Zerion

Zeri yt => Dashuria ⚤ Seksi => Teme e nisur nga: milanisti ne 19-02-2005, 05:31:35

Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: milanisti ne 19-02-2005, 05:31:35
Si mendoni ju popull per kte teme?

Un mendoj djemt 24 - 26 vajzat 20 - 22!
Titulli: : Cila esht mosha ideale per tu martuar ?
Postuar nga: SmiLey ne 19-02-2005, 08:34:22
Une mendoj per djemte duhet te jete mosha 28-35 ndersa per vajzat 25-30 vjec, kur pjekuria dhe ndergjegjesia eshte me e forte.
Nuk jam dakort me grup-moshat qe keni vendosur me siper... sikurse nuk jam dakort me mendimin se per vajzat eshte mire te martohen rreth moshes 20-22 :???
Ne ate moshe... ato akoma nuk dine se cfare kerkojne nga jeta (?!)... jane ne rritje e siper jo vetem ne edukimin e zhvillimin te personalitetit te tyre... por dhe te shume faktoreve te tjere jetesore. Pastaj, nese martohesh rreth 20-22... atehere kur i bie te kesh njohur njeriun qe do te martohesh e boten perreth...he'? Kur keshtu... ne moshen e adoleshences? Ne ate moshe kur nuk di c'eshte te mbash veten e c'eshte te jesh i pergjegjshem... ne ate moshe kur cdo gje te duket me ngjyra nga me te ndryshmet?
Realiteti ka treguar se njerezit qe martohen shume te rinj ndahen dhe shume shpejt... sepse nuk arriten te njiheshin midis njeri tjetrit ashtu sic duhet sikurse nuk arriten te dashuroheshin, nuk arriten te kuptojne partnerin e tyre dhe pergjegjesite qe vijne sebashku me lidhjen martesore dhe faktin qe nuk jane me te rinj por TE RRITUR''.
Ne ate moshe... njeriu akoma nuk njeh dhe gjysmen e vetes se tij, cfare kerkon e deshiron... e jo me te mendoj dhe per nje njeri te dyte ne jeten e tij.
Tani jam shume ne dijeni qe ka njerez qe jane martuar me heret dhe qe bejne nje jete normale me ate qe kane marr, por te pakta... shume te pakta jane keto raste.
Nuk jemi me ne kohet e hereshme, kur martoheshe qe 16-18 vjec, a ne mos me heret... kohet, njerezit, kerkesat, deshirat, ambiciet etj etj kane ndryshuar shume qe nga ajo kohe.
Secili partner kerkon ne radhe te pare, perfundimin e arsimit te tij/sajen, kerkon nje fare sigurie ne jete ne lidhje me karieren... keto nuk arrihen kollaj nese martohesh qe sa hyn ne universitet. Po te la burri pas 5-10 vjetesh, e'... C'mund te bej nje femer atehere? Mos valle, duhet te filloj cdo gje nga e para ... me shkolle e cdo gje tjeter?
Me falni, e zgjata pak si shume... por une keshtu mendoj persa i perket pyetjes ne kete teme.


Me respekt
SmiLey :pafshim
Titulli: : Cila esht mosha ideale per tu martuar ?
Postuar nga: stalion ne 19-02-2005, 09:12:38


un mendoj per gocat 22 derin 26..

cunat kur tju teket..por mire eshte 25 deri 28.. ;)
Titulli: : Cila esht mosha ideale per tu martuar ?
Postuar nga: milanisti ne 19-02-2005, 09:30:00
Une mendoj per djemte duhet te jete mosha 28-35 ndersa per vajzat 25-30 vjec, kur pjekuria dhe ndergjegjesia eshte me e forte.


Po pse cfar jete do besh ti me keto shifra qe ke vendos ketu jet pleqerie, sme duket fare normale nje goc te martohet 30 vjece keto raste jan shum te rralla me kete mosh qe ke vendos ti ndera per djemt e shumta 28 po jo 35 sa thua ti.

O Berni, po Smiley nuk tha gjeje partnerin/partneren ne ato mosha. Thjeshte hapi vendimtar te behet atehere. Normalisht para se te arrrish ne martese, do keshe ca vite dashuri dhe fejese perpara. Nejse... :???

Hersia`
Titulli: : Cila esht mosha ideale per tu martuar ?
Postuar nga: stalion ne 19-02-2005, 10:04:22
Jashte Teme
Titulli: : Cila esht mosha ideale per tu martuar ?
Postuar nga: milanisti ne 19-02-2005, 10:34:32
Keto qe kan kete mendje me mir te bejn bashkejetese se per Martesen e duan kur te plaken :D
Titulli: : Cila esht mosha ideale per tu martuar ?
Postuar nga: ÇAMËRIA ne 19-02-2005, 12:23:45
Une di qe gjendjet civile ne Shqiperi i ka mar francezi... :D

Gjynaf te martohen njerzit nen te 25-save.
Titulli: : Cila esht mosha ideale per tu martuar ?
Postuar nga: milanisti ne 19-02-2005, 12:57:17
Atje po martohen 18,19,20 vjece Gocat po keto qe jan jasht shtetit kan pak fat se te ishin ne shqiperi sdo rrishin pa martuar ne mosh te madhe se ngelshin ne der pastaj po kalove 25 ste sheh njeri me sy atje e ka nje gje kjo qe nuk esht martuar e gjera te tjera se per llafe jemi te paret ne Shqiptaret.
Titulli: : Cila esht mosha ideale per tu martuar ?
Postuar nga: ÇAMËRIA ne 19-02-2005, 13:35:00
Atje po martohen 18,19,20 vjece Gocat po keto qe jan jasht shtetit kan pak fat se te ishin ne shqiperi sdo rrishin pa martuar ne mosh te madhe se ngelshin ne der pastaj po kalove 25 ste sheh njeri me sy atje e ka nje gje kjo qe nuk esht martuar e gjera te tjera se per llafe jemi te paret ne Shqiptaret.

Hajde cuna prej vendlijeje hajde(hajde mendje hajde) .....
Te te puth pak dallandyshja ke balli eeee    :-*

Berni nuk ka ligje qe te detyroje te kryesh martese me dhune(tani per tani)
Je i pari ligjvenes me sa shof.....
Martesa eshte nje veprim ligjore qe kryhet sipas mundesise, qefit, deshires dhe interesit. Se kush, nga, ku,kur, etj.....i del muhabet i gjate.

Ta mba, martohesh;nuk ta mba rri, ne gone ben qef me "papare".   :D
Se mos shpik edhe ndonje ligj te rendesishem ; cila peshe(gr. apo ton.)  eshte e lejuar ne martese .... .. se te perfshiu "historia".    
Titulli: : Cila esht mosha ideale per tu martuar ?
Postuar nga: SmiLey ne 19-02-2005, 15:00:04
Atje po martohen 18,19,20 vjece Gocat po keto qe jan jasht shtetit kan pak fat se te ishin ne shqiperi sdo rrishin pa martuar ne mosh te madhe se ngelshin ne der pastaj po kalove 25 ste sheh njeri me sy atje e ka nje gje kjo qe nuk esht martuar e gjera te tjera se per llafe jemi te paret ne Shqiptaret.


U qafsh hallin ti vajzave per me shume se 23 vjec... se NUK MBETEN ne dere ato a jo! Por shiko veten tende se mos mbetesh ne dere me mendimet prapanike e te ngushta qe ke! ;)
Kam qene shpeshhere ne Tirane keto vitet e fundit dhe nuk eshte realiteti ashtu sic e beni juve, bardhe e zi. E di ti perse martohet rinia atje shume heret... he' e di?! Besoj se jo! Kur ta mesosh, atehere hajde e bashkebisedojme bashke.
Deri atehere, mire mbetc :pafshim
Titulli: : Cila esht mosha ideale per tu martuar ?
Postuar nga: Doni ne 19-02-2005, 15:20:35
Unë gjithmonë kam menduar dhe mendoj se mosha më e mirë për martesë është mashkulli 25 vjeç, femra 23. dmth. menjëherë pasi të mbarojnë shkollën e lartë (jo mastersin dhe doktoratën sepse ashtu merr shumë kohë). Pastaj, i bën nja 3 vjetë jetë bashkëshortore pa fëmijë kështu. E në moshën 28-mashkulli e 26 femra fillon procesin e fëmijëve. Deri në moshën 32-mashkulli e 30-femra, mbaron edhe këtë proces, pastaj vazhdon procesi i rritjes, edukimit të fëmijëve dhe në moshën 50 vjeçare fëmijët janë të rritur dhe zot të vetes së tyre (pra, nuk ke më obligime ndaj tyre), kështu që, pastaj fillon të mendosh për veten dhe gruan më shumë, të shijosh edhe ato vitet jete që të kanë ngelur për ti jetuar.

Megjithëse, unë kam ngecur pak, sipas mendimit tim, sepse tani jam 29 vjeçar dhe nuk jam martuar ende por jo për fajin tim apo se nuk kam dashur, por për shkak të shumë e shumë faktorëve.


Kështu mendoj është mosha ideale për ata që duan të martohen dhe krijojnë familje, nëse e do martesën dhe familjen atëherë bëje me kohë. Ky ka qenë dhe është mendimi im në lidhje me këtë çështje.

Megjithatë, ka shumë njerëz që nuk duan martesën dhe as të krijojnë familje, për ata njerëz nuk ekzistojnë këto probleme.

Titulli: : Cila esht mosha ideale per tu martuar ?
Postuar nga: the_General ne 19-02-2005, 16:01:40
une mendoj 24-26  do ishte me mire per te dy gjinite keshtu kam menduar gjithmone dhe keshtu mendoj dhe tani eshte mendoj koha qe je gati te perballosh martesen
Titulli: : Cila esht mosha ideale per tu martuar ?
Postuar nga: milanisti ne 19-02-2005, 16:19:34
U qafsh hallin ti vajzave per me shume se 23 vjec... se NUK MBETEN ne dere ato a jo! Por shiko veten tende se mos mbetesh ne dere me mendimet prapanike e te ngushta qe ke! ;)

Me kte mendje qe ke ti as ke per tu martuar kurr.
Nuk e di ti realitetin Shqiptar prandaj ngulmoni dhe ke te huajt se e dini se me shqiptaret ikni skic atje po kaloi goca 25 vjece me verte do gjej ndonje do si do pastaj jo njeri taman pak goca ka apo do marrin goca me shkoll e ku ta di un as nuk e kan qejfin fare per kto pun ato thojn qe jasht shtetit beri shkoll e bla bla bla mendojn dhe nje ide tjeter sa te dashur mund te ket pas ajo goc dhe as nuk te shikojn me sy nuk paske qen dhe miss ka boll goca te reja nuk ngelen te 28 apo 30 vjecaret ;)
Titulli: : Cila esht mosha ideale per tu martuar ?
Postuar nga: Seni Seviyorum ne 19-02-2005, 16:52:25
Mosha ideale eshte kur ta ndjesh!!!!  
Titulli: : Cila esht mosha ideale per tu martuar ?
Postuar nga: SmiLey ne 19-02-2005, 17:22:36
Me kte mendje qe ke ti as ke per tu martuar kurr.
Nuk e di ti realitetin Shqiptar prandaj ngulmoni dhe ke te huajt se e dini se me shqiptaret ikni skic atje po kaloi goca 25 vjece me verte do gjej ndonje do si do pastaj jo njeri taman pak goca ka apo do marrin goca me shkoll e ku ta di un as nuk e kan qejfin fare per kto pun ato thojn qe jasht shtetit beri shkoll e bla bla bla mendojn dhe nje ide tjeter sa te dashur mund te ket pas ajo goc dhe as nuk te shikojn me sy nuk paske qen dhe miss ka boll goca te reja nuk ngelen te 28 apo 30 vjecaret


Se dyti, po ta them shqip fare tani ... mua mos ma qaj hallin, se propozime per martese kam patur sa te duash (fakt intim ky, por qe po me provokon ta pohoj me zor ketu per te mbushur mendjen ty). Nuk me kane pelqyer rastet sepse kur e kam marr te parin kam qene 18 vjec e akoma isha e paformuar si ne karakter po ashtu dhe ne personalitet, e keshtu me vazhdimin e viteve ashtu kane vazhduar dhe rastet... nuk ngela gje ne tako (ashtu sic mendon ti zotrote)... por ja qe nuk kam gjetur ATE* njeriun e duhur, si t'ia bej... te martohem me dike qe nuk e dua dhe nuk e shikoj si bashkeshortin tim dhe si babain e femijve te mi?! :???
Nuk nenkuptova qe ne ate moshe te njihem me personin... fola qe ne ate moshe te kete filluar krijimi i familjes... d.m.th femijet etj etj.
Kapish tani?
Titulli: : Cila esht mosha ideale per tu martuar ?
Postuar nga: AngelDeviled ne 19-02-2005, 19:52:32
Mos te merret parasysh nje vote ne rastin e pare! :D E bana une gabimisht!
Titulli: : Cila esht mosha ideale per tu martuar ?
Postuar nga: Alda ne 19-02-2005, 20:13:18
Berni i ke pak si shume te vogla keto mosha ti......si qenka per meshkujt mire nga 24-26.......po je ne gjendje te krijosh familje ti shpirt pas nja dy vitesh p.sh? Se besoj.......
Njeriu duhet te rrealizohet njeher te vej veten mbi shpatulla te ndertoj dicka pastaj te marri kete pergjegjesi......qe sic ka lezetet ka dhe veshtiresite......n uk esht aventure.......
Sot i ka mundesite dhe femra per tu rrealizuar........d he ne Shqiperi e kam fjalen.........pse si duhet te jet femra......nje tet-vjecare....nje cop gjimnaz dy xhiro nga blloku(Tirane) e ti fusi nje te fejume-martume dhe kaq e pat jeta.......
Nejse mendimi im ky........


O Stalion.....po pse je kaq i mir mo aman.... :perqafim


Titulli: : Cila esht mosha ideale per tu martuar ?
Postuar nga: sulltani ne 19-02-2005, 20:47:18
lerini njerzit te martohen kur ta shofin te arsyshme.

njeriu mund te piqet shpejt, po mund te piqet avash. mendoj se mosha eshte subjektive. varet si piqen kushtet.
Titulli: : Cila esht mosha ideale per tu martuar ?
Postuar nga: Alda ne 19-02-2005, 20:57:36
Ke te drejt sulltan......esht disi subjektive.......
Tek femra dihet qe rritet me hapa te shpejta....e ne moshen njezet-vjecare mund edhe te quhet grua tashme..........
Kurse per meshkujt do dilja tek ajo qe thot sulltani(kur piqen kushtet)....duke i shtuar dhe faktin qe kan rendesi dhe eksperiencat e jetes......kan shum rendesi.......
Pastaj mos te harrojm qe si teori mashkulli esht dhe "kreu i familjes" e duhet te jet shume i sigurt per ate punen e "esht gati apo jo" si ne aspektin ekonomik e ne te tjerat.........
Ato mosha qe permendin keta me lart.....korrespond ojn me sapo te ken mbaruar studimet p.sh........e me ca do krijojn familje me morra?
Titulli: : Cila esht mosha ideale per tu martuar ?
Postuar nga: AngelDeviled ne 19-02-2005, 21:37:26
lerini njerzit te martohen kur ta shofin te arsyshme.

njeriu mund te piqet shpejt, po mund te piqet avash. mendoj se mosha eshte subjektive. varet si piqen kushtet.
<>
Titulli: : Cila esht mosha ideale per tu martuar ?
Postuar nga: SmiLey ne 20-02-2005, 08:54:48
Pse jo mi Alda, perse mos ta krijojne familjen disa ketu me morra... por dhe ato te shkreta mbarojne heret a vone... apo thua kane boll :D
Me sa shoh, disa si puna Bernit jane te thekur per pakez martese... jo sepse ia dine vleren dhe e njohin pergjegjesine e madhe sikurse dhe sakrificat qe vijne me te... por sepse e shohin si nje veprim qe kenaq interesat egoiste te tyre.... kujtojne se eshte vetem kiss-kiss and love-love... pfffffff sa qesharake!
Nuk duan te kuptojne se te martohesh keto kohe nuk kerkon vetem ndjenja te zjarrta, por shume me shume se aq... kerkohet/nevojitet impenjimi nga te dyja palet (pergjegjesia & sakrifizmat e nevojshme qe lindin gjate kohes e te jetuarit bashke),siguria materiale dhe shpirterore po nga te dyja keto pale, toleranca, mirekuptimi...etj etj. Kur valle i arrin keto, ne moshen 22 vjec (?) kur njeriu nuk ia njeh vleren jetes ashtu sic duhet... e jo me punes, lekut e gjerave te tjera me te rendesishme... si psh., martesa. Pra, duhet te jene krijuar e pervetesuar te gjitha kushtet qe martesa te behet dicka konkrete!


Si mendoni ju popull per kte teme.

Un mendoj djemt 24 - 26 vajzat 20 - 22 se po kalove 26 me duket gje e kot ky esht mendimi im sdi do marr kritika apo fjal te mira  :)


Se pari, ti njeri i mbare qe kur e hap kete teme nuk di te paraqitesh! Tani, ta marr vesh une i mirepret kritikat, sugjerimet dhe mendimet e te tjereve ne kete forum ti, apo jo?
Se realiteti tregon te kunderten.... dicka te shprehin te tjeret qe eshte kundra interesave te tua... dhe ti faaapppp leshohesh si qeni pas kockes! :???
Tjeter... sesa mend kam une ti kolopuc, NUK IA KE IDENE! Ndaj, te lutem MOS FANTAZO!!!!
Titulli: : Cila esht mosha ideale per tu martuar ?
Postuar nga: Lisa ne 20-02-2005, 09:40:15
une them 25-30 per vajzat....per te mos qene shume te vogla ...pra te ken patur mundesi te ven jeten e tyre ne vije karrjeren... eksperjencat...etj etj por dhe jo shume te medhaja per tu martuar per te lindur femije dhe per te qene nena te reja qe kur femija te rritet te jene akoma ne ate moshe ku te bund te marre bashkshortin ne ndonje muaj mjalti tjeter ne Bahamas a ku di une.....;)
Kurse  djemte 30-37 do thoja...sepse te jemi realist djemt duan disa vite me shume qe te rriten te ngopen me eksperjencat adoleshente...duan pak me shume siguri financiare dhe stabilitet....:???
Titulli: : Cila esht mosha ideale per tu martuar ?
Postuar nga: milanisti ne 20-02-2005, 09:43:18
Lisa sipas teje 20 vjet martes do shkojm neve se keshtu i bie sipas jush cqenka kjo mosha 37 vjet per tu martuar po pse sa do rroj njeriu 100 vjec se kuptoj se cfar mendje keni ju paska len ajo shkoll qe keni bere mbrapa ne koh.
Titulli: : Cila esht mosha ideale per tu martuar ?
Postuar nga: Alda ne 20-02-2005, 12:37:56
Ca gjuhe po flet zemer.......ke ca idera ti....ti ke mendimin tend ne tonin leri ato kush esht mbrapa e kush para......per ate pune je ti qe me dukesh shum mbrapa........te shohim kur te mbushesh 24 vjec ti apo ku di une sa e mendoje....e te shohim sa do jesh ne gjendje apo sa do i kesh kushtet te KRIJOSH FAMILJE.....jo shaka......
 :puth
Titulli: : Cila esht mosha ideale per tu martuar ?
Postuar nga: milanisti ne 20-02-2005, 12:45:59
lal po dhe 30 vjec sa e beni juve nuk me duket fare normale.
Titulli: : Cila esht mosha ideale per tu martuar ?
Postuar nga: Alda ne 20-02-2005, 12:52:36
Per mashkullin po.......madje dhe 30 edhe s'esht e sigurt se ke plot tridhjet-vjecare akoma te papjekur apo parazit ne ditet e sotme.....ngado te kthesh koken i ke.......
S'diskutohet qe ka te beje karakteri edukata eksperienca qe ka pas kurrizit.......ne shume raste........
Por ama une per vete sdo martohesha kurr me nje 24-26 vjecar.......maksim umi do ta mbaja per te dashur ;)
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Doni ne 20-02-2005, 15:46:02

Goca, ju duhet ta keni edhe një gjë parasysh që nëse doni të krijoni familje, duhet të martoheni më të reja. Këtu nuk them 18-20 vjeçar, por jo edhe mbi 30 vjeç, sepse sipas edhe studimeve mjekësore, femrat që lindin pasi ti kenë bërë 35 vite jete, gjasat janë shumë të mëdha që mund të kenë lindje me pasoja dhe të meta.

Pastaj është edhe fakti tjetër që nëse martoheni vonë, atëherë edhe do lindni vonë, dhe imagjinoni veten 50 vjeçare ende duke i ndërruar pampersat fëmijëve tuaj.

Pra, procesi i lindjeve, rritjes dhe edukimit të fëmijëve duhet të mbarojë sa më herët, sepse sa më vonë që bëhet kjo, ne jemi më pleq ( :hahaha), dhe edhe nuk jemi në gjendje që ti rrijmë gati fëmijëve sa duhet. Prandaj, preferohen martesat e lindjet me kohë.

Unë mendoj se duhet ti bëjmë planet e jetës sa më mirë (bile për këtë hapa edhe një temë tek biseda shoqërore), pra, të martohemi me kohë (e shumta 30 vjet) dhe procesi i lindjes së fëmijëve të mbarojë para se të bëhemi 35 vjeçare, sepse kështu në moshën 53 vjeçare, fëmijët bëhen më shumë se 18 vjet, dhe ne të paktën nuk kemi obligime ndaj tyre, sepse janë zot të vetes së tyre pastaj, kjo nuk dtth. që nuk ndihmohen fëmija edhe pastaj por obligime nuk kemi. Shumica e njerëzve nuk janë në gjendje të performojnë pas viteve të 50-ta të jetës së tyre sikur para se ti mbushin të 50-tat.

Kështu mendoj unë dhe këto janë argumentat e mia.

Tung
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: sulltani ne 20-02-2005, 20:28:52
me kujtohet nje shprehje e dajes qe ma ka thene vite me pare.....martesa eshte si nje qyp i mbushur gjysem me mjalt dhe gjysem me m.t(me falni per shprehjen), dhe vazhdonte...ka nga ata qe hane mjaltin ne fillim dhe lene per ne fund ate tjetrin.....po lum ai qe di ti perzihej bashke dhe te haj mjalt e m.t qe te mos hidherohet shume.

tani qe te perziesh nje gje te tille duhet te jesh pak si i pjekur. mesa di une nuk ka nje moshe qe ndahet me thike se kur piqet njeriu. dikush mund te piqet 19 vjec dikush 25 , dikush 40 dhe dikush nuk piqet fare.
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: ÇAMËRIA ne 21-02-2005, 08:18:09
Te flasesh per martesen duhet te dishe konceptin; pse martohen njerzit?!
Martesa ka ardhe si rezultat ne mbrojte te femijve, si nje domosdoshmeri e jetes.

Nje cift martohej heret ne moshe, lindje nje tuf me femije diku 5-10-15 dhe gjith jeten do te bente sakrifica te medha per ti rritur ata...
Po sot nje cift ose nuk do femije, ose ben nje e shumta dy....dhe qe te martohet nje femer 18 vjece nje mashkull 20 te rrije pa bere femije, apo vetem me nje, eshte nje periudhe e gjate deri ne pleqeri, ketu lindin konfliktet, pakenaqesit, monotonia bashkshortore dhe parteret jan te prirur drejt aventurave.

Te rrall jane ata partner te qendrojn besnik ne martesa, pa ose me nje femije, per nje kohe kaq te gjate ... ...i ka ikur koha  historive me "romeo e zhuljeta".
Derisa te mendosh dhe vendosesh se kur eshte mosha jote ideale per martese,  ket kohe ta zevedesosh me studime, njohje me shoqeri, miqesira, udhetime, te pakten kur te vjen pleqria e ske me fuqi tek rri ne divan  kujton bukurine e rinise tende.

Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Lucent ne 21-02-2005, 11:29:37
Per mendimin tim si meshkujt si femrat duhet te martohen atehere kur arrijne nje pavarsi finansiare. Une psh jam i pavarur finansiarisht kshtuqe plotesoj kushtet :D
Mendoj se eshte turp ti kerkosh babait lek per ti blere gruas nje kafe :???

Gjerat tjera vijne e shkojne
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Lisa ne 22-02-2005, 01:17:53
Edhe kjo qe the ti Recardo nuk qendron plotesisht them une....sepse mund te kesh panvarsi financiare ne moshe shume te vogel....une psh kam qene e pasur qe ne djep sepse e kam trashegimni pasurine por kjo nuk do te thote sa te rritem pak dhe o burra ...
Njeriu duhet te jete shume i pjekur dhe i matur....sepse martesa nuk eshte shaka nuk eshte gje e lehte te ndash shtratin shtepine kafshaten e bukes me dike tjeter...edhe pse egziston dashuria...duhet te kesh pjekuri duhet te ndjehesh brenda teje gati...per te qene vetem i dikujt per tere jeten tende....
Te puthesh te njejtat buze cdo dite e te shikosh te njejtet sy....kot nuk thone martese e nxituar pendim i gjate...
Titulli: : Cila esht mosha ideale per tu martuar ?
Postuar nga: Hersianna ne 22-02-2005, 11:27:53
lerini njerzit te martohen kur ta shofin te arsyshme.

njeriu mund te piqet shpejt, po mund te piqet avash. mendoj se mosha eshte subjektive. varet si piqen kushtet.

S`besoj se ka ndonje gje me shume per te shtuar pas kesaj qe ka thene sulltani.   :lule

Hersia`
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: shilera ne 23-02-2005, 13:02:17
Si mendoni ju popull per kte teme?

Un mendoj djemt 24 - 26 vajzat 20 - 22!
Berni po une qe jam martuar 19
gabim pse nuk e vure dhe kete opsion se keshtu nuk votoj dot lol
respekte shilera
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: stalion ne 23-02-2005, 20:48:16
shilera ja ta plotesuam deshiren.. :)

te trashgohesh dhe jete te lumtur.. ;) :lule

Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: shilera ne 24-02-2005, 08:01:17

te trashgohesh dhe jete te lumtur.. ;) :lule


heret u kujtove mgjthte thnx se une i bera 3 vjet me bulin
respekte shileri :X
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: cloud ne 24-02-2005, 09:37:59
Kjo puna moshes se marteses eshte edhe pak me fat ( ose sic thonin plakat kur te zbresi nga lart  ose kur ti vije momenti).   Ne pergjithesi nje vendim te shpejte per martese e marrin moshat e reja pasi nuk mendohen dy here por i besojne vetem ndjenjes se dashurise , ndersa  kur njeriu vjen ne ate faze pjekurie qe fut cdo aspekt te jetes ne siten e analizave  vendimet merren me me pergjgesi ne menyre te vetedijshme . Martesa nuk eshte loje pasi kalon ne stadin e nje institucioni serioz qe quhet familje ku perfshihen shume pergjgjesi dhe angazhime reciproke qe kane te bejne me te ardhmen e jetes se ciftit . . Mendoj qe mosha nuk mund te diktohet ajo mvaret kur personi eshte i vetedijshem brenda tij qe eshte i afte te perballoj jeten ne cift e ti pergjigjet detyrimeve qe sjell martesa.Lumturi dhe harmoni familjare kush ndermerr nje hap te tille
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: ibraim ne 01-03-2005, 10:09:10
po nese don qe deri diku te shkojne punet si duhet, me mire eshte qe te krijosh kushte njehere (ai qe mundet e ai qe s'mundet s'do te thot se s'duhet te martohet). Pra te kryesh shkollimin, te punesohesh dhe pastaj te martohesh. Une votova 26-28

respekt
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: miss independent ne 03-03-2005, 11:52:25
20-24 mosha me e mire sipas mendit tim ..
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: milanisti ne 03-03-2005, 11:53:33
20-24 mosha me e mire sipas mendit tim ..

Epo mbushja mendjen ketyre tjerave  :)
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: miss independent ne 03-03-2005, 11:57:34
20-24 mosha me e mire sipas mendit tim ..

Epo mbushja mendjen ketyre tjerave  :)


pse kan naj gje kunder keto ??? mos e ke merak lol sa ia mush menjen une !!
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Kacurelsja ne 05-03-2005, 15:53:49
Une mendoj se mosha me e mire per tu martuar eshte 20-24, perse do te thoni.
Sepse universitetin do ta kesh mbaruar, do te jesh ne pune ose duke u futur ne pune, eshte nje moshe ku cdo gje comes together.
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: milanisti ne 05-03-2005, 17:11:20
Shum te drejt ke Baby Girl kjo qe thua esht mese normale sa me acaruan nga nervat kot ate dit kur hapa temen disa ketu.
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: ALieNs ne 05-03-2005, 21:04:47
martesa ska moshe martohet robi kur jan dakort te dyja palet mosha a je 18 apo 58  as qe bo diference  
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Kosovari_pz Toni ne 06-03-2005, 00:41:55
Si mendoni ju popull per kte teme?

Un mendoj djemt 24 - 26 vajzat 20 - 22!

Te pershendes Berni

un mendoj se mosha ideale esht 26 por per mendimin tim ka dicka me rendesi kur esht ne pytje martesa. shembull se pari duhat ta pys njeriu vetveten  :tym

1 jam ne gjendje per nje familje te rej
2 kushtet ekonomike etj.
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: irma ne 23-03-2005, 07:37:02
Mendoj se njeri kur e ndjen veten te gatshem per familje duhet te martohe,dmth e pjekur sepse edhe martesa i ka do regulla ku ta di une i mer kry shume obligime.
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Kosovari_pz Toni ne 23-03-2005, 08:38:51
a dicka cka ma mir esht kur mos mu martu per cka mu martu ????? nese e don dhe te don ska nevoj mu martu
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Lundrentari ne 23-03-2005, 17:41:53
75 vjec
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Kisss ne 24-03-2005, 02:55:06
kurre.
Titulli: Mosha me e pershtatshme per martese
Postuar nga: The Sphinx ne 10-06-2005, 17:09:29
Nuk e di nese eshte diskutuar me pare kjo teme, por do doja shume te dija mendimet tuaja...
Kur mendoni se eshte mosha me e pershtashme per martese?...Per meshkujt, per femrat?...

;)
Titulli: : Mosha me e pershtatshme per martese
Postuar nga: xhavo ne 10-06-2005, 17:37:58
Pjekuria mentale (edhe pse nuk është numër).
Titulli: : Mosha me e pershtatshme per martese
Postuar nga: kadriu ne 10-06-2005, 18:17:38
simbas mendimit tim  mosha me e mir esht ateher kur te personi pa mar parasysh gjinin jan pjekur kushtet si te dashuria ashtu edhe tee tjerat
.
Titulli: : Mosha me e pershtatshme per martese
Postuar nga: The Sphinx ne 10-06-2005, 18:19:25
Pjekuria mentale (edhe pse nuk është numër).

Ne po flasim per moshen, duke marre parasysh zhvillimin mesatar te nje femre/mashkulli (rastet e veçanta do i lesh jashte, s'ke ç'ben). Nese do niseshim me neyren se si ti pergjigjesh mund te jepern pergjigje si:
Sigurimi i te ardhurave te mjaftueshme
Sigurimi i nje vendi ku do jetojne te sapomartuarit etj.

Ne flasim ne kushte normale, kur mendoni ju se eshte me e pershtatshme...Pra pyetja kerkon shifer dhe eshte subjektive...:)

Falemnderit,
The Sphinx
Titulli: : Mosha me e pershtatshme per martese
Postuar nga: Berni ne 10-06-2005, 20:56:06
Nje teme e tille gjendet ne kte link http://www.zeriyt.com/component/option,com_smf/Itemid,108/topic,9457.0.html shum shpejt do te bashkangjitet me temen qe sa po vura.
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Peshkuu ne 11-06-2005, 08:12:46
Sa me shpejt me mire thot populli... por mendoj se 25 eshte tamam.  ;)

''Ai qe martohet heret eshte i fituar''  
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Prishtinasja ne 11-06-2005, 08:44:35
Per vajzat mendoj se mosha ideale esht 22 - 24 , kurse per djemt 26-28 !!!

Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Borebardha ne 16-06-2005, 08:46:18
Atehere kur tamam e ke gjetur njeriun e duhur ! ;)
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Elektra ne 16-06-2005, 09:30:37
Kur ta gjen njeriun ideal per mua,nuk do e shtyej as dy dite me teper martesen. ;)
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: MistreciaTironse ne 17-06-2005, 01:02:39
25 them une eshte normalja(per femrat) se ka ca qe martohen qe kalamoj,ruji o zot
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: lupo ne 17-06-2005, 04:07:29
KUR GJENE NJERIUN DHE JE I SIGURT PER TE , ATEHERE ESHTE KOHA E VERTETE!
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: blue_feather ne 19-06-2005, 11:52:09
per meshkujt 28-30,ndersa femrat rreth te 25-tave.kshu mendoj une se pjekuria quhet e arritur dhe nje karriere e stabilitet ekonomik eshte vene nga te dyja palet.
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Cobra1 ne 19-06-2005, 21:44:03
Kur nje djal ka mbushur moshen e pjekuris ne mendimet etija dhe eshte i sakt per cfardo hap qe dote rimar ne jet.  .kur di cfar kerkon,kur endien vetveten Burr dhe jo (bur).kur ka kryer te gjitha detyrimet ne jet me sukses ,qe ijan ngarkuar mbasi i ka thenur mendjes po  athere eka shum te lehet martesen .
Kur ai pecakton gjithashka , kur eshte i prer ne vetvete .
kur mendia etij eshte  e kthjelluar
Mendoj sekjo mund te jet. Mosha  e dikuja  ska rendsi 20  apo 30 mund te behet fjal dhe per 40

Shifrat nuk kan vler  gjithmon pjekuria dhe vendosmria per dicka .
kam patur fatin qe te njoh disa cifte te moshe20 -30-40 -60 nuk paskishte fare rendsi mosha pjekuria e mendimeve at kam arritur te nxiria konkluzion
si dhe per vajzen gjithashtu  nje trajtim i mir dhe merespekt ndaj femres  egjen gjithmon te pregatitur moshen esaj per martes ,kurr nuk thot jo nje vajze per nje djal me vlera .thjesht me pelqen shum qe te njoh per drejtimin ejetes se njerzeve .
Si pershembull  me mendien qe kanje shoqia ime mund te arrij shum shpejt qe te quhet milionere ,por per fat te keq, kurr nuk arriti te percaktoj per martesen esaj .
Sa per moshen esaj  eshte 43 shikoni spaska rendsi mosha .
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: krutani79 ne 21-06-2005, 05:44:47
per mua 28 vjec eshte fiks se 40 qe thote kobra dyhet komshiu per te punuar token  :P :P
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Thugette_Girl ne 23-06-2005, 07:40:10
Preferoj Sigurisht ta ken kaluar moshen e adoleshences pastaj varet nese ndihen gati pse jo....
 ;)
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: mishel ne 23-06-2005, 08:07:12
Mosha me e mire per tu martuar fillon nga 25 e siper...(per femrat) pasi jane me te pjekura...dhe them se kane arritur disa objektiva te tyre...(gjithmone nese i kane)....por me duket moshe me e pershtatshme...mbi te gjitha per maturine dhe pershtatjen me kete ndryshim te madh.
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: SexyGina ne 23-06-2005, 21:53:43
22 vjec esht mosha perfekt
atere do martohem vet
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Marc ne 24-06-2005, 05:06:50
22 vjec esht mosha perfekt
atere do martohem vet

Pse ca moshe ke ti mi shpirto????? :O :O :O
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: SexyGina ne 24-06-2005, 09:11:19
Pse ca moshe ke ti mi shpirto????? :O :O :O


16 vjec
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Kujdes ne 24-06-2005, 10:39:28
per meshkujt 20-24
per femrat 20-22
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Bekimi ne 25-06-2005, 11:04:52
Nuk ekziston moshe ideale per martes. Un mendoj se per tu martuar, duhet ta vesh gishtin ne kok dhe te mendosh, sepse eshte ceshjte qe mund te zgjase gjat ter jetes. Dhe,,, per ta vendu gishtin ne kok, duhet te jesh i pjekur. Dhe pjekuria mund te arrihet ne mosha te ndryshme.
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: guess ne 25-06-2005, 11:31:05
mendoj 24 - 26  :)
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: ThuPka ne 25-06-2005, 13:21:47
eve un astu :D
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Dirrtygirl ne 27-06-2005, 05:58:06
26-28, se ndryshe kur do te mbetet kohe te besh pak qejf?
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: kosovari77 ne 30-06-2005, 05:04:26

16 vjec

Mire po kur ti mbushesh 26 kur te shtrihesh ne shtrat me burrin te duket sikur ta kishe vëlla. Jojo:
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Sykalter ne 16-07-2005, 13:58:36
mendoj qe nga mosha 25 te  eshte koha per martes .po neqoft se nuk e gjen Partneren-in te sinqert atehere eshe edhe 25 eshte heret shum fat  per te vetmuarit-et  ><
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Croko ne 28-07-2005, 08:25:28
mendimi im personal 30-35 mos te them me teper :D shijojeni jeten sa te jenibeqare se kur te martoheni do pendoheni :P  :)
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: erlehta ne 03-08-2005, 04:53:54
Mendoj se brenda kufijve  24-28. Megjithate mjafton te jesh i sigurte se duhet e deshiron te martohesh.
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: mishel ne 03-08-2005, 05:48:47
CROKO ke shume te drejte///shijojeni jeten sa jeni beqar....se pastaj s'ka me gili vili....hahha
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Aida ne 03-08-2005, 05:52:26
Nuk ekziston moshe ideale per martes. Un mendoj se per tu martuar, duhet ta vesh gishtin ne kok dhe te mendosh, sepse eshte ceshjte qe mund te zgjase gjat ter jetes. Dhe,,, per ta vendu gishtin ne kok, duhet te jesh i pjekur. Dhe pjekuria mund te arrihet ne mosha te ndryshme.


stripped ke fol si burrat  :lule

mishel moter e shijojme edhe ne te martuarit :D prandaj mos u anko! :-*
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: mishel ne 03-08-2005, 05:54:46
enushe e kisha per tjeter lloj defrimi... :P...nejse se edhe ne nuk i mohojme vetes asgje...jemi te gjithe njesoj...po ja qe ndodh dhe themi...ah sikur te isha beqare...martesa ka shume pergjegjsi...
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Aida ne 03-08-2005, 06:07:47
enushe e kisha per tjeter lloj defrimi... :P...nejse se edhe ne nuk i mohojme vetes asgje...jemi te gjithe njesoj...po ja qe ndodh dhe themi...ah sikur te isha beqare...martesa ka shume pergjegjsi...

mishel zemer ... per pergjegjesite martesore duhet te hapim teme tjeter ... por ekziston reziku qe do friken zeristat te martohen :P
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: AngelDeviled ne 05-08-2005, 22:45:59
Si mendoni ju popull per kte teme?

Un mendoj djemt 24 - 26 vajzat 20 - 22!
Une jam 24, kam ngelur ne dere per mendimin tend? Hej bela...
Mosha ideale per tu martuar eshte atehere kur je pjekur! Ka meshkuj qe nuk ndihen te pjekur as 30 vjec, e ka qe ndihen te pjekur qe 20 e ne fakt piqen 40!
Mosha per tu martuar eshte atehere kur je ne gjendje ti besosh zemres kur te flet me zerin e trurit!
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: redman ne 06-08-2005, 12:17:01
..po edhe pjekja e njeriut ne fjale mund te llogaritet...ajo eshte nje proces i tere perpunimi qe ben njeriu me vetveten bazuar edhe ne karakteristikat gjenetike...ne fakt une mendoj se mosha me e mire per te bere perzgjedhjen e partnerit eshte 33-34...eshte mosha kur njeriu arrin kulmin e tij...mosha qe ka patur Krishti, Bethoveni..si edhe Koci tek Teto Ollga qe bente zhaba ne allci dhe kuaj me cizme meksikane.. :)
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Gerti El ne 08-08-2005, 05:24:33
25 vjec eshte normalja
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: niemand ne 19-08-2005, 19:42:05
Per mua ka qen 20-22, edhe pse un kisha deshir keshtu , por tani spo i dihet jetes..

Un si person jam fejuar kur kam qen 17 vjecar do te thot pak pa i mbush 18..

Kur u bera 19 u martova , dhe tani jam i lumtur..!

Gjith te mirat
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Hersianna ne 19-08-2005, 20:48:16
Per mua ka qen 20-22, edhe pse un kisha deshir keshtu , por tani spo i dihet jetes..

Un si person jam fejuar kur kam qen 17 vjecar do te thot pak pa i mbush 18..

Kur u bera 19 u martova , dhe tani jam i lumtur..!

Gjith te mirat

Te te them te drejten mosha ne te cilen je fejuar ti me duket teper e heret, megjithate me behet qejfi qe je i lutmur. Do te thoja se mosha e pershtatshme per te lidhur jeten me dike eshte vetem momenti ne te cilen ne ndihemi se jemi te gatshem ti ofrojme partnerit/partneres gjithcka nevojitet per nje lidhje dhe jete te shendoshe!

Hersia`
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Avanturist ne 20-08-2005, 03:36:51
mosha ideale eshte ater kurr e ke gjetur dashnorin, dashnoren ideale

ma mir mos mu martu iq :-[
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: mishel ne 20-08-2005, 04:58:59
Une mendoj se mosha ideale per tu martuar eshte ajo mbi 25 per femrat dhe 30 per meshkujt...pasi pergjegjsia eshte e madhe dhe kerkon mencuri, maturi dhe perkushtim....pra gjera qe dikush ne moshe me te vogel sa do te mundohej nuk do te mund tia ofronte tjetrit...gjithsesi gjithkush ka mendimin e tij per ceshtjen fjale...qe keshtu kush ta ndiej veten te afte....u trashegofte!!!
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Raldushi ne 01-10-2005, 08:06:04
un them 40 asht mosha ideale me u martu se asht njiri ma i pjekun :D
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: stalion ne 03-10-2005, 10:10:00
Un e kam then mosha me e mire per gocat 20-25 kurse per cunat 25-27 hajde 28.lol  masanej kush don martohet edhe 40-50 apo 65 biles ateher eshte tamam vakti se je lar ,thar e pjekur ne hell fiks fare... ;)
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Raldushi ne 03-10-2005, 15:48:06
taman njateher fillon jeta
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: kreksi ne 03-10-2005, 16:35:35
Me beni te qeshi me te madheore.....
A e dini se ç'ndodhi kur u martua Aristotel Onazis me Zhaklin Buvie ?
Shkuan ne nje Suit te shtrenjt !
Aristoteli plak, e priste ashtu i veshur ne smoking mbi shtrat te dashuren e tijë, kur qe po vjen Zhaklina e bukur, e veshur ne bikini te mendafshët.Kur e pa ajo te shtrire ne shtrat, e pyeti:
- Po ti ç'pret keshtu ne smoking ?
Aristoteli i ngrit dy shuplakat e duarve lartë dhe i thot Zhaklines:
- Zgjidhe cilin po e do !
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: ilir elb ne 04-10-2005, 06:34:24
per mua eshte 26-28vjec...
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Vogelushja Korcare ne 09-10-2005, 21:52:24
Per mua eshte 27 e siper!
Nje shprehje thote"nese te ka ardhur vetja ne maje te hundes,martohu qe te te vije dikush tjeter ne maje te hundes"
Po u martove me pare se 27... Jojo: :O :'(
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: [TRAFIKER OF COLUMBIA] ne 18-10-2005, 08:05:03
Per mndimin tim mosha ideale eshte 27 djali dhe 24 vajza.
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: karamelja ne 26-10-2005, 04:59:48
27-30 vjec....  per femrat mosha me e mire esht 26-28 ndresa per meshkujt 28-30 ;)
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Capkenja ne 26-10-2005, 09:25:13
Sipas disa mendimeve i binte qe une me 21 vjec te isha ose ne fejese ose ne martese.

Po cte bejme qe universiteti eshte me i rendesishem se familja,se jo per gje per tu martuar martohesh kur te duash  po halli eshte si do ja dalesh ekonomikish balle?
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Karatisti ne 26-10-2005, 09:41:35
Po cte bejme qe universiteti eshte me i rendesishem se familja

Kjo nuk doli mire! Jo ashtu sic e kishe menduar vet po nejse. Me e rendesishme se familja nuk eshte asnje gje tjeter po he. Duhet te thuash qe robi duhet te martohet atehere kur ti vije koha. Pjeses me te madhe te njerezve koha u vjen aty nga mesi i te njezetave, mirepo kjo nuk duhet te merret si rregull. Dikush eshte i gatshem te martohen ne 18 dikush ne 38 (edhepse nuk besoj se robi duhet te prese qe ti rregulloje gjitha gjerat para se te martohet se gjerat ne kete bote kurre nuk rregullohen). Thjesht martohuni atehere kur ta ndieni te arsyeshme!
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Capkenja ne 26-10-2005, 09:44:25
Luli ajo qe doja te thoja ishte se te martohesh ke mundesi ,por te ndjekesh nje universitet eshte shans i rralle.Flas per veten  time,sepse mundesia qe me eshte dhene tani nuk do te mundja ta kisha me vone

Martesa,ka kohe mendoj.Ja dhe pak,dhe ca vite si thoni ju?
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Aida ne 26-10-2005, 09:58:52
lexova keta dy postimet e fundit dhe i jap te drejte lulit :)

capkene une jam e martuar po askush sme pengon ti vazhdoj studimet.
e kam metevertet me veshtire sepse duhet ta organizoj kohen pak me mire pasi kam edhe femij, por sikur te jetoja edhe nje here do ti beja te njejtat hapa ne jete siq i kam bere deri tani.
familja eshte gjeja me e vlevshme ne jete!
do ta kuptosh sensin e ksaj qe kam shkruajt kur te behesh nene ;)


....edhepse nuk besoj se robi duhet te prese qe ti rregulloje gjitha gjerat para se te martohet se gjerat ne kete bote kurre nuk rregullohen....
:D

te uroj suksese ne studime
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Karatisti ne 26-10-2005, 10:03:57
Capkene nuk them se ti duhet te fokusohesh ne kerkimin e burrit, mos me keqkupto. Mirepo sikur te kishe nje cun te cilin ka kohe qe e do, nuk shof ndonje te keqe qe te martohesh me te edhepse ende je studente. Mund te banosh me te, te mesoni bashk, te shkoni ne hskolle bashk. Mos e konceptoni martesen ashtu sic ishin gjyshet tona kur duheshin te benin buke per 35 persona cdo dite e te sherbenin cdo mbremje se vazhdimisht kishte mysafir. Gjithashtu martesa nuk do te thote te besh femije pas 9 muajsh. Per mendimin tim pikerisht ata qe martohen dhe bejne femije menjehere jane me te papergatitur per jete (edhepse mund te jene rreht te 30).

Aida, flm per urimin, se shpejti kismet :D
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Aida ne 26-10-2005, 10:06:57
Aida, flm per urimin, se shpejti kismet :D


suksese i urova capkenes..... po ani se edhe ty te uroj suksese dhe martese te shpejte :D ;)
Titulli: : Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Karatisti ne 26-10-2005, 10:09:56

suksese i urova capkenes..... po ani se edhe ty te uroj suksese dhe martese te shpejte :D ;)


Flm, po behem gati per te dyja une LOL
Titulli: Cila është mosha ideale për t'u martuar ?
Postuar nga: valdoente ne 30-06-2006, 14:04:54
Mendoj se mosha 25 vjeqar-e do te ishte moshe ideale per Martese
Titulli: Re: Cila është mosha ideale për t'u martuar ?
Postuar nga: Buzeqeshja ne 03-11-2007, 11:55:56
per vajza 25 (nese me von, hyn ne kategorin e biznezmeneve, ne kategorin e atyre vajzave qe jen te dhena pas nje karriere ose ne at kategorin "vajza te lena pas dore//second hand girl !!)

per djem 30 (nese me von, hyn ne kategorin e biznesmeneve, ne kategorin e atyre djemve qe jan te dhena pas nje karriere ose ne at kategorin "djem te len pas dore//all good guys are taken, married or homoseksuals !!)
Titulli: Re: Cila është mosha ideale për t'u martuar ?
Postuar nga: *ZaNa* ne 03-11-2007, 14:14:37
24 - 26 :D
Titulli: Re: Cila është mosha ideale për t'u martuar ?
Postuar nga: Vogelushja Korcare ne 03-11-2007, 16:42:23
E ku ka me mire se beqaria  :P
Titulli: Re: Cila është mosha ideale për t'u martuar ?
Postuar nga: Ami ne 03-11-2007, 23:24:08
Per vajzat 26 - 28, dhe per djemte 28 - 30.
Titulli: Cila është mosha ideale për t'u martuar ?
Postuar nga: Capkenja ne 14-11-2007, 16:29:54
Me nje fjale me duhen dhe 2 vjet mua a 3 ......paska kohe !

Une i trembem shume marteses se di pse :(
Titulli: Cila është mosha ideale për t'u martuar ?
Postuar nga: mishel ne 15-11-2007, 01:45:24
e ke frike sepse e mendon shume! lere te vije vete natyrshem pa sforco dhe do shohesh se nuk eshte fundi i botes! thjesht privim i disa gjerave qe ne beqari nuk i ke.
Titulli: Cila është mosha ideale për t'u martuar ?
Postuar nga: Blue sky ne 17-11-2007, 02:54:47
Mosha ideale per tu martuar eshte tani.
Titulli: Cila është mosha ideale për t'u martuar ?
Postuar nga: Vlonjatka ne 26-12-2007, 08:48:25
28-30
Titulli: Cila është mosha ideale për t'u martuar ?
Postuar nga: SteriOtipi B ne 26-12-2007, 16:43:37
45-50 :P
Titulli: Cila është mosha ideale për t'u martuar ?
Postuar nga: mishel ne 26-12-2007, 16:54:20
Po dhe kalamajve ti thone te ka ardh gjyshi me te marre ! ehhh bela si gjindet karari njerezise thuaj
Titulli: Cila është mosha ideale për t'u martuar ?
Postuar nga: agush ne 27-12-2007, 12:02:53
per vajzat 24 vjec dhe per djemte 28
Titulli: Cila është mosha ideale për t'u martuar ?
Postuar nga: Lisa ne 27-12-2007, 19:08:32
Mosha ideale për tu martuar është tani.


Tani jo nuk kam shume kohe ...e leme dot nga java tjeter :D

(aman se po i the Tani ketyre na moren kot 16-17 vjecaret e forumit duke kerku per nuse e per burre ...kaq duan keta nje fjale :D )
Titulli: Cila është mosha ideale për t'u martuar ?
Postuar nga: Blue sky ne 27-12-2007, 22:51:17
Aman moj Lisa po kush do e marre  nje  65 vjeqar dhe te varfer biles mo aman   hmmmmm: :D
Titulli: Cila është mosha ideale për t'u martuar ?
Postuar nga: Lisa ne 28-12-2007, 00:35:39
Sir e diskutuam njehere ket muhabet :D
Titulli: Cila është mosha ideale për t'u martuar ?
Postuar nga: mishel ne 28-12-2007, 11:49:06
Mosha ideale eshte mos martohesh fare! po kush rri pa e onger ate k.oqe ullini! nejse ju qe jeni ne kohe perfitoni, mos u martoni!
Titulli: Cila është mosha ideale për t'u martuar ?
Postuar nga: labiku ne 28-12-2007, 16:56:02
per cupa 23,24,25,  per cuna 25,26,27
Titulli: Cila është mosha ideale për t'u martuar ?
Postuar nga: eurogina ne 15-01-2008, 17:36:31
22-24 mendoj


edhe pse un po martohem e vogel 18 vjec hehehe
Titulli: Cila është mosha ideale për t'u martuar ?
Postuar nga: mishel ne 15-01-2008, 22:12:42
sa e vogel eurogina vertet. gjthsesi te uroj fat. mbase nga hovi rinor, pasi ne kete moshe gjerat i merr me lehte, pa u impenjuar shume dhe ia le kohes te vere pikat mbi i. por sa me shume rritesh aq me dyshuese dhe kerkuese behesh persa i perket ketij hapi kaq te madh...mbase me te madhit qe ndermerret ndonjehere!
Titulli: Cila është mosha ideale për t'u martuar ?
Postuar nga: miku ne 15-01-2008, 22:37:53
Une votova per 24-26, por kam nje vrejtje per hapesin e sondazhit: Po mbi 35 vjec nuk martohen? Dmth kush u martua u martua. Une jam per martesen mbi 60 vjec.... :D
Titulli: Cila është mosha ideale për t'u martuar ?
Postuar nga: mishel ne 15-01-2008, 22:49:20
po gruan ta njohesh tek rradha pensionit?
Titulli: Cila është mosha ideale për t'u martuar ?
Postuar nga: miku ne 15-01-2008, 23:42:48
po gruan ta njohësh tek rradha pensionit?

Pse ne azil do te ishte keq? Ka romantiken e vet apo jo? :P
Titulli: Cila është mosha ideale për t'u martuar ?
Postuar nga: Vogelushja Korcare ne 15-01-2008, 23:50:48
po gruan ta njohësh tek rradha pensionit?
LOL LOL LOL LOL Mishelke ti te shkrin fare, ke nje humor shume origjinal,te pershendes  :perqafim
Titulli: Cila është mosha ideale për t'u martuar ?
Postuar nga: mishel ne 15-01-2008, 23:57:27
Pershendetje e dashur.  edhe aty miku edhe aty lind romanca, me shume vibracione bile bile...dridhje duarsh , kembesh e dhembesh dmth protezash
Titulli: Cila është mosha ideale për t'u martuar ?
Postuar nga: chekevara ne 15-01-2008, 23:57:54
Per mua mosha ideale per te mos u martuar eshte 20-30 vjeç.. :D
Titulli: Cila është mosha ideale për t'u martuar ?
Postuar nga: mishel ne 15-01-2008, 23:59:53
ama jo? sa vajte ti cheke 32? tamam ne moshe je hahaha
Titulli: Cila është mosha ideale për t'u martuar ?
Postuar nga: chekevara ne 16-01-2008, 00:03:01
32...si e gjete..ne fakt aty ku kam jetuar une pranverat kalojne nga 2 ne vit... :D
Titulli: dashuria dhe sexi
Postuar nga: micheli ne 08-04-2008, 11:05:42
uhn kam hum qef ma ba sex se me vjen mir edhe lezet sepse un e adhuroj sexin edhe kush me don edhe mu edhe veq sexin tem le te lajmerohet ne emailin pavaresia_love@hotmail.com seun hala nuk e kom pas me dikan serozish po veq mi knaq djemt se sex ahhhhhhh sa lezet hahaha :perqafim
Titulli: Cila është mosha ideale për t'u martuar ?
Postuar nga: klinasja ne 19-04-2008, 22:21:59
mendoj qe mosha ideale per tu martuar eshte nga 23 deri 28 per femra,kurse per meshkuj nga 28 e deri 32,kesht mendoj une.,.
Titulli: Cila është mosha ideale për t'u martuar ?
Postuar nga: labiku ne 10-05-2008, 23:08:23
mosha me ideale eshte kur te mbet dobici ne pler. LOL
po jo theme per cupa nja 24 per djem 26
Titulli: Cila është mosha ideale për t'u martuar ?
Postuar nga: Capkenja ne 11-05-2008, 00:17:05
do e hame  nje dite te gjitha ate gjene si heret si vone....mendoj nese njerezit jane bere per njeri tjetrin nuk ka pse ti pengoj mosha..........thon e se martesa te kufizon ,por njeriu i vendos kufinjte vetes para se tia vene te tjeret.....mua qejfi ma ka shume se per momentin punen e kam ,jeten e nisa,po ndonjehre sma ka qejfi them ohoo rri rehat e ste bie njeri me qafe :)
Titulli: Cila është mosha ideale për t'u martuar ?
Postuar nga: SmiLey ne 11-05-2008, 10:48:13
Vetëm kur ta ndjejne te dyja palet ne çdo aspekt. Them ne çdo aspekt sepse duhet gjykuar mirë përpara se te hidhet ai hap i rëndësishëm sepse kthimi mbrapa, pothuajse do të ishte i pamundur sërish :S
Titulli: Cila është mosha ideale për t'u martuar ?
Postuar nga: ßåßy ღ ne 11-05-2008, 16:33:08
Une u martova 16 dhe nuk i kam ra pendes asnjeher. Por mendoj se mosha ideale per femrat eshte 21-24 kurse per djemte 27-30 sepse ata kane deshire te shijojn jeten me shum se ne besoj.
xx
Titulli: Cila është mosha ideale për t'u martuar ?
Postuar nga: nisa ne 03-06-2008, 14:04:27
PO KETU NUK MENDOJ SE KA RENDESI MOSHA TE MARTOHESH ATEHER KUR MENDON SE JE I,E GATSHME PER TE DHEN PERGJEGJSIN PER NJE FAMILJE TE SHENDOSH,

 UN VETEM SA I KAM MBUSHUR 20 DHE DO MARTOHEM MUAJIN TJETER
Titulli: Cila është mosha ideale për t'u martuar ?
Postuar nga: SocialNetwork ne 03-06-2008, 14:05:57
28-30 PASI TE JESH STABILIZUAR EKONOMIKISHT,DHE PASI ARRIN NJE PJEKURI MESE TE MJAFTUESHME
Titulli: Cila është mosha ideale për t'u martuar ?
Postuar nga: Emira ne 03-06-2008, 15:05:33
Jam me Progresin.

Nisa, e kam bere ate hap ne moshen tende dhe nuk pati sukses  :D po jeta vazhdon.

Te uroj shume fat per martesen tende!
Titulli: Cila është mosha ideale për t'u martuar ?
Postuar nga: nisa ne 03-06-2008, 19:13:22
faleminderit dhe mu me vje keq per mos suksesin tend sinqerisht por ishalla don Zoti  lutesi)) te mos pendohem me von per ket qe kam vendosur ><
Titulli: Cila është mosha ideale për t'u martuar ?
Postuar nga: Capkenja ne 06-06-2008, 23:05:25
ja po na vjen ideali..na mungon vetem vullneti per ta marr kete hap :)
Titulli: Cila është mosha ideale për t'u martuar ?
Postuar nga: fijona ne 04-11-2008, 00:15:20
mosha ideale per tu martur nes je ne shkolle maksimalja eshte 28 po nese nuk je 24 per mendimi tim
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Vogelushja Korcare ne 23-03-2010, 06:51:19
Moshe ideale nuk ka. Martesa duhet te ndodhe kurdo qe te ndjehet i gatshem njeriu, psikologjikisht, financiarisht etj.
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: TATU ne 23-03-2010, 12:45:59
ah mendoj se ekziston nje moshe per te bere hapin e madh,sepse martesa kerkon pergjegjesi ,perkushtim etj dhe te gjitha keto  veshtire te behen ne nje moshe jo te pjekur. personalisht nuk jam me martesen ,por nese do te vendosja dicka te tille do ta beja rreth moshes 30 -32 vjec
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Kesulekuqja ne 06-07-2010, 17:31:56
 :S  :S  :S  :S mendoj vajzat 20 kurse djemte 22 jo edhe tamam te pjekur po aty afer
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: TATU ne 07-07-2010, 13:59:00
  :S  :S  :S mendoj vajzat 20 kurse djemte 22 jo edhe tamam te pjekur po aty afer

ca po thua miiiiiiiii......... ..  ^o) ^o)
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Misss ne 07-07-2010, 15:23:13
30
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: mister x ne 07-07-2010, 15:26:13


i qe te kem dy gra  :D
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Misss ne 07-07-2010, 15:34:10
si perfundim cila ishte mosha misterioz?  :P
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: mister x ne 07-07-2010, 15:41:51

duhet te isha martuar gja tre here ......... :D


30-35
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Misss ne 07-07-2010, 15:45:51
Dmth ti qenke 90 vjec...? LOL
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: mister x ne 07-07-2010, 15:48:32


Do jetoj sa Matusalemi

ai u martua kur ishte 120 vjec .....
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Misss ne 07-07-2010, 15:54:20
Hajt se paske kohe, edhe 30 vjet.... :P
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: RKGuitar ne 07-07-2010, 18:55:27
une mendoj se 24 vjec eshte mosha ideale :D
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: TATU ne 08-07-2010, 11:32:26
30-35 vjec
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Amy A. ne 22-07-2010, 18:40:59
Vajzat : 26 - 28

Djemte : 30 - 34
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: tinkaa ne 22-07-2010, 18:59:59
Mosha  ideal eshte kur e ndjen veten  te sigurte per nje rol till hmmmmm:
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Kisss ne 22-07-2010, 19:46:07
une mendoj se mosha ideale per tu martuar eshte mosha e pjekurise......
mosha s'eshte asgje, pervec se nje numer...  :)
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: mister x ne 22-07-2010, 19:53:47


Kur t'msosh me firmos  :P
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: +ERELA+ ne 28-10-2010, 08:38:02
une mendoj mosha 26-28...por keto gjera s'jane me formula. ka qe jane gati qe 24,ka dhe nga ata qe as 30 se ndjejne veten te pergatitur eshte e gjitha eksperience personale...
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: tinkaa ne 01-11-2010, 00:29:09
kur te   gjesh  njeriun ideal

pernime a ka njeri ideal ?
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: DiniL ne 01-11-2010, 00:31:04
Ufffpaskam mbushur moshen per tu martuar :P
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: tinkaa ne 01-11-2010, 00:31:43
tani e kuptove
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: DiniL ne 01-11-2010, 00:41:16
ehh mu desh te kaloja nga kjo teme qe ta kuptoja :D
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: ♔Rejina♔ ne 07-11-2010, 20:55:58
Per  djemte  30 - 35
per  vajzat 25 - 30

Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: DiniL ne 07-11-2010, 22:37:26
Per  djemte  30 - 35
per  vajzat 25 - 30C'thua mog goce na le beqar me mjekerr :P, na martove ne pleqeri LOL
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: ♔Rejina♔ ne 08-11-2010, 11:34:50

C'thua mog goce na le beqar me mjekerr :P, na martove ne pleqeri LOL

Ca  thu  me  cuno ... dashke  me  ja  hy  halleve  qysh  n'rini  ti  LOL
Martohu  pra...po  mos  boj  gerr  verr mrapa...s'ka  mo  m'pelqen  s'me  pelqen..  :D
Gezo  me  cun  ket  rehati  qe  ke  se  s'ke me qen  mo  kshu ..hahahahaa. :D
Pastaj  ajo eshte  mosha  kur  meshkujt  e kan  krijuar pavaresine ekonomike  per te perballuar familjen ...
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Nore ne 08-11-2010, 18:39:51
opo ca martes beqar moo ka lezet  :P
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Grens(Wiliams) ne 08-11-2010, 19:13:14
rreth 91 vjec nqs je gjalle..do jete mire
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Lefter ne 09-11-2010, 00:07:36
Pas 70-tave...Qe kur ste shikojne zockat me ne fytyre.... :D
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Lisa ne 09-11-2010, 03:22:56
Sa me i ri , se kur rritesh te vijn ment e mbetesh pa martuar  :D
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: liridon ahmetaj ne 24-02-2011, 14:27:48
Si mendoni ju popull per kte teme?

UNE MENDOJ SE MOSHA IDEALE PER ME U MARTU ESHTE 25 MASHKULLI E 22 VAJZA KY ESHTE MENDIMI IM
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Kacurelsja ne 26-05-2011, 14:53:02
Do kisha thene nga 25-30 pasi ne kete kategori pak a shume e ke stabilizuar nje karriere dhe mund te perqendrohesh ne familje.

Ama mendoj qe eshte nje ceshtje teper private dhe varet nga individi, si dhe deshirat e tij ndaj jetes.
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Gjumashi ne 26-05-2011, 16:48:45
Mosha ideale, ateher kur do i bie nga qielli :D
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Shej ne 26-05-2011, 17:06:27
Do kisha thene nga 25-30

po dhe 30-35 nuk eshte keq :P
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Kacurelsja ne 26-05-2011, 17:08:06
po dhe 30-35 nuk eshte keq :P

Une per vete dua nja dy bebusha pa i mbushur 30  :-[....por edhe ajo kuote qe ke dhene ti behet...nuk eshte keq aspak :)
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Gjumashi ne 26-05-2011, 17:17:25
Leni moshen ju, gjeni nje here burrin.  :perqafim  :perqafim
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Kacurelsja ne 26-05-2011, 17:27:26
Do na propozosh ndonje kandidat ti?  :P
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Gjumashi ne 26-05-2011, 19:54:29
Pa merak, se do hapim tender per ju :D  :perqafim
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Lefter ne 27-05-2011, 10:16:58
Kacurelse...Ste kisha thene  une jooo ste kisha thene kurre  :D
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Shej ne 27-05-2011, 10:19:01
Une per vete dua nja dy bebusha pa i mbushur 30  :-[....por edhe ajo kuote qe ke dhene ti behet...nuk eshte keq aspak :)

bebushat jane te mire ti mbash per 2-3 ore por jo non stop sidomos ne ate moshe :)

me fal se sdua te te pres hovin eee :P LOL
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Nore ne 27-05-2011, 13:46:40
18 deri 60+ ska kufi.
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: LamiA ne 27-05-2011, 14:39:37
Mosha ideale per martes eshte 25 deri me 30 ,po fundja fundja kur te kesh per terezi se martesa eshte guri mbi varr :P
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Nore ne 27-05-2011, 14:44:25
na fute friken mi kshu po na ben te mendohemi mire para se te martohemi ose mos te martohemi fare... ... :) :P
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: LamiA ne 27-05-2011, 14:46:47
E ti qenke fiks per te fut friken me kte firm qe e paske duke kerkuar borxh :P


sorry juve tjereve qe dola nga tema bera chit chat pakkkk :P
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Nore ne 27-05-2011, 14:57:11
krize ekonomike ktej ska lek kemi ngel pa breke... ... :D
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Grens(Wiliams) ne 01-06-2011, 11:39:34
nje minute para se te vdes(po ta dija ate minute e kam fjalen) :D
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Lefter ne 20-07-2011, 15:48:00
Reth 80-ve eshte mire.... :D
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: IL PRINCIPE ne 22-07-2011, 01:17:45
28-30 per mendimin tim
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: +ERELA+ ne 22-07-2011, 08:36:47
ska moshe idea por varet nga personi ;)
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: TATU ne 22-07-2011, 08:39:19
30
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: SteriOtipi B ne 22-07-2011, 14:51:51
29 e dy vija :D
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Mishel............... ne 22-07-2011, 16:52:58
26 e siper
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: LANDI BR ne 22-07-2011, 17:38:46
30-35 .....bostan i pjekur!!!!!!
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Shej ne 22-07-2011, 17:41:41
ose i djegur
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Nore ne 22-07-2011, 17:47:09
jo po i vakur :)
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Mishel............... ne 22-07-2011, 18:16:19
ose ose i harruar LOL
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Grens(Wiliams) ne 05-08-2011, 11:37:56
26 e siper
....hahahahaaa e paske nda mendjen me u martu prape ti moj? :P
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Mishel............... ne 05-08-2011, 12:11:41
si te thuash ti..... :P

pastaj kush u martua e s'u gezua!!!! LOL
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: ßåßy ღ ne 05-08-2011, 12:17:00
Kur te dini qe jeni gati per vete ;)...mosha pak rendesi ka
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Nore ne 05-08-2011, 20:02:58
u martuan njerzit te gjithe vetem une dhe ti ngelem beqar :D
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Mishel............... ne 05-08-2011, 21:29:14
ehhhh kush ju merr juve loool
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Nore ne 06-08-2011, 19:56:45
sepse ska mund askush-ja per te na merituar :P
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Mishel............... ne 06-08-2011, 22:07:40
po po me siguri looool
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Grens(Wiliams) ne 10-08-2011, 10:02:18
cila eshte moj.?.ajo mosha se nuk te mora asnjehere vesh ne jeten time ?hmmmmm:
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Mishel............... ne 10-08-2011, 17:00:07
e pse u dashka te me marresh vesh ti?????? une jetoj per vete e jo per ty LOL
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Grens(Wiliams) ne 11-08-2011, 10:29:56
shih shih kjo..qekur kshu ti moj? :P
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Mishel............... ne 11-08-2011, 11:14:52
po ja kur ti me can koken me gomarrlliqe LOL LOL
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: LANDI BR ne 11-08-2011, 11:16:59
55 deri ne 75 kur kenaqesh vetem me te pare.....
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: +ERELA+ ne 22-08-2011, 10:45:12
s'ka moshe ideale por me idealja eshte te mos martohesh hic e je rehat fare
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Mishel............... ne 22-08-2011, 14:09:12
jo jo une them se duhet.....sepse shrehja e urte thote

keq me burre
keq pa burre
keq mos martonec kurre!!! LOL
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: +ERELA+ ne 22-08-2011, 14:53:34
epo dhe ai varet me raste se kur ta jep ndonjehere truri off sdo me ia dite shume :D
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: SteriOtipi B ne 22-08-2011, 15:13:43
35 vjec, i ke shijuar te gjitha, ke bere lek dhe se ruan trapin per asgje ne bote. :P :P LOL
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Lefter ne 22-08-2011, 15:17:23
79-80...i ke mbaruar aventurat, e ke shkerdhyer Boten,ke mbetur pa dhembe ne goje dhe te nevojitet viagra prandaj martohesh  :D
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: SteriOtipi B ne 22-08-2011, 15:20:32
79-80...i ke mbaruar aventurat, e ke shkerdhyer Boten,ke mbetur pa dhembe ne goje dhe te nevojitet viagra prandaj martohesh  :
LOL LOL LOL edhe kjo gje e mire eshte... :P :P
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: +ERELA+ ne 22-08-2011, 15:44:41
79-80...i ke mbaruar aventurat, e ke shkerdhyer Boten,ke mbetur pa dhembe ne goje dhe te nevojitet viagra prandaj martohesh  :D


hahaahahahah sa kam qeshur :D
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Charlie ne 23-08-2011, 02:01:34
79-80...i ke mbaruar aventurat, e ke shkerdhyer Boten,ke mbetur pa dhembe ne goje dhe te nevojitet viagra prandaj martohesh  :D

Po pra ...jo si ti je martu ne rini te ka honger dreqi ...:D je friksu qe nuk po te merr askush hahah :D
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: IL PRINCIPE ne 26-11-2011, 17:29:20
se di po e mendoj dhe vet kur
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Mishel............... ne 27-11-2011, 15:05:18
mbi 25 per femrat dhe mbi 30 per meshkujt
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Shej ne 08-01-2012, 19:56:17
30-35 femrat

35-40 meshkujt
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: chekevara ne 08-01-2012, 19:59:30
Zonja, mos harroni qe ne meshkujt dum edhe nga nje femi, si thoni?! :D
30/35..... Komplikohet puna :D

Martohuni kur ju a ka qejfi ( ose mos u martoni fare) mjafton qe femra mos te jete me shume se 25
Dhe mashkulli me shum se 30 per tu riprodhuar e kam fjalen :D
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: Shej ne 08-01-2012, 20:01:58
sjam dakort me ty

ne boten e civilizuar mosha ideale eshte siper 30tave

prinderit jane me te pergjegjshem si dhe kane arrit 1 status te mire ekonomik per tu kujdesur me mire per femijet e tyre. Nuk eshte ceshtja thjesht te riprodhohesh por te rrisesh dhe edukosh me se mire pasardhesin tend
Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
Postuar nga: chekevara ne 08-01-2012, 20:12:47
Ok......
Na mungon vetem sikur te ishim dakord per gjithcka :D

Mos harro ama se eshte shume e vehtire te rrisesh nje 10 vjecare kur ke 45 sesa kur ke 35
 • Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
  Postuar nga: Shej ne 08-01-2012, 20:15:06
  thashe opinionin tim :)
  Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
  Postuar nga: chekevara ne 08-01-2012, 20:27:01
  E rrespektoj :)
  Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
  Postuar nga: Mishel............... ne 12-01-2012, 16:07:34
  Zonja, mos harroni qe ne meshkujt dum edhe nga nje femi, si thoni?! :D
  30/35..... Komplikohet puna :D

  Martohuni kur ju a ka qejfi ( ose mos u martoni fare) mjafton qe femra mos te jete me shume se 25
  Dhe mashkulli me shum se 30 per tu riprodhuar e kam fjalen :D


  ti thuj o cun qe ke i menje me mu....mos e lodh veten LOL
  Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
  Postuar nga: DiniL ne 22-01-2012, 23:58:36
  >23  dhe >27
  Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
  Postuar nga: NENSY ne 29-01-2012, 12:00:21
  Besoj me ideale eshte...
  28-30...
  Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
  Postuar nga: whitesnake ne 29-01-2012, 12:37:16
  Epo te jete thua me buton se kur duam te martohemi!?  :)

  Per mua nuk ka moshe ideale martesa  :)

  E bete martesen si  nje axhende qe vendos vend-takimin, daten apo oren.
  Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
  Postuar nga: regrets ne 29-01-2012, 13:05:17
  35-36 meshkujt :D
  Rreth 30 femrat  :D   :)
  Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
  Postuar nga: Mishel............... ne 29-01-2012, 14:23:52
  duhet edhe mosha ideale kur te behen kalamajt
  Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
  Postuar nga: DiniL ne 29-01-2012, 15:54:37
  Per femrat 18, meshkujt sa tu doje qejfi :D
  Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
  Postuar nga: Mishel............... ne 29-01-2012, 16:20:18
  18 po shume te vogla mo Arjol
  Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
  Postuar nga: DiniL ne 29-01-2012, 16:26:12
  Me mire ta rritesh vet, se sa te rritet vet, apo nuk shkon?   ^o)
  Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
  Postuar nga: Mishel............... ne 30-01-2012, 09:31:31
  Shkon o Shkon po edhe aq te rritura jane mo u qaj hallin se rriten shpejt tani LOL
  Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
  Postuar nga: NENSY ne 30-01-2012, 10:55:36
  Shkon o Shkon po edhe aq te rritura jane mo u qaj hallin se rriten shpejt tani LOL
  hahah epo gocat e sotme jan gati qe 16 vjec mi...jan gjysem te gatshme...nuk po presin me... :P
  Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
  Postuar nga: Mishel............... ne 30-01-2012, 10:57:04
  pikerisht de....po me sa duket Arjoli e dashka gjysem dhe jo te plote (per nga gatshmeria LOL)
  Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
  Postuar nga: NENSY ne 30-01-2012, 10:58:32
  pikerisht de....po me sa duket Arjoli e dashka gjysem dhe jo te plote (per nga gatshmeria LOL)
  haha epo sduan te lodhesh shume kta te rinjt e sotshem..i duan gjysem te gatshme..qe mos te lodhen shume..
  Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
  Postuar nga: DiniL ne 30-01-2012, 12:37:37
  haha epo sduan te lodhesh shume kta te rinjt e sotshem..i duan gjysem te gatshme..qe mos te lodhen shume..
  Ja robi zotit qe kupton :D

  pikerisht de....po me sa duket Arjoli e dashka gjysem dhe jo te plote (per nga gatshmeria LOL)
  Gjysma eshte gjysma e te keqes  :-[
  Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
  Postuar nga: NENSY ne 30-01-2012, 13:53:46
  Ja robi zotit qe kupton :D
  Gjysma eshte gjysma e te keqes  :-[
  epra...ja si ta kap ne ajer une ty  mendimin.... LOL LOL LOL
  Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
  Postuar nga: Mishel............... ne 30-01-2012, 16:23:21
  ne ajer te kap kjo Nensy LOL
  Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
  Postuar nga: DiniL ne 01-02-2012, 21:35:49
  epra...ja si ta kap ne ajer une ty  mendimin.... LOL LOL LOL
  a ka mundesi te ma leshosh mendimin, se me ngeli ne ajer  :P :P
  Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
  Postuar nga: Mishel............... ne 02-02-2012, 08:37:39
  LOL LOL LOL
  Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
  Postuar nga: NENSY ne 02-02-2012, 20:14:52
  a ka mundesi te ma leshosh mendimin, se me ngeli ne ajer  :P :P
  qyqa po me ne vend..ta leshoj une ty....
  he me dreq se nuk te shtrrengoj shume...mendimin jo... LOL LOL LOL
  Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
  Postuar nga: SteriOtipi B ne 04-02-2012, 22:14:57
  90-95 martohesh e shijoj sa e shijon e behesh gati per boten tjeter i kenaqur qe u martove me ne fund. :P LOL
  Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
  Postuar nga: Xhuli* ne 04-02-2012, 22:17:43
  90-95 martohesh e shijoj sa e shijon e behesh gati per boten tjeter i kenaqur qe u martove me ne fund. :P LOL
  dhe sa jane ata qe e presin kete moshe :P LOL LOL
  Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
  Postuar nga: Mishel............... ne 05-02-2012, 23:00:25
  tipi s'eshte nje nga ata kjo eshte e sigurt LOL
  Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
  Postuar nga: Xhuli* ne 06-02-2012, 23:28:36
  tipi s'eshte nje nga ata kjo eshte e sigurt LOL

   LOL LOL
  Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
  Postuar nga: SteriOtipi B ne 08-02-2012, 10:43:30
  e avazh se u prishet nga te qeshurat te dyja. :P
  Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
  Postuar nga: Mishel............... ne 08-02-2012, 10:48:09
  avash mo tipi avash....
  Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
  Postuar nga: SteriOtipi B ne 17-02-2012, 22:22:24
  e u prishe? :P
  Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
  Postuar nga: Mishel............... ne 19-02-2012, 19:15:40
  jo u laga...do fshish te me thash?
  Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
  Postuar nga: Grens(Wiliams) ne 18-07-2013, 19:55:55
  jane kthyer gjitha temat ne seks..te nxehta dmth..sguxo robi te hyje te jape nje mendim se ne cdo teme prishesh sa hy brenda..e kam fjalen per ne te ndjeshmit ne kete  fushe.. :D
  Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
  Postuar nga: Mishel............... ne 18-07-2013, 20:32:34
  ne cmoshe mendon te martohesh ti.grens?

  une andej nga 82 do jem e lire...call me maybe
  Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
  Postuar nga: Grens(Wiliams) ne 19-07-2013, 10:39:30
  une tani kam vendos te mos martohem me..boll me.. :S
  Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
  Postuar nga: Mishel............... ne 19-07-2013, 11:23:47
  he me ta lumsha :P
  Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
  Postuar nga: Grens(Wiliams) ne 19-07-2013, 12:40:05
  vetem bashkjetese do bej... :)
  Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
  Postuar nga: Mishel............... ne 19-07-2013, 12:49:36
  une them mos bej asnjeren
  Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
  Postuar nga: Grens(Wiliams) ne 19-07-2013, 12:52:21
  une them mos bej asnjeren
  ...nje forme duhet zgjedhur sa per formalitet te pakten :S
  Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
  Postuar nga: Mishel............... ne 19-07-2013, 12:54:26
  beji mutin formalitetit,sia pa hajrin kush
  Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
  Postuar nga: Grens(Wiliams) ne 19-07-2013, 12:56:31
  po mire mishel me jep nje mendim dhe une do ta studioj dhe ta zbatoj ndoshta.. hmmmmm:
  Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
  Postuar nga: Mishel............... ne 19-07-2013, 13:12:54
  vzhd aktivitetin zer,ler ja kshu

  shijo beqarine nese je i tille
  Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
  Postuar nga: Grens(Wiliams) ne 19-07-2013, 13:15:52
  qe te jesh apo mos jesh beqar e ka ne dore vete robi mendoj une..gjithashtu jeta shijohet edhe ne forma te ndryshme..keshtu qe aty ketu eshte puna..kshu mendoj une dmth :)
  Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
  Postuar nga: Mishel............... ne 19-07-2013, 13:26:15
  une se mendoj hic ashtu po e respektoj mendimin tend :P
  Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
  Postuar nga: Loadingg ne 08-01-2014, 17:48:15
  se besoj
  Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
  Postuar nga: Shej ne 09-01-2014, 22:01:32
  fiks ne 7 pa 5
  Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
  Postuar nga: Mishel............... ne 09-01-2014, 22:54:37
  Mundesisht tek treni

  Cerek pa njezet do thoja une
  Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
  Postuar nga: ciarli ne 12-01-2014, 11:24:32
  Mosha ideale per martese eshte, them une, nga 30 deri 40 vjec. Eshte mosha kur fara qe do hedhesh eshte me e pjekur, keshtu dhe fidani qe do lesh prapa do jete me shendetshem, me i forte.
  Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
  Postuar nga: Shej ne 12-01-2014, 21:03:09
  Mosha ideale per martese eshte, them une, nga 30 deri 40 vjec. Eshte mosha kur fara qe do hedhesh eshte me e pjekur, keshtu dhe fidani qe do lesh prapa do jete me shendetshem, me i forte.

  Kurse une them qe mosha per faren me te shendetshme eshte 20-30 vjec vetem se kjo moshe nuk je shume i pjekur per te rritur fidane. Kurse mosha qe ti di shume me mire per tu kujdesur per fidanin eshte 30-40 vjec por dyshoj se fara apo toka kane cilesine e duhur.
  Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
  Postuar nga: Lefter ne 15-01-2014, 11:39:34
  Them andej nga 80-ta, se  gjynah me heret te marresh veten ne qafe  :D :D :D
  Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
  Postuar nga: erlehta ne 25-03-2019, 18:31:30
  Tani nuk po duan hic te martohen 😁
  Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
  Postuar nga: SteriOtipi B ne 25-03-2019, 18:33:15
  tashti ec na thuaj se perse ke nderru mendje qe mos e thyejmee ne derrasen. LOL
  Titulli: Cila eshte mosha ideale per t'u martuar ?
  Postuar nga: Monique ne 25-03-2019, 19:26:36
  Them andej nga 80-ta, se  gjynah me heret te marresh veten ne qafe  :D :D :D

  Aman ore  u martove ti apo akoma beqir?
  Ne merak jam LOL