×

Sondazh

Pyetja esht dhe per te dyja gjinit Djemt & Vajzat

20 - 22
18 (10.3%)
22 - 24
26 (14.9%)
24 - 26
45 (25.7%)
26 - 28
29 (16.6%)
28 - 30
24 (13.7%)
30 - 35
23 (13.1%)
18 - 20
10 (5.7%)

Numri i anetareve qe votuan: 148

Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?

Vizitor · 272 · 22496

Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?

Vizitor · 272 · 22496

 • Postime: 53
kadriu
#50 ne: 10-06-2005, 18:17:38
simbas mendimit tim  mosha me e mir esht ateher kur te personi pa mar parasysh gjinin jan pjekur kushtet si te dashuria ashtu edhe tee tjerat
.

 • Postime: 141
The Sphinx
#51 ne: 10-06-2005, 18:19:25
Pjekuria mentale (edhe pse nuk është numër).

Ne po flasim per moshen, duke marre parasysh zhvillimin mesatar te nje femre/mashkulli (rastet e veçanta do i lesh jashte, s'ke ç'ben). Nese do niseshim me neyren se si ti pergjigjesh mund te jepern pergjigje si:
Sigurimi i te ardhurave te mjaftueshme
Sigurimi i nje vendi ku do jetojne te sapomartuarit etj.

Ne flasim ne kushte normale, kur mendoni ju se eshte me e pershtatshme...Pra pyetja kerkon shifer dhe eshte subjektive...:)

Falemnderit,
The Sphinx

 • Postime: 27105
 • Gjinia: Mashkull
Berni
#52 ne: 10-06-2005, 20:56:06
Nje teme e tille gjendet ne kte link http://www.zeriyt.com/component/option,com_smf/Itemid,108/topic,9457.0.html shum shpejt do te bashkangjitet me temen qe sa po vura.

 • Postime: 50
 • Gjinia: Mashkull
Peshkuu
#53 ne: 11-06-2005, 08:12:46
Sa me shpejt me mire thot populli... por mendoj se 25 eshte tamam.  ;)

''Ai qe martohet heret eshte i fituar''  

 • Postime: 2848
 • Gjinia: Femer
Prishtinasja
#54 ne: 11-06-2005, 08:44:35
Per vajzat mendoj se mosha ideale esht 22 - 24 , kurse per djemt 26-28 !!!

 • Postime: 1108
 • Gjinia: Femer
Borebardha
#55 ne: 16-06-2005, 08:46:18
Atehere kur tamam e ke gjetur njeriun e duhur ! ;)

 • Postime: 3712
 • Gjinia: Femer
Elektra
#56 ne: 16-06-2005, 09:30:37
Kur ta gjen njeriun ideal per mua,nuk do e shtyej as dy dite me teper martesen. ;)

 • Postime: 6540
 • Gjinia: Femer
MistreciaTironse
#57 ne: 17-06-2005, 01:02:39
25 them une eshte normalja(per femrat) se ka ca qe martohen qe kalamoj,ruji o zot

 • Postime: 1
lupo
#58 ne: 17-06-2005, 04:07:29
KUR GJENE NJERIUN DHE JE I SIGURT PER TE , ATEHERE ESHTE KOHA E VERTETE!

 • Postime: 229
 • Gjinia: Mashkull
blue_feather
#59 ne: 19-06-2005, 11:52:09
per meshkujt 28-30,ndersa femrat rreth te 25-tave.kshu mendoj une se pjekuria quhet e arritur dhe nje karriere e stabilitet ekonomik eshte vene nga te dyja palet.

 • Postime: 12
Cobra1
#60 ne: 19-06-2005, 21:44:03
Kur nje djal ka mbushur moshen e pjekuris ne mendimet etija dhe eshte i sakt per cfardo hap qe dote rimar ne jet.  .kur di cfar kerkon,kur endien vetveten Burr dhe jo (bur).kur ka kryer te gjitha detyrimet ne jet me sukses ,qe ijan ngarkuar mbasi i ka thenur mendjes po  athere eka shum te lehet martesen .
Kur ai pecakton gjithashka , kur eshte i prer ne vetvete .
kur mendia etij eshte  e kthjelluar
Mendoj sekjo mund te jet. Mosha  e dikuja  ska rendsi 20  apo 30 mund te behet fjal dhe per 40

Shifrat nuk kan vler  gjithmon pjekuria dhe vendosmria per dicka .
kam patur fatin qe te njoh disa cifte te moshe20 -30-40 -60 nuk paskishte fare rendsi mosha pjekuria e mendimeve at kam arritur te nxiria konkluzion
si dhe per vajzen gjithashtu  nje trajtim i mir dhe merespekt ndaj femres  egjen gjithmon te pregatitur moshen esaj per martes ,kurr nuk thot jo nje vajze per nje djal me vlera .thjesht me pelqen shum qe te njoh per drejtimin ejetes se njerzeve .
Si pershembull  me mendien qe kanje shoqia ime mund te arrij shum shpejt qe te quhet milionere ,por per fat te keq, kurr nuk arriti te percaktoj per martesen esaj .
Sa per moshen esaj  eshte 43 shikoni spaska rendsi mosha .
krutani79
#61 ne: 21-06-2005, 05:44:47
per mua 28 vjec eshte fiks se 40 qe thote kobra dyhet komshiu per te punuar token  :P :P

 • Postime: 638
 • Gjinia: Femer
Thugette_Girl
#62 ne: 23-06-2005, 07:40:10
Preferoj Sigurisht ta ken kaluar moshen e adoleshences pastaj varet nese ndihen gati pse jo....
 ;)
mishel
#63 ne: 23-06-2005, 08:07:12
Mosha me e mire per tu martuar fillon nga 25 e siper...(per femrat) pasi jane me te pjekura...dhe them se kane arritur disa objektiva te tyre...(gjithmone nese i kane)....por me duket moshe me e pershtatshme...mbi te gjitha per maturine dhe pershtatjen me kete ndryshim te madh.

 • Postime: 90
SexyGina
#64 ne: 23-06-2005, 21:53:43
22 vjec esht mosha perfekt
atere do martohem vet

 • Postime: 17
Marc
#65 ne: 24-06-2005, 05:06:50
22 vjec esht mosha perfekt
atere do martohem vet

Pse ca moshe ke ti mi shpirto????? :O :O :O

 • Postime: 90
SexyGina
#66 ne: 24-06-2005, 09:11:19
Pse ca moshe ke ti mi shpirto????? :O :O :O


16 vjec

 • Postime: 406
 • Gjinia: Mashkull
Kujdes
#67 ne: 24-06-2005, 10:39:28
per meshkujt 20-24
per femrat 20-22

 • Postime: 3000
 • Gjinia: Mashkull
Bekimi
#68 ne: 25-06-2005, 11:04:52
Nuk ekziston moshe ideale per martes. Un mendoj se per tu martuar, duhet ta vesh gishtin ne kok dhe te mendosh, sepse eshte ceshjte qe mund te zgjase gjat ter jetes. Dhe,,, per ta vendu gishtin ne kok, duhet te jesh i pjekur. Dhe pjekuria mund te arrihet ne mosha te ndryshme.

 • Postime: 830
 • Gjinia: Femer
guess
#69 ne: 25-06-2005, 11:31:05
mendoj 24 - 26  :)

 • Postime: 1031
 • Gjinia: Femer
ThuPka
#70 ne: 25-06-2005, 13:21:47
eve un astu :D

 • Postime: 1667
 • Gjinia: Femer
Dirrtygirl
#71 ne: 27-06-2005, 05:58:06
26-28, se ndryshe kur do te mbetet kohe te besh pak qejf?

 • Postime: 4
 • Gjinia: Mashkull
kosovari77
#72 ne: 30-06-2005, 05:04:26

16 vjec

Mire po kur ti mbushesh 26 kur te shtrihesh ne shtrat me burrin te duket sikur ta kishe vëlla. Jojo:

 • Postime: 55
 • Gjinia: Mashkull
Sykalter
#73 ne: 16-07-2005, 13:58:36
mendoj qe nga mosha 25 te  eshte koha per martes .po neqoft se nuk e gjen Partneren-in te sinqert atehere eshe edhe 25 eshte heret shum fat  per te vetmuarit-et  ><

 • Postime: 31
 • Gjinia: Mashkull
Croko
#74 ne: 28-07-2005, 08:25:28
mendimi im personal 30-35 mos te them me teper :D shijojeni jeten sa te jenibeqare se kur te martoheni do pendoheni :P  :)