×

Çfarë mendojnë meshkujt gjatë aktit seksual!

Çfarë mendojnë meshkujt gjatë aktit seksual!

· 3 · 353

  • Postime: 58
  • Gjinia: Femer
Sherin
ne: 21-04-2012, 14:32:38
Ja ca shpjegime, se pse meshkujt gjatë aktit seksual mendojnë për futbollin dhe kohë pas kohe ju kujtohet ndonje dashuriçkë e shkollës së mesme.

Ejakulim i parakohshëm

Shqetësimi për të patur sukses në krevat nuk është më asgjë e huaj për asnjë mashkull. Shumica e meshkujve kanë përsosur teknikën për parandalimin e ejakulimit të parakohshëm prandaj edhe gjatë aktit seksual është e mundur të mendojnë edhe për tabelën e shumzimit ose-ose për numrin e madh e të papunëve etj…

Për tju shmangur situatës nga e cila tremben, meshkujt distancohen dhe shmangin çdo kontakt sy më sy me partneren. Duke ditur se janë krijesa vizuale, në momentin kur shikojnë se femra me të cilën kanë mardhënie seksuale është e ngazëllyer, ka shumë gjasa që të ejakulojnë shumë me heret se sa do të deshironin.

A jam i mirë?

Të ashtuquajturit “bad boys”, shpesh i brengos fakti se a janë të mirë ne krevat. Prandaj emocionalisht shuhen, kështu seksi ju zgjat më gjatë, por lidhja më shkurt. Gjinia më e butë herë-herë do ta kuptojë se tipat e tillë mund ti kënaqin vetëm në kuptimin seksual.

A do të përfundojë dikur?

Disa meshkuj i brengos paaftësia për të ejakuluar, shpesh ndodh me ndonjë femër të saponjohur. Megjithate, problemi rregullohet nëse lidhja vazhdon.

Femra tjera

Një mashkulli mundë të jetë me femrën më seksi në botë, mirpo kjo nuk do ta ndalojë që të mendojë ndonjë bukuroshe vip ose ndonjë ish të dashur me të cilën ka pasur seks të “egër”. Kjo nuk do të thotë se dëshiron ta tradhton ose ta lënë të dashurën e tanishme, por nevoja për zgjedhje të ndryshme, edhe pse është i vendosur për monogami.

Edhe në lidhjet më të sukseshme(më të mira) seksi bëhet i parashikueshëm, prandaj meshkujt thirin në kujtesa flash të shkurtra, kujtime, marëdhëniesh seksuale që kanë patur kohë më parë.

Problemi lind vetëm nëse mashkulli përmend emrin e ndonjë vajze tjetër, në të kundërt askush nuk mund ta dijë se çfarë mendon ai.

Meshkujt kurrë nuk pranojnë faktin se mendojnë për femra të tjera ngaqë e dinë se nga kjo mund të lindin vetëm probleme. Vetëm do të shkaktonin pasiguri tek partnerja, që nuk është në favor të tij.

Imagjinata

Disa meshkuj të cilët nuk kanë pasur seks një kohë më të gjatë, ndodh që të shkojnë edhe me femra më pak tërheqëse. Në raste të tilla mungesa tërheqëse ngjall imagjinatën e tyre.

Hahaha Te  shikojme njehere Pergjigjet e  Juaja  :P Se  keni esperience  ju te martuarit .

Burimi i Temes eshte Marr Tek Ikub.com

  • Postime: 1436
  • Gjinia: Mashkull
DiniL
#1 ne: 21-04-2012, 15:16:44
Merri postimet avash  :D
Si u genjye kjo k****va vetem me 1 cigare  :D

Nese vazhdon me kete ritem behesh moderatore tek ky sektor  ;) :)

  • Postime: 525
erionmuca
#2 ne: 21-04-2012, 22:01:32
Hapshiu.

Me falni, i'm alergic to bullshit.