet me koishience mendoj se behet me llogjike ....
Une mendoj se llogjika e ka mposhtur edhe Dashurine
Capkenja
#26 ne: 05-06-2007, 09:30:38
Ashtu eshte Lize falim atje ku ja vlen apo ku mendohet se ne nuk do te lendohemi shume mgjs une them se falja ecen me dashurine ndonje here ngaqe i duam shume njerezit bejme gjera qe pa dashur i lendojme...


 • Postime: 1460
U.J.K.U
#27 ne: 08-06-2007, 14:31:07
Nuk mendoj se qëndron si shprehje ...

Ndonjehere njeriu dashuron pa ndërgjegje ...dashuron është ndjenj qe lind  (duke mos u marrë parasysh mosha  , paraja , apo qoftë edhe karakteri i partnerit )
Por për te falur mendoj se bëhet me koishience mendoj se bëhet me llogjike ....
Unë mendoj se llogjika e ka mposhtur edhe Dashurine

Shyqyr qe foli dikush me kembe ne toke. Mu sikur ta kisha shkrujt me doren time  (?)

 • Postime: 18304
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#28 ne: 16-01-2009, 17:23:19
Varet c'fare fal...po fale shume perbuzesh gjithe jeten...

"1HERE TE FAL KURSE TE DYTEN VAFSH NE DJALL".. ^o) (Motoja ime kjo)

 • Postime: 4215
Charlie
#29 ne: 16-01-2009, 17:39:54
Tradhetia nuk fale ajo dihet moree ...por gjera tjera te vogla normale qe falen kur dashuron e kam fjalen :D

Edhe motoja ime eshte dhe ka qene gjithmone ...Love and Sex :D

 • Postime: 18304
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#30 ne: 16-01-2009, 17:43:03
A thue a i ke keto te dyja ti seee?? :D :LOL

 • Postime: 4215
Charlie
#31 ne: 16-01-2009, 17:44:44
Per cilat po mendon se tri ishin aty :D

 • Postime: 18304
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#32 ne: 16-01-2009, 17:46:12
Po flas per moton tende...dmth Love&Sex meqe the ashtu??!..

Vec mos te dalim shume jashte teme se na i keputin duart. :)

 • Postime: 4215
Charlie
#33 ne: 16-01-2009, 17:47:19
Hahaha im sorry shefe ...mi kepusin mua duart se ty jo :D


Dhe po de i kam i kam dyjat :D

 • Postime: 18304
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#34 ne: 16-01-2009, 17:55:13
So si perfundim...Ti qe dashuron a di te falesh??!..

 • Postime: 4215
Charlie
#35 ne: 16-01-2009, 17:57:23
Patjeter ;)

 • Postime: 12738
Mishel...............
#36 ne: 16-01-2009, 19:54:55
Po edhe fal edhe s'fal/....varet nga lloji i faljes dhe arsyes.

 hmmmmm: xhanem...fal o fal  se njerez jemi aman  :P

 • Postime: 12325
 • Gjinia: Femer
Shej
#37 ne: 16-01-2009, 20:05:45
Ne dashuri dhe ne lufte rregullat dhe ligjet nuk ekzistojne.........

 • Postime: 12163
 • Gjinia: Femer
dreamm
#38 ne: 11-02-2009, 14:49:20
 ^o)...mbase..

 • Postime: 12325
 • Gjinia: Femer
Shej
#39 ne: 11-02-2009, 15:04:13
e vertete eshte Dreamm....
iolushia
#40 ne: 12-03-2009, 03:45:22
une nuk e besova se do e beja por ja qe e fala dhe nuk mundesha qe ta largoja sic beri ai me mua dikur . por tani eshte ndryshe , ka ndryshuar .

 • Postime: 12738
Mishel...............
#41 ne: 08-05-2009, 14:24:12
Fal sepse jeta eshte shume e shkurter per ta kaluar me merira....e rendesishme eshte qe askush mos te perfitoj nga falja.Falja eshte vete jeta....prinderit na e falin ate...pra cdo gje ne kete jete falet!!!!!!!!

 • Postime: 30
 • Gjinia: Mashkull
ritt.
#42 ne: 06-07-2009, 12:13:01
Edhe pse jam mashkull po pergjigjem  :P
Do ta falja nese e ka bere pa vetedije
Po e beri me vetedije prape do ta falja nese e shoh te arsyeshme per arsye se ne te gjithe jemi njerez dhe gjithkush gabon :) dhe eshte nje fjale e urte popullore :
Me burreri eshte te falesh dhe diqka tjeter qe se mbaj mend ...

 • Postime: 7995
 • Gjinia: Femer
Lisa
#43 ne: 07-07-2009, 18:04:35
nuk mendoj se eshte e vertet ...........une di te dashuroj por nuk kam mesuar akoma te fal dhe nuk e di nese do mesoj (dhe kjo nuk ka te bej me falje si tipit " pse e hengre kosin tim ne frigorifer , por me gjera me te medhaja dhe me te rendesishme) ndoshta une jam bluar si kokderre Tironse po ku di une kjo falja cik si pune e veshtire eshte per mua ...
Kam arritur te jetoj me fakte dhe kompromisa por te fal .....vetem nene e baba fal une :P :D
Emira
#44 ne: 20-07-2009, 16:05:58
Kush dashuron fal. Kjo eshte bindja ime e plote, e kam nga pervoja.Vecse mund te falesh kur kupton se cdo njeri mund te gaboje.Edhe...ti vete...

 • Postime: 1530
 • Gjinia: Mashkull
i huaj
#45 ne: 20-07-2009, 17:15:10
Ai qe dashuron di edhe te fale por, duhet te di edhe cka fale dhe kujt ja fale...!

 • Postime: 3767
 • Gjinia: Femer
Misss
#46 ne: 20-07-2009, 17:29:12
Kush dashuron fal. Kjo eshte bindja ime e plote, e kam nga pervoja.Vecse mund te falesh kur kupton se cdo njeri mund te gaboje.Edhe...ti vete...

Jam shume dakort. :)

 • Postime: 800
 • Gjinia: Femer
Masha
#47 ne: 21-07-2009, 13:14:05
Ai qe dashuron di edhe te fale por, duhet te di edhe cka fale dhe kujt ja fale...!

ndaj te njejtin mendim

 • Postime: 12738
Mishel...............
#48 ne: 03-09-2009, 09:41:56
Vete fjala Dashuri do te thote Duaj...te duash do te thote ta pranosh dike me te mira dhe te keqijat e tij....

Ndaj mos mbillni meri ne zemren tuaj...por vetem Dashuri

 • Postime: 12325
 • Gjinia: Femer
Shej
#49 ne: 03-09-2009, 10:27:48
po mi shoqe po na shkoj jeta faltore na shkoj  :P