×

Sondazh

Pyetja esht dhe per te dyja gjinit Djemt & Vajzat

20 - 22
18 (10.3%)
22 - 24
26 (14.9%)
24 - 26
45 (25.7%)
26 - 28
29 (16.6%)
28 - 30
24 (13.7%)
30 - 35
23 (13.1%)
18 - 20
10 (5.7%)

Numri i anetareve qe votuan: 148

Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?

Vizitor · 272 · 22497

Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?

Vizitor · 272 · 22497

 • Postime: 6729
 • Gjinia: Femer
erlehta
#75 ne: 03-08-2005, 04:53:54
Mendoj se brenda kufijve  24-28. Megjithate mjafton te jesh i sigurte se duhet e deshiron te martohesh.
mishel
#76 ne: 03-08-2005, 05:48:47
CROKO ke shume te drejte///shijojeni jeten sa jeni beqar....se pastaj s'ka me gili vili....hahha

 • Postime: 3080
 • Gjinia: Femer
Aida
#77 ne: 03-08-2005, 05:52:26
Nuk ekziston moshe ideale per martes. Un mendoj se per tu martuar, duhet ta vesh gishtin ne kok dhe te mendosh, sepse eshte ceshjte qe mund te zgjase gjat ter jetes. Dhe,,, per ta vendu gishtin ne kok, duhet te jesh i pjekur. Dhe pjekuria mund te arrihet ne mosha te ndryshme.


stripped ke fol si burrat  :lule

mishel moter e shijojme edhe ne te martuarit :D prandaj mos u anko! :-*
mishel
#78 ne: 03-08-2005, 05:54:46
enushe e kisha per tjeter lloj defrimi... :P...nejse se edhe ne nuk i mohojme vetes asgje...jemi te gjithe njesoj...po ja qe ndodh dhe themi...ah sikur te isha beqare...martesa ka shume pergjegjsi...

 • Postime: 3080
 • Gjinia: Femer
Aida
#79 ne: 03-08-2005, 06:07:47
enushe e kisha per tjeter lloj defrimi... :P...nejse se edhe ne nuk i mohojme vetes asgje...jemi te gjithe njesoj...po ja qe ndodh dhe themi...ah sikur te isha beqare...martesa ka shume pergjegjsi...

mishel zemer ... per pergjegjesite martesore duhet te hapim teme tjeter ... por ekziston reziku qe do friken zeristat te martohen :P

 • Postime: 8137
 • Gjinia: Femer
AngelDeviled
#80 ne: 05-08-2005, 22:45:59
Si mendoni ju popull per kte teme?

Un mendoj djemt 24 - 26 vajzat 20 - 22!
Une jam 24, kam ngelur ne dere per mendimin tend? Hej bela...
Mosha ideale per tu martuar eshte atehere kur je pjekur! Ka meshkuj qe nuk ndihen te pjekur as 30 vjec, e ka qe ndihen te pjekur qe 20 e ne fakt piqen 40!
Mosha per tu martuar eshte atehere kur je ne gjendje ti besosh zemres kur te flet me zerin e trurit!

 • Postime: 331
redman
#81 ne: 06-08-2005, 12:17:01
..po edhe pjekja e njeriut ne fjale mund te llogaritet...ajo eshte nje proces i tere perpunimi qe ben njeriu me vetveten bazuar edhe ne karakteristikat gjenetike...ne fakt une mendoj se mosha me e mire per te bere perzgjedhjen e partnerit eshte 33-34...eshte mosha kur njeriu arrin kulmin e tij...mosha qe ka patur Krishti, Bethoveni..si edhe Koci tek Teto Ollga qe bente zhaba ne allci dhe kuaj me cizme meksikane.. :)

 • Postime: 25
 • Gjinia: Mashkull
Gerti El
#82 ne: 08-08-2005, 05:24:33
25 vjec eshte normalja

 • Postime: 45
 • Gjinia: Mashkull
niemand
#83 ne: 19-08-2005, 19:42:05
Per mua ka qen 20-22, edhe pse un kisha deshir keshtu , por tani spo i dihet jetes..

Un si person jam fejuar kur kam qen 17 vjecar do te thot pak pa i mbush 18..

Kur u bera 19 u martova , dhe tani jam i lumtur..!

Gjith te mirat

 • Postime: 771
 • Gjinia: Femer
Hersianna
#84 ne: 19-08-2005, 20:48:16
Per mua ka qen 20-22, edhe pse un kisha deshir keshtu , por tani spo i dihet jetes..

Un si person jam fejuar kur kam qen 17 vjecar do te thot pak pa i mbush 18..

Kur u bera 19 u martova , dhe tani jam i lumtur..!

Gjith te mirat

Te te them te drejten mosha ne te cilen je fejuar ti me duket teper e heret, megjithate me behet qejfi qe je i lutmur. Do te thoja se mosha e pershtatshme per te lidhur jeten me dike eshte vetem momenti ne te cilen ne ndihemi se jemi te gatshem ti ofrojme partnerit/partneres gjithcka nevojitet per nje lidhje dhe jete te shendoshe!

Hersia`

 • Postime: 13
Avanturist
#85 ne: 20-08-2005, 03:36:51
mosha ideale eshte ater kurr e ke gjetur dashnorin, dashnoren ideale

ma mir mos mu martu iq :-[
mishel
#86 ne: 20-08-2005, 04:58:59
Une mendoj se mosha ideale per tu martuar eshte ajo mbi 25 per femrat dhe 30 per meshkujt...pasi pergjegjsia eshte e madhe dhe kerkon mencuri, maturi dhe perkushtim....pra gjera qe dikush ne moshe me te vogel sa do te mundohej nuk do te mund tia ofronte tjetrit...gjithsesi gjithkush ka mendimin e tij per ceshtjen fjale...qe keshtu kush ta ndiej veten te afte....u trashegofte!!!

 • Postime: 5022
 • Gjinia: Mashkull
Raldushi
#87 ne: 01-10-2005, 08:06:04
un them 40 asht mosha ideale me u martu se asht njiri ma i pjekun :D

 • Postime: 4839
 • Gjinia: Mashkull
stalion
#88 ne: 03-10-2005, 10:10:00
Un e kam then mosha me e mire per gocat 20-25 kurse per cunat 25-27 hajde 28.lol  masanej kush don martohet edhe 40-50 apo 65 biles ateher eshte tamam vakti se je lar ,thar e pjekur ne hell fiks fare... ;)

 • Postime: 5022
 • Gjinia: Mashkull
Raldushi
#89 ne: 03-10-2005, 15:48:06
taman njateher fillon jeta

 • Postime: 2354
 • Gjinia: Mashkull
kreksi
#90 ne: 03-10-2005, 16:35:35
Me beni te qeshi me te madheore.....
A e dini se ç'ndodhi kur u martua Aristotel Onazis me Zhaklin Buvie ?
Shkuan ne nje Suit te shtrenjt !
Aristoteli plak, e priste ashtu i veshur ne smoking mbi shtrat te dashuren e tijë, kur qe po vjen Zhaklina e bukur, e veshur ne bikini te mendafshët.Kur e pa ajo te shtrire ne shtrat, e pyeti:
- Po ti ç'pret keshtu ne smoking ?
Aristoteli i ngrit dy shuplakat e duarve lartë dhe i thot Zhaklines:
- Zgjidhe cilin po e do !

 • Postime: 783
ilir elb
#91 ne: 04-10-2005, 06:34:24
per mua eshte 26-28vjec...

 • Postime: 2213
 • Gjinia: Femer
Vogelushja Korcare
#92 ne: 09-10-2005, 21:52:24
Per mua eshte 27 e siper!
Nje shprehje thote"nese te ka ardhur vetja ne maje te hundes,martohu qe te te vije dikush tjeter ne maje te hundes"
Po u martove me pare se 27... Jojo: :O :'(

 • Postime: 183
 • Gjinia: Mashkull
[TRAFIKER OF COLUMBIA]
#93 ne: 18-10-2005, 08:05:03
Per mndimin tim mosha ideale eshte 27 djali dhe 24 vajza.

 • Postime: 51
karamelja
#94 ne: 26-10-2005, 04:59:48
27-30 vjec....  per femrat mosha me e mire esht 26-28 ndresa per meshkujt 28-30 ;)
Capkenja
#95 ne: 26-10-2005, 09:25:13
Sipas disa mendimeve i binte qe une me 21 vjec te isha ose ne fejese ose ne martese.

Po cte bejme qe universiteti eshte me i rendesishem se familja,se jo per gje per tu martuar martohesh kur te duash  po halli eshte si do ja dalesh ekonomikish balle?

 • Postime: 1528
Karatisti
#96 ne: 26-10-2005, 09:41:35
Po cte bejme qe universiteti eshte me i rendesishem se familja

Kjo nuk doli mire! Jo ashtu sic e kishe menduar vet po nejse. Me e rendesishme se familja nuk eshte asnje gje tjeter po he. Duhet te thuash qe robi duhet te martohet atehere kur ti vije koha. Pjeses me te madhe te njerezve koha u vjen aty nga mesi i te njezetave, mirepo kjo nuk duhet te merret si rregull. Dikush eshte i gatshem te martohen ne 18 dikush ne 38 (edhepse nuk besoj se robi duhet te prese qe ti rregulloje gjitha gjerat para se te martohet se gjerat ne kete bote kurre nuk rregullohen). Thjesht martohuni atehere kur ta ndieni te arsyeshme!
Capkenja
#97 ne: 26-10-2005, 09:44:25
Luli ajo qe doja te thoja ishte se te martohesh ke mundesi ,por te ndjekesh nje universitet eshte shans i rralle.Flas per veten  time,sepse mundesia qe me eshte dhene tani nuk do te mundja ta kisha me vone

Martesa,ka kohe mendoj.Ja dhe pak,dhe ca vite si thoni ju?

 • Postime: 3080
 • Gjinia: Femer
Aida
#98 ne: 26-10-2005, 09:58:52
lexova keta dy postimet e fundit dhe i jap te drejte lulit :)

capkene une jam e martuar po askush sme pengon ti vazhdoj studimet.
e kam metevertet me veshtire sepse duhet ta organizoj kohen pak me mire pasi kam edhe femij, por sikur te jetoja edhe nje here do ti beja te njejtat hapa ne jete siq i kam bere deri tani.
familja eshte gjeja me e vlevshme ne jete!
do ta kuptosh sensin e ksaj qe kam shkruajt kur te behesh nene ;)


....edhepse nuk besoj se robi duhet te prese qe ti rregulloje gjitha gjerat para se te martohet se gjerat ne kete bote kurre nuk rregullohen....
:D

te uroj suksese ne studime

 • Postime: 1528
Karatisti
#99 ne: 26-10-2005, 10:03:57
Capkene nuk them se ti duhet te fokusohesh ne kerkimin e burrit, mos me keqkupto. Mirepo sikur te kishe nje cun te cilin ka kohe qe e do, nuk shof ndonje te keqe qe te martohesh me te edhepse ende je studente. Mund te banosh me te, te mesoni bashk, te shkoni ne hskolle bashk. Mos e konceptoni martesen ashtu sic ishin gjyshet tona kur duheshin te benin buke per 35 persona cdo dite e te sherbenin cdo mbremje se vazhdimisht kishte mysafir. Gjithashtu martesa nuk do te thote te besh femije pas 9 muajsh. Per mendimin tim pikerisht ata qe martohen dhe bejne femije menjehere jane me te papergatitur per jete (edhepse mund te jene rreht te 30).

Aida, flm per urimin, se shpejti kismet :D