×

BASHKEJETESA

BASHKEJETESA

· 32 · 7334
krutani79
ne: 21-08-2004, 16:24:15
KOHET E FUNDIT FLITET SHUME PER BASHKEJETESEN QE PER MENDIMIN TIM ESHTE NJE PERIUDHE KU DASHURIA ESHTE SHUME HERE ME E FORTE SE TEK TE MARTUARIT POR QE KA NJE JETEZJATJE MJAFT TE SHKUTER NDOSHTA DO ME PELQENTE TE DIJA RRETH KETIJ MENDIMI.BYE TE GJITHEVE.......... :detari
« Editimi i fundit: 05-07-2005, 19:36:03 nga BESiM »

 • Postime: 25
 • Gjinia: Femer
Rebele
#1 ne: 21-08-2004, 17:43:29
bashkjetesa eshte menyre jo e keqe per te njohur dike
nuk e di nese eshte me e forte se martesa pasi nuk merr ndonje "commitment" ndaj personit por po qe ne numrin e puthjeve ja kalon marteses  :X

 • Postime: 2901
 • Gjinia: Femer
Kinge
#2 ne: 23-08-2004, 09:47:57
Bashkjetesa per mua eshte nje menyr shuajtje te nje dashurie dhe mistereve  te dy personave te dashuar.
Kur dy persona dashurohen me te vertet, bashkjetesa per mua nuk duhet te jet ne mes sepse eshte shkak i prishjes se keti raporti.
« Editimi i fundit: 23-08-2004, 09:48:59 nga 82-Shkodrane »

 • Postime: 553
atman
#3 ne: 23-08-2004, 11:06:06
.
« Editimi i fundit: 17-03-2005, 11:15:44 nga atman »

 • Postime: 444
 • Gjinia: Femer
LOLO
#4 ne: 23-08-2004, 13:05:58
Ka pasur nje kohe para disa vitesh, qe po jetove me nje mashkell, nuk ishte bashkjetese por martese...

Kur njeriu vetem bashkjeton atehere mundesh te ndahesh kur te duash, por u martove me njeriun qe bashkjetove, nuk do te shkon mire, ashtu i kam prejetuar disa raste ne shoqerin time, kshtu qe une sa bashkjetoj me ni njeri me mire lidhem qe nga fillimi... Noshta scenkam evropjanizu une akoma :( :D
krutani79
#5 ne: 23-08-2004, 18:42:51
ME TE VERTETE BASHKEJETESA PER NJE CIFT QE DUHEN NUK EKZISTON SEPSE NE BASHKEJETESE CDO PERSON SHEH INTERESIN E TIJ DHE NUK JANE SI TEK TE MARTUARIT QE KANE DETYRIME NDAJ NJERI TJETRIT PRA SHKURT BASHKEJETESA ESHTE NJE ZGJITHJE ERASTIT PER MENDIMIN TIM . BYE BYE....

 • Postime: 619
^AngeL^
#6 ne: 23-08-2004, 22:33:47
bashk jetesa eshte e mire,,,,,,,,,,,por un mendoj se eshte per ata qe nuk jan shum te sigurt ne dashurin e tyre per ta pranuar ate personin qe te kaloj gjith jeten me te...............

un sdo ta beja,,,martesa me dashuri nuk eshte keq,,,,,sidomos te kesh nje bebe eshte gjithcka cka deshiron njeriu ne jeten e tij.

kshu mendoj un

 • Postime: 7
MANGUSTA
#7 ne: 03-09-2004, 21:25:09
 
Bashkjetesa???
Ehhhhh   akoma fjale e madhe per shqiptaret.
Doni apo nuk doni o njerez, jemi akoma shume larg.
Ketu cunat jane nga 30 vjec dhe jetojne akoma me mamate.
Vajzat jane gra dhe nuk mund te levizin pa licence nga prinderit.
Kushtet ekonomike jane gjithashtu te papershtatshme.
Autonomia financiare eshte mjaft e limituar.
Gjithashtu fjala bashtejetese nuk eshte ajo fjala magjike e njehsuar me fjalen liri.     Ka avantazhe te jashtezakonshme, por edhe pergjegjesite nuk mungojne.      Nuk eshte se ne bashkjetese mund te hysh me personin e pare qe te del perpara.   Ka mjaft gjera qe duhen pare.
Megjithate une do e shikoja veten mjaft mire ne bashkjetese me nje vajze , me te cilen kam te lidhura shume gjera dhe perspektiva premton per MIRE.
Sigurisht qe njerezit jane te ndryshem  , prandaj edhe bashkjetesen mund ta konceptojne dhe jetojne ne menyra te ndryshme.
PS:  Nuk kam pare asgje nga ato qe keni shkruar !! :pafshim

 • Postime: 5459
 • Gjinia: Mashkull
ibraim
#8 ne: 16-12-2004, 02:05:57
bashkejetesa eshte udha per te me e lehte per te ndare nje cift.
Nese nje cift kane ndermend t ndahen ata pajtohen qe te bashkejtojne dhe aty gjejne arsyet shume me lehte per t'u ndare...

respekt te gjitheve.

 • Postime: 771
 • Gjinia: Femer
Hersianna
#9 ne: 18-12-2004, 01:56:55
Bashkjetesa per mua eshte nje menyr shuajtje te nje dashurie dhe mistereve  te dy personave te dashuar.
Kur dy persona dashurohen me te vertet, bashkjetesa per mua nuk duhet te jet ne mes sepse eshte shkak i prishjes se keti raporti.

S`kam c`shtoj me shume...  <>

Hersia`

 • Postime: 960
 • Gjinia: Mashkull
bukuroshi
#10 ne: 19-12-2004, 14:08:56
bashkjetesa esht prishje e jetes+dashurie 8)

 • Postime: 28
 • Gjinia: Femer
thjeshtesia
#11 ne: 04-01-2005, 02:28:25
Per mendimin tim, bashkejetesa ka gjera te mira dhe te keqija. Te mirat jane qe nqs e doni nje person shum dhe jeni gati per tu martuar por nuk e njini tamam (megjithse e doni shume) atehere bashkejetesa eshet pergjigja pasi do tju ndihmoj ta njihni ate person me teper dhe do jeni te qarte a do mund te jetoni me kete njeri.

Te keqijat jan (sic than dhe anetaret me lart) qe bashkejetesa ne nje fare menyre eshet sikur te jesh i/e martuar por vetem qe nuk eshet e konfirmuar me letra.  

Te pakten un keshtu mendoj....mbase jam gabim.

 • Postime: 125
 • Gjinia: Mashkull
the eagle
#12 ne: 19-06-2005, 06:34:26
cfar bashkejetese mor ne Shqiperi ..sapo te takosh nje vajze te vijn tek dera e shpise e te detyrojn te martohesh e ju thoni bashkejetes ........ketu ku jetoj un ebashkejetesa eshte me e preferuar se martesa edhe funksionon me mire se ajo.....

 • Postime: 50
 • Gjinia: Mashkull
Peshkuu
#13 ne: 29-06-2005, 03:25:49
Ka ikur me ajo kohe  ;)  Shume mire po shkon  ;)  :X

 • Postime: 19
 • Gjinia: Mashkull
Gregy
#14 ne: 29-06-2005, 16:05:35
O cuna dhe vajza nje gje me ben pershtypie te madhe ,sado qe secili nga ju ka mendimin e ti ,as edhe njeri ka fotografin e tij ose emrin e vertet ! :P
Cdo te thote kjo !!??? Mendimi im eshte se me te shumtit jane te ndrojtur ose kane akoma turpin e koherave te kaluara  

Bashkjetesia per mua eshte nje periudhe kur njerezit duan te provojne ndjenjat dhe aktualisht nqse eshte e mundur te jetoj gjithe jeten me nje person.Pa jetuar gjithe diten dhe dite per dite me nje person eshte e pamundur per mua te jesh 100 % i sigurte qe ti e nje kete person.Te dua dhe me do e thua gjithe diten por po mos kesh jetuar bashke nuk e ke ne djeni se kush eshte bashkeshorti yt. ;)  Prandaj jane kaq probleme dhe shere ne familiet shqiptare sepse pa u nojtur mire e mire martohesh dhe ke femije per te ritur dhe do nuk do ,do ulesh koken dhe i pertyp te gjitha dhe vazhdon perpara ne jete,kjo gje eshte krim per mua !!!!!


P.S : Te me falni nqse ka gabime autografike por kam ikur nga Shqiperia qe 10 vjec :P

 • Postime: 90
BlueDragon
#15 ne: 05-07-2005, 12:41:14
Gregy deri diku jam dakort me ato qe ke shprehur (psh., duhet te kesh mundesi te jetosh prane personit qe mendon se mund te behet bashkeshorti/bashkeshortja e ardhmja, sepse vetem keshtu mundohesh te zbulosh me shume per preferencat, huqet e karakterin e secilit).
Megjithate, ajo qe me cuditi shume ne ato qe ke shkruajur eshte fakti qe thua ''Te dua dhe me do e thua gjithe diten ....'' Ashtu, gjithe diten e naten e thuake? Mos more... si nuk u lodhke xhanem?! :O
Apo fajin e ka fjalori shume i varfer emocional qe mbart  ;)......., mjere ato vajza qe te besojne ty, se lan than ''te dua'' vetem ditke me thene ti. ohoho:


ps-- Mendoj se nuk duhet te qash hallin e gabimeve ortografike qe ben kur shkruan por te atyre gafave te pafalshme qe ben kur shprehesh.

 • Postime: 19
 • Gjinia: Mashkull
Gregy
#16 ne: 05-07-2005, 19:15:41
Falemnderit per ofenden.

Tani ti kush je dhe cfare je???
Mashkull femer apo asnjeans ???

Kur skruaj *te dua me dog e themi gjithe diten* nenkuptoj se pas nje far kohe te gjate e thua kete fjale ndo nje here edhe pa e ndiere kuptimin.Por ti nuk ke par femer ose mashkull me sy me duket edhe smer vesh se per cfare behet muhabeti  ;)
Nje e dyta kush te dha te drejten ty te me cenosh mua me ato qe thua?!!

 • Postime: 19
 • Gjinia: Mashkull
Gregy
#17 ne: 05-07-2005, 19:23:30
Ashtu, gjithe diten e naten e thuake? Mos more... si nuk u lodhke xhanem?!
Apo fajin e ka fjalori shume i varfer emocional qe mbart  ......., mjere ato vajza qe te besojne ty, se lan than ''te dua'' vetem ditke me thene ti.


Sa per keto me larte ,te pakten ne qofte se je kaq i-e zgjuar ti dhe e thua mendimin tend pa problem  te pakten shkruaj nje emer nje e.mail .Keshtu anonim ore ri gjith diten une edhe them cfare te me doj qefi.

Tani per vajzat qe me besojne mua .di te them edhe te tjera gjera pervec *te dua*po deshe ti lere mos fol fare se me duket se ti vetem ne televizor i shikon edhe posht batanies  ;)

Ik ore ik mbase te gjen mami ndo nje fshatare te martohesh te shikosh edhe ti p...th me sy .....

 • Postime: 1666
 • Gjinia: Femer
Dirrtygirl
#18 ne: 08-07-2005, 16:51:50
me shume me pelqen bashkejetesa, sepse te martohesh me nje njeri pa jetuar me pare me te me duket pak si e cuditshme. martesa eshte nje hap i rendesishem dhe duhet menduar mire, pavaresisht se nryshimi eshte nje cope leter.
ketu ne shqiperi eshte rritur nr. i njerzve qe bashkejetojne, po ca personave kushedi se di iu duket qe te jetosh me nje njeri pa u martuar dhe me keto ide i rritin edhe femijet.

 • Postime: 27104
 • Gjinia: Mashkull
Berni
#19 ne: 29-10-2005, 09:08:36
Bashkejtesa sme pelqen sepse per faktin te bashkejetos ke me shume probleme me femijet me jeten qe ben.Ma mir rri beqar se sa te Bashkejetoj.

 • Postime: 4836
 • Gjinia: Mashkull
stalion
#20 ne: 29-10-2005, 10:18:24
Berni,Bashkjetesa eshte ne mod keto kohet e fundit edhe ne shqiperi,,se jasht shtetit ka qen me kohe,,un patjeter jam me martesen edhe pse ska nai ndryshim te madh,sex ne bashkjetes,sex ne martes,gjume ne bashkjetes,gjume me martes.Rrifet gruja ne bashkjetes po ashtu ne martes..lool nje ndryshim i vogel eshte se ne martes te shtohen disa shpencime..1 do besh nje dasem qe do te shpenzosh dhe 2. edhe do lodhesh duke gjet deshmitar me i cuar ne zyren e martesave qe te besh kurorzimin..kaq... :)

 • Postime: 42
VeqX
#21 ne: 16-11-2005, 06:31:12
Shum sen i mir... une s`kom mu martu veq kom me bashkjetu me najkon s`po di mi shtu vetes telashe ma shummm...

qat dit qe bohet naj problem me qato qe bashkjetoj ndana edhe kurgjo kerkujt

 • Postime: 278
 • Gjinia: Femer
blerina
#22 ne: 21-11-2005, 12:49:21
Per mendimin tim bashkejetesa eshte nje gje e mire sepse te ndihmon te njohesh me mire nje njeri para se te behet bashkshorti yt,un jam pro por per nje periudhe jo shume te gjate.
Fakti qe shume cifte nuk bashkejetojne para marteses eshte nje nga shkaket qe menjehre pas marteses arrijne drejt divorcit dhe kjo vetem per faktin se nuk e njohin mire partenerin dhe nuk jane mesuar me menyren e jeteses se tjetrit.Sipas meje bashkejetesa eshte nje fase pergatitore per nje martese te ardhmshme.

 • Postime: 2214
 • Gjinia: Femer
Vogelushja Korcare
#23 ne: 21-11-2005, 15:28:19
nuk e di pse po nuk me pelqen bashkjetesa!
me mire martese dhe ne kohen e duhur! :)

 • Postime: 27104
 • Gjinia: Mashkull
Berni
#24 ne: 22-11-2005, 17:31:36
Ne familjet tradicionale ose me sakte Venalije bashkejetesa eshte shum e veshtire te ndodh kane me shume kultur se familjet e dores se 2 apo te 3 pyesni Vajza ose djem qe jane Puro Tiranas,Durrsak,Elbasanllinj etj etj nuk ndodh kjo gje  ;)
 

Bashkejetesa me islamofobine

Nisur nga M A XRubrika Forumi Islam

Postimi i fundit 09-04-2019, 20:16:13
nga M A X
Cka është bashkëjetesa?

Nisur nga ßåßy ღRubrika Ndjenja

Postimi i fundit 15-06-2012, 11:31:16
nga Mishel...............
Bashkëjetesa, përmirëson erosin dhe jetën në çift

Nisur nga BerniRubrika Ndjenja

Postimi i fundit 03-08-2010, 17:00:15
nga Berni
BASHKËJETESA, DUKURI DEGJENERUESE

Nisur nga sedatiRubrika Ese Islame

Postimi i fundit 03-07-2006, 08:02:54
nga sedati
Liria e rrejshme dhe Bashkëjetesa seksuale

Nisur nga mirdoniRubrika Gruaja dhe Familja në Islam

Postimi i fundit 06-08-2009, 15:41:37
nga Emira