×

Cdo te thote te duash dike me shume se veten?

· 113 · 5857

Cdo te thote te duash dike me shume se veten?

· 113 · 5857

 • Postime: 1010
 • Gjinia: Femer
endrrimtare
#25 ne: 21-09-2012, 21:38:56
S'me duket e tmerrshme fare. Them vetem se e provon 1her vetem dhe pastaj "mbron" veten per te mos dashur kurre me njeri tjeter pervec vetes tende. Ky eshte koncepti im te pakten. Te duash dike me shume se veten eshte sakrifice. Te duket vetja me krah. Cdo njeri te duket i dashur dhe i mire me ty. Eshte thjeshte nje Iluzion i bukur per te qene i vertete.

Une psh, qe te dua dike me duhet te plotesoj kriteret e mija. Te kemi te njejtat interesa per jeten ne pergjithesi. Te kemi te njejtin koncept.. Pra, do e shoh ne teresine e tij si individ per te krijuar nje lidhje serioze. Dhe duke u nisur nga kjo gje mendoj se vjen edhe dashuria reciproke per personin dhe keshtu kalon nje jete te qete dhe pa probleme.  :engjell:
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12738
Mishel...............
#26 ne: 21-09-2012, 21:54:22
ath pse te duket kaq e tmerrshme te duash tjetrin me shume se veten ondrre
do ishte e tmerrshme sepse askush sta fal veten....perse ta bejme ne
personalisht as e kam kalu kete faze e as kam ne plan........
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12325
 • Gjinia: Femer
Shej
#27 ne: 21-09-2012, 22:16:40
pse flet ne pergjithesi mishel? Vecantia ime te kundershton bindshem ne ate qe ti thua,jo te gjithe kemi te njejtin fat.fati eshte kush kerkon gjen me 1 fjale
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12325
 • Gjinia: Femer
Shej
#28 ne: 21-09-2012, 22:19:28
S'me duket e tmerrshme fare. Them vetem se e provon 1her vetem dhe pastaj "mbron" veten per te mos dashur kurre me njeri tjeter pervec vetes tende. Ky eshte koncepti im te pakten. Te duash dike me shume se veten eshte sakrifice. Te duket vetja me krah. Cdo njeri te duket i dashur dhe i mire me ty. Eshte thjeshte nje Iluzion i bukur per te qene i vertete.

Une psh, qe te dua dike me duhet te plotesoj kriteret e mija. Te kemi te njejtat interesa per jeten ne pergjithesi. Te kemi te njejtin koncept.. Pra, do e shoh ne teresine e tij si individ per te krijuar nje lidhje serioze. Dhe duke u nisur nga kjo gje mendoj se vjen edhe dashuria reciproke per personin dhe keshtu kalon nje jete te qete dhe pa probleme.  :engjell:

olimbi dashuria nuk eshte matematike : ) nuk flitet per kritere kur do dike nuk llogariten ndjenjat nuk komandohet zemra

 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12738
Mishel...............
#29 ne: 21-09-2012, 22:26:43
pse flet ne pergjithesi mishel? Vecantia ime te kundershton bindshem ne ate qe ti thua,jo te gjithe kemi te njejtin fat.fati eshte kush kerkon gjen me 1 fjale
se dija se  kur thojet personalisht perdorej per pergjithesi......
nuk kam dash njeri ne kete menyre dhe as kam  ne plan ta bej
di ta komandoj  veten dhe ndjenjen
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 7995
 • Gjinia: Femer
Lisa
#30 ne: 26-10-2012, 01:44:38
Nuk e kuptoj si mund te duash dike me shume se veten pervec femijes tend....... mendoj se gjithmon duhet te duash veten qe te dish si ti duash te tjeret  :perqafim
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12738
Mishel...............
#31 ne: 26-10-2012, 07:40:17
ekzakt
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super
elton.asllani
#32 ne: 27-03-2013, 15:33:38
Nuk e kuptoj si mund te duash dike me shume se veten pervec femijes tend....... mendoj se gjithmon duhet te duash veten qe te dish si ti duash te tjeret  :perqafim

Vetem kur e provon e beson!
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12738
Mishel...............
#33 ne: 27-03-2013, 15:51:13
Vetem kur e provon e beson!

pa he na e elaboro nje cike
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 1449
 • Gjinia: Femer
flutur
#34 ne: 27-03-2013, 15:51:25
Do ishte naivitet te thuash dua dike me shume se veten,
te gjithe  jemi egoiste ,edhe ate qe duam e duam se na ben te ndihemi mire ,pra, prap mendojme per vete, pervec femijeve te cilet i duam deri ne vetmohim.
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12738
Mishel...............
#35 ne: 31-03-2013, 23:46:58
Nuk me ka ndodhur te dua nje mashkull me shume se veten


Me ka ndodhur te dua femijet, nipin,mbesen,motreb,mamin me shume se vetja
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 1288
Pasion
#36 ne: 31-03-2013, 23:49:18
Do te thote ,,,,,,,ashtu ta duash :D

Se mohoj se grate i dua sa vetja ime ^o)
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12325
 • Gjinia: Femer
Shej
#37 ne: 31-03-2013, 23:54:42
sa gra ke ti?
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 1288
Pasion
#38 ne: 31-03-2013, 23:56:16
Aq sa rrudha kam :S
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12738
Mishel...............
#39 ne: 31-03-2013, 23:57:02
Interesante
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12325
 • Gjinia: Femer
Shej
#40 ne: 31-03-2013, 23:57:26
asnji ske dash me shume se veten?
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 545
 • Gjinia: Mashkull
BVDGF
#41 ne: 10-04-2013, 10:52:03
Une duam tim vella me shume se veten.  :engjell:
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 1449
 • Gjinia: Femer
flutur
#42 ne: 12-04-2013, 22:04:59
Citim nga: C'est la vie ne 10-04-2013, 10:52:03
Une duam tim vella me shume se veten.  :engjell:

te dy :)
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 1288
Pasion
#43 ne: 12-04-2013, 22:08:21
:D

Se mohoj se grate i dua sa vetja ime ^o)
:)
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12738
Mishel...............
#44 ne: 12-04-2013, 23:23:38
Dikur desha fort aq sa kisha frike tia pohoja vetes
Dashurova ne heshtje...dhimbja te thoja fjalen Te Dua me cante gjoksin
Por se pohova serisht
Mendoja se po te thoja te dua do humbisja cdo gje te tijen
....por gjithsesi e humba....dhe ath dhimbja me theu dyfish
Ste thashe kurre te dua....ste thashe dot kurre lamtumire.

Sepse kurre nuk u largove nga brendesia ime....ashtu si ato dy duar te larguan nga une....ashtu ti rrenjose duart e tua ne thellesine time

Qesh tani fort dhe gezohu se une kurre nuk dashurova me!
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12325
 • Gjinia: Femer
Shej
#45 ne: 12-04-2013, 23:32:16
valle a ekziston kjo lloj dashurie?
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12738
Mishel...............
#46 ne: 12-04-2013, 23:36:07
jo nuk ekziston...eshte thjesht nje legjende urbane
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12738
Mishel...............
#47 ne: 19-07-2013, 17:58:03
do te thote qe sje mire nga trute e kokes
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 412
 • Gjinia: Mashkull
regrets
#48 ne: 19-07-2013, 18:04:07
do te thote qe sje mire nga trute e kokes
:D ^o)
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 412
 • Gjinia: Mashkull
regrets
#49 ne: 19-07-2013, 18:04:36
valle a ekziston kjo lloj dashurie?
Pse Jo me hmmmmm: :perqafim
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super